Hledejte nejlepší nabídky letenek

Řecko Korfu Benitses

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Korfu Benitses


1. Jak se dostat z řeckého letiště na Korfu do Benitses?
- Nejjednodušší způsob je využít taxi službu přímo na letišti nebo si pronajmout auto. Můžete také využít autobusovou linku, která je dostupná před terminálem.
2. Jaká je cena taxi z letiště do Benitses?
- Cenová relace se může lišit v závislosti na dopravní situaci a na počtu pasažérů. Přibližná cena se pohybuje mezi 35-45 eury.
3. Kde se nachází nejbližší pláž v Benitses?
- Benitses disponuje několika plážemi, nejbližší a nejznámější je pláž Benitses, která se nachází v centru města.
4. Jsou v Benitses dostupné veřejné dopravní prostředky?
- Ano, v Benitses je k dispozici autobusová linka, která spojuje město s ostatními místy na ostrově.
5. Má Benitses supermarket a místní obchody?
- Ano, v Benitses najdete několik supermarketů, obchodů se suvenýry, butiků a dalších místních obchodů.
6. Kam bych měl jít, když hledám restaurace v Benitses?
- K nejlepším místům na nalezení restaurací patří hlavní promenáda, která je lemována restauracemi a tavernami. Zde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni.
7. Existují ve městě bankomaty?
- Ano, v Benitses jsou bankomaty, které jsou dostupné po celém městě.
8. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Benitses?
- Mezi nejlepší aktivity a atrakce v Benitses patří návštěva benitského muzea, procházka po starém přístavu, výlet na nedaleký ostrov Pontikonisi, nebo výlet na tradiční řecké vesnice v okolí.
9. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Benitses?
- Benitses je oblíbeným letoviskem a můžete sem přijet kdykoliv během letní sezóny mezi květnem a zářím. Nejtepleji bývá v červenci a srpnu.
10. Jak daleko je Benitses od Korfu města?
- Benitses se nachází asi 15 km jižně od Korfu města, což činí přibližně 30 minut jízdy autem nebo 40 minut autobusem.


Ubytování Řecko Korfu Benitses


Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací mezi turisty a ostrov Korfu je zvláště oblíbený díky své krásné přírodě, bohaté historii a pozoruhodné kultuře. V centru pozornosti ostrova se nachází malebná vesnice Benitses, která nabízí mnoho možností pro ubytování.

Benitses je tradiční rybářská vesnice s dlouhou historií. Dříve byla oblíbeným letoviskem slunečního ostrova a dnes je stále oblíbenou turistickou destinací. V centru vesnice najdete mnoho možností pro ubytování, které uspokojí potřeby a přání každého turisty.

Pro ty, kteří hledají pohodlí a luxus, jsou zde nabízeny mnohé hotely s vysokým standardem. Tyto hotely jsou ideální pro rodiny nebo páry, kteří chtějí strávit relaxační dovolenou a využít nabídky wellness a spa. Mnoho z těchto hotelů se nachází u pláže, takže si můžete užít krásné výhledy na moře přímo z vašeho balkonu.

Benitses však nabízí i levnější možnosti ubytování v hotelpokojech či apartmánech. Tyto možnosti jsou vhodné pro cestovatele s menším rozpočtem, kteří chtějí prozkoumat ostrov a ušetřit na ubytování. Mnoho z těchto levných ubytování je také situováno blízko pláže, takže nemusíte daleko chodit, abyste si užili slunce a moře.

Pro ty, kteří mají raději autentičtější zážitek, je zde možnost pronajmutí tradičního řeckého domu nebo apartmánu. Tyto ubytování jsou často přímo ve vesnici a dávají vám možnost prožít místní kulturu a zvyky. Můžete ochutnat místní jídlo v tradičních tavernách, nakoupit na místním trhu a poznat přátelské místní obyvatele.

Nezáleží na tom, zda si vyberete luxusní hotel, ubytování s menším rozpočtem nebo tradiční řecký dům, v Benitses vám nebude chybět možností k objevování. Ostrov Korfu nabízí mnoho zajímavých památek, jako je starobylý kostel Panagia Vlaherna, tradiční řecké taverny, kde můžete ochutnat místní speciality, a krásné pláže, kde si můžete užívat slunce a odpočívat.

Benitses je skvělou volbou pro každého, kdo hledá kombinaci krásné přírody, bohaté historie a pohodlného ubytování. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference, najdete zde možnost, která vám vyhovuje. Přijďte a objevte krásy řeckého ostrova Korfu a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Benitses.


Dovolená Řecko Korfu Benitses


Korfu, nejsevernější ostrov Jónského souostroví, se stává stále oblíbenější turistickou destinací, a to zejména mezi milovníky slunce, moře a historie. Jedním z nejpopulárnějších letovisek na ostrově je Benitses, které se nachází pouhých 12 kilometrů jihovýchodně od Korfu města.

Benitses je jednou z nejstarších vesnic na ostrově a díky své výhodné poloze nabízí nádherné výhledy na moře a okolní skalní útesy. Tato malebná rybářská vesnice se postupem času proměnila v atraktivní turistické středisko, které láká návštěvníky po celý rok. Místní obyvatelé jsou známí svým pohostinným přístupem a zájmem o zachování tradic a kulturního dědictví.

Při návštěvě Benitses se turisté mohou těšit na bohatou nabídku pláží, které jsou oblázkové nebo s pozvolným vstupem do moře. Pláže jsou dobře udržované a nabízí různé vodní sporty, jako je potápění, šnorchlování a plachtění. Je možné si pronajmout slunečníky a lehátka, nebo si vzít vlastní vybavení a užít si klidné sluneční dny na pláži.

Pro milovníky historie může být velmi zajímavý návštěva starého centra Benitses, kde se nachází řada historických památek, jako je kostel svatého Jakuba a klášter svatého Ilie. Kromě toho mohou turisté navštívit také Achilleion, honosný palác postavený rakouskou císařovnou Alžbětou Bavorskou, který je vzdálený pouhých 6 kilometrů od Benitses. Je to fascinující místo s impozantní architekturou a rozlehlými zahradami, které stále přitahují návštěvníky z celého světa.

Benitses také nabízí širokou škálu restaurací, barů a obchodů, kde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni a zakoupit typické suvenýry. Ve večerních hodinách se vesnice promění v animované místo s mnoha nočními kluby, které nabízejí zábavu až do časných ranních hodin.

Pokud jste dobrodružnější typy, můžete se vydat na výlety a objevovat okolní přírodu. Ostrov Korfu je známý svou bujnou vegetací a malebnými horskými vesničkami. Můžete si pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu a navštívit oblíbená místa, jako jsou Paleokastritsa s jejími úchvatnými plážemi a kláštery, nebo Pantokrator, nejvyšší vrchol ostrova.

Pro ty, kdo hledají odpočinek, slunce a dobrodružství, je Benitses skvělou volbou pro dovolenou. S krásnými plážemi, historickými památkami a pestrou nabídkou aktivit, si zde určitě najdou každý něco, co ho zaujme. Neváhejte a vydejte se na dovolenou plnou slunce a zážitků na Korfu, do Benitses!


Letenka Řecko Korfu Benitses


Benitses – Oáza klidu na ostrově Korfu v Řecku

Řecko, země slunce, historie a nádherných pláží. Mezi oblíbené cíle turistů patří i ostrov Korfu, který svým návštěvníkům nabízí krásnou přírodu, tajemné historické památky a neskutečnou atmosféru. Jedno z míst, které stojí za návštěvu, je malebné městečko Benitses.

Benitses se nachází na východním pobřeží ostrova Korfu a je oblíbeným cílem turistů, kteří hledají klid a relaxaci. Toto malebné rybářské městečko kdysi sloužilo jako letovisko řecké šlechty, což je znát i v jeho kouzelné atmosféře. Benitses má stále svou autentickou podobu a drží si tradiční způsob života.

Při procházce po úzkých uličkách Benitses si můžete prohlédnout několik historických památek. Nejvýznamnější z nich je zřícenina antického chrámu, který byl postaven na počátku 5. století před naším letopočtem. Tento chrám je jedním z nejlépe dochovaných v celém Řecku a nabízí úchvatný výhled na moře a okolní krajinu.

Benitses je také známé svými nádhernými plážemi. Nejpopulárnější z nich je pláž Achilleion, která je považována za jednu z nejkrásnějších na ostrově. Bílý písek, průzračně čistá voda a relaxační atmosféra vás okouzlí a vtáhne do svého klidu. Na pláži se nachází také několik restaurací a barů, kde si můžete vychutnat tradiční řeckou kuchyni.

Pro ty, kteří mají rádi vodní aktivity, je Benitses ideálním místem. Můžete si pronajmout vodní skútry nebo jachtu a objevovat krásy Korfu přímo z moře. Při potápění můžete objevovat podmořský svět plný exotických ryb a korálů. Pokud nemáte rádi vodu, můžete si v blízkosti zahrát golf nebo si vyzkoušet jízdu na koni.

Večery v Benitses jsou plné života. Na nábřeží se nachází množství barů a restaurací, které nabízejí tradiční řeckou hudbu a tančírna. Můžete si vychutnat večerní procházku podél pobřeží a ochutnat místní speciality, jako jsou gyros a musaka.

Když se rozhodnete navštívit Benitses, můžete si vybrat z široké nabídky letenek. Dostupnost letů z různých evropských destinací dělá z Benitses ideální místo, kam se vydat na dovolenou. Ať už chcete relaxovat na pláži, objevovat historii či si užívat nočního života, Benitses vám nabízí toto vše a mnohem více.

Benitses – malá oáza klidu na ostrově Korfu v Řecku, kterou byste neměli minout při své cestě do této krásné destinace.


Počasí Řecko Korfu Benitses


Řecko je země, která může nabídnout svým návštěvníkům mnoho atrakcí, a to včetně nádherných pláží, starověkých památek a úchvatné přírody. Jednou z oblíbených destinací v řeckém regionu Korfu je malé rybářské městečko Benitses. Ať už jste milovníkem slunečních koupání, zážitků z vodních sportů nebo historie, Benitses má pro vás něco připraveno.

Jedním z hlavních důvodů, proč se návštěvníci stále vracejí do Benitses, je příjemné a příjemné počasí. V létě je zde teplé středomořské podnebí s vysokými teplotami a nízkou vlhkostí. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C, což nabízí ideální podmínky pro dovolenou na pláži. Můžete si užít sluneční koupání na pláži, ochutnat skvělé řecké jídlo v jedné z místních taveren nebo se vydat na průzkum okolních památek.

Benitses má také mnoho malebných pláží, které jsou jedinečné svým křišťálově čistým mořem a zářivým bílým pískem. Mnoho z nich je oceněno modrou vlajkou, která je udělována plážím za jejich čistotu a vysoké standardy. Mimořádně oblíbená je například pláž Achilleion, která je známá svými úchvatnými scenériemi a klidným prostředím. Pokud jste fanoušky vodních sportů, můžete si vyzkoušet potápění, šnorchlování nebo jízdu na vodním skútru.

Mezi další zajímavé aktivity, které můžete v Benitses podniknout, patří návštěva historického Kaiserského paláce Achilleion postaveného rakouskou císařovnou Alžbětou (Sissi), který nabízí úžasný výhled na moře. Můžete také navštívit starou vesnici, která je známá svými úzkými uličkami a tradičními domky. Na tržištích můžete zakoupit místní suvenýry a vyzkoušet tradiční řeckou kuchyni.

Pokud si plánujete dovolenou v Benitses, doporučuje se vyhnout se měsícům července a srpnu, kdy je největší nápor turistů. Nejlepší období pro návštěvu je na jaře nebo na podzim, kdy je počasí velmi příjemné a teploty jsou mírnější.

Benitses je ideálním místem pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace na pláži, zábavy a poznávání řecké historie. S příjemným počasím a bohatou nabídkou aktivit a památek je toto místo skvělou volbou pro dovolenou ve Řecku.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky