Hledejte nejlepší nabídky letenek

Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters

Dovolená Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra je známá především jako jedno z nejkrásnějších horských letovisek ve Španělsku. Ale nevyužívá jen svých lyžařských středisek a horských aktivit - díky nádherné přírodě jižních Pyrenejí je Andorra také ideálním místem pro turistické výlety a prozkoumávání přírodních krás této oblasti.

Jednou z nejpopulárnějších turistických stezek v Andoře je stezka okolo jezera Engolasters. Tato stezka se nachází ve vzdálenosti asi 2 km od hlavního města Andorry La Velly a je oblíbená pro svou nádhernou krajinu a úžasný výhled na jezero a okolní hory.

Celková délka stezky je asi 9 km a zabere vám přibližně 4 hodiny na plnou cestu bez zastávek. Cesta vede převážně lesem a kaňonem, přičemž mírně stoupá a klesá, což z ní činí relativně náročnou trasu, ale o to více odměňující.

Kromě nádherné přírody a výhledů nabízí stezka také několik zajímavých míst k prozkoumání po cestě. Jedním z nich je Kostel sv. Romuána, který se nachází na začátku cesty. Tento romantický kostel byl postaven v 11. století a je populárním místem pro svatby.

Dalším zajímavým místem je viadukt Engolasters, který se nachází asi v polovině cesty. Tento výjimečný inženýrský úspěch je skvělým místem pro fotografování a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Po překročení viaduktu se stezka odvádí od silnice a přibližuje se k jezeru Engolasters. Toto malé horské jezero je obklopeno lesy a horskými vrcholky, což vytváří idylické prostředí pro odpočinek a občerstvení. Je zde také možnost pronájmu veslařských člunů, pokud byste si chtěli jezeře ještě více užít.

Celkově je turistická stezka okolo jezera Engolasters skvělou volbou pro ty, kteří rádi objevují přírodu a krásu Pyrenejí. Je to nádherná trasa, která vám nabízí kombinaci pohody, dobrodružství a úžasného výhledu. Ať již se rozhodnete tuto stezku zdolat pěšky nebo na kole, určitě si ji nenechte ujít při návštěvě Andorry.


Počasí Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra, malá horská země v Pyrenejích, je známá nejen svými krásnými horami a lyžařskými středisky, ale také malebnou přírodou a jedinečnými turistickými stezkami. Jednou z nejpopulárnějších tras je turistická stezka okolo jezera Engolasters.

Jezero Engolasters se nachází nedaleko hlavního města Andorry la Velly a je obklopeno nádhernými horskými vrcholy a zelenými lesy. Tato 6 km dlouhá stezka nabízí krásné výhledy na jezero a okolní krajinu a je ideální pro milovníky přírody a turisty všech úrovní fyzické kondice.

Stezka začíná u přehrady, která zásobuje vodou celé město Andorra la Vella, a nabízí pohodlnou procházku po zpevněných cestách a chodnících. V průběhu cesty můžete obdivovat zelené lesy, pestrou květinovou krajinu a různé druhy fauny, včetně vzácných ptáků a stromů.

Jedním z vrcholů trasy je výhled na jezero Engolasters z horní části hory. Tato pozorovatelna nabízí panoramatický výhled na jezero, který je zvláště působivý v době západu slunce. Zde se můžete zastavit, odpočinout si a vychutnat si klid a ticho přírody.

Další zastávkou na stezce je Botanická zahrada Engolasters, která hostí mnoho druhů rostlin a květin typických pro Pyreneje. Procházka touto zahradou je nejenom pohodlná, ale také vzdělávací, protože zde najdete informační tabule s popisky jednotlivých druhů.

Stezka pokračuje dál okolo jezera a nabízí další příležitosti k fotografování a odpočinku. Kromě toho existuje také několik malých odboček, které vás provedou malebnými kouty a skrytými cestami, abyste objevili ještě více krás Andorry.

Po dokončení okruhu se můžete vrátit zpět k přehradě, kde je možnost posedět v jedné z mnoha restaurací a nechat se unášet atmosférou tohoto přírodního ráje. Je to skvělé místo na odpočinek, relaxaci a načerpání nové energie po procházce.

Je důležité připomenout, že při návštěvě této turistické trasy je třeba dodržovat přírodní prostředí. Je důležité neukládat odpadky na stezce a respektovat zvířata a rostliny, které zde žijí. V Andoře existují přísná pravidla týkající se ochrany přírody, která by měla být dodržována všemi návštěvníky.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters nabízí výjimečnou příležitost pro milovníky přírody a aktivní turisty, kteří chtějí objevovat krásy Andorry. Je to místo, které byste si neměli nechat ujít během vaší návštěvy této malebné země v Pyrenejích.


Ubytování Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra, malá horská země mezi Španělskem a Francií, je známá svou krásnou přírodou a bohatou historií. Jedním z nejvíce fascinujících míst, které můžete v této zemi objevit, je jezero Engolasters. Abyste si zde mohli vychutnat tu nejlepší atmosféru, je možné ubytovat se v blízkém okolí tohoto překrásného jezera.

Andorra je rájem pro turisty, a proto se tu nachází mnoho zařízení poskytujících ubytování, od luxusních hotelů až po samostatné apartmány. Pokud máte rádi přírodu a chcete si užít klid a pohodu, mohl by být kempování jednou z možností. Na okraji jezera Engolasters je k dispozici několik kempů, které nabízejí možnost stanování v překrásné horské oblasti. Můžete si vybrat mezi různými možnostmi, od standardního kempu s veřejnými prostory a toaletami po luxusnější možnosti s možností pronájmu chatky nebo stahovacího karavanu.

Pokud preferujete komfort a veškeré vybavení na dosah, můžete si vybrat jeden z mnoha hotelů nacházejících se v blízkosti jezera Engolasters. Ty nabízejí širokou škálu možností, od levnějších a více cenově dostupných možností až po luxusní hotely s vlastními SPA a wellness centry. Mnoho z těchto hotelů je situováno na úpatí hor, což vám umožní vychutnávat si impozantní výhledy na krajinu přímo z pokoje.

Jezero Engolasters má kromě překrásné přírody také nabízí možnosti různých outdoorových aktivit. Zdejší turistická stezka je populární mezi turisty, kteří se chtějí projít kolem jezera a vychutnat si nezapomenutelné výhledy na Andorské hory. Stezka je dobře značená a vhodná pro každého, od rodin s dětmi po zkušené turisty. Během procházky kolem jezera můžete objevovat okolní přírodu, zajímavé květinové druhy a zvířata, která zde žijí.

Kromě procházek je možné se na jezeře Engolasters věnovat také rybaření. Je to ideální místo pro relaxaci a odpočinek, zatímco čekáte, až se ryby zahryznou na váš rybářský prut. Je třeba poznamenat, že platí určitá pravidla a omezení pro rybaření, a proto je nutné tyto informace zjistit předem.

Ubytování poblíž jezera Engolasters nabízí nejen přístup k nádherné přírodě a outdoorovým aktivitám, ale také možnost prozkoumání této malebné oblasti Andorry. Můžete navštívit nedaleké historické památky, jako je přemyslovský hrad, a procházet se po malebných vesnicích. Andorra je také známá svými obchody a nákupními centry, a tak si nemůžete nechat ujít návštěvu místních butiků a trhů.

Ať už hledáte dovolenou plnou dobrodružství v přírodě nebo jen odpočinkovou dovolenou s výhledem na jezero, je jezero Engolasters a jeho okolí skvělým místem pro váš pobyt v Andoře. Ubytování v blízkosti tohoto malebného jezera vám umožní prozkoumat jeho krásy a vychutnat si všechny přínosy, které Andorra má nabídnout.


Letenka Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


Andorra, malá horská země mezi Španělskem a Francií, je známa svou překrásnou přírodou a množstvím turistických možností. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí pro milovníky přírody je turistická stezka okolo jezera Engolasters. Tato malebná stezka vám umožní objevovat jedinečnou krásu andorrské krajiny a současně si vychutnat pohodovou procházku.

Jezero Engolasters, nacházející se v blízkosti andorrského hlavního města Andorra la Vella, je jedním z nejvýše položených jezer v Evropě. Toto alpské jezero je obklopené vrcholy hor, což vytváří nádhernou scenérii. Stezka vedoucí okolo jezera je protkána hustými lesy a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu, horské vrcholky a zelené údolí Andorry.

Turistická stezka kolem jezera Engolasters je ideální pro každého, kdo si přeje strávit odpoledne v klidu a harmonii s přírodou. Je vhodná pro všechny věkové skupiny a zkušenosti z turistiky nejsou potřeba. Stačí si vzít pohodlnou obuv, dostatek vody a odvahu vydat se na dobrodružnou procházku.

Cesta začíná u přehrady jezera Engolasters a vede příjemným lesním terénem. Během procházky je možné obdivovat přírodní krásy Andorry, včetně rozmanitých druhů rostlin a zvířat. Za jasných dnů můžete dokonce zahlédnout některé z místních druhů ptáků jako je orlosup bradatý nebo orel skalní.

Na stezce se nachází několik odpočinkových míst, kde si můžete sednout, odpočinout si a vychutnat si klid a ticho okolního prostředí. Pro ty, kteří mají rádi trochu adrenalinu a dobrodružství, je tu také možnost výletu na paddleboardu po jezeře Engolasters.

Jezero samotné je také zajímavé místo k návštěvě. Můžete si prohlédnout přehradní zeď, která ho obklopuje, a ocitnete se v uzavřeném a klidném prostoru, který je ideální na meditaci nebo relaxaci. Kromě toho můžete pochutnat na pikniku na jednom z mnoha vyhrazených míst.

Celá trasa kolem jezera Engolasters je dlouhá asi 6 km, ale díky snadnému terénu ji můžete absolvovat za 2-3 hodiny. Můžete si také zkrátit cestu a objevovat jen část stezky, pokud nemáte tolik času nebo fyzické kondice.

Celoročně je možné vychutnat si tu různá období Andory. Během jara a léta se můžete těšit na kvetoucí květiny, zelené stromy a slunečné počasí. V podzimních měsících budete ohromeni různými odstíny barev, které se objevují na listech stromů. A v zimě můžete obdivovat jezero zmrzlého ledu a okolní kopce pokryté sněhem.

Turistická stezka okolo jezera Engolasters je skutečně jedinečným zážitkem pro každého návštěvníka Andorry. Kombinuje krásu přírody se zdravím a pohybem. Pokud se rozhodnete navštívit tuto turistickou stezku, budete odměněni nádhernými výhledy a pocitem klidu, který vám přinese. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružství v Andoře!


Nejčastější dotazy a odpovědi Andorra Turistická stezka okolo jezera Engolasters


1. Jak dlouhá je turistická stezka kolem jezera Engolasters?
- Turistická stezka kolem jezera Engolasters měří přibližně 5,5 kilometrů.

2. Jak se dostanu na turistickou stezku kolem jezera Engolasters?
- Pokud přijedete do Andorry autem, je nejlepší způsob dostat se na turistickou stezku z parkoviště u jezera Engolasters. Také můžete využít veřejnou dopravu a jet autobusem číslo 2, který zastavuje u jezera.

3. Kolik času mi zabere celý okruh kolem jezera Engolasters?
- Procházka kolem jezera Engolasters by měla trvat asi 2 až 3 hodiny. Samozřejmě to závisí na rychlosti vaší chůze a zastávkách, které si uděláte.

4. Je turistická stezka kolem jezera Engolasters náročná?
- Turistická stezka kolem jezera Engolasters není příliš náročná a je vhodná i pro začátečníky. Stezka je dobře značená a většinou rovinná, takže ji může projít téměř každý.

5. Co mohu očekávat vidět na turistické stezce kolem jezera Engolasters?
- Během procházky kolem jezera Engolasters se můžete těšit na krásný výhled na jezero a okolní hory. Uvidíte také kaskády a vodopády, které tvoří potoky tekoucí z jezera.

6. Mám vzít něco s sebou na turistickou stezku kolem jezera Engolasters?
- Doporučuje se mít s sebou dostatek vody, pohodlné boty, sluneční brýle, opalovací krém a klobouk. Je také vhodné mít sebou fotoaparát, abyste si mohli zachytit krásné výhledy a přírodní scenérie.

7. Je na turistické stezce kolem jezera Engolasters nějaký občerstvení?
- V blízkosti jezera Engolasters se nachází pikniková zóna, kde si můžete posedět a sníst si svačinu. Nicméně, neexistuje zde žádný stálý občerstvení, takže si připravte jídlo a pití předem.

8. Je turistická stezka kolem jezera Engolasters otevřená celoročně?
- Ano, turistická stezka kolem jezera Engolasters je obvykle otevřená po celý rok. Nicméně, v zimě může být přístup k jezeru ztížený kvůli sněhu a ledům, takže je vhodné se předem informovat o aktuálních podmínkách.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky