Hledejte nejlepší nabídky letenek

Rumunsko Cheile Bicazului-Hășmaș National Park

Dovolená Rumunsko Cheile Bicazului-Hășmaș National Park


Rumunsko je země bohatá na krásnou přírodu a národní parky. Jedním z nejvýznamnějších parků v zemi je Cheile Bicazului-Hășmaș National Park, který nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie a různé aktivity.

Cheile Bicazului-Hășmaș National Park se nachází v rumunské části Karpatských hor, v regionu Moldávie. Tento park je známý svými hlubokými kaňony a strmými skalisky, které jsou ideální pro horské pěší túry a horolezectví. Kaňon Bicaz, který je také znám jako Rumunské Grand Canyon, je jedním z nejkrásnějších míst v parku. Jeho vysoké vápencové stěny přitahují nejen milovníky turistiky, ale také horolezce z celého světa.

Navštěvovat park lze po celý rok, přičemž každé roční období má své kouzlo. V letních měsících si můžete užívat nádherných výhledů a těšíte se na procházky po hustých lesích a údolích. V zimě je park pokrytý sněhem a nabízí možnost lyžování a snowboardingu. K dispozici jsou také upravované běžecké tratě pro běžkaře.

Cheile Bicazului-Hășmaș National Park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. V parku můžete spatřit například medvědy, vlky, orly a tetřeva hlušce. Pro milovníky ptáků je toto místo skutečným rájem, neboť se zde nachází mnoho druhů ptáků, které můžete pozorovat v přírodním prostředí.

Park je také ideálním místem pro ty, kteří mají rádi adrenalinové aktivity. Můžete si pronajmout kajak nebo raft a vyzkoušet si divokou vodu na řece Bicaz. Existují také možnosti pro horolezce, kteří si mohou zvolit ze široké škály obtížností horolezeckých tras.

Pokud se rozhodnete navštívit Cheile Bicazului-Hășmaș National Park, nezapomeňte si sbalit vhodné oblečení a obuv, protože terén může být náročný. K dispozici jsou také horské chaty a hotely, kde si můžete odpočinout a nabrat energii po celodenním objevování parku.

Cheile Bicazului-Hășmaș National Park je skutečným klenotem Rumunska a je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít přírodu a adrenalinové dobrodružství. Toto místo nabízí nádherné scenérie, bohatou faunu a různé aktivity pro každého. Pokud se rozhodnete navštívit Rumunsko, nezapomeňte toto místo zařadit do svého itineráře, nebudete litovat!


Počasí Rumunsko Cheile Bicazului-Hășmaș National Park


Cheile Bicazului-Hășmaș National Park je jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit Rumunska. Leží v severovýchodní části země, v blízkosti hranic s Moldavskem, a je známé svou výjimečnou přírodní krásou a rozmanitostí. Park se rozkládá na ploše přibližně 6 500 hektarů a tvoří ho hluboké kaňony, útesy, vodopády a horské lesy.

Vzhledem k své poloze v pohoří Hășmaș je park často vystaven různým povětrnostním jevům. Na počasí zde má vliv jeho horský charakter a blízkost Karpatského oblouku. To vytváří zajímavý a proměnlivý klimatický režim.

V letních měsících panuje v parku převážně mírné a teplé počasí. Průměrné teploty se pohybují mezi 15 a 25 stupni Celsia. Občasné bouřky a přeháňky jsou běžné, zejména v horách, a mohou přinést příjemné ochlazení v horkých letních dnech. Místní vodopády jsou v této době rovněž plné vody a tvoří malebné scenérie.

Podzim v parku je obdobím hojnosti barev. Listnaté lesy, které zde převládají, nabízí nádherné přírodní malby odstínů červené, zlaté a hnědé. Teploty se pohybují mezi 5 a 15 stupni Celsia, s častými srážkami. Tajemné mlhy se mohou vynořit z kaňonů a vytvářet neuvěřitelně atmosférické scény.

Zima v Cheile Bicazului-Hășmaș je chladná a sněhová. Tato oblast je jedním z nejchladnějších regionů Rumunska. Teploty se pohybují mezi -5 a 5 stupni Celsia, s občasnými mrazy a sněhovými srážkami. Hory jsou na několik měsíců pokryty bílým povlakem a nabízejí ideální podmínky pro zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding.

Jarní měsíce přinášejí postupný oteplení. Teploty se pohybují mezi 5 a 15 stupni Celsia a příroda se začíná probouzet k životu. Stromy a květiny začínají kvést a vytvářet nádherné palety barev. Srážky jsou stále běžné, ale méně časté než v předchozích měsících.

Celkově lze říci, že počasí v Cheile Bicazului-Hășmaș National Park je velmi proměnlivé a závisí na ročním období. Každá sezóna nabízí návštěvníkům jedinečné a překrásné zážitky v této přírodní oáze. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete park navštívit, budete ohromeni jeho přírodním bohatstvím a scenérií.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Cheile Bicazului-Hășmaș National Park


1. Jaké aktivity mohu provádět v Rumunsku Cheile Bicazului-Hășmaș Národním parku?
V Národním parku Cheile Bicazului-Hășmaș si můžete vychutnat pěší túry, horské túry, cyklistiku, horolezectví a obdivování krásné přírody.

2. Jaké jsou nejlepší túry v Národním parku Cheile Bicazului-Hășmaș?
Mezi nejpopulárnější túry patří Cesta vijugavým průchodem Cheile Bicazului, Vodopády Hășmașului a Hășmaș Pik.

3. Jaké je nejlepší období k návštěvě Národního parku Cheile Bicazului-Hășmaș?
Nejlepší období pro návštěvu parku je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a příroda je v plné kráse.

4. Jak se dostanu do Národního parku Cheile Bicazului-Hășmaș?
Park se nachází asi 60 km od města Piatra Neamț. Nejlepší je jet autem, ale je možné také využít místní dopravu, jako jsou autobusy nebo taxi.

5. Existují nějaké ubytovací možnosti v Národním parku Cheile Bicazului-Hășmaș?
Ano, v okolí parku jsou k dispozici různé ubytovací možnosti, včetně hotelů, penzionů a kempů. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem.

6. Mohu si přivést domácího mazlíčka do Národního parku Cheile Bicazului-Hășmaș?
Ano, ve většině částí parku jsou domácí mazlíčci povoleni. Je však nutné dodržovat pravidla ohledně vodítek a čištění exkrementů.

7. Jak dlouho trvá přibližně prozkoumání Národního parku Cheile Bicazului-Hășmaș?
To závisí na vašem časovém plánu a zájmech. Výlety a túry v parku mohou trvat od několika hodin do několika dní.

8. Je v parku dostatek stravovacích možností?
V blízkosti parku se nacházejí restaurace, kavárny a obchody, kde si můžete koupit jídlo a pití. Doporučuje se však přinést si vlastní občerstvení na delší túry.

9. Jsou v parku dostupné turistické mapy?
Ano, v informačních centrech a turistických informačních bodech v parku jsou k dispozici turistické mapy a informace o atrakcích.

10. Existuje nějaký vstupní poplatek do Národního parku Cheile Bicazului-Hășmaș?
Ano, pro vstup do některých částí parku se platí symbolický poplatek za zachování a údržbu přírody.


Letenka Rumunsko Cheile Bicazului-Hășmaș National Park


Rumunsko je země bohatá na přírodní krásy a zajímavosti. Jednou z nich je národní park Cheile Bicazului-Hășmaș, který se nachází v severovýchodní části země. Tento park, který leží blízko hranic s Moldavskem, je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Rumunsku.

Cheile Bicazului-Hășmaș National Park se rozkládá na ploše přes 36 000 hektarů a nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci skalnatých soutěsek, vrcholků hor, vodopádů a malebných jezer. Park je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně medvědů, vlků, rysů a orlů.

Největší atrakcí parku jsou Cheile Bicazului, které se nazývají také "Rumunská Velká soutěska". Jejich dramatické skalní stěny dosahují výšky až 300 metrů a přitahují horolezce z celého světa. Pro turisty jsou k dispozici také různé značené turistické trasy, které umožňují prozkoumat tuto úchvatnou krajinu.

Dalšími zajímavými místy v parku jsou jezera, jako je Lago Izvorul Muntelui, které je největším jezerem v Rumunsku, a jezero Lacu Rosu, které je známé svými červenými travnatými ostrůvky uprostřed hladiny vody. Obě jezera nabízejí možnosti koupání, rybaření a vodních sportů.

Pro milovníky adrenalinu a outdoorových aktivit je park také skvělým místem. K dispozici jsou zde mnohé možnosti pro pěší turistiku, horské cyklistiky, horolezectví a rafting na řece Bicaz. Tato řeka je také ideální pro milovníky rybaření.

Pokud máte rádi historii a kulturní dědictví, blízké město Piatra Neamț nabízí bohaté možnosti. Zde můžete navštívit pevnost Piatra Neamț, která je jednou z nejvýznamnějších historických památek v oblasti. Piatra Neamț je také dobře známá pro své trhy, kde si můžete koupit místní suvenýry a tradiční rumunské jídlo.

Národní park Cheile Bicazului-Hășmaș je jedním z nejkrásnějších přírodních pozoruhodností Rumunska. Jeho spektakulární scenérie, bohaté volnočasové aktivity a možnosti prozkoumávání přírodního prostředí přitahují turisty z celého světa. Pokud plánujete svoji další dovolenou v Rumunsku, rozhodně byste neměli vynechat tuto nádhernou oblast.


Ubytování Rumunsko Cheile Bicazului-Hășmaș National Park


Cheile Bicazului-Hășmaș National Park je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v Rumunsku. Tento park se nachází východně od Transylvánie, poblíž města Gheorgheni, a nabízí nádherné výhledy na karpatské hory, lesy a řeky.

Pokud se chystáte navštívit Cheile Bicazului-Hășmaș National Park, nemusíte se obávat nedostatku ubytování. V parku a jeho okolí existuje mnoho možností pro příjemné a pohodlné ubytování.

Jednou z možností je kempování, které je velmi populární především v letních měsících. V Cheile Bicazului-Hășmaș National Park jsou k dispozici některé kempy, které nabízejí základní vybavení a možnost stanování přímo v přírodě. Mezi nejoblíbenější kempy v parku patří Camping Cocoșu, který se nachází na břehu řeky Bicaz a nabízí soukromí a klid.

Další možností ubytování jsou horské chaty a hotely, které jsou v regionu hojně rozšířené. Tyto ubytovací zařízení jsou často umístěny v krásné přírodě a jsou skvělým místem pro odpočinek po náročném dni stráveném v horách. Mezi nejpopulárnější horské chaty v regionu patří Cabana Hasmas, která nabízí luxusní ubytování a výbornou polohu s výhledem na karpatské hory.

Pro ty, kteří preferují více luxusní pobyt, je možné si vybrat mezi mnoha hotelovými ubytováními, které se nacházejí v okolí parku. Tyto hotely nabízejí vysokou úroveň služeb, včetně restaurací, bazénů a wellness center, a jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají pohodlí a komfort po náročné turistické trase.

Celkově lze říci, že Cheile Bicazului-Hășmaș National Park nabízí mnoho možností pro příjemné a pohodlné ubytování. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro kempování, horské chaty nebo hotely, vždy budete mít skvělé zázemí pro objevování tohoto nádherného regionu a jeho přírodních krás.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky