Hledejte nejlepší nabídky letenek

Albánie Národní park Durmitor

Počasí Albánie Národní park Durmitor


Albánie a Národní park Durmitor patří mezi nejkrásnější místa na světě, ale ne vždy se mohou pyšnit ideálními počasími. Národní park Durmitor leží v Západním Balkánu a obklopují ho nejvyšší vrcholy Černé hory. Park je známý svými ledovcovými jezery, divokými řekami a působivými výhledy. Navzdory své nádherné přírodě se zde vyskytují velké klimatické rozdíly.

Většinou platí, že léto na Durmitoru je poměrně slunečné a teplé, ale velmi suché. Průměrné teploty v červenci a srpnu se pohybují kolem 20-25°C přes den a 10-15°C v noci. Nicméně, teploty mohou být velmi nepředvídatelné, s náhlými změnami teploty během dne. Pro turisty je nejlepší volbou pobyt na Durmitoru v letních měsících.

Začátkem podzimu se začnou teploty postupně snižovat a obvykle přinášejí s sebou deštivé počasí a větrné podmínky. Listopad na Durmitoru může být velmi studený a suchý. Mnoho turistů to využije pro adrenalinovější aktivity jako je lyžování.

Zima na Durmitoru je často drsná a studená. Od prosince až do března se zde vyskytují velké množství sněhu, které mohou velmi obtížně ovlivnit turistické aktivity. Sníh je tlumen tisíciletými lesy pohoří Durmitor, které poskytují skvělý prostor pro lyžování a snowboarding. Ale než obléknete lyže, nezapomeňte se pečlivě připravit na horkou kávu nebo čaj. Přestože zimní počasí na Durmitoru může být trochu nepříjemné, nabízí úchvatné a nádherné pohledy na místo, které je jedinečné na celém Balkánu.

Pokud si chcete užít pohoří Durmitor, měli byste se podívat na předpovědi počasí a připravit si vybavení. Nejlepší čas pro návštěvu národního parku Durmitor je v létě a na podzim, když teploty jsou mírné a nezastavují vás v turistických aktivitách. Ale pokud máte rádi méně návštěv a více dobrodružství, zima na Durmitoru může být tou nejlepší volbou. Ale pamatujte si, že počasí na Durmitoru je velmi nepředvídatelné, a tak si musíte přizpůsobit své plány možným změnám v průběhu cesty.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Národní park Durmitor


Seznam nejčastějších dotazů a odpovědí o albánském národním parku Durmitor:

1. Jak se dostat do národního parku Durmitor?
Národní park Durmitor se nachází v západní části Černé Hory. Nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky do letiště v Podgorici a poté autobusem či autem do města Žabljak, které se nachází v srdci národního parku.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v národním parku Durmitor?
Národní park Durmitor je známý pro své horské stezky, turistické trasy a lyžařské výlety. Nejoblíbenější aktivity zahrnují pěší túry, horská kola, lyžování, vodní sporty a pozorování zvěře.

3. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu národního parku Durmitor?
Nejlepší období pro návštěvu národního parku Durmitor závisí na aktivitách, které chcete provést. Pokud cestujete pro lyžování, nejlepší období je od prosince do března. Pokud hledáte pěší trasy a horská kola, nejlepší období je od května do října.

4. Kde se nachází ubytování v národním parku Durmitor?
V národním parku Durmitor je k dispozici několik možností ubytování, včetně hotelů, pensionů, chat a kempů. Nejlepší možnost ubytování je ve městě Žabljak.

5. Jaká je vstupní cena do národního parku Durmitor?
Vstup do národního parku Durmitor je zpoplatněn. Cena za dospělého se pohybuje kolem 3 eur, cena za dítě je kolem 1,5 eur. Sezónní vstupenky a vstupenky na specifické aktivity jsou zpravidla dražší.


Letenka Albánie Národní park Durmitor


Národní park Durmitor se nachází v malebné zemi Balkánu - Albánii. Tento úchvatný park je domovem pro jedinečnou kombinaci horských vrcholů, překrásných jezer a malebných údolí, která ho činí skutečným rájem pro milovníky přírody.

Jeden z hlavních důvodů, proč byste měli navštívit Národní park Durmitor, je několik zmíněných hor. Durmitor je domovem pro mnoho vrcholů vysokých přes 2 000 metrů, což poskytuje neuvěřitelný výhled na okolní krajinu. Nejvyšší horou parku je Bobotov Kuk, který dosahuje úctyhodných 2 522 metrů nad mořem. Pro horolezce a turisty, kteří jsou v kondici, je to obvykle cíl svépomocných výšlapů. Ale pokud nejste horolezec, nemusíte zůstat zaskočeni - v parku je mnoho dalších stezek, které nabízejí krásné výhledy a jsou přístupné i pro méně zkušené turisty.

Další věcí, která dělá Národní park Durmitor tak úchvatným, jsou jeho jezera. Jedním z nejznámějších jezírek v parku je Crno Jezero, nebo také Černé jezero. Je to jezero horského původu, které vzniklo v důsledku ledovcové činnosti. Toto jezero je známé svou krásnou tmavě modrou vodou a okolními vysokými horami, které ho lemují. Pro turisty je zde k dispozici možnost půjčení loděk, které vám umožní vychutnat si jezero z jiné perspektivy.

Poblíž Národního parku Durmitor se také nachází řada malebných horských vesnic, které nabízejí autentický pohled na místní kulturu a způsob života. Putujte tmavými lesy, objevujte tradiční horské domky a ochutnejte místní speciality, jako je jejich mnoho druhů sýrů a čerstvý kozí jogurt.

Albánie je jednou z nejméně prozkoumaných zemí v Evropě a proto jejím turistům nabízí opravdu unikátní a autentický zážitek. Národní park Durmitor v Albánii je příkladem toho, jak tato země nabízí nádhernou přírodu, kterou byste si neměli nechat ujít. Ať již jste horolezec, turista nebo jen milovník krásného prostředí, tento národní park vás nadchne svou malebností a nabídkou aktivit. Takže pokud hledáte nová dobrodružství v centru Balkánu, neváhejte navštívit Albánii a objevte krásy Národního parku Durmitor.


Ubytování Albánie Národní park Durmitor


Albánie je překrásná země ležící na Balkánském poloostrově, která je známá svou bohatou historií, kulturním dědictvím a krásnými přírodními scenériemi. Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí v zemi je Národní park Durmitor, který se nachází na severu Albánie a je jedním z nejcennějších přírodních pokladů země.

Národní park Durmitor byl založen v roce 1952 a je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO od roku 1980. Rozkládá se na ploše téměř 40 000 hektarů a je domovem neuvěřitelně rozmanité fauny a flóry. Park je obklopen impozantními horami, hlubokými údolími, průzračnými jezery a divokými řekami, což z něj činí ideální místo pro milovníky přírody, horolezectví a outdoorových aktivit.

Během návštěvy Národního parku Durmitor můžete si užít mnoho atrakcí a aktivit. Jednou z hlavních turistických tras je cesta kolem horského masivu Durmitor, který je nejvýznamnější dominantou parku a zároveň nejvyšším vrcholem v celém regionu. Pro milovníky adrenalinu je zde také možnost vyzkoušet si horolezectví, zimní sporty jako lyžování nebo snowboarding, trekking po horských stezkách a mnoho dalších aktivit.

Park je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, jako jsou vlci, medvědi nebo rysy. Pro milovníky ornitologie je zde obrovská příležitost pozorovat mnoho vzácných druhů ptáků. Národní park Durmitor je také známý svými ohromujícími jezery, z nichž nejznámější je Modré jezero. Jezerem prochází řada turistických stezek a přístupné je pěšky nebo na kole.

Pokud se rozhodnete zůstat v Národním parku Durmitor, najdete zde několik možností ubytování. Od tradičních horských chat až po luxusní hotely se zde nachází vhodné možnosti pro každého. Ubytování v parku vám umožní být v nejblíže k přírodě a vychutnat si atmosféru a krásu tohoto místa.

Albánie se stává stále více populární mezi turisty, kteří hledají přírodu a dobrodružství. Národní park Durmitor v Albánii je jedním z nejúžasnějších přírodních scenérií v zemi a nabízí nepopsatelně krásná místa a nezapomenutelné zážitky. Pokud hledáte dovolenou, která kombinuje přírodu, dobrodružství a relaxaci, určitě stojí za to navštívit tento úchvatný národní park.


Dovolená Albánie Národní park Durmitor


Pokud hledáte neobvyklou a nezvykle krásnou destinaci pro vaši dovolenou, máme pro vás nápad. Navštivte Albánii a objevte krásy Národního parku Durmitor. Toto prastaré pohoří, které se rozprostírá na hranicích Albánie, Černé Hory a Bosny a Hercegoviny, patří mezi nejkrásnější a nejlépe zachované národní parky v celé Evropě.

Kráterové jezero

Jednou z nejpopulárnějších atrakcí v parku Durmitor je bezesporu kráterové jezero. Toto jezero o průměru 4,5 km a hloubce 155 m bylo vytvořeno ledovcovou činností a leží uprostřed pohoří v nadmořské výšce téměř 1 500 m. Okolo jezera najdete nespočetně mnoho turistických stezek a výletů do okolí, včetně výstupu na nejvyšší horu Durmitoru, Bobotov Kuk, která dosahuje výšky 2 523 m.

Přírodní krasavice

Pohoří Durmitor je také známé pro svoje krásné přírodní památky. Mezi nejzajímavější patří skalní útvary na místech jako jsou například Velika Kalica a Mali Kalica, kde najdete krásné krasové malebnosti v okolí potoků a vodopádů. Celý národní park je také domovem řady druhů zvířat a rostlin, které byly v této oblasti chráněny již od začátku 20. století.

Zážitky pro všechny typy turistů

Nezáleží na tom, zda jste zkušený horolezec nebo spíše upřednostňujete lehké turistické výlety, národní park Durmitor nabídne zážitky pro všechny návštěvníky. Vydejte se na pěší výlet a sledujte, jaké krásy vás podél cesty čekají, nebo se vydávejte na horské dráhy v okolí.

Dovolená v Albánii

Pokud zvažujete návštěvu Albánie, ale nevíte, kam se vydat, navštivte národní park Durmitor a nechte se unést krásami přírody, kterou pro vás tato oblast připravila. Albánie sází na přírodu, která je stále nedotčená člověkem a nabízí nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky. Budete-li mít možnost, určitě se zde zastavte a prožijte si několik dní plných nezapomenutelných dobrodružství.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky