Hledejte nejlepší nabídky letenek

Tchaj-wan Hualien

Letenka Tchaj-wan Hualien


Letenka do Tchaj-wanu: Objevte kouzlo Hualienu

Tchaj-wan, ostrůvek východně od Číny, je fascinující destinací plnou přírodních krás a kulturního bohatství. A pokud jste dobrodružný cestovatel, který touží po objevování méně známých míst, pak byste měli zvážit návštěvu Hualienu. Jedná se o malebné město, které se nachází východně od hlavního města Tchaj-pej a je obklopené nádhernou přírodou, což ho činí ideálním útočištěm pro milovníky outdoorových aktivit a zážitků.

První věc, kterou budete muset udělat, je pořídit si letenku do Tchaj-wanu. Díky moderním leteckým společnostem a dostupným cenám je cestování na Tchaj-wan snadné a cenově dostupné. Příletovým bodem je přirozeně Tchaj-pej, kde si můžete prohlédnout nejznámější památky a poté se vydat na jih do Hualienu.

Hualien je známý svými nádhernými přírodními scenériemi. Nejvýznamnější atrakcí v okolí Hualienu je Taroko Národní park. Tento park je domovem velkolepých soutěsek, skalisek a vodopádů. Můžete se vydat na pěší túru po známé stezce Zhuilu, která nabízí spektakulární výhledy na údolí Taroko a okolní hory.

Další zážitek, který byste neměli minout, je návštěva přírodní rezervace Qingshui Cliff. Tato písčitá skála se tyčí nad Tichým oceánem a nabízí dechberoucí scenérie. Můžete si zde udělat procházku kolem okraje útesů nebo si vychutnat výhled z vyhlídkového bodu.

Pro ty, kteří se zajímají o kulturu, stojí za to navštívit starobylé ústřední náměstí Hualienu. Toto náměstí je obklopeno historickými budovami a nabízí skvělou příležitost pro procházku a ochutnávku místních jídel a specialit. Pro milovníky umění je v Hualienu také mnoho galerií a muzeí, kde si můžete prohlédnout místní tvorbu a kulturu.

A samozřejmě nelze zapomenout na výbornou tchajwanskou kuchyni. Během své návštěvy byste měli zkusit několik tradičních místních specialit, jako je Mee Sua - tchajwanská nudlová polévka, nebo nějaké pokrmy z čerstvého mořského plodu.

Při plánování cesty do Hualienu si pamatujte na odpovídající přípravu a balení, zejména vzhledem k venkovním aktivitám. Mějte na paměti také aktuální předpisy a postupy týkající se cestování v souvislosti s pandemií COVID-19.

Letenka do Tchaj-wanu a návštěva Hualienu je ideální kombinací pro ty, kteří hledají přírodní krásy a autentickou atmosféru mimo turisticky přeplněné oblasti. Během svého pobytu v Hualienu budete mít možnost zažít nejen úžasné výhledy a přírodní krásy, ale také prozkoumat tchajwanskou kulturu a kuchyni. Takže neváhejte a pořiďte si letenku do této fascinující destinace.


Dovolená Tchaj-wan Hualien


Tchaj-wan je jeden z nejkrásnějších ostrovů v jihovýchodní Asii a je ideálním místem pro ty, kteří hledají dovolenou v exotické destinaci. Hualien na východním pobřeží Tchaj-wanu je jedno z nejoblíbenějších míst pro turisty, kteří se chtějí vymanit ze zmatku velkoměsta a užít si krásu přírody.

Hualien nabízí mnoho turistických atrakcí, z nichž nejoblíbenější jsou přírodní parky, písčité pláže a horské oblasti. Například Taroko Gorge, jeden z nejvýznamnějších přírodních rezervací na Tchaj-wanu, se rozprostírá na rozloze 92 000 hektarů a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Tento park nabízí návštěvníkům krásné vodopády, průzračné potoky a útesy, což je ideální místo pro pěší turistiku a poznávání krás Tchaj-wanu.

Dále je tu pláž Qixingtan, která je známá svými křišťálově čistými vodami a úchvatným výhledem na okolní hory. Pro milovníky vodních sportů je Qixingtan ideálním místem pro šnorchlování, potápění a surfování.

Pokud hledáte něco více adrenalinového, Hualien má také významné horské oblasti, jako je Hualien Farglory Ocean Plaza a Hualien Pálava. Hory jsou ideálním místem pro turisty, kteří hledají trochu vzrušení a chtějí si užít horskou cyklistiku, horolezectví nebo rafting.

Kromě toho Hualien nabízí i bohatou kulturu a historii, jelikož byla kdysi domovem domorodých kmenů, kteří dodnes uchovávají své tradice a zvyky. Návštěvníci mohou navštívit různé muzea a galerie a prozkoumat kulturní dědictví Tchaj-wanu.

Hualien je také velmi obdivovaný pro své lahodné mořské plody a tradiční jídla. Návštěvníci si mohou vychutnat místní speciality jako je "Mee Sua" (tenké nudle z mouky rýže se smaženým krevetami) a "Ba Wan" (náplň masa obalované rýžovou moukou), která jsou oblíbená mezi místními obyvateli.

Pokud hledáte uvolněnou dovolenou v krásné přírodě s bohatou kulturou a výborným jídlem, potom Hualien na Tchaj-wanu je ideálním místem pro vás. Připravte se na nezapomenutelný a relaxační pobyt v jednom z nejkrásnějších míst v Asii!


Počasí Tchaj-wan Hualien


Tchaj-wan je krásný ostrov nacházející se v jihovýchodní Asii, který je známý svou překrásnou krajinou, bohatou kulturou a zajímavou historií. Město Hualien se nachází na východním pobřeží Tchaj-wanu a je považováno za jedno z nejkrásnějších míst na ostrově. Jeho jedinečné geografické umístění přináší fascinující a rozmanité klimatické podmínky.

Hualien leží v horské oblasti, obklopené kopci a řekami. Tento fakt ovlivňuje místní klima. Město má mírný a vlhký subtropický podnebný typ, což znamená, že zde najdeme čtyři roční období.

Jaro (březen až květen) je obdobím, kdy se po zimě začíná oteplovat. Průměrné teploty stoupají na příjemných 20-25 °C. Jarní doba je ideální pro návštěvu národního parku Taroko, který je jednou z hlavních turistických atrakcí Hualien. Roste zde pestrost kvetoucích rostlin a voda z řek je čistá a přívětivá pro turisty.

Léto (červen až srpen) je dominantně teplé a vlhké. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C, přičemž přijdou i dny s teplotami kolem 35 °C. V létě se v Hualienu koná řada festivalů a kulturních událostí. Návštěvníci mohou tak ochutnat tradiční kuchyni, zúčastnit se tanečních představení nebo si prohlédnout tradiční umění.

Podzim (září až listopad) je v Hualienu chladnější a suchý, ideální pro aktivní cestovatele. Průměrné teploty se pohybují mezi 24-28 °C, což je ideální počasí pro pěší túry a výlety v okolní přírodě. Podzim je také obdobím sklizně rýže a dalších plodin, a proto můžete ochutnat čerstvé a lokální produkty.

Zima (prosinec až únor) je chladnější a suchá. Průměrné teploty v zimě se pohybují mezi 16-20 °C, s možností poklesu pod 10 °C. Tato sezóna je ideální pro kratší výlety na okolní hory, kde můžete zažít krásné vyhlídky.

Když přemýšlíte o návštěvě Tchaj-wanu a konkrétně města Hualien, je důležité zvážit místní počasí. Nezapomeňte si přibalit oblečení vhodné pro danou sezónu a případně i deštník, jelikož Tchaj-wan je známý pro své občasné deště.

Navštívit Tchaj-wan Hualien v jakémkoli ročním období je skvělou volbou, protože si můžete vychutnat jeho jedinečnou přírodu a kulturu. Pamatujte, že před cestou byste se měli informovat o aktuálním počasí, abyste svůj pobyt mohli naplánovat s ohledem na místní klimatické podmínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tchaj-wan Hualien


1. Jak se dostanu z letiště do Hualien?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště na Tchaj-wanu do Hualien, je využít přímého autobusu nebo transferového vlaku.

2. Jak dlouho trvá cesta z Tchaj-wanu Hualien do Taipei?
Odpověď: Cesta vlakem z Hualien do Taipei trvá přibližně 2,5 až 3 hodiny.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Hualien?
Odpověď: Mezi nejpřitažlivější turistické atrakce v Hualien patří Taroko národní park, skalní útesy Qingshui, Hualienová pláž a vodopády z Taroko George.

4. Jaké jsou typické pokrmy v Hualien?
Odpověď: V Hualien se můžete těšit na chuťové speciality, jako je čerstvě připravený mořský plod, glazovaná vepřová půlka a místní tradiční tchajwanská kuchyně.

5. Kde si mohu koupit suvenýry v Hualien?
Odpověď: Nejběžnější místa pro nákup suvenýrů v Hualien jsou trhy Tongmen a Ji'an nebo obchodní centra zvané Hualien Creative and Cultural Industries Park.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity pro dobrodružné cestovatele v Hualien?
Odpověď: Dobrodružní cestovatelé si mohou vychutnat horolezectví na skále v Taroku, rafting na řece Xiuguluan nebo prozkoumávání jeskyní v Nanan District.

7. Jak se dostanu do Taroko národního parku z Hualien?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Taroko národního parku z Hualien, je jet autobusem nebo taxíkem.

8. Jaké jsou nejlepší pláže v Hualien?
Odpověď: Nejznámější pláže v Hualien zahrnují Hualienovou pláž, Farglory Ocean Park a pláž Qixingtan.

9. Kdy je nejlepší čas navštívit Tchaj-wan Hualien?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Tchaj-wanu Hualien je na jaře (březen – květen) a na podzim (září – listopad), kdy jsou teploty mírné a příjemné.

10. Jaké jsou populární trasy pro pěší turistiku v Hualien?
Odpověď: Některé populární trasy pro pěší turistiku v Hualien zahrnují Zhuilu Old Trail, Lushui-Wenshan Trail a Baiyang Waterfall Trail v Taroko národním parku.


Ubytování Tchaj-wan Hualien


Tchaj-wan je krásný ostrov nacházející se ve Východočínském moři. Jeho hlavním městem je Tchaj-pej, avšak mnoho turistů navštěvuje také město Hualien, které se nachází na východním pobřeží ostrova. Hualien je obklopeno impozantními horami a je známé především díky své neuvěřitelné přírodní kráse.

Pokud plánujete návštěvu Hualien, měli byste také zvážit otázku ubytování. Město nabízí širokou škálu možností, které uspokojí různé potřeby a rozpočet cestovatelů.

Pro ty, kteří preferují luxusní ubytování, existují v Hualien dostupné luxusní hotely. Tyto hotely mají obvykle moderní vybavení, bazény, wellness centra a restaurace nabízející vysoce kvalitní jídlo. Mnoho z těchto hotelů je přímo na pobřeží, takže hosté mohou vychutnávat nádherný výhled na moře.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentickou tchajwanskou atmosféru, jsou v Hualien k dispozici tradiční hostely nazývané minsu. Tyto hostely jsou obvykle provozovány místními rodinami a poskytují hostům jedinečný pohled na kulturu a život ve městě. Hosté zde mohou ochutnat tradiční jídlo, naučit se několik základních frází v tchajwanštině a zapojit se do místních aktivit.

Další populární možností ubytování v Hualien jsou penziony. Tyto penziony jsou obvykle menší a intimnější a mají často tradiční zařízení a architekturu. Tato možnost je vhodná pro ty, kdo hledají klid a relaxaci. Penziony často nabízejí klidné zahrady a venkovní posezení, kde si hosté mohou odpočinout a vychutnat si svého pobytu.

Navíc, pokud jste dobrodružní turisté, můžete si pronajmout stan a strávit noc ve volné přírodě. V Hualien je mnoho národních parků, které nabízejí úchvatné výhledy na hory, vodopády a řeky. Lázeňské místo narozdíl od hotela nebo penzionu zaručuje hostům nezapomenutelné zážitky a kontakt s přírodou.

Nezáleží na tom, jakou možnost ubytování si vyberete, Hualien nabízí skvělou základnu pro objevování krás Tchaj-wanu. Navštivte národní park Taroko Gorge, procházejte se po plážích nebo si vychutnávejte tradiční tchajwanskou kuchyni ve městě. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rodinný minsu, útulný penzion nebo stan, zaručujeme vám, že vaše návštěva Hualien bude nezapomenutelná a plná krásných zážitků.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky