Hledejte nejlepší nabídky letenek

Portugalsko Porto

Ubytování Portugalsko Porto


Porto, ležící na pobřeží Atlantského oceánu a protkané řekou Douro, je druhým největším městem Portugalska a rozhodně stojí za návštěvu. Jeho malebné uličky, historické památky a výborná kulinářská scéna lákají turisty z celého světa. Pokud se chystáte navštívit toto kouzelné město, je důležité zabezpečit si pohodlné a příjemné ubytování.

Porto nabízí širokou paletu možností ubytování - od luxusních hotelů až po útulné rodinné penziony. Centrum města, zejména historická část Ribeira, je ideální lokalitou pro ty, kteří chtějí prozkoumat město pěšky a být v blízkosti hlavních turistických atrakcí. Jednou z nejoblíbenějších částí města je Baixa, která je známá svými krásnými architektonickými památkami a živou atmosférou. Zde najdete mnoho hotelů různých cenových kategorií, které splní vaše požadavky na pohodlné ubytování.

Pro ty, kteří hledají luxus a špičkový servis, Porto nabízí mnoho pětihvězdičkových hotelů. Mnoho z nich se nachází v blízkosti Douro a nabízí nádherný výhled na řeku. Tyto hotely mají často vlastní wellness centra, bazény a vybrané restaurace s vynikajícími gastronomickými zážitky. Ve vyšších cenových relacích můžete také očekávat nadstandardní služby, jako je soukromý šofér nebo soukromé prohlídky města.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, Porto nabízí také mnoho hostelu a levných hotelů, zejména v okolí centra města. Tyto ubytovací možnosti často nabízejí základní vybavení, jako jsou společné koupelny a kuchyňky, ale díky své poloze jsou ideálním výchozím bodem pro objevování města a setkávání s dalšími cestovateli.

Další možností ubytování v Porto je pronájem bytu nebo domu. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí mít vlastní prostor a svobodu a zažít město tak, jakoby tam opravdu žili. Mnoho apartmánů se nachází v centru města nebo v jeho blízkosti, což z nich činí pohodlnou základnu pro vaše dobrodružství v Portu.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, Porto vám poskytne mnoho příležitostí k objevování, ochutnávání místní kuchyně a poznávání fascinující historie tohoto města. Ať už zvolíte luxusní hotel nebo útulný penzion, váš pobyt v Porto bude nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Portugalsko Porto


Porto, největší město severního Portugalska, je jednou z nejžádanějších destinací pro cestovatele z celého světa. Ať už jste milovník historie, piva, krásných pláží nebo jedinečné architektury, Porto vám nabízí všechny tyto atrakce.

Začněme procházkou historickým centrem města, které je od roku 1996 součástí světového dědictví UNESCO. Porto je známé pro své úzké, křivolaké uličky plné barevných domů a historických památek. Nejbližším sousedem je slavný most Dom Luís I., který spojuje Porto s městem Vila Nova de Gaia. Pokud se odvážíte na vrchol mostu, budete odměněni úchvatným výhledem na město, řeku Douro a nedaleké vinné sklípky.

Pro milovníky vína je návštěva portských sklepů v Gaie nevyhnutelná. Porto je totiž známé svými lahodnými portskými víny, která jsou exportována do celého světa. V rozlehlých sklepích se dozvíte o historii a výrobě tohoto sladkého nápoje a samozřejmě si jej také můžete vychutnat při degustaci.

Porto je také domovem mnoha nádherných kostelů. Mezi nejvýznamnější patří Katedrála Sé, která se nachází na vrcholu kopce, a kostel Igreja de São Francisco, jehož interiéru dominuje bohatě zdobené zlato. Kromě těchto dvou náboženských památek si můžete také prohlédnout kostely Igreja do Carmo a Igreja dos Clérigos.

Pro milovníky umění je místem, které nesmí chybět na jejich itineráři, Muzeum Serralves. Toto moderní muzeum je ukázkou skvělé architektury a hostí významné sbírky moderního a současného umění. Kromě toho budete mít možnost se procházet rozlehlými zahradami a parky, které muzeum obklopují.

A samozřejmě, nesmíme zapomenout na pláže v Porto. Porto nabízí krásné písečné pláže, jako je například pláž Matosinhos. Tato pláž je oblíbená mezi surfaři díky svým silným vlnám. Na pláži si můžete také vychutnat čerstvé ryby a mořské plody v jedné z mnoha restaurací nacházejících se v okolí.

Pokud plánujete cestovat do Porto, nezapomeňte si rezervovat levnou letenku. Díky nabídce nízkonákladových leteckých společností je dostupnost letenek do Porto čím dál větší. Můžete se těšit na nádhernou historii, zázračnou architekturu a ten nejlepší portský víno, který kdy ochutnáte. Porto je skvělou volbou pro každého cestovatele.


Počasí Portugalsko Porto


Porto je krásné město ležící na severozápadě Portugalska. Jeho příznivé geografické umístění v blízkosti Atlantského oceánu ovlivňuje jeho klima, což je mírné a vlhké. V tomto článku se podíváme na počasí v Portu během jednotlivých ročních období.

Jaro (březen - květen)

Jaro je v Porto obdobím, kdy se teploty postupně zvyšují. Průměrná teplota se pohybuje přibližně kolem 15 °C a noci jsou stále chladné a vlhké. Během jara si můžete užít slunečné dny, ale s příležitostnými déšťovými přeháňkami. Když se ale vyjde ven za slunečného dne, můžete se těšit na jedinečné výhledy na město a oceán.

Léto (červen - srpen)

Léto je nejteplejším obdobím v Portu. Teploty stoupají až k 25 °C a noci jsou mírné a vlhké. Porto bývá v letních měsících velmi rušné a turisté přijíždějí do města, aby si užili pobyt na pláži. Porto má několik pláží, které se nacházejí v blízkosti města, jako např. Matosinhos či Espinho. Hlavní výhodou léta v Portu je jistě venkovní život, kdy je k dispozici velké množství kulturních a společenských akcí.

Podzim (září - listopad)

Podzim je v Portu obdobím, kdy se teploty začínají snižovat, ale mohou zůstat až k 18 °C. Porto obdrží o něco větší množství dešťových srážek než v jiných měsících, ale tyto deště mohou také vykouzlit pohled z města na krásné duhy.

Zima (prosinec - únor)

Zima v Portugalsku může být poměrně chladná, ale Porto s relativně mírným klimatem zůstává teplejší než jiná místa v Evropě. Průměrná teplota se pohybuje kolem 14 °C a v noci může být chladno, takže si oblékněte teplé oblečení. Pokud se však ocitnete v Portu během Vánočních svátků, můžete si užít nevšední atmosféru a poznat město v světle vánočních světel.

Vždy je dobře se na počasí připravit, ale Porto je krásné a zajímavé město, které za každého počasí stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Porto


1. Jak se dostanu z letiště do Porta?
Odpověď: Z letiště můžete využít veřejnou dopravu (autobus nebo metro) nebo si objednat taxi.

2. Jak dlouho to trvá, než se dostanu do Porta z Lisabonu?
Odpověď: Cesta vlakem z Lisabonu do Porta trvá přibližně 2 a půl hodiny. Autobusem nebo autem to může trvat až 3-4 hodiny, v závislosti na dopravní situaci.

3. Jaké jsou nejlepší památky a atrakce v Portu?
Odpověď: Mezi nejlepší památky a atrakce v Portu patří Katedrála Sé do Porto, most Luís I, Ribeira (historická čtvrť) a vinné sklepy v oblasti Vila Nova de Gaia.

4. Kde si mohu v Portu vyzkoušet tradiční portské víno?
Odpověď: Nejlepším místem k ochutnání tradičního portského vína je oblast Vila Nova de Gaia, kde se nachází mnoho vinných sklepů s ochutnávkami.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Porta?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže v okolí Porta patří Praia do Carneiro, Praia de Matosinhos a Praia da Luz.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Portu?
Odpověď: V Portu je mnoho skvělých restaurací. Mezi ty nejlepší patří restaurace DOP, Cantinho do Avillez a O Paparico.

7. Kolik stojí jízdenka na veřejnou dopravu v Portu?
Odpověď: Cena jízdenky na veřejnou dopravu v Portu se liší podle typu dopravy a vzdálenosti. Obvykle se pohybuje kolem 1-2 eur na jednu jízdu.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Porta?
Odpověď: Nejlepší dobou na návštěvu Porta je jaro (květen-červen) a podzim (září-říjen), kdy je počasí příjemné a není tak velký nápor turistů.

9. Jaké jsou nejoblíbenější festivaly v Portu?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější festivaly v Portu patří São João (slavení Sv. Jana), který se koná 23. června, a Festival Queima das Fitas, který oslavuje ukončení studia studentů.

10. Jaký je rozdíl mezi Portem a portským vínem?
Odpověď: Port je typ vína, které se vyrábí v Portu a jeho okolí. Portské víno je tedy jedním z druhů portského vína, které je sladší a silnější než běžné červené víno.


Dovolená Portugalsko Porto


Porto je krásné město na severu Portugalska, které je ideálním cílem pro dovolenou. Toto přístavní město nabízí mnoho památek, úžasného jídla a bohatou kulturu.

Jednou z hlavních atrakcí v Portu je historické centrum, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Staré čtvrte jsou plné úzkých uliček, kamenných domů a malebných kostelů. Nezapomeňte navštívit slavný most Dom Luís I, který spojuje Porto s východní oblastí města Vila Nova de Gaia. Z mostu se otevírá dechberoucí výhled na Douro řeku a celé město.

Další zastávkou na vaší dovolené v Portu by měla být proslulá Portská katedrála. Tato gotická katedrála, postavená v 12. století, je jednou z nejstarších v Portugalsku. V Blízkosti katedrály se nachází také řada dalších historických památek, jako je klášter São Bento da Vitória a Palác biskupství.

Porto je také známé svou produkcí vína. Doporučuji navštívit portské sklípky ve Vila Nova de Gaia. Zde si můžete prohlédnout, jak se vyrábí portské víno a samozřejmě ochutnat různé druhy portského. Sklípky jsou často provozovány rodinnými podniky, které mají dlouhou tradici v portské výrobě. Je to skvělá příležitost poznat místní kulturu a historii této oblasti.

Pokud máte rádi moře, Porto vám nabízí také několik pláží. Obzvláště známá je pláž Matosinhos, která je oblíbená mezi milovníky surfování. Pláž je dlouhá a písečná, s velkými vlnami, které přitahují surfaře z celého světa. Kromě toho je tu i možnost pronájmu surfového prkna a vyzkoušení si tuto adrenalinovou aktivitu.

Všechny tyto atrakce a mnoho dalších dělají z Porta ideální cíl pro dovolenou. Ubytování zde není problém, protože Porto nabízí širokou škálu hotelů a hostinců, od luxusních až po cenově dostupné možnosti. Město je snadno dostupné letecky nebo po silnici a má také vynikající dopravní spojení v rámci Portugalska.

Porto je opravdu jedno z nejkrásnějších měst v Portugalsku. Jeho bohatá historie a kultura, kombinovaná s úžasnou atmosférou a úchvatnými památkami, je neodolatelným lákadlem pro turisty. Jestliže hledáte originální místo pro dovolenou, Porto je správnou volbou.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky