Hledejte nejlepší nabídky letenek

Seychely Vallée de Mai Nature Reserve

Letenka Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychely jsou známou exotickou destinací s nádhernými plážemi, azurovým oceánem a úchvatnou přírodou. Mezi mnoha turistickými atrakcemi, které Seychely nabízejí, patří také Vallée de Mai Nature Reserve. Tato rezervace se nachází na ostrově Praslin a je jednou z nejvýznamnějších lokalit světového dědictví UNESCO.

Rezervace Vallée de Mai je pokládána za posvátný les a byla vyhlášena chráněným územím v roce 1966. Je domovem unikátního druhu palmy – coco de mer, který je také známý jako mořský kokos. Tato palma produkuje největší semeno na světě a je považována za symbol Seychel. Její tvar připomíná ženská prsa a v minulosti byla cennou surovinou, kterou lidé vyváželi do dalekých zemí.

Vallée de Mai Nature Reserve je pokryta hustým tropickým pralesem, který poskytuje útočiště mnoha vzácným rostlinám a živočichům. Mezi další nejznámější druhy zde patří různé druhy orchidejí, liány a vzácné ptáky jako papoušci a holubové. Když se procházíte po stezkách rezervace, můžete pozorovat nádhernou flóru a faunu, která vám poskytne úžasnou představu o biodiverzitě Seychel.

Vallée de Mai Nature Reserve je důležitým centrem pro výzkum a ochranu přírody na Seychelách. Místní ochranáři se snaží zajistit, aby byl tento území udržitelně spravováno a aby byly chráněny vzácné druhy, které zde žijí. Rezervace je otevřena pro veřejnost a turisté mají možnost prozkoumat tento jedinečný les při procházkách po vydlážděných cestách.

Pro milovníky přírody je návštěva Vallée de Mai Nature Reserve nezapomenutelným zážitkem. Budete se cítit jako ve skutečném ráji, když projdete pod korunami palm a necháte se obklopit klidem a krásou tohoto místa. Zdejší vzduch je naplněn vůní květin a zvuky zdejších ptáků vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Navštěva Vallée de Mai Nature Reserve vám také umožní si blíže prohlédnout místní kulturu a historii Seychel. V rezervaci je také malé muzeum, které vám poskytne informace o historii ostrova Praslin a o významu Vallée de Mai pro Seychely.

Abyste se dostali na Seychely a mohli navštívit toto úžasné místo, budete potřebovat letenku. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety do Seychel, a ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně. Je však jisté, že jakmile přistanete na Seychelách a navštívíte Vallée de Mai Nature Reserve, nebudete litovat. Tento kousek ráje vám otevře oči na krásy přírody a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky na vaši dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Vallée de Mai Nature Reserve na Seychelách mohou zahrnovat:

Dotaz: Kde se nachází Vallée de Mai Nature Reserve?
Odpověď: Vallée de Mai Nature Reserve se nachází na ostrově Praslin na Seychelách.

Dotaz: Jaká je vstupní cena do Vallée de Mai Nature Reserve?
Odpověď: Vstupné do Vallée de Mai Nature Reserve je 350 Seychelských rupií pro dospělé a 50 Seychelských rupií pro děti do 12 let.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Vallée de Mai Nature Reserve?
Odpověď: Vallée de Mai Nature Reserve je otevřeno každý den od 8:00 do 17:30.

Dotaz: Jaké rostliny a živočichové jsou v Vallée de Mai Nature Reserve k vidění?
Odpověď: Vallée de Mai Nature Reserve je domovem unikátních endemických rostlin, jako je kokosová palma Lodoicea, vanilka Seychelská a veľká populácia papoušků šalamounských.

Dotaz: Jaká je délka a obtížnost turistických stezek v Vallée de Mai Nature Reserve?
Odpověď: Existují různé stezky v délce 1-2 km, které jsou vhodné pro všechny výkonnostní úrovně.

Dotaz: Můžete si pronajmout průvodce v Vallée de Mai Nature Reserve?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout průvodce, kteří nabízejí rozšířené znalosti o rezervaci a živočišných i rostlinných druzích v oblasti.

Dotaz: Jak se dostanu do Vallée de Mai Nature Reserve z hlavního města Mahé?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Praslin z Mahé, je letecky. Existují pravidelné lety mezi oběma ostrovy. Poté můžete odtud použít taxi nebo autobus, abyste se dostali na Vallée de Mai Nature Reserve.


Ubytování Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Vallée de Mai Nature Reserve je jedno z nejvíce kouzelných míst na Seychelách, které je známé svou překrásnou přírodou a bohatstvím endemických druhů rostlin a zvířat. Tato rezervace, která se nachází na ostrově Praslin, je také zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jednou z největších atrakcí Vallée de Mai je vzácný druh palem, který se nazývá Coco de Mer. Tento druh palem je známý tím, že produkuje největší semena na světě. Tyto semena mají tvar podobný ženským hýždím a byly velmi ceněny od pradávna. Vstup do Vallée de Mai vám umožní nejen vidět tyto pohádkově vyhlížející palmy, ale také se dozvědět více o jejich významu a historii.

Rezervace také nabízí nádherné procházky po stezkách obklopených stromy a zvuky přírody. Můžete si užít klidné chvíle, zatímco si prohlížíte šumivé vodopády a posloucháte zpěv místního ptactva. Je to místo, kde se můžete ponořit do přírody a zažít klid a harmonii, kterou Seychely nabízejí.

Ubytování ve Vallée de Mai Nature Reserve je naprosto jedinečné a nabízí luxusní možnosti pro dovolenou. Zdejší resorty a hotely jsou umístěny na klidných a exkluzivních místech, která vám poskytnou dokonalou soukromí a možnost relaxace. Vybrat si můžete mezi několika variantami ubytování, od luxusních vil a soukromých chat přímo v rezervaci po stylové a velkolepé hotely v jejím okolí.

Resorty nabízejí širokou škálu služeb a aktivit, které vás budou bavit a pobaví. Od relaxace u bazénu a wellness procedur po vodní sporty a procházky po okolí. Místní hotely a resorty jsou také specializovány na kvalitní gastronomii, která vám umožní ochutnat seychelskou kuchyni v nejlepším provedení.

Vallée de Mai Nature Reserve je tedy nejen úžasným místem k prozkoumání bohatství přírody na Seychelách, ale také příležitostí k ubytování na místě překrásné rezervace. Pokud chcete zažít opravdový kousek ráje na Zemi, pak je toto místo pro vás to pravé. Ubytování ve Vallée de Mai vám umožní nejen příjemný a relaxační pobyt, ale také výjimečné zážitky a vzpomínky, které si budete pamatovat po celý život.


Počasí Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Valérie de Mai Nature Reserve je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních rezervací na Seychelách. Nachází se na ostrově Praslin, který je součástí souostroví Seychely. Tato úchvatná rezervace je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů.

Právě díky svému unikátnímu ekosystému a biodiverzitě byla Vallée de Mai Nature Reserve zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Její rozloha činí přibližně 19,5 hektarů, což je relativně malá plocha ve srovnání s některými jinými přírodními rezervacemi, avšak její význam je obrovský.

Jednou z nejvíce fascinujících a známých věcí v rezervaci je výskyt "coco de mer" - velké a těžké kokosové palmy. Tento druh je endemický pouze pro Seychely a proslul svými obrovitými mladými a plody, které mají tvar ženského klína. Právě díky tomuto tvaru se mu také přezdívá "kokosový ořech lásky". Roste pouze na Praslinu a na ostrově Curieuse.

Kromě "coco de mer" je zde také mnoho dalších vzácných rostlin, jako například různé druhy orchidejí, latania a rostlin z čeledi palmovitých. Celá rezervace je pokryta hustým deštným pralesem, který poskytuje útočiště mnoha druhům zvířat včetně ptáků, gekonů a různých druhů hmyzu.

Díky svému tropickému klimatu, Seychely nabízí návštěvníkům příznivé počasí po celý rok. Je zde stále teplé a slunečno, s průměrnými teplotami kolem 29 °C během dne a kolem 24 °C v noci. Srážky na Seychelách se vyskytují po celý rok, nejsou však dlouhodobé a často se jedná o krátké, přerušované lijáky.

Pokud plánujete návštěvu Vallée de Mai Nature Reserve, doporučuje se obléci lehké oblečení vyrobené z přírodních materiálů, jako je bavlna, které vám budou pohodlné při procházce rezervací. Nezapomeňte také na ochranný krém proti slunci a opalovací brýle, protože slunce na Seychelách může být velmi silné.

Vallée de Mai Nature Reserve je pro milovníky přírody a ochrany životního prostředí skutečným rájem. Rezervace nabízí úžasné příležitosti pro procházky, pozorování ptáků a objevování fascinující flóry a fauny Seychel. Pokud se chystáte na Seychely, nezapomeňte navštívit tuto úchvatnou rezervaci a zažít jedinečnou atmosféru tropického ráje.


Dovolená Seychely Vallée de Mai Nature Reserve


Seychely je ostrůvkový ráj, který nabízí návštěvníkům nejen bílé písčité pláže a tyrkysově modré moře, ale také unikátní přírodní rezervace. Jednou z nejznámějších rezervací na Seychelách je Vallée de Mai Nature Reserve, která patří mezi světové přírodní dědictví UNESCO.

Vallée de Mai Nature Reserve se nachází na ostrově Praslin, který je druhým největším ostrovem Seychel. Rezervace je rozlohou poměrně malá, pouze 19,5 hektaru, ale svojí biologickou hodnotou a jedinečností zaujme každého návštěvníka.

Rezervace je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů, které zde žijí již přes 4000 let. Návštěvníci mohou objevovat tuto bohatou biodiverzitu pomocí několika turistických stezek, které vedou přes pralesovou vegetaci s obrovskými palemovými listy, exotickými květinami a vzácnými druhy stromů.

Nejznámějším obyvatelem Vallée de Mai je kokosová palma poblíž obecně známá jako „kokosový ořech na pohár”. Jedná se o největší plodící savcentrum na světě, kde rostou jedinečně tvarované ořechy, připomínající ženské tělo. Tyto plody jsou symbolem Seychel a jsou také považovány za afrodiziakum.

Další zajímavou rostlinou, kterou zde můžete objevit, je endemický strom Medusa, který takřka vypadá jako živočich. Jeho větve jsou zakřivené a připomínají chobot slona.

V rezervaci můžete také pozorovat mnoho druhů ptáků, jako je Seychelský plamének nebo různé druhy papoušků. Díky klidné atmosféře a husté vegetaci se jedná o vhodné místo pro ptačí pozorování.

Pokud plánujete navštívit Vallée de Mai Nature Reserve, doporučuje se přijít brzy ráno, aby se vyhnuli velkému počtu turistů a mohli si vychutnat klid a krásu přírody. Rezervace je otevřena každý den od 8:00 do 17:00 a je zde umístěno návštěvnické centrum s informačními panely o tomto unikátním prostředí.

Vallée de Mai Nature Reserve je jedním z nejvýznamnějších míst na Seychelách a skvělou destinací pro ty, kteří mají rádi přírodu a chtějí objevovat jedinečné a vzácné druhy rostlin a zvířat. Pokud plánujete dovolenou na Seychelách, nezapomeňte si v programu zahrnout i návštěvu této úžasné přírodní rezervace.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky