Hledejte nejlepší nabídky letenek

Keňa Tsavo West National Park

Počasí Keňa Tsavo West National Park


Keňa, konkrétně Tsavo West National Park, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst v Africe. Tento národní park se nachází na jihovýchodě Keňského pobřeží a je jedním z největších chráněných území v zemi, s rozlohou přes 9 000 kilometrů čtverečních. Své jméno získal podle řeky Tsavo, která parkem protéká.

Jedna z nejzajímavějších věcí na Tsavo West National Park je jeho rozmanité a fascinující počasí. Park leží v tropickém podnebném pásu a je proto ovlivněn svými geografickými polohou a blízkostí rovníku.

Tsavo West National Park má dvě hlavní dešťová období – jedno od dubna do června a druhé od října do prosince. Během těchto období se do parku dostává velké množství srážek, což vede k zelené a bohaté vegetaci. Návštěvníci mohou spatřit mnoho květin, stromů a dalších rostlin, které kvetou v této době. Dešťová období také přinášejí četné vodní toky a jezera, která lákají zvířata i turisty.

Naopak, období sucha v Tsavo West National Park trvá od ledna do března a od července do září. Během těchto měsíců jsou srážky vzácné a krajina vysychá. To však znamená, že zvířata jsou často nucena shromažďovat se poblíž vodních zdrojů, jako jsou řeky a jezera, což je skvělá příležitost pro pozorování zvířat. Díky nedostatku vegetace je také snazší rozpoznat divoké zvířata, která jsou obvykle skryta v bujné vegetaci.

Nezávisle na ročním období je Tsavo West National Park jedním z nejteplejších oblastí ve střední Africe. Průměrné teploty v parku se pohybují kolem 30 stupňů Celsia během dne a kolem 20 stupňů Celsia v noci. Je tedy důležité si s sebou vzít lehké oblečení, slunečník a dostatek vody, abyste zůstali hydratovaní.

Na závěr lze říci, že počasí v Tsavo West National Park je fascinující a rozmanité. Bez ohledu na to, kdy park navštívíte, budete překvapeni jeho krásou a možnostmi pozorování divokých zvířat. Takže ať už rádi zažíváte deštné nebo suché období, Tsavo West National Park vás určitě nezklame.


Dovolená Keňa Tsavo West National Park


Keňa je země plná krásných scenérií a divokých zvířat a Tsavo West National Park je jedním z nejlepších míst, kde si můžete užít krásy africké krajiny a zároveň zažít nezapomenutelné safari. Park se nachází v jižní části Keňy a je ideální pro turisty, kteří hledají zážitky a dobrodružství.

Tsavo West National Park nabízí mnoho možností pro pozorování divokých zvířat. Zdejší fauna je velmi rozmanitá a patří sem mnoho druhů velkých savců, včetně slonů, nosorožců, buvolů, lvů, gepardů a šelemířů. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, včetně orlů, kormoránů a kavek.

Jednou z nejlepších aktivit, které si můžete v Tsavo West National Parku užít, je samozřejmě safari. Můžete si vybrat z několika různých typů safari, od klasických pozorování zvířat z auta až po trekking na slonech. Můžete také využít možnosti nočního safari, které vám umožní vidět v noci aktivní zvířata, jako jsou šakali a kojoti.

Když už jste v Tsavo West National Parku, nemůžete vynechat návštěvu kráteru Ngulia. Tento kráter je jedním z největších kráterů v Africe a nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Můžete si také prohlédnout zdejší přírodní divy, jako jsou vodopády Mzima Springs a prales s endemickými druhy rostlin.

Dovolená v Tsavo West National Parku je také skvělým způsobem, jak se sblížit s místními kmeny. Můžete také navštívit tradiční vesnice, kde se dozvíte více o životě v africké savaně a o zdejších tradicích.

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelné zážitky, Tsavo West National Park je pro vás ideálním místem. Park nabízí nádhernou přírodu, fascinující zvířata a mnoho zajímavých aktivit. Zážitky, které tu zažijete, vám navždy zůstanou v paměti.


Ubytování Keňa Tsavo West National Park


Tsavo West National Park je rozlehlé národní park v Keni, který leží východně od Nairobi. Park je znám svou bohatou divokou přírodou a nádhernými scenériemi, které zahrnují sopky, rokle, savany a řeky. Je to zároveň jedno z nejstarších a největších chráněných území v Africe.

Pro cestovatele, kteří se rozhodnou strávit svou dovolenou v Keňa Tsavo West National Park, existuje široká škála ubytovacích zařízení, které uspokojí různé potřeby a rozpočty.

Jednou z nejoblíbenějších možností je strávit noc v luxusních safari lodžích. Tyto ubytovací zařízení nabízejí komfortní pokoje s vlastní koupelnou, vybavením na přípravu kávy a čaje a někdy dokonce i vlastním balkonem s výhledem na park. Některé lodže mají také bazén, wellness centrum a restauraci, kde si hosté mohou vychutnat tradiční keňská jídla.

Další možností je strávit noc ve stanovém táboře. Tato možnost je pro ty, kteří si chtějí užít opravdový safari zážitek a být blízko přírody. Stanový tábor v Tsavo West National Park je obklopen divokou zvěří a hosté mají možnost pozorovat zvířata přímo z jejich stanu. Tábořiště jsou obvykle vybavena pohodlnými postelemi, vlastním sociálním zařízením a venkovním posezením, kde si hosté mohou vychutnat večerní ohniště nebo si doma připravit buřty na grilu.

Pokud preferujete více ekonomické ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v jednom z mnoha levných hotelů nebo penzionů v blízkosti parku. Tyto zařízení nabízejí jednoduché pokoje s sdíleným sociálním zařízením a základním vybavením. I přesto však poskytují pohodlí a příjemnou atmosféru pro odpočinek po celodenním objevování parku.

Tsavo West National Park je skvělé místo k setkání s divokou přírodou Keni. Můžete sledovat slony, žirafy, lvy, nosorožce a mnoho dalších zvířat v jejich přirozeném prostředí. Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství, je tu také možnost vydat se na pěší či jízdní safari a prozkoumat park ze vzdálenosti.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, bude vás Tsavo West National Park ohromit svou krásou a bohatstvím divoké zvěře. Je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou kombinaci přírody, dobrodružství a relaxace. Navštivte Tsavo West National Park a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Keni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Tsavo West National Park


1. Jak se dostanu do Tsavo West National Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Tsavo West, je letadlem nebo autem. Z Nairobi to trvá přibližně 6 hodin jízdy autem.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Tsavo West National Park?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Tsavo West je během suchého období od června do října a od ledna do února.

3. Jaké zvířata mohu vidět v Tsavo West National Park?
Odpověď: V Tsavo West se nachází široká škála zvířat, včetně slonů, buvolů, levhartů, gepardů, nosorožců a různých druhů antilop.

4. Jsou v Tsavo West National Park predatorské zvířata nebezpečné pro lidi?
Odpověď: Obecně jsou zvířata v Tsavo West divoká a mohou být nebezpečná pro lidi. Je důležité dodržovat pravidla parku a nevydávat se na vlastní pěst.

5. Kde se mohu ubytovat v Tsavo West National Park?
Odpověď: V Tsavo West se nachází několik lodží a táborů, které nabízejí různé možnosti ubytování, včetně luxusních stanových táborů a klasických hotelů.

6. Mám potřebné očkování pro cestu do Tsavo West National Park?
Odpověď: Keňa vyžaduje žlutou horečku očkování pro cestovatele, kteří přicházejí z oblastí, kde se vyskytuje žlutá horečka. Dále jsou doporučovány očkování proti tetanu, hepatitidě A a B a meningitidě.

7. Můžu vzít sebou do Tsavo West National Park svého domácího mazlíčka?
Odpověď: Vstup do Keni se zvířaty není povolen, s výjimkou průvodních psů pro zrakově postižené osoby. V Tsavo West je zakázáno přivádět zvířata s sebou.

8. Mohu si pronajmout vozidlo v Tsavo West National Park?
Odpověď: V Tsavo West National Park není možné si pronajmout vozidlo. Kempy a hotely nabízejí výlety se svým vozem.

9. Musím si dopředu zakoupit vstupenky do Tsavo West National Park?
Odpověď: Vstupenky do parku je nejlepší si zakoupit předem. Je možné je zakoupit online nebo u místních agentur.

10. Jsou v Tsavo West National Park nějaké turistické atrakce?
Odpověď: Kromě pozorování zvířat můžete navštívit Mzima Springs, rokle po boku řeky Tsavo nebo vodopády Shetani Lava.


Letenka Keňa Tsavo West National Park


Tsavo West National Park – Klenot africké divočiny

Keňa, africká země plná přírodních divů a koření dobrodružstvím, skrývá několik národních parků, které lákají milovníky safari a přírody z celého světa. Mezi ty nejslavnější a nejnavštěvovanější se řadí Tsavo West National Park, rozkládající se na impozantních 9 065 kilometrech čtverečních. Tento národní park je bezesporu jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších koutů divoké Afriky.

Krajina Tsavo West National Parku je nesmírně pestrá, od horských hřebenů a sopečných vrcholků až po savanu, bažiny a překrásné vodopády. Návštěvníci parku zde naleznou nejen neopakovatelnou krásu africké divočiny, ale i útočiště pro nespočet druhů zvířat. Mezi nejznámější druhy, které zde můžete spatřit, patří sloni, žirafy, lvi, hyeny, nosorožci, hroši, gepardi a mnoho dalších. Tsavo West je také domovem mnoha druhů ptáků, což park činí rájem pro ornitology a milovníky volně žijících ptáků.

Při návštěvě Tsavo West máte jedinečnou příležitost prozkoumat jeho mnoho přírodních pokladů. Za zmínku stojí například slavné Mzima prameny, kde se můžete pokochat krásou křišťálově čisté vody, která vyvěrá ze země a vytváří oázu pro místní živočichy. Nebo se můžete vydat na procházku k Lava Flow – ploše, kde se kdysi táhla láva ze sopek. Tento zvláštní pohled do minulosti vás ohromí svou jedinečností a dá vám pocit, že jste se ocitli na jiné planetě.

Takovým jedinečným místem je i Roaring Rocks – skála, která se tyčí nad úrovní savany a skýtá úchvatný výhled na okolní krajinu. Tady můžete relaxovat, pozorovat africkou divočinu a jednoduše být součástí krásy Tsavo West National Parku.

Kromě safari a pozorování volně žijících živočichů, Tsavo West nabízí i pestré možnosti pro dobrodruhy. Můžete se věnovat pěší turistice, výletům na koni, raftingu na řece Athi nebo dokonce surfování na nedalekém Indickém oceánu. Tato oblast je také známá tím, že zde byla natáčena slavná scéna z filmu Lví král, kde Simba, Pumba a Timon prožívají svá největší dobrodružství.

Pro přístup do Tsavo West National Parku je nejvhodnější využít letiště v Mombase, druhém největším městě Keňy. Zde se nabízí velký výběr letenek různých leteckých společností. Po příletu do Mombasy je možné si pronajmout automobil nebo se připojit na organizovanou safari túru, která vás zavede až do srdce Tsavo West. Důležité je také se před cestou informovat o počasí a optimálním období pro návštěvu parku, aby vaše dobrodružství bylo co nejpříjemnější.

Keňa je země plná skvostů a Tsavo West National Park je jedním z nich. Pokud toužíte po poznání africké divočiny a neuvěřitelné přírodní kráse, není lepšího místa než Tsavo West. Ať už jste dobrodruh, milovník zvířat nebo prostě cestovatel, Tsavo West vás ohromí svojí krásou a pestrými možnostmi prozkoumání. Nechte se okouzlit a vydávejte se na nezapomenutelnou cestu do divokého srdce Keňy.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky