Hledejte nejlepší nabídky letenek

Kanada Whistler Blackcomb

Počasí Kanada Whistler Blackcomb


Kanada je známá svou dechberoucí přírodou a rozmanitým počasím. Jedním z nejzajímavějších míst pro úžasné počasí a outdoorové aktivity je Whistler Blackcomb, jedno z největších a nejznámějších lyžařských středisek v Severní Americe.

Whistler Blackcomb se nachází v pohoří Coast Mountains v Britské Kolumbii a je známé svými impozantními horami, které nabízí ideální podmínky pro lyžování, snowboarding a další zimní aktivity. Mnoho turistů také navštěvuje Whistler Blackcomb v letních měsících, kdy se otevírá obrovská síť turistických tras a cyklotras.

Počasí ve Whistler Blackcomb je velmi proměnlivé a přináší s sebou jistou míru nepředvídatelnosti. Oblast je často vystavena silným sněhovým bouřím, které mohou přinést impozantní množství sněhu. To je jeden z důvodů, proč toto místo láká snowboardisty a lyžaře z celého světa.

V zimních měsících teploty ve Whistler Blackcomb dosahují průměrných hodnot kolem -5°C, ale mohou klesnout i pod -20°C. V tomto období je také pravděpodobnost sněhové pokrývky nejvyšší, což přináší perfektní podmínky pro zimní sporty.

V létě zažívá Whistler Blackcomb mírnější počasí. Průměrné teploty se pohybují kolem 20°C, což je skvělé pro outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, cykloturistika a golf. Objevování krásných přírodních scenérií v okolí je v létě velmi oblíbené.

Jednou z nejzajímavějších věcí na počasí ve Whistler Blackcomb je jeho rychlá změna. Během jednoho dne se mohou teploty změnit o desítky stupňů a může dojít k prudkým změnám počasí. Je proto důležité být připraven na různé podmínky a mít s sebou odpovídající oblečení.

Whistler Blackcomb je také znám svými bouřemi. Silné větry a prudké srážky jsou v této oblasti běžné. Turistům se proto doporučuje sledovat předpověď počasí a v případě bouře zůstat v bezpečí.

Navzdory různým podmínkám je Whistler Blackcomb skutečným rájem pro outdoorové nadšence. Její nádherná příroda, kvalitní vleky a sítě tras poskytují jedinečný zážitek nejen v zimě, ale i v létě.

Ať už jste milovníkem zimy a sněhu, nebo hledáte adrenalinové aktivity v překrásné horské přírodě, Whistler Blackcomb je ideálním místem, které ukazuje, jak nevypočitatelné a fascinující počasí v Kanadě může být.


Dovolená Kanada Whistler Blackcomb


Kanada je známá svou nádhernou přírodou, horskými scenériemi a lyžováním. A pokud hledáte skvělé místo pro zimní dovolenou, tak není lepší volbou než Whistler Blackcomb.

Whistler Blackcomb se nachází ve stejnojmenném městě Whistler v centrální části Britské Kolumbie. Tato oblast je považována za jedno z nejlepších lyžařských středisek na světě a hostí i zimní olympijské hry.

Toto středisko se skládá ze dvou hor - Whistler a Blackcomb. Každá hora nabízí širokou škálu sjezdových tratí, což znamená, že je zde něco pro každého, od začátečníků po zkušené lyžaře. Celkem zde najdete přes 200 tratí o délce 8 171 hektarů. Navíc díky sněžným podmínkám a moderní infrastruktuře je zde zaručená lyžovačka až do jara.

Také zde existuje možnost pro freeride, což je extrémní lyžování mimo vytyčené trasy. Pro milovníky freeridu je Whistler Blackcomb rájem, protože nabízí nespočet možností pro off-pistové lyžování a snowboarding.

Ale lyžování není jedinou atrakcí Whistler Blackcomb. Toto středisko je také domovem pro mnoho dalších zimních aktivit. Můžete si vyzkoušet jízdu na skialpinistických lyžích, kde se projdete po strmých svazích a poté se svezete na sopečné hoře. Nebo si můžete zvolit jízdu na saních tažených psi, kde zažijete vzrušující jízdu se smečkou psů přes zasněžené pláně a lesy.

Pro ty, kteří si chtějí odpočinout od lyžování, je zde také mnoho možností. Můžete si užít wellness centrum, kde si dopřejete masáže, sauny a lázně. Nebo si můžete procházet malebným městem Whistler, které nabízí mnoho restaurací, barů a obchodů.

A pokud hledáte něco unikátního, nemůžete vynechat jízdu na lanovce Peak 2 Peak. Toto je nejdelší lanová dráha svého druhu na světě, která spojuje hory Whistler a Blackcomb. Během této jízdy budete mít nádherný výhled na okolní hory a ledovce.

Další výhodou Whistleru Blackcomb je přístupnost. Leží jen necelé dvě hodiny jízdy od Vancouveru, který má mezinárodní letiště. Takže pokud přijedete do Vancouveru, budete mít velmi snadný přístup k tomuto lyžařskému ráji.

Whistler Blackcomb je skutečně jedním z nejlepších lyžařských středisek na světě. Nabízí širokou škálu sjezdových tratí, nádhernou přírodu a mnoho dalších aktivit. Takže pokud máte plány na zimní dovolenou v Kanadě, nezapomeňte navštívit Whistler Blackcomb. Nejspíše se zamilujete do tohoto míst ejiž na první pohled.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Whistler Blackcomb


1. Kde se nacházejí hory Whistler Blackcomb?
Odpověď: Hory Whistler Blackcomb se nacházejí v kanadské provincii Britská Kolumbie, zhruba 120 km severně od Vancouveru.

2. Jak se dostanu do Whistler Blackcomb z Vancouveru?
Odpověď: Existuje několik možností přepravy. Můžete si pronajmout auto, využít autobusovou dopravu, přepravovat se vlakem nebo si objednat soukromý transfer.

3. Jaké jsou ceny skipasů v Whistler Blackcomb?
Odpověď: Ceny skipasů se liší v závislosti na sezóně a délce pobytu. Doporučuje se navštívit webové stránky Whistler Blackcomb pro aktuální ceny skipasů.

4. Kde mohu najít ubytování v Whistleru?
Odpověď: Whistler nabízí širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a horských chat. Můžete si rezervovat ubytování přes různé online rezervační platformy nebo přímo na webových stránkách Whistler Blackcomb.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici v Whistler Blackcomb?
Odpověď: Whistler Blackcomb je známý jako populární lyžařské středisko, ale nabízí také další aktivity jako horské cyklistiky, pěší turistiku, golfování, jízdu na koních, ježdění na bobech a mnoho dalšího.

6. Jaká je délka sezóny v Whistler Blackcomb?
Odpověď: Sezóna v Whistler Blackcomb obvykle trvá od listopadu do dubna, ale přesné termíny se mohou lišit v závislosti na sněhových podmínkách.

7. Můžu si pronajmout lyže nebo snowboard v Whistler Blackcomb?
Odpověď: Ano, v Whistler Blackcomb si můžete pronajmout lyže, snowboard, boty a další vybavení. Jsou k dispozici různé půjčovny vybavení v obou střediscích.

8. Existují ve Whistler Blackcomb restaurace a obchody?
Odpověď: Ano, Whistler Blackcomb má bohatou nabídku restaurací, kaváren, barů a obchodů. Najdete zde jak rychlé občerstvení, tak i sofistikované restaurace a obchody se značkovým oblečením.

9. Jaké jsou další zajímavosti v okolí Whistler Blackcomb?
Odpověď: V blízkosti Whistleru a Blackcombu najdete mnoho přírodních krás, jako jsou jezera, národní parky a malebné vesničky. Oblast je také vyhlášená pro své golfové hřiště a relaxační lázně.

10. Je nutné rezervovat si lístky na lanovku nebo aktivitu předem?
Odpověď: Doporučuje se rezervovat si lístky na lanovku nebo aktivity předem, zvláště během hlavních sezón a víkendů. Tímto způsobem si zajistíte své místo a minimalizujete čekání.


Ubytování Kanada Whistler Blackcomb


Pro milovníky lyžování a sněhových sportů je Kanada synonymem pro Whistler Blackcomb, jeden z nejznámějších světových lyžařských resortů. Nachází se v kanadských horách v provincii Britská Kolumbie. Toto místo je obzvláště populární díky svému ubytování, které nabízí luxus, krásnou přírodu a neuvěřitelné zážitky.

Kromě fantastického lyžování a snowboardingu má Whistler Blackcomb také co nabídnout v oblasti ubytování. Oblast nabízí několik různých možností pro ubytování, včetně hotelů, soukromých apartmánů a chatek.

Whistler Blackcomb má řadu luxusních hotelů, všechny s nádherným výhledem na okolní hory. Mezi nejlepší patří Four Seasons Resort Whistler a Fairmont Chateau Whistler. Obě jsou luxusní hotely s prvotřídními službami, včetně bazénů a wellness center. Pokud zvolíte tuto možnost ubytování, určitě nebudete muset nic řešit a budete si vychutnávat krásný pobyt.

Pokud hledáte něco menšího a skládajícího se více z bydlení jako doma, můžete si najmout soukromý apartmán. Tyto apartmány jsou obvykle vzdáleny pouze pár minut jízdy od lyžařského střediska, takže jsou velmi výhodné pro ty, kteří chtějí být v blízkosti aktivity. Většina apartmánů má k dispozici kuchyň a obytný prostor, což znamená, že máte více místa a soukromí.

Pokud hledáte něco tradičního a originálního, můžete přistoupit k pronájmu chaty. Většina z těchto chat je postavena z mohutných dřevěných panelů a nacházejí se na samotě v horách. To znamená, že máte vlastní více než dostatek soukromí a můžete si užít nádherný výhled. V chatách neznamená, že se budete muset vzdát luxusu. Tyto chaly obsahují všechny moderní zařízení, které potřebujete k životu, včetně velkých kuchyní a pohodlných obývacích pokojů.

Whistler Blackcomb je skvělým místem pro lyžařskou dovolenou a ubytování zde nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků. Ať už si zvolíte jeden z luxusních hotelů nebo apartmánů, nebo si pronajmete samotnou chatu v horách, budete mít zaručen krásný pobyt plný krásné přírody a zábavy.


Letenka Kanada Whistler Blackcomb


Whistler Blackcomb: Vaše brána do horského ráje v Kanadě

Kanada je známá svými nádhernými horskými oblastmi a Whistler Blackcomb je jednou z nejvýznamnějších destinací pro lyžování a snowboarding v zemi. Tato neuvěřitelná oblast se nachází v Britské Kolumbii, mezi městy Whistler a Blackcomb, a nabízí úžasné příležitosti pro horolezce, lyžaře a snowboardisty všech úrovní.

Jedním z hlavních důvodů, proč se lidé z celého světa do Whistler Blackcomb vrací, je jejich jedinečné terény. S více než 8 000 akrovým terénem a 200 sjezdovek je to největší lyžařské středisko v Severní Americe. Zde najdete všechno, co si přejete – od dlouhých, širokých sjezdovek pro začátečníky až po strmé a technicky náročné tratě pro pokročilé lyžaře. A to není vše! Whistler Blackcomb má také ohromující množství přírodního sněhu, který je ideální pro lyžování mimo upravené sjezdovky.

Dalším lákadlem Whistler Blackcomb je velkolepý horský výhled. Z vrcholku hor alespoň na jednu stranu je možné vidět nádherné hory pokryté sněhem, zatímco na druhé straně je vidět malebné město Whistler. Je to skvělá motivace při využívání 37 moderních vleků a lanovek, které vás vyvezou na vrcholky a poté se můžete vydat na dobrodružství dolů po svazích.

Whistler Blackcomb je znám také pro svou lyžařskou kulturu až do večerních hodin. Když slunce zapadá, město Whistler ožívá a nabízí nespočet restaurací, barů a obchodů, ve kterých můžete zažít kanadskou pohostinnost a vynikající kuchyni. Po dni stráveném na svazích si můžete odpočinout v jednom ze skvělých hotýlů, které nabízejí pohodlné ubytování a výhled na hory.

Whistler Blackcomb není jen o zimních sportech. Během léta se zde otevírá mnoho turistických stezek a cyklistických tras, které vám umožní poznat nádhernou kanadskou krajinu během pěších túr nebo na horském kole. Můžete se také vydat na světově proslulou stezku Peak 2 Peak Gondola, která vás zavede až do vrcholků hor s úžasnými panoramatickými výhledy.

Pokud plánujete návštěvu Kanady, nezapomeňte zařadit Whistler Blackcomb na svůj itinerář. Tato úchvatná horská oblast nabízí něco pro každého, bez ohledu na to, zda jste začátečník nebo zkušený lyžař či snowboardista. Ponořte se do tohoto horského ráje a zažijte nezapomenutelnou dovolenou plnou adrenalinu a krásných výhledů.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky