Hledejte nejlepší nabídky letenek

Řecko Korfu

Ubytování Řecko Korfu


Korfu je označován jako jedno z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Díky svému bohatému dědictví, o které se starají UNESCO, a tisícům pláží, které nabízí, se stává oblíbenou destinací cestovatelů z celého světa. Pokud plánujete navštívit Korfu, nabízí se mnoho možností, kde se ubytovat.

Většina turistů vybírá ubytování v hlavním městě Korfu. Zde se nachází mnoho hotelů, resortů a apartmánů, kde si můžete užít pohodlného pobytu blízko turistických atrakcí. Mezi nejoblíbenější hotely v Korfu patří například Kempinski Hotel Corvinus, který se nachází v centru města, a nabízí krásné výhledy na záliv Gouvia. Další možností je hotel Corfu Palace, který se nachází v klidné části města, a nabízí vám relaxaci v bazénu a wellness centru.

Pokud upřednostňujete soukromé a klidné ubytování, můžete se ubytovat v hotelu The Pink Palace. Nachází se ve vesnici Agios Gordios, asi 20 km od města Korfu. Tento hotel je ideální pro ty, kteří hledají větší míru soukromí a klidu, jelikož se nachází v samotě pod horami.

Další možností, jak si užít Korfu, je pronajmout si apartmán nebo vilu. To je ideální pro rodinnou dovolenou nebo pro skupinový pobyt. Mezi nejoblíbenější ubytování patří Villa Septemvrios, která nabízí krásnou terasu s výhledem na moře a venkovskou atmosféru, a to zároveň jen několik minut jízdy od pláže.

Chcete-li si užít Korfu naplno, můžete si také zvolit pobyt v kempu. K dispozici jsou zde několik kempů, jako je například Roda Beach Camping, který se nachází v klidné oblasti Roda, a nabízí camping s připojením k elektřině a vodě.

Korfu nabízí širokou škálu ubytování pro každého, kdo sem přijede. Od luxusních hotelů až po soukromé vily a apartmány, nebo kempování, najdete zde ubytování pro svůj vkus a rozpočet. Během svého pobytu si můžete užít krásy Korfu a zažít jedinečnou řeckou zkušenost.


Počasí Řecko Korfu


Řecký ostrov Korfu se nachází v Jónském moři a je oblíbeným turistickým cílem, což do značné míry ovlivňuje i jeho počasí. Celkově se dá říci, že počasí na Korfu je velmi příznivé a díky své poloze a změněným klimatickým podmínkám patří k nejteplejším místům v Evropě.

Letní počasí na Korfu

Léto na Korfu trvá zhruba od května do září a jeho průměrná teplota se pohybuje okolo 30 °C. V červenci a srpnu jsou maximální denní teploty mezi 35 a 40 °C, což je možná pro někoho příliš horké, ale vodní sporty, koupání a slunění na pláži jsou v této době samozřejmostí. Teplota moře se pohybuje kolem 25 – 27 °C, takže koupání je velmi příjemné.

Večery na Korfu jsou také velmi příjemné a teploty klesají na příjemných 20 °C. I v noci se tedy můžete cítit pohodlně a stačí si vzít lehčí oděvy. Na Korfu však může být v létě i velmi silný vítr, což je vynikající pro fanoušky windsurfingu a jiných vodních sportů.

Podzimní počasí na Korfu

Podzim (září a říjen) je na Korfu velmi příjemný – teploty dosahují stále příjemných 25 – 28 °C, moře je teplé a turistické místa nejsou tak přeplněné jako v létě. V této době je však také možné, že Korfu zasáhnou deště a přívalové srážky, což může být problém při plánování venkovních aktivit.

Zimní počasí na Korfu

Zima na Korfu mívá poměrně mírné teploty s minimem kolem 8 – 10 °C a maximem kolem 15 – 18 °C. Občas může být chladno a vlhké, ale obecně se dá říci, že zima na Korfu je ideální pro turisty, kteří se chtějí vyhnout přeplněným letním měsícům. Většina turistických aktivit a služeb je v této době sice zavřená, ale mnoho turistů vyhledáváklidné a klidné pláže a turistické místa, která jsou mnohem klidnější než v létě.

Celkově lze říci, že počasí na Korfu je většinou příznivé, což ho činí velmi oblíbeným turistickým cílem. Vaše dovolená na Korfu se tak pravděpodobně stane výjimečným zážitkem, který si budete dlouho pamatovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Korfu


1. Jak se dostat z letiště na Korfu do města?
Nejběžnější možností je využít autobusovou linku, která je k dispozici u letištního terminálu. Cesta do města trvá přibližně 20 minut. Alternativně se můžete rozhodnout pro taxi.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Korfu?
Korfu nabízí mnoho krásných pláží, mezi nejoblíbenější patří Glyfada, Paleokastritsa, Kontogialos nebo Sidari. Většina pláží je dobře vybavena a nabízí různé vodní aktivity.

3. Která jsou nejznámější místa na Korfu, která bych neměl/a vynechat?
Mezi nejznámější místa na Korfu patří historické město Korfu s jeho památkami, palácem Achilleion, pevností Angelokastro, Paleokastritsa a útesy Canal d'Amour v Sidari.

4. Kde se dá nejlépe ubytovat na Korfu?
Na Korfu najdete širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a vil. Nejběžnějšími turistickými destinacemi jsou město Korfu, Gouvia, Ipsos a Moraitika. Výběr závisí na preferencích a rozpočtu.

5. Jaká je tradiční kuchyně na Korfu?
Tradiční kuchyně Korfu je ovlivněna italskou, byzantskou a benátskou kuchyní. Můžete ochutnat různé speciality, jako jsou sofrito (vepřové líčka s bílým vínem a česnekem), pastitsadu (makaróny s masovou omáčkou), bianco (ryba vařená v citrónové šťávě) nebo kumquatové dezerty.

6. Má Korfu dobrou dopravní infrastrukturu?
Dopravní infrastruktura na Korfu je poměrně dobrá. Na ostrově je dostatek silnic a veřejná doprava je dobře organizována. Existuje také možnost pronájmu auta nebo skútru pro vlastní pohodlnou dopravu.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Korfu?
Nejlepší čas na návštěvu Korfu je od dubna do října, kdy je počasí teplé a slunečné. Nejvíce turistů je obvykle v červenci a srpnu, kdy jsou také ceny vyšší. Pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete zvolit návštěvu v květnu, červnu nebo září.

8. Potřebuji vízum pro cestu na Korfu?
Občané EU nemusí pro cestu na Korfu žádat o vízum. Pro občany z některých dalších zemí platí vízová povinnost, je vhodné se předem informovat na ambasádě nebo konzulátu.

9. Jaké turistické aktivity mohu dělat na Korfu?
Na Korfu můžete absolvovat různé turistické aktivity, jako jsou vodní sporty (potápění, windsurfing, plachtění), túry po přírodních rezervacích, prohlídky historických památek nebo jízdu na koni.

10. Jaké jsou doporučené památky v historickém centru města Korfu?
V historickém centru města Korfu se nachází mnoho památek, například stará pevnost, stará radnice, Liston (architektonická promenáda) nebo chrám svatého Spiridona. Tato oblast je také známá pro své úzké uličky, tradiční domy a živé náměstí Esplanade.


Dovolená Řecko Korfu


Řecko je často nazýváno kolébkou západní civilizace a svými nádhernými plážemi a historickými památkami láká každoročně tisíce turistů. Mezi oblíbené destinace pro dovolenou v Řecku patří i ostrov Korfu.

Korfu je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů a nachází se na severozápadě Jónských ostrovů. Je známý svou bohatou historií, zelenými kopci a okouzlujícími plážemi. Ostrov je ideálním místem pro ty, kteří touží po kombinaci relaxace na pláži a objevování kulturních památek.

Hlavním městem Korfu je stejnojmenné město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho úzké uličky obklopené renesančními a barokními budovami vás přenesou do minulosti. Kromě návštěvy malebného historického centra se můžete vydat i na procházku po starém přístavu nebo objevovat další historické památky, jako je stará pevnost.

Ostrov Korfu je také známý svými plážemi. Západní pobřeží je bohaté na pláže s jemným pískem a azurovým mořem, zatímco východní pobřeží nabízí skalnaté pláže s krásnými výhledy. Mezi nejznámější pláže na ostrově patří Paleokastritsa, Agios Gordios a Glyfada.

Pro milovníky přírody je na Korfu také spousta možností k výletům. Můžete si naplánovat túru do Korfu Národního parku, který se rozkládá na jihozápadě ostrova a odkrývá úchvatné výhledy na moře a okolní zelené kopce. Další možností je navštívit zelený poloostrov Kanóni, kde se nachází malebný klášter Vlachérna a ostrov Mouse Island.

Pokud jste gurmáni, nemůžete vynechat korfiotskou kuchyni. Během své dovolené si pochutnáte na tradičních pokrmech, jako je kleftiko (jehněčí pečené na rozmarýnu), bifteki (plněný hovězí kotel), moussaka nebo gyros.

Dovolená na ostrově Korfu v Řecku je ideálním volbou pro ty, kteří touží po kombinaci dovolené na pláži a objevování historických památek. Ostrov nabízí nespočet možností pro zábavu, relaxaci a poznávání nových kultur.


Letenka Řecko Korfu


Korfu je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů. Nachází se v Jónském moři, nedaleko západního pobřeží Řecka. Ostrov je známý svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a nekonečnými plážemi. Pokud plánujete navštívit Řecko, letenka do Korfu je určitě tím správným začátkem vaší dovolené.

Při letenka do Korfu se můžete těšit na velmi pohodlnou cestu. Ostrov má své vlastní mezinárodní letiště, které je dobře spojené se všemi hlavními evropskými letišti. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Korfu, ať už z Evropy či dalších kontinentů. Je možné si vybrat z různých leteckých společností a dle osobních preferencí si zvolit nejlepší letenky.

Po přistání na letišti v Korfu vás přivítá teplo a slunečné počasí. Ostrov je vhodný ke návštěvě po celý rok, avšak nejlepší doba pro návštěvu je od května do října, kdy se teploty pohybují kolem 20-30°C. Po příletu na ostrov můžete využít místních dopravních prostředků, jako jsou autobusy nebo taxi, které vás dopraví do vašeho ubytování.

Korfu nabízí neuvěřitelné množství aktivit a památek, které stojí za to navštívit. Můžete začít procházkou po starém městě Korfu, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto městečko je plné úzkých uliček, malebných kaváren a krásných náměstí, kde se můžete projít a pozorovat místní život.

Další zajímavostí je starověká pevnost, která se nachází ve městě Korfu. Tato pevnost nabízí úchvatný výhled na ostrov a přilehlé okolí. Můžete si prohlédnout také Achillion, letní palác rakouské císařovny Sissi, který je dnes otevřen jako muzeum.

Pokud máte rádi přírodu, Korfu vám nabízí nádherné pláže a zelené kopců. Můžete se vydat na procházku do paleokastritského kláštera, který je obklopen úchvatnou přírodou a nabízí panoramatické výhledy na moře. Další oblíbenou lokalitou je hora Pantokrator, která je nejvyšším vrcholem na Korfu. Z vrcholu se otevírá nádherný výhled na celý ostrov.

Jídlo a pití nejsou v Řecku nikdy problémem. Můžete ochutnat typické řecké speciality, jako jsou souvlaki, mousaka, feta s olivami nebo výborná gyros. Nemůžete vynechat ani ochutnání domácího řeckého vína, které je ve světě velmi ceněné.

Letenka do Korfu vás nejen dovede na nádherný ostrov s bohatou historií, úchvatnou přírodou a nekonečnými plážemi, ale zajišťuje vám i pohodlnou cestu. Nezáleží, zda plánujete dovolenou se svou rodinou, přáteli nebo partnerem, Korfu nabízí něco pro každého.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky