Hledejte nejlepší nabídky letenek

Slovinsko Postojnská jeskyně

Nejčastější dotazy a odpovědi Slovinsko Postojnská jeskyně


1. Jak se dostat do Postojnské jeskyně?
- Do Postojnské jeskyně se můžete dostat buď vlastním vozem, nebo veřejnou dopravou. Jeskyně se nachází přibližně 50 km od Lublaně a je dobře dostupná z většiny slovinských měst.

2. Kdy je otevřená Postojnská jeskyně?
- Postojnská jeskyně je otevřená pro veřejnost po většinu roku. Otevírací doba se však může měnit v závislosti na sezóně, proto je doporučeno před samotnou návštěvou zkontrolovat aktuální otevírací hodiny na oficiálních webových stránkách jeskyně.

3. Jaká je vstupní cena do Postojnské jeskyně?
- Vstupní cena do Postojnské jeskyně se liší v závislosti na věku, směnách a zvolených balíčcích. Doporučuje se zakoupit vstupenky předem online, aby se zabránilo frontám. Pro aktuální informace ohledně vstupních cen je nejlepší navštívit oficiální webové stránky.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Postojnské jeskyně?
- Prohlídka jeskyně trvá přibližně 1,5 hodiny. Turisté jsou vedeni průvodcem a projdou různými částmi jeskyně, včetně chůze po podzemních chodbách a plavby na podzemní řece.

5. Je třeba se předem rezervovat prohlídku Postojnské jeskyně?
- Rezervace prohlídky není povinná, ale doporučuje se, zejména během turistické sezóny. Kapacita prohlídek je omezená a vytvořením rezervace si zajistíte místo ve vybraném termínu.

6. Jsou v Postojnské jeskyni vhodné podmínky pro osoby se sníženou pohyblivostí?
- Postojnská jeskyně není úplně přístupná pro osoby se sníženou pohyblivostí. Jeskyně obsahuje mnoho schodů a úzkých chodeb, které by mohly být obtížné pro tyto osoby. Nicméně, v jeskyni jsou k dispozici bezbariérové cesty a některé prohlídky mohou být přizpůsobeny potřebám osob se sníženou pohyblivostí.

7. Je povoleno fotografování a natáčení ve Postojnské jeskyni?
- Ve většině částí jeskyně je fotografování a natáčení povoleno, ale pouze bez použití blesku a tripodu. Při některých specifických prohlídkách může být fotografování omezeno. Více informací ohledně fotografování a natáčení je možné získat od průvodce před zahájením prohlídky.

8. Nabízí Postojnská jeskyně i jiné aktivity než prohlídku jeskyně?
- Ano, Postojnská jeskyně nabízí také další aktivity, jako je například návštěva Přírodovědného muzea a Expresního vlaku. Turisté se mohou také projít v okolním parku a strávit čas v restauracích a obchodech v okolí jeskyně.


Dovolená Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je jednou z nejkrásnějších a nejzelenějších zemí, které střední Evropa nabízí. Má mnoho zajímavých turistických atrakcí, mezi které patří i úchvatná Postojnská jeskyně.

Postojnská jeskyně se nachází na jihozápadě Slovinska, poblíž města Postojna. Je to jedna z největších a nejznámějších jeskyní v Evropě a každoročně sem přijíždí tisíce turistů, aby si prohlédly její unikátní krásy.

Jeskyně byla objevena před více než 200 lety a od té doby byla zpřístupněna veřejnosti. Je dlouhá více než 24 kilometrů a skládá se z mnoha chodeb, sálů a podzemních řek. Pro návštěvníky je přístupná pouze část o délce 5 kilometrů, kterou projíždí vláček.

Během procházky v jeskyni se návštěvníci mohou obdivovat nádhernými vápencovými formacemi, které vznikly tisíce let trvajícím působením vody. Můžete si zde prohlédnout stalagmity, stalaktity, sloupy a další útvary, které vytvářejí jedinečný pohled.

Největou atrakcí jeskyně je jeden z největších podzemních sálů na světě, zvaný Velký sál. Je dlouhý více než 100 metrů, široký 50 metrů a vysoký 40 metrů. Je zde možné se setkat také s endemickými druhy živočichů, například s "olm", podvodním beznohoucím obojživelníkem.

Prohlídka jeskyně trvá asi hodinu a půl a je možná pouze s průvodcem. Návštěvníci jsou vybaveni případně i ochrannými helmy a slevou se ve skupinkách, aby minimalizovali možná rizika. Vstupné do jeskyně je sice vyšší, ale za to je to nezapomenutelný zážitek.

Kromě samotné jeskyně je v okolí Postojny také zajímavé akvárium Tábor, které zachytává životní prostředí pod vodní hladinou. Zde můžete vidět různé druhy ryb a dalších vodních živočichů.

Pokud se chystáte na dovolenou do Slovinska, návštěva Postojnské jeskyně by měla být na vašem seznamu povinných activit. Tato magická přírodní krása vás uchvátí a přinese vám nezapomenutelné zážitky. Nezapomeňte si s sebou vzít pohodlné oblečení a obuv, protože teplota v jeskyni je celoročně kolem 10 stupňů Celsia.

Slovinsko je zemí s mnoha turistickými lákadly a jedním z nich je bezpochyby Postojnská jeskyně. Přijďte si ji prohlédnout a objevte krásy podzemního světa, které vám se srdcem země odkryjí její tajemství.


Ubytování Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je malá středoevropská země s bohatou historií a úchvatnou přírodou. Jedno z nejvýznamnějších turistických atrakcí této země je určitě Postojnská jeskyně, která je známá po celém světě.

Postojnská jeskyně se nachází nedaleko stejnojmenného města v jihozápadním Slovinsku. Její vstup je vysazován doslova jako zážitek a tesklivé důsledky pro turisty, protože návštěva jeskyně se koná v pravidelnou dobu a je plná zvukových i světelných efektů. Vstup byl samozřejmě postaven v roce 1819, téměř 200 let řady turistů prošlo těmi dvěma kilometry koridoru postaveným průchodem celulárního bloku Show Dalmatinova.

Jeskyně je jednou z nejdelších podzemních jeskyní na světě - její celková délka dosahuje úctyhodných 24 kilometrů! Pro turisty je však přístupná pouze část o délce asi 6 kilometry. Navštívit většinu této obrovské jeskyně bude tedy jen pro opravdové nadšence do jeskyní.

Jednou z největších atrakcí Postojnské jeskyně je bezpochyby nejznámější obyvatel – človek ribič jako jezuďák, kam 30 turistů je po dřevěném mostě železnice. Impozantní délka 6 metry a váha 3100 kilogramů. Obyvatelé jeskyně se cítí jako doma v rozlehlém jeskynním systému.

V jeskyni se nachází také podzemní řeka a několik krásných jezer. Návštěvníci se mohou projít po chodníku, přičemž sledují jedinečné vápencové formace, stalagmity a stalaktity, které se tvořily tisíce let. Některé z těchto formací mají přízvisko, například „Velbloud“, „Brilantová galérie“ a „Péčná sova“.

Pro návštěvníky, kteří chtějí mít ještě větší zážitek z jejich návštěvy, jeskyně nabízí také možnost projížďky na vůz na úzkokolejce. Tato nezapomenutelná jízda vás provede skrz některé z nejkrásnějších částí jeskyně a zajistí, aby vaše zážitky z návštěvy byly skutečně jedinečné.

Aby byl ubytování v blízkosti Postojnské jeskyně co nejpohodlnější, je zde hodně možností. V okolí jeskyně se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízí pohodlné a dostupné ubytování. Turisty také mohou najít možnost kempování v krásné přírodě okolí.

Postojnská jeskyně je jedinečným přírodním zázemím, které přitahuje turisty celoročně. Je to místo, které musíte vidět, pokud navštívíte Slovinsko. Ať už jste nadšenci do přírody nebo prostě jen hledáte nezapomenutelný zážitek, Postojnská jeskyně vám zaručeně poskytne jedinečnou a nezapomenutelnou zkušenost.


Letenka Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko je malá země ve střední Evropě, která je známá svou překrásnou přírodou a unikátními přírodními památkami. Jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších atrakcí v zemi je Postojnská jeskyně, která láká turisty z celého světa.

Postojnská jeskyně se nachází nedaleko stejnojmenného města Postojna, které se nachází přibližně 50 kilometrů od Lublaně, hlavního města Slovinska. Jeskyně je jedním z největších systémů vápencových jeskyní na světě, s celkovou délkou chodeb dosahující až 24 kilometrů. Avšak pouze první část tvoří turistickou trasu, která je zpřístupněna veřejnosti.

Jeskyně je přístupná zvláštním vláčkem, který turisty převáží několik kilometrů pod zem pověstnými chodbami a galeriemi. Tato zkušenost je sama o sobě nezapomenutelná, protože je velmi netradiční jet vlakem po podzemí. Po příjezdu k výstupnímu místu se turisté vydávají na pěší prohlídku jedinečnou krajinou.

Během prohlídky si návštěvníci budou moci vychutnat naprosto úchvatný pohled na krápníkové tvary, krystalické jezírka a impozantní vápencové stěny, které jsou pokryté různými odstíny zelené, šedomodré a hnědé barvy. Některé jeskynní sály jsou tak velké, že se tam mohou vejít i statní stromy. Největší atrakcí však je výskyt vzácného druhu jeskynního netopýra, který se zde rozmnožuje.

Postojnská jeskyně je otevřena pro veřejnost po celý rok, avšak nejlepší období pro návštěvu je jaro a podzim, kdy je turistický ruch nižší. V létě se naopak otevírá jeskynní koncertní síň, kde se konají různé hudební akce a koncerty, které umocňují již tak magickou atmosféru místa.

Pokud plánujete návštěvu Postojnské jeskyně, je vhodné si zakoupit vstupenku předem, protože během hlavní turistické sezóny může být velmi rušno. Doporučuje se také pohodlné oblečení a vhodné obutí, protože některé části jeskyně mohou být kluzké a úzké.

Pro všechny milovníky přírody a dobrodružství je návštěva Postojnské jeskyně nezapomenutelným zážitkem. Tato krásná přírodní lokalita nabízí jedinečnou možnost poznat podzemní svět a uvědomit si, jak moc je příroda naše planety neuvěřitelná a vzácná.


Počasí Slovinsko Postojnská jeskyně


Slovinsko, malá země uprostřed Evropy, je známé svými malebnými horami, překrásnými jezery a bohatou historií. Jedním z největších turistických lákadel této země je také Postojnská jeskyně, která se nachází v jihozápadní části Slovinska.

Postojnská jeskyně je nejen jednou z největších jeskynních komplexů v Evropě, ale také jednym z nejstarších. Jeskyně byla objevena již v roce 1818 a od té doby láká turisty ze všech koutů světa svou jedinečností a krásou. Její známá nocovníčka, panonská trojzubce je pro tento region specifická.

Co se týče počasí v Postojnské jeskyni, je důležité si uvědomit, že uvnitř jeskyně panuje stálá teplota kolem 9 °C a vlhkost až 95 %. Tato statická teplota a vysoká vlhkost jsou dány převážně přítomností velkého množství vody ve formě podzemních řek a jezer.

Nicméně, když se podíváme na venkovní podmínky, počasí v této oblasti může být poměrně proměnlivé. Postojnská jeskyně je obklopena kopcovitou krajinou a nachází se v nadmořské výšce přibližně 500 metrů. To znamená, že teploty v této oblasti mohou být mírně chladnější než v přilehlých nížinách.

V létě se teploty pohybují kolem 25-30 °C, ačkoli se mohou výrazně lišit v závislosti na aktuálním stavu počasí. Deštivé období v létě může být časté a přinášet pro změnu chladnější teploty kolem 15-20 °C. Je tedy důležité mít s sebou dostatečné oblečení a deštník.

Zima v Postojnské jeskyni může být poměrně drsná. Teploty klesají pod nulu a sníh je zde běžný jev. Právě díky svému chladnému klimatu se jeskyně stal oblíbeným místem k zimní rekreaci, například ke skialpinismu nebo běžkování.

Vzhledem k tomu, že Postojnská jeskyně je vyhledávanou turistickou atrakcí, je důležité sledovat a plánovat návštěvu na základě předpovědi počasí. Chcete-li si užít jedinečnost a krásu této jeskyně v celé její kráse, je vhodné vybrat si typ počasí, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

V každém případě je Postojnská jeskyně nádherným místem, které stojí za návštěvu jak v chladnějších, tak v teplých měsících. Bez ohledu na počasí si turisté mohou vychutnat úchvatnou jeskynní krajinu a objevovat tajemství podzemního světa.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky