Hledejte nejlepší nabídky letenek

Zimbabwe Doma Safari Area

Dovolená Zimbabwe Doma Safari Area


Pokud hledáte unikátní a nezapomenutelnou dovolenou v exotické destinaci, pak byste měli zvážit návštěvu Doma Safari Area v Zimbabwe. Tato oblast leží na východě země a je jednou z nejzachovalejších přírodních rezervací v jižním Africe.

Doma Safari Area se nachází v blízkosti krásného jezera Kariba a rozprostírá se na ploše více než 120 000 hektarů. Tato rezervace je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin, včetně slonů, levhartů, nosorožců a mnoha dalších. Navštívit tuto oblast je příležitost spatřit tyto krásné tvory ve svém přirozeném prostředí.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli zvážit dovolenou v Doma Safari Area, je jedinečný zážitek z safari. Rezervace nabízí možnost prohlídky přírodního parku ve společnosti zkušených průvodců, kteří vás provedou různými částmi rezervace a pomohou vám objevovat zvířata a divokou přírodu. Procházky a jeep safari jsou nejpopulárnějšími způsoby, jak tuto oblast prozkoumat, ale je možné i jízdu na koni nebo jízdu na člunu po jezeře Kariba.

Kromě safari zde existuje mnoho dalších aktivit, které vám umožní lépe poznat tuto nádhernou rezervaci. Můžete si například vyzkoušet rybolov na jezeře Kariba, které je známé bohatými zásobami ryb. Je zde také možnost pěší turistiky a pozorování ptáků, které jsou zde bohatě zastoupeny.

Pokud zamíříte do Doma Safari Area, neměli byste vynechat návštěvu místních vesnic a seznamování s místní kulturou. Toto je skvělá příležitost, jak poznat původní obyvatele Zimbabwe a jejich tradiční způsob života. Můžete se také naučit odborné dovednosti, jako je vaření místních jídel, výroba tradičních šperků a tancování podle místních rytmů.

Když se rozhodujete o ubytování, nebudete zklamáni. Doma Safari Area nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelů až po kempy ve stanech. Můžete si vybrat to, co nejlépe odpovídá vašim potřebám a preference.

Pokud jste dobrodružného ducha a hledáte autentickou africkou dovolenou, pak byste si dovolenou v Doma Safari Area neměli nechat ujít. Tato oblast nabízí úžasné zážitky spojené s přírodou a kulturou Zimbabwe, které si budete pamatovat celý život. Připravte se na nepopsatelně krásné scenérie, fascinující divokou zvěř a přátelské setkání s místními lidmi.


Počasí Zimbabwe Doma Safari Area


Zimbabwe Doma Safari Area je oblast, která se nachází v samém středu Zimbabwe. Toto území je známé svojí krásnou divokou přírodou, bohatými savanami a množstvím divokých zvířat. Avšak, stejně jako v každé oblasti, i tady je nutné se připravit na nejrůznější klimatické podmínky.

V oblasti Zimbabwe Doma Safari Area se můžete setkat s různými typy klimatu. V létě bývají průměrné teploty kolem 30-35°C a průměrné srážky se pohybují okolo 100-150mm. V zimě jsou teploty nižší, průměrně kolem 15-20°C a srážky v této době klesají na pouhých 30-50mm. Nedostatek dešťů v zimě je způsoben tím, že oblast leží v oblasti subtropů a obecně se jedná o suchou oblast.

Zimní období však není jen o nižších teplotách, ale také o nepříjemných stavech při cestování. V období sucha země tvrdne a způsobuje to velké obtíže při pohybu automobilů i pěšky. Během této doby je proto lepší využít dopravu na koni.

Pokud se vydáte do této oblasti na safari, je velmi důležité dát si pozor na slunce. Mějte stále při sobě dostatečné množství pitné vody a chránit svou kůži používáním opalovacích přípravků s vysokým ochranným faktorem.

Zkrátka, Zimbabwe Doma Safari Area má své specifické klima, které je třeba respektovat. Ať už se rozhodnete kdykoli v roce vydat do této oblasti, měli byste být připraveni na intenzivní slunce, suchý terén a blahodárné výhledy na přírodu a zvířata, které tuto oblast obývají.


Ubytování Zimbabwe Doma Safari Area


Pokud plánujete návštěvu Zimbabwe a hledáte jedinečné a vzrušující místo k ubytování, nedaleko tam, kde se setkáváte s divokými zvířaty, pak byste měli zvážit ubytování v oblasti Doma Safari.

Doma Safari Area se nachází v Masvingu, hlavním městě Zimbabwe, a je jednou z nejživějších oblastí na severu země. Tato oblast se pyšní bohatstvím divoké zvěře a poskytuje nezapomenutelný zážitek pro všechny příznivce safari.

Ubytování v této oblasti je prostě ohromující. Existuje několik luxusních safari lodží a táborů, které nabízejí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních vil až po tradiční stanové tábory. Každý je tak navržen s důrazem na komfort a stylové prostředí.

Luxusní vily jsou dokonale vybaveny pro vaše pohodlí. Poskytují prostorné ložnice, moderní koupelny, soukromé balkony s nádherným výhledem na krajinu a obývací prostory pro relaxaci. Některé vily mají také soukromý bazén, což je skvělý způsob, jak si ochladit v horkých letních dnech.

Tradiční stanové tábory poskytují příležitost pro autentický safari zážitek. Stanové tábory jsou vybaveny pohodlnými postelemi a moderními koupelnami vybavenými tekoucí vodou. Tyto tábory umožňují hostům cítit se blíže k přírodě a poskytují jedinečnou atmosféru.

Jednou z hlavních výhod ubytování v Doma Safari Area je skutečnost, že se nachází mezi dvěma národními parky - Mana Pools National Park a Chewore Safari Area. Toto umístění umožňuje hostům snadno se přesunout mezi oběma parky a prozkoumávat jejich unikátní faunu a flóru.

Doslova se probudíte do zvuků volné přírody, kdy slunce zapadá nad horizontem a přetváří krajinu do nádherného oranžového odstínu. Ráno můžete pozorovat zvěř, jak se probouzí a vyřizuje denní povinnosti. Hlídací průvodce vás může vzít na nezapomenutelnou safari jízdu, kde se můžete setkat s lvy, slony, nosorožci, leopardy a dalšími divokými zvířaty.

Po návratu z safari si můžete odpočinout u bazénu, zatímco si dáváte osvěžující nápoj a užíváte si klidu a krásy okolní přírody. Večer si můžete vychutnat skvělé jídlo připravené z místních surovin a posezení u ohně. Opravdu to je úžasná dovolená pro ty, kteří chtějí uniknout z městského ruchu a prožít dobrodružství v divočině.

Vášeň pro safari je pevně zakořeněna v Zimbabwe a Doma Safari Area je skvělou destinací, která splní vaše očekávání. Ubytování v této oblasti vám umožní objevit krásy divoké zvěře a zažít neopakovatelné momenty v srdci africké savany.


Letenka Zimbabwe Doma Safari Area


Zimbabwe, země ležící na jihu Afriky, je známá svými úchvatnými přírodními scenériemi a bohatou divokou zvěří. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Zimbabwe je oblast Domů Safari. Pokud toužíte po nezapomenutelném dobrodružství v srdci divočiny, pak je letenka do této oblasti pro vás to pravé.

Domy Safari Area se nachází na severozápadě Zimbabwe a je součástí většího Hwange National Parku. Tato oblast je známá svými hustými lesy, travnatými savanami a bohatou zvěří, která sem míří kvůli hojným zdrojům vody. Je to ideální místo pro milovníky safari a fotografování divoké zvěře.

Aktivity, které v oblasti Domů Safari najdete, jsou téměř nekonečné. Můžete si zde užívat nádherný výhled na divoká zvířata, včetně slonů, lvů, zebry, nosorožců a mnoha dalších druhů. Safari v otevřeném terénu přináší nezapomenutelné zážitky, když se ponoříte do přírody a pozorujete v jejím přirozeném prostředí některá z největších zvířat na světě.

Pro ty, kteří by rádi zažili něco extra, je možnost výletu na sloních zádech. Můžete takto projíždět přírodními stezkami a prozkoumat oblast z perspektivy těchto nádherných tvorů. Je to skvělý způsob, jak se blíže seznámit s africkou faunou a zároveň podpořit ochranu těchto ohrožených zvířat.

Další zajímavou možností je vycestování do jednoho z místních kmenů a seznámení s místní kulturou a tradicemi. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a rádi vás provedou svým každodenním životem. Zde si můžete vyzkoušet místní jídla, tancování a poslouchat příběhy, které vám pomohou lépe pochopit tento kus Afriky.

Samozřejmě, že k výletu do oblasti Domů Safari bude potřeba rezervace letenky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety do Zimbabwe, včetně přímých letů z některých mezinárodních destinací. Doporučuje se, abyste si rezervovali letenky dostatečně dopředu, zejména pokud plánujete cestovat v hlavní turistické sezóně.

Letenka do Zimbabwe Doma Safari Area představuje vstup do úchvatného světa africké divočiny. Zážitek z safari a setkání s místními kulturami vás bude motivovat, abyste se sem vraceli znovu a znovu. Takže neváhejte a naplánujte si návštěvu této úchvatné oblasti v Zimbabwe již dnes!


Nejčastější dotazy a odpovědi Zimbabwe Doma Safari Area


1. Jak se dostanu do Zimbabwe Doma Safari Area?
- Nejjednodušší cesta je letecky do letiště Harare a poté autem nebo autobusem do Doma Safari Area.

2. Kolik stojí vstup do Zimbabwe Doma Safari Area?
- Vstupné závisí na druhu aktivity a délce pobytu. Obvykle se platí za jednotlivé aktivity (např. safari, procházka, rybaření) a cena se pohybuje od 20 USD do 100 USD.

3. Jaké druhy zvířat mohu očekávat vidět během safari?
- V Zimbabwe Doma Safari Area žijí různé druhy zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvi, leopardi, gepardi, zebry, girafy a mnoho dalších.

4. Jak dlouho by měla být moje safari v Zimbabwe Doma Safari Area?
- Doporučuje se strávit alespoň 2-3 dny v této oblasti, aby si návštěvníci mohli plně vychutnat a prozkoumat bohatství divoké přírody.

5. Je v Zimbabwe Doma Safari Area bezpečno cestovat?
- Obecně je Zimbabwe považováno za bezpečnou zemi pro cestování. Je však důležité dodržovat obvyklá opatření bezpečnosti a sledovat rady místních úřadů.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Zimbabwe Doma Safari Area?
- Ideální období pro safari v Zimbabwe Doma Safari Area je obvykle od května do října, kdy je počasí mírné a možnosti pozorování zvířat jsou nejvyšší.

7. Přijímají v Zimbabwe Doma Safari Area platební karty?
- Ne všechny zařízení v této oblasti přijímají platební karty, proto je doporučeno mít dostatek hotovosti.

8. Je třeba vakcinovat se před návštěvou Zimbabwe Doma Safari Area?
- Je nutné se poradit s lékařem nebo očkovacím centrem ohledně potřebných očkování před cestou do Zimbabwe, včetně malárie a žluté zimnice.

9. Kde se mohu ubytovat ve Zimbabwe Doma Safari Area?
- V této oblasti jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně safari lodží, kempů a kempingů. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem.

10. Je možné pořídit si průvodce pro safari v Zimbabwe Doma Safari Area?
- Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vás provede oblastí a pomůže vám při pozorování zvířat a objevování divočiny.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky