Hledejte nejlepší nabídky letenek

Portoriko Vieques Island

Letenka Portoriko Vieques Island


Pokud hledáte plážovou dovolenou, která vás zavede do tropického ráje, přemýšlejte o návštěvě ostrova Vieques v Portoriku. Tento malý ostrov je domovem nádherných pláží a úchvatných scenerií, které vám neodolatelně připomínají pohled z pohlednice. Nic není snazší než rezervovat si letenku Portoriko Vieques Island a vyzkoušet tuto cestovatelskou destinaci na vlastní kůži.

Vyzkoušejte si skryté cesty

Vieques je malý ostrov, takže ztratit se zde není snadné. Zároveň ale díky jeho úchvatné a přírodní místnosti zde stále najdete oblíbené hotely i pláže, kde najdete dostatek místa na slunění a relaxaci. Cesta sem není nejlacinější, ale zdá se, že se v tomto místě vyplatí připlatit si za trochu více.

Jednou z největších atrakcí ostrova jsou naprosto dokonalé pláže

Pláže v Portoriku jsou obecně velmi dobře hodnocené, ale na Vieques vás čekají úplně jiné rozměry. Tamní pláže jsou v naprosté většině úplně nedotčené civilizací což znamená, že zde nebudete muset přemýšlet o přetřených slunečníkách, ničím nerušených plážových stezkách a všem souvisejícím tílením.

Každý, kdo zde navštíví pak nalezne: Bílý prach na pláži, tyrkysové vodu a všechnu tu krásu budoucích dní na pláži. Pokud se chystáte na dovolenou, tento ostrov by měl být hlavním cílem vaší cesty.

Vieques toho nabídne opravdu hodně

Kromě pláží má ale Vieques také svou temnější stránku. Dominanta spočívá v tom, že v 60. letech byl portorický ostrov používán jako vojenský základ USA. Následkem toho se na ostrově nacházela řada střelnic, bombardovací oblasti a základny, tak většina ostrova je celkem méně zmapovaná. Přesto byste ale na Vieques měli najít celou řadu turistických cílů, jako jsou např. přírodní parky či překrásné zátočiny, které stojí za návštěvu.

Nejlepší způsob, jak se zorientovat však zůstává majetek místního obyvatelstva. Oni totiž velmi ctí svou tradici a historii ostrova a pouze oni vám mohou dát kvalitní doporučení, jak na ostrovu přežít týden či dva.

Celkově platí, že pokud si objednáte letenky do Portorika, potom zde nemusíte svalovat pouze město San Juan. Pokud si totiž zajistíte letenku Portoriko Vieques Island, pak se vám otevřou nové možnosti a možná budete dokonce přemýšlet o tom, jak si nechat ostrov na další rok jako rezervaci. Pokud máte rádi tropickou dovolenou, potom se tato destinace určitě zamluví.


Ubytování Portoriko Vieques Island


Vieques Island, ležící na východě Portorického souostroví v Karibském moři, je jedním z nejlákavějších turistických cílů v této oblasti. Abyste svůj pobyt na této malebné plážové destinaci ještě vylepšili, je důležité vybrat si vhodné ubytování. Vieques Island nabízí širokou škálu možností, ať už preferujete exkluzivní resorty, útulné hotely nebo malebné penziony.

První možností pro ty, kteří si chtějí dopřát nádherný pobyt, jsou luxusní resorty na Vieques Islandu. Tyto exkluzivní zařízení mají běžně vlastní soukromé pláže, bazény, restaurace a další vybavení. Hosté si mohou užívat prvotřídního pohodlí a prvotřídního servisu. Tyto resorty jsou obklopeny překrásnou přírodou ostrova, kterou si můžete vychutnat, aniž byste museli opustit hotelový areál.

Pro ty, kteří upřednostňují menší a přátelštější prostředí, je tu velký výběr útulných hotelů. Tyto hotely vám poskytnou komfortní ubytování s veškerým vybavením, které potřebujete k příjemnému pobytu na ostrově. Mnoho z nich se nachází v blízkosti pláže, což vám umožní snadný přístup k moři a báječným výhledům. Některé hotely nabízejí také wellness centra, restaurace s místními specialitami a další vybavení.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo ty, kteří hledají autentický zážitek na Vieques Islandu, jsou k dispozici různé penziony a ubytovny. Tyto zařízení nabízejí jednoduché a pohodlné ubytování za příznivé ceny. I když nemají tolik luxusu jako resorty nebo hotely, nabízí vám vše potřebné pro příjemný pobyt na ostrově. Některé z penzionů jsou dokonce umístěny přímo na pláži, což je příjemné pro milovníky slunce a moře.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost ubytování na Vieques Islandu, máte jistotu, že zde strávíte nezapomenutelnou dovolenou. Ostrov nabízí nekonečné množství neuvěřitelně krásných pláží, bohatou faunu a flóru, historické památky a skvělou kuchyni. Během svého pobytu se určitě vydejte na průzkum nejznámější pláže na ostrově, jako je například Playa Caracas nebo Navio. Další přírodní památkou, která stojí za návštěvu, je Bioluminiscenční zátoka Mosquito, kde můžete zažít úžasný jev svítících mikroorganismů.

Vieques Island je opravdu magickým místem, které nabízí středomořský klima, bílé písčité pláže, tyrkysové vody a nádherné krajinářské scenérie. Ať už si vyberete luxusní resort, útulný hotel nebo malý penzion, Váš pobyt na tomto karibském ostrově bude plný nezapomenutelných zážitků a relaxace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portoriko Vieques Island


Nejběžnější dotazy a odpovědi o Portoriku Vieques Island mohou zahrnovat:

1. Jak se dostat na Vieques Island z Portorika?
- Existují dvě způsoby, jak se dostat na Vieques Island z Portorika. Můžete se tam dostat trajektem z Fajardy nebo letadlem z San Juanu.

2. Jak dlouho trvá trajektová cesta z Fajardy na Vieques Island?
- Trasa trvá obvykle asi 1,5 až 2 hodiny, v závislosti na aktuálních podmínkách a počasí.

3. Kolik stojí trajektová jízdenka z Fajardy na Vieques Island?
- Ceny se liší v závislosti na místě a sezóně. Obvykle se pohybují mezi 2 až 4 dolary za osobu.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Vieques Island?
- Nejlepší čas na návštěvu Vieques Island je od prosince do dubna, kdy je zde nejmenší pravděpodobnost deště a teploty jsou pohodlné.

5. Jaké jsou hlavní atrakce na Vieques Island?
- Mezi hlavní atrakce na Vieques Island patří krásné pláže, jako je například Playa Flamenco, bioluminiscenční zátoka Mosquito Bay, staré ruiny a přírodní rezervace Vieques National Wildlife Refuge.

6. Kde se dá dobře ubytovat na Vieques Island?
- Existuje několik možností ubytování na Vieques Island, včetně hotelů, hostinců, pronájmu dovolené nebo ubytování u místních rodin.

7. Jak pořídit potřebné povolení k vstupu na pláž s bioluminiscencí v Mosquito Bay?
- Pro vstup na pláž s bioluminiscencí v Mosquito Bay je potřeba povolení. Můžete si jej rezervovat online nebo na místě v turistickém centru.

8. Je na Vieques Island bezpečno?
- Vieques Island je obecně považováno za bezpečné místo, ale stejně jako všude na světě, je důležité být obezřetný a opatrný.

9. Jaká je místní kuchyně na Vieques Island?
- Místní kuchyně na Vieques Island je ovlivněna španělskou kuchyní a karibskými specialitami. Můžete ochutnat lahodné ryby, plody moře, tropické ovoce a místní speciality, jako je například mofongo (tradiční pokrm z banánů a masa).

10. Existují na Vieques Island nějaké možnosti outdoorových aktivit?
- Ano, na Vieques Island je možnost provozovat mnoho outdoorových aktivit, jako je šnorchlování, potápění, přírodní túry a jezdectví.


Dovolená Portoriko Vieques Island


Vieques Island: Skrytý tropický ráj Portorika

Portoriko, karibský ostrov bohatý na krásné pláže a kulturní rozmanitost, je domovem jednoho ze světově nejlákavějších turistických destinací - Vieques Island. Tato kouzelná lokalita – nacházející se zhruba 13 kilometrů východně od hlavního města San Juan – láká návštěvníky svou neporušenou divokou přírodou, báječnými plážemi a vzrušujícími outdoorovými aktivitami.

Vieques Island, který je součástí Portorického souostroví, slibuje návštěvníkům jedinečný zážitek. Ostrov je známý svými nádhernými plážemi, které nabízejí perfektní podmínky pro potápění, šnorchlování a pozorování korálových útesů. Pláže, jako například Playa Caracas (také známá jako Red Beach) nebo Playa Esperanza, jsou známé svým jemným bílým pískem a průzračně čistou vodou. Díky ochraně, které se jim dostalo jako součásti rezervace národního parku, jsou tyto pláže stále relativně nedotčené a nalézají se zde i úchvatné přírodní scenérie.

Pokud jste dobrodruzi, můžete se vydat na prozkoumání bioluminiscenční zátoky Mosquito Bay, což je jedna z nejjasnějších bioluminiscenčních zátoček na světě. Odtud můžete využít noční plavbu na kajaku a svědčit tomu, jak se voda okolo vás mění v zelenkavě zářící moře. Tato jedinečná přírodní událost je způsobena planktonem v zálivu, který vyzařuje světlo při jakémkoli pohybu. Je to opravdu magický zážitek, který nelze opomenout, a to nejen pro milovníky přírody, ale pro každého.

Vieques Island je také domovem několika historických památek, které odrážejí dlouhou historii portorického ostrova. Pokud vás zajímá historie, můžete navštívit starý španělský pevnost Fuerte Conde de Mirasol, která byla postavena v roce 1845 a dnes slouží jako muzeum. Zde si můžete prohlédnout expozice, které dokumentují život a dějiny Vieques Island. Další historickou památkou na ostrově je kostel Iglesia Fortaleza Santiago Apóstol, který pochází z roku 1811.

Pro milovníky adrenalinových zážitků na Vieques Island nechybí ani další outdoorové aktivity. Můžete se vydat na trek na vrchol hory Monte Pirata, která je nejvyšším bodem na ostrově a nabízí ohromující výhled na krajinu a oceán. Další možností je pronájem kajaku nebo jízda na koni při objevování přírodních krás ostrova.

Vieques Island je tak jedinečným rájem, který láká milovníky pláží, přírody a adrenalinu. Tento skrytý tropický ostrov Portorika nabízí návštěvníkům neuvěřitelný zážitek, kde si mohou odpočinout na pláži, divech a šnorchlování v průzračně čisté vodě nebo prozkoumávání divokého přírodního prostředí. Vieques Island je bezpochyby jedinečným místem, které by si neměl nechat ujít žádný cestovatel, který se vydává na Portoriko.


Počasí Portoriko Vieques Island


Portoriko Vieques Island je malý ostrov nacházející se v Karibském moři. Tento ostrov je známý svou krásnou přírodou a bohatou historií, která sahá až do doby předkoloniální. Mezi hlavní přírodní atrakce ostrova patří jeho pláže, kde se turisté mohou koupat, opalovat či surfovat. Ale jaké je zde počasí?

Portoriko Vieques Island má tropické klima s vysokou vlhkostí a teplými, slunečnými dny. Průměrná teplota se pohybuje mezi 27 a 29°C a je zde minimální rozdíl mezi letními a zimními měsíci. V průběhu roku se zvyšuje vlhkost a srážky, hlavně mezi srpnem a listopadem. Kvůli obrovskému množství srážek bychom mohli říci, že v Portoriko Vieques Islandu panuje dešťové období.

I když na ostrově panuje tropické klima, turisté by měli být připraveni na to, že počasí Portoriko Vieques Islandu se může velmi rychle změnit. V průběhu dne se mohou vyskytnout krátkodobé přeháňky, takže by návštěvníci měli být připraveni na rychlé ochlazení. Většina hotelů a restaurací je klimatizovaná, takže by to neměl být problém.

Během velkých bouří nebo hurikánů se může situace zhoršit a turisté by měli být připraveni na možnost evakuace. Návštěvníci by měli sledovat aktuální počasí a dokážou si také zajistit informace na místě, které budou chtít navštívit.

Celkově lze říci, že počasí Portoriko Vieques Islandu je poměrně stabilní, ale mohou zde nastat krátkodobé bouřky v průběhu dne. Turisti zde mohou užít si teplé a slunečné dny na plážích, ale musí si být vědomi, že dešťové období způsobuje vysokou vlhkost. V každém případě by turisté měli plánovat své výlety s ohledem na počasí a být připraveni na případné změny.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky