Hledejte nejlepší nabídky letenek

Malta St. Thomas Tower

Letenka Malta St. Thomas Tower


Pokud se chystáte na dovolenou na Maltu a hledáte aktivitu, která vás zavede do historie a zároveň vám umožní prohlédnout si okolní přírodu, navštivte St. Thomas Tower. Tato věž postavená v 17. století stojí na útesu v zátoce Marsaskala, nedaleko Valletty.

St. Thomas Tower sloužila jako námořní signální stanice v období, kdy Malta patřila pod vládu řádu maltézských rytířů. Její polohu na útesu využívali maltézští rytíři k tomu, aby z budovy signalizovali příchozí lodi a upozorňovali na možné nebezpečí.

Budova byla původně postavena jako pevnost a stála zde už za vlády Španělska a později i Francie. V roce 1822 byla rekonstruována a sloužila jako vězení. Do dnešních dnů se dochovaly některé prvky původního interiéru, například vysoké stropy s atraktivními freskami.

V roce 1979 byl St. Thomas Tower připojen do sítě Maltézských muzeí a stal se součástí Národního muzea války. V současné době můžete v budově vidět některé muzejní předměty, jako jsou zbraně, mince a modely lodi. V muzeu se dozvíte více o historii Malty, její obraně a také o námořních bitvách na Středomoří.

Návštěvníci se mohou vydat po chodbách a schodech na vrchol věže a vychutnat si spektakulární výhled na Marsaskalu a okolní krajinu. Pro fanoušky přírody nabízí St. Thomas Tower stezky vedoucí místní krajinou, na kterých můžete objevovat útesy a zajímavou flóru a faunu.

Pokud plánujete navštívit tuto atraktivitu, je nejlepší si letenku na Maltu zakoupit v předstihu a zarezervovat si místo na prohlídce věže. Letenky na Maltu jsou dostupné od mnoha aerolinek, jako jsou například Ryanair, Air Malta, Wizz Air či Lufthansa. Cena letenek se liší podle data odletu a zvoleného letoviska. V případě zájmu o návštěvu St. Thomas Tower můžete kontaktovat muzeum a zjistit více informací o otevíracích dobách a vstupném.


Počasí Malta St. Thomas Tower


Malta St. Thomas Tower, nebo také známá jako Torre dello Sperone, se nachází na malém poloostrově nedaleko města Marsaskala na Maltě. Tato historická věž byla dokončena roku 1614 a sloužila k ochraně ostrova před útoky nepřátel.

Vzhledem k tomu, že Malta se nachází v jižní části Středozemního moře, je zde převážně středomořské podnebí. Letní měsíce, od června do září, jsou na Maltě horké a suché s průměrnými teplotami v rozmezí 25-30°C. V období velkého letního tepla však mohou být teploty vysoké až kolem 40°C.

Zimní měsíce na Maltě jsou mírnější s průměrnými teplotami okolo 15-20°C. V zimě mívá Malta občas srážky, které se však nevyskytují příliš často.

Na Malta St. Thomas Tower je převážně slunečno a sucho s minimem srážek. Díky své poloze na poloostrově je zde větší nadmořská výška, což může způsobit silnější větrné podmínky.

Kvůli své poloze má Malta St. Thomas Tower také výhled na Středozemní moře. V létě se zde často vyskytují bouřky, které mohou být doprovázeny silnými větry a vodními srážkami.

Při návštěvě Malta St. Thomas Tower byste se měli připravit na horké počasí a slunce. Doporučuje se mít při sobě ochranné krémy na pokožku a sluneční brýle. Také nezapomeňte na dostatek tekutin, abyste udrželi hydrataci.

V případě, že jste zájemci o návštěvu tohoto historického místa, je nejlepší navštívit Malta St. Thomas Tower v měsících s mírnějšími teplotami, jako je jaro nebo podzim. To vám umožní prozkoumat celou oblast bez přehnaných teplot a horoucího slunce.


Dovolená Malta St. Thomas Tower


Malta je známá svými nádhernými plážemi, historickými památkami a bohatou kulturou. Mezi jednu z nejvýznamnějších turistických atrakcí na Maltě patří St. Thomas Tower, která přináší návštěvníkům nezapomenutelný zážitek.

St. Thomas Tower je pevnost postavená na útesu, který se tyčí nad St. Thomas Bay, a nachází se nedaleko města Marsaskala na východním pobřeží Malty. Tato pevnost byla postavena v 16. století řádem sv. Jana, aby chránila záliv před možnými útoky od pirátů a jiných nepřátel. Stěny pevnosti jsou postaveny z místního vápence a mají masivní vzhled, což odráží její obrannou funkci.

V průběhu let St. Thomas Tower změnila své vlastníky a účel. V 18. století byla konverzována na útočiště pro rybáře a později sloužila jako známka pro britské námořnictvo. V současné době je pevnost v majetku města Marsaskala a slouží jako muzeum, které návštěvníkům přináší fascinující pohled do minulosti Malty.

Při prohlídce St. Thomas Tower si návštěvníci mohou prohlédnout místnosti, které kdysi sloužily jako loďnice nebo zbranové skladovací prostory. Interiér pevnosti je elegantně zařízen s vystavenými historickými předměty a artefakty, které vám pomohou lépe pochopit historii tohoto místa. Z vrcholku pevnosti je také úžasný výhled na St. Thomas Bay a okolní krajinu, která vám otevře oči.

Návštěva St. Thomas Tower je nejenom příležitostí poznat historii Malty, ale také vstoupit do světa dobrodružství. Pevnost je totiž známá svými tajemnými příběhy o pirátech, korzárských útocích a námořní bitvě. Je to místo, které vám přinese pocit, že jste se přenesli do jiné éry.

Pokud se chystáte na dovolenou na Maltu, nezapomeňte zařadit návštěvu St. Thomas Tower na svůj plán. Pevnost nabízí jedinečný pohled do minulosti a umožní vám prozkoumat bohatou historii Malty. Ať již jste nadšenci do historie, dobrodružství nebo jenom hledáte krásná místa na fotografování, St. Thomas Tower vás určitě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta St. Thomas Tower


1. Jak se dostanu k Malta St. Thomas Tower?
- Malta St. Thomas Tower je přístupná veřejnou dopravou a autem. Je možné se tam dostat autobusem, který jezdí z různých částí ostrova. V případě, že preferujete cestu autem, je dostupné parkoviště poblíž věže.

2. Jaké jsou ceny vstupného na Malta St. Thomas Tower?
- Vstup do Malta St. Thomas Tower je zdarma. Jer je to venkovní památka, není zpoplatněn žádný vstup.

3. Má Malta St. Thomas Tower prohlídky s průvodcem?
- Ano, je možné si objednat prohlídku s průvodcem na Malta St. Thomas Tower. Průvodce vám poskytne podrobné informace o historii věže a ukáže vám zajímavá místa na jejím okolí.

4. Je nutné si dopředu objednat prohlídku na Malta St. Thomas Tower?
- Dopředu si objednání prohlídky není nutné. Většinou je možné dorazit na Malta St. Thomas Tower a připojit se k průvodci na místě. Nicméně, v případě, že preferujete předem stanovený čas prohlídky, doporučujeme si prohlídku předem zarezervovat.

5. Kolik času je potřeba na prohlídku Malta St. Thomas Tower?
- Prohlídka Malta St. Thomas Tower obvykle trvá přibližně 30 minut až 1 hodinu, v závislosti na zájmu návštěvníka a aktuálnímu provozu věže. Tento čas vám umožní prozkoumat věž a vychutnat si výhled na okolí.

6. Můžu se na Malta St. Thomas Tower vyfotit?
- Ano, je dovoleno se na Malta St. Thomas Tower vyfotit a dokumentovat svou návštěvu. Fotografie jsou povolené jak uvnitř věže, tak z vnějších teras, kde je krásný výhled na okolí.

7. Má Malta St. Thomas Tower občerstvení nebo restauraci?
- Malta St. Thomas Tower nenabízí žádné možnosti občerstvení nebo restaurace. Doporučujeme si přinést s sebou vlastní pití nebo svačinu, pokud máte takovou potřebu.

8. Jsou na Malta St. Thomas Tower toalety?
- Bohužel, Malta St. Thomas Tower nemá veřejné toalety. Doporučujeme využít toalety před vaším příchodem na místo.

9. Je Malta St. Thomas Tower bezbariérová?
- Bohužel, Malta St. Thomas Tower není bezbariérová. Věž má schody a není vybavena výtahem, což může být obtížné pro lidi s omezenou pohyblivostí.

10. Je Malta St. Thomas Tower vhodná pro rodiny s dětmi?
- Ano, Malta St. Thomas Tower je vhodná pro rodiny s dětmi. Děti si mohou užít průzkum věže a objevování historie, ale rodiče by měli dávat pozor na bezpečnost svých dětí kvůli vysokým místům.


Ubytování Malta St. Thomas Tower


Malta St. Thomas Tower, také známá jako Tigné Point Tower, je historická věž nacházející se na Maltě. Postavena byla v 17. století a kdysi sloužila jako část obranného systému ostrova. Dnes je věž pod ochranou státního památkového úřadu a slouží jako luxusní ubytování pro turisty.

Věž nabízí nádherný výhled na moře a okolní krajinu. Má celkem tři patra a na každém z nich se nachází několik místností. Interiéry jsou elegantní a moderní, ale zároveň se zachovává historické kouzlo budovy.

Věž je plně vybavena moderními prvky, jako je klimatizace, Wi-Fi připojení a moderní kuchyňské spotřebiče. Všechna patra jsou propojena dřevěnými schodišti a z každého z nich je výhled na okolní krajinu.

Ve věži se nachází celkem čtyři ložnice, každá s vlastní koupelnou. Každá ložnice je elegantně zařízená a nabízí pohodlné postele pro maximální komfort hostů. Věž dokáže ubytovat až osm hostů, takže je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.

Okolí věže nabízí mnoho možností ke stravování a nakupování. V Tigné Point najdete mnoho restaurací a obchodů, které nabízejí tradiční maltské jídlo a produkty. Kromě toho je zde také pláž s čistým mořem, která je ideální pro koupání a opalování.

Celkově lze říci, že Malta St. Thomas Tower je jedinečné ubytování, které zůstává věrné své historii, zatímco současně nabízí moderní vybavení a luxusní pohodlí. To vše v kombinaci s nádherným výhledem na moře dělají z této věže skvělé místo pro dovolenou na Maltě.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky