Hledejte nejlepší nabídky letenek

Kolumbie Cali

Dovolená Kolumbie Cali


Kolumbie je zemí plnou překvapení a krás, které vás jednoduše dostanou. Mezi ty nejznámější patří Bogota, Medellin a Cartagena, ale Caleño (místním obyvatelům v Cali) se zdaleka neomrzelo říkat, že nemá Caleño bez Cali. A proč? Protože Cali je město plné energie, kultury, ale také hudby a tance, které si zamilujete už během svého prvního návštěvy.

Co vidět a dělat v Cali?

Salsa music a tancování

Pokud jste milovníkem hudby, určitě se vám zalíbí Cali, protože je to hlavní město salsy.K tomu, aby včlenili salsu do svého každodenního života, stačí pouze přijít do Cali a užít si hudbu a tance za doprovodu místních. Nejlepší časy na návštěvu tanečních klubů jsou víkendy, kdy se město oživí a tlačíky na sálu jsou plné uživatelů.

Návštěva Zoo Cali

Pro milovníky zvířat, hlavně těch tropických, je Zoologická zahrada Cali tou správnou volbou. Zahrnující více než 2000 jedinců a patřící k největším zvířecím zoo v Kolumbii, tuto zahradu si určitě nenechte ujít.

Cerro de las Tres Cruces a Orientka

Když si potřebujete oddechnout od víru města, stačí se vydat na horu Cerro de las Tres Cruces, kde se budete procházet mezi přírodou a hledět na úchvatné výhledy na město. Další možností je procházka proláklinou Orientka, kde se mohou milovníci přírody poznat kolumbijskou flóru a faunu.

Vodopády El Paraiso

Vodopády El Paraiso, což znamená "Ráj" v překladu, jsou ideálním místem k procházce, kavárně či odpočinku. V těchto vodopádech si užijete přírodu a procházku v místech, kde se setkáte s místními plody, květinami a živou faunou.

Kromě těchto hlavních atrakcí města nabízí Cali kulinářské zážitky, muzea, historické památky a mnoho dalších skvělých aktivit. Kolumbijská káva je také jedním z nejlepších výrobků, které Kolumbie nabízí. Cali samozřejmě není výjimkou, takže si můžete užít skvělou kávu v některé z místních kaváren, kde si můžete odpočinout a ochutnat některé z nejvynikajících káv, které Kolumbie může nabídnout.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Kolumbii, určitě si nenechte ujít návštěvu města Cali. Město plné energie, kultury a salsy, které vám nabídne skvělý mix aktivit a zážitků, které vás dostanou.


Ubytování Kolumbie Cali


V Kolumbii se nachází mnoho krásných a malebných měst, která stojí za návštěvu. Jedno z těchto měst je Cali, které je největším městem v zemi a hlavním městem departementu Valle del Cauca. Cali je známé svým bohatým kulturním dědictvím a přívětivými obyvateli.

Při plánování cesty do Cali je ubytování jedním z klíčových prvků, kterým je třeba věnovat pozornost. Město nabízí širokou škálu možností ubytování, od levných hostinců až po luxusní hotely.

V centru města se nachází mnoho hotelů, které jsou ideální pro ty, kteří hledají pohodlné a výhodné ubytování. Tyto hotely nabízejí moderní vybavení, včetně Wi-Fi připojení, klimatizace a televize. Mezi nejpopulárnější hotely v centru Cali patří Intercontinental Cali, Hotel Dann Carlton Cali a Now Hotel.

Pro ty, kteří mají omezenější rozpočet, je možné využít v Cali levnější ubytování ve formě hostinců nebo penzionů. Tyto možnosti jsou často situovány v okolí historického centra a nabízejí jednodušší vybavení za přijatelné ceny. Mezi oblíbené hostince v Cali patří El Viajero Cali Hostel & Salsa School a El Patio Hostel.

Další zajímavou volbou pro ubytování v Cali je pronájem bytu nebo domu přes Airbnb. Tato možnost je oblíbená mezi cestovateli, kteří preferují větší soukromí a možnost vlastního stravování. Airbnb nabízí širokou škálu možností, od malých a útulných bytů v centru města po luxusní vily v okolí.

Pro ty, kteří hledají ubytování mimo centrum města, existuje mnoho možností v okolních oblastech. Předměstí Candelaria, Ciudad Jardin a Granada nabízejí klidné a bezpečné prostředí s výhledem na přírodní krásy a malebné uličky. Tyto oblasti mají také mnoho restaurací, barů a obchodů v blízkosti.

V Cali je třeba brát v úvahu také bezpečnostní opatření, protože město má pověst, že je jedním z nejnebezpečnějších veřejných míst v Kolumbii. Je však důležité si uvědomit, že mnoho částí města je bezpečných a turisté, kteří dodržují základní opatření, se zde mohou cítit bezpečně.

V Kolumbii je mnoho překrásných míst k návštěvě a Cali je jedním z nich. Bez ohledu na to, kde se rozhodnete zůstat, je důležité si vybrat ubytování, které odpovídá vašim potřebám a rozpočtu. Cali nabízí mnoho možností, ať už se jedná o hotely v centru města, hostince, pronájmy přes Airbnb nebo ubytování v okolních oblastech. Přeji vám příjemný pobyt v Cali!


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Cali


1. Jaké jsou nejlepší čtvrti pro turisty v Cali?
- Nejlepší čtvrtě pro turisty jsou El Peñon, San Antonio a Granada, které nabízejí dobré restaurace, bary, obchody a kulturní památky.

2. Jak se dostat z letiště do centra města?
- Nejlepší možností je využít služby taxi nebo Uberu. Dále je možné využít i městskou hromadnou dopravu.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cali?
- Nejlepší dobou na návštěvu je období od června do srpna, kdy teploty nejsou příliš vysoké a není tolik deště.

4. Co si vzít do Cali?
- Doporučuje se vzít si lehké oblečení a obuv, kvůli vysokým teplotám. Je také dobré mít s sebou ochranný krém proti slunci a repelent proti hmyzu.

5. Jaká je měna v Kolumbii?
- Měnou v Kolumbii je kolumbijský peso (COP).

6. Je v Cali bezpečno?
- Bezpečnost v Cali se zlepšila v posledních letech, nicméně stále je třeba být opatrný, zejména v nočních hodinách a v odlehlých částech města.

7. Jaké jsou typické kolumbijské jídla, která by měl turista ochutnat?
- Mezi typická kolumbijská jídla patří arepas, bandeja paisa, sancocho a ajiaco.

8. Co vidět v Cali?
- Turisté by si měli určitě prohlédnout katedrálu, zámek Jorge Isaacs, muzeum zahrnující prekolumbovské umění a dějiny města Cali, nebo se projít přes most Alameda.

9. Jak se doručují zboží a balíčky v Kolumbii?
- Doprava zboží a balíčků v Kolumbii probíhá pomocí různých služeb, včetně dopravních společností a poštovních služeb.

10. Mluví v Cali lidé anglicky?
- Není to běžné, ale většina lidí rozumí anglicky a snaží se pomoci turistům, zejména v turistických oblastech. Je však dobré se naučit základní fráze ve španělštině pro komunikaci s místními.


Počasí Kolumbie Cali


Cali, hlavní město kolumbijského departementu Valle del Cauca, je známé svým tropickým klimatem a konstantními teplotami po celý rok. Město leží na západním pobřeží Jižní Ameriky, což má vliv na jeho specifické podnebí.

Cali má mírně horké a suché klima, které je typické pro tropické oblasti. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 24 °C, s minimálními rozdíly mezi jednotlivými ročními obdobími. Teploty během dne obvykle dosahují 30-35 °C, zatímco v noci klesají na příjemných 20-25 °C.

Dešťové srážky jsou v Cali rozloženy po celý rok, ale nejsilnější období dešťů nastává během dvou hlavních období - od dubna do května a od října do listopadu. Tyto měsíce představují vrchol dešťového období, kdy mohou být srážky velmi intenzivní. Město je známé také jako jeden z nejdestabilnějších regionů v Kolumbii kvůli své poloze poblíž Andského pohoří, což může zvyšovat pravděpodobnost výskytu silných bouřek.

Vzhledem ke své poloze poblíž rovníku se v Cali cítí vysoká vlhkost vzduchu, která se pohybuje kolem 75-80 %. Tato vysoká vlhkost může vyvolávat pocit nepříjemného tepla, zejména v kombinaci s vyššími teplotami.

Město je také často ovlivňováno tzv. El Niňo efektem, což je klimatický jev, který způsobuje zvýšenou teplotu oceánských vod v oblasti Tichého oceánu. To může vést k intenzivnějším dešťům a zvýšenému výskytu bouřek v regionu.

Cali je proslulé krásným počasím po celý rok, což ho činí příjemným místem k návštěvě. Nejlepší období pro návštěvu jsou však období sucha od června do září, kdy jsou srážky omezené a teploty jsou mírnější.

Vzhledem k vysokým teplotám a vysoké vlhkosti ve vzduchu je důležité si při návštěvě Cali správně chránit pokožku a hydratovat se. Krém na opalování, klobouk a dostatečné množství vody jsou nezbytnými oblíbenými doplňky při pohybu po městě.

Celkově lze říci, že počasí v Cali nabízí příjemné teploty a konstantní počasí po celý rok. Tropický charakter města, spolu s občasnými dešti a bouřemi, přispívá k jeho jedinečnosti a atraktivitě pro návštěvníky z celého světa.


Letenka Kolumbie Cali


Cali, známé také jako "Salsa hrdlo Ameriky", je živoucím a barevným městem ležícím na západě Kolumbie. Město je známo svou bohatou kulturou, živým nočním životem a úchvatnými přírodními scenériemi. Pokud jste fanouškem taneční hudby Salsy, plážových dobrodružství či historických památek, letenka do Cali by mohla být tím pravým výběrem pro vaši další dovolenou.

Hlavní turistickou atrakcí ve městě je bezpochyby Reloj de Gobernacion, neboli guvernéřin hodinový stroj. Tento ikonický monument se stal symbolem města Cali a je ideálním místem pro turisty, kteří chtějí zažít neuvěřitelné výhledy na město a okolní krajinu. Návštěvníci mohou zapomenout na všední starosti a vychutnat si krásu Cali ze výšky.

Druhou atrakcí, kterou byste neměli minout, je cat park - pravým jménem Parque del Gato. Tento park je domovem obrovské sochy kočky, která je vyrobená z keramických dlaždic. Návštěvníci si mohou prohlédnout tento umělecký kousek a posedět ve stínu stromů. Je to skvělé místo pro odpočinek nebo pro piknik s rodinou a přáteli.

Cali je také známo jako kolébka salsy. Pro taneční nadšence je zde velké množství míst, kde si mohou vyzkoušet salsu na vlastní kůži. Místní kluby a restaurace nabízejí živou hudbu a taneční lekce pro turisty, kteří by si chtěli vychutnat nezapomenutelný večer plný tance a zábavy.

Pro ty, kteří si chtějí užít přírodu, Cali nabízí mnoho možností. Město se nachází nedaleko pohoří Cordillera Occidental, takže turisté si mohou užít pěší turistiku nebo horskou cyklistiku. Je tu také mnoho krásných pláží v okolí, které nabízejí relaxaci i dobrodružství v podobě šnorchlování nebo surfování.

Pokud se rozhodnete letět do Cali, letenky jsou snadno dostupné a ​​mnohé letecké společnosti nabízejí přímé spojení z mnoha evropských a amerických měst. Mějte však na paměti, že ideální doba k návštěvě je během suchého období od července do září, kdy jsou teploty příjemné a srážky miniumální.

Celkově vzato, Cali je nádherné město, které nabízí skvělé zážitky pro různé typy turistů. Od tanečníků salsy až po dobrodruhy a milovníky přírody - všichni najdou něco, co se jim bude líbit. Nechte se unést energií tohoto města a zarezervujte si letenku do Cali pro nezapomenutelnou dovolenou plnou zábavy a dobrodružství.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky