Hledejte nejlepší nabídky letenek

Kanada Thousand Islands

Nejčastější dotazy a odpovědi Kanada Thousand Islands


1. Kde se nachází archipel Thousand Islands?
Archipel Thousand Islands se nachází na hranici mezi Kanadou a Spojenými státy americkými. Nachází se na řece svatého Vavřince, poblíž obce Gananoque v provincii Ontario.

2. Jak se dostanu do archipel Thousand Islands?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do archipel Thousand Islands, je leteckou dopravou do Toronta nebo Ottawa a poté pokračovat na jih směrem na Gananoque. Další možností je cestování po silnici z Toronta nebo Ottawy.

3. Co si v archipel Thousand Islands prohlédnout?
V archipel Thousand Islands si můžete prohlédnout mnoho krásných ostrovů a roztomilých obcí. Dalšími atrakcemi jsou například národní park Thousand Islands, lázeňské letovisko Boldt Castle či historický dům v Kingstonu.

4. Kde lze najít nejlepší výhled na Thousand Islands?
Nejlepší výhled na Thousand Islands lze spatřit z vodních cest. Můžete si pronajmout lod nebo se při plavbě výletní lodí dostat do nejkrásnějších částí archipelagu.

5. Jak dlouho by měla trvat návštěva Thousand Islands?
Ideální doba na návštěvu Thousand Islands závisí na vašich preferencích. Pokud chcete jen navštívit pár nejvýznamnějších ostrovů a užít si výhledů, může trvat jednodenní výlet. Pokud si ale chcete opravdu užít pobyto ve více obcích a ostrovech, doporučuje se několikadenní výlet.

6. Jaké aktivity lze v archipel Thousand Islands podniknout?
V archipel Thousand Islands je k dispozici mnoho aktivit, jako je například procházka po turistických trasách, jízda na kole, plavba lodí, rybaření, golf, pozorování ptáků či vodní sporty.

7. Je nutné mít vízum pro návštěvu Thousand Islands?
Pro návštěvu Thousand Islands z části na kanadské straně není potřeba získávat zvláštní turistické vízum, pokud tedy splňujete podmínky bezvízového styku s Kanadou. Je však nutné mít cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po plánovaném datu odjezdu.

8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Thousand Islands?
Nejlepším časem na návštěvu Thousand Islands je období od května do října, kdy je počasí teplejší a většina turistických atrakcí je v provozu. Během léta je také možné si užít různé festivaly a události konané v oblasti.

9. Jak se opticky nejlépe dostanu z jednoho ostrova na druhý v archipel Thousand Islands?
Nejlepším způsobem, jak se dostat mezi ostrovy v archipel Thousand Islands, je plavbou výletní lodí, která zajišťuje dopravu mezi různými bodovými body v oblasti.

10. Existují nějaké ubytovací možnosti v archipel Thousand Islands?
Ano, v archipel Thousand Islands se nachází několik hotelů, lázní, letovisek a kempů. Můžete si vybrat mezi luxusním ubytováním na soukromém ostrově, romantickým Bed and Breakfast nebo jednoduchým stanováním v kempu.


Dovolená Kanada Thousand Islands


Kanada je země s množstvím přírodních krás a Thousand Islands mezi Ontario a New Yorkem jsou jedním z nejúchvatnějších míst pro dovolenou. Toto území, rozprostírající se na ploše 80 kilometrů čtverečních, hostí více než tisíc ostrovů, skalisek a útesů, které se vyjímají z hladiny řeky Saint Lawrence.

Dovolená v oblasti Thousand Islands nabízí návštěvníkům mnoho možností pro relaxaci a pobyt v přírodě. Můžete si pronajmout kanoe, kajak nebo loď a projet se po řece, nebo si prohlédnout zdejší falzifikáty historických budov zhruba ze 160 ostrovů, které jsou přístupné veřejnosti. Oblast je domovem různých druhů zvířat a rostlin, a také můžete potkat orla nebo bobří hráz.

Největším ostrovem v této oblasti je Wolfe Island, který je domovem pro asi 1 400 obyvatel. Ostrov má několik turistických atrakcí, jako jsou například historické hrady, muzea a parky. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí na ostrově je Big Sandy Bay, oblíbená pláž mezi turisty i místními.

Pokud se cítíte dobrodružně, můžete si vyzkoušet pěší turistiku nebo cykloturistiku po hrázích a ostrovech Thousand Islands. Výhledy na řeku Saint Lawrence a okolní krajinu jsou úchvatné, a také se můžete setkat s množstvím druhů rostlin a zvířat.

Kulturní a historické památky na ostrovech Thousand Islands jsou rovněž důvodem k návštěvě této oblasti. Mezi nejzajímavější patří například Boldt Castle na ostrově Heart Island nebo Singer Castle na ostrově Dark Island. Tyto hradby byly postaveny v 19. století jako letní residenci bohatých Američanů.

Na Thousand Islands rovněž najdete mnoho možností pro vodní sporty, zahrnující kitesurfing, windsurfing, rybolov a mnoho dalšího. Zkuste také své štěstí v kasinu Thousand Islands, které se nachází v oblasti Gananoque.

Dovolená v oblasti Thousand Islands vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Tato krásná oblast nabízí mnoho aktivit pro každého, ať už hledáte relaxaci nebo dobrodružství v přírodě. Navštivte je a zažijte jedinečnou dovolenou v Kanadě.


Letenka Kanada Thousand Islands


Nalezené na severu Ameriky až u kanadsko-americké hranice, Thousand Islands, také známé jako Tisícové ostrovy, jsou kolekcí malebných ostrovů a skalisek, které se rozprostírají v řece svatého Vavřince. Tato malebná oblast je oblíbeným turistickým cílem díky svému překrásnému přírodnímu prostředí a bohaté historii.

Navštívit Tisícové ostrovy lze z několika výchozích měst, ale pokud hledáte nejlepší způsob jak se tam dostat, letenka z Kanady je vhodnou volbou. Díky letu do blízkých měst jako Toronto či Ottawa si můžete užít pohodlné cestování a zároveň si ušetřit čas.

Když dorazíte na Thousand Islands, před vámi se otevře úžasná krajina plná malebných ostrovů, vodopádů a přírodních scenérií. Můžete si vybrat z mnoha aktivit jako jsou plavby lodí, rybaření, kajakování a mnoho dalších. Pro milovníky historie je zde také mnoho muzeí a historických památek, které vyprávějí příběh regionu a jeho bohaté minulosti.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí v oblasti je národní park Thousand Islands, který nabízí obrovské množství příležitostí pro procházky, turistiku a pozorování volně žijících živočichů. Park je domovem různých druhů ptáků, ryb a dalších živočichů, které lze pozorovat při procházce po mnoha stezkách.

Pokud si přejete okusit místní kulturu a kuchyni, najdete v okolí mnoho skvělých restaurací, které nabízejí nejlepší z místních plodin a specialit. Můžete ochutnat čerstvé mořské plody, jako jsou ústřice a humři, nebo vyzkoušet tradiční kanadské jídlo, například poutine, které se skládá z hranolků pokrytých sýrem a omáčkou.

Pokud hledáte bohatý kulturní zážitek, navštivte také některá místní umělecká muzea a galerie, kde najdete díla místních umělců a dozvíte se více o umělecké scéně regionu.

Pokud se chystáte na dovolenou v Kanadě a zajímáte se o krásu přírody a historie, letenka do Thousand Islands by mohla být skvělou volbou. Díky nepřebernému množství aktivit a krásných míst, která vás čekají po příletu, zde strávíte nezapomenutelný čas plný dobrodružství a relaxace.


Ubytování Kanada Thousand Islands


Thousand Islands je překrásná oblast nacházející se na hranici Kanady a Spojených států amerických. Skládá se z přibližně 1 800 ostrovů a ostroviček, které po celém území tvoří národní park Thousand Islands. Abychom si tuto nádhernou oblast mohli užít plnými doušky, je nutné si zajistit kvalitní ubytování. V našem článku se podíváme na to, jaké druhy ubytování nabízí Thousand Islands, a jak vybrat to pravé pro sebe.

Hotely a motely

V oblasti Thousand Islands najdeme spoustu hotelů a motelů, které nabízí ubytování na jednotlivé noci či na celý pobyt. Na výběr máme různé kategorie, od jednodušších motelů po luxusní hotely. Pokud si chceme užít výhled na krásné modré jezero, doporučujeme si vybrat ubytování s výhledem na něj. Pro ty, kteří hledají spíše cenově dostupné možnosti, jsou zde motely se základním ubytováním. Ty jsou ideální pro turisty, kteří chtějí prozkoumat okolí Thousand Islands a nemyslí si to příliš pohodlně. Pokud máte rádi luxus, vyberte si některý z mnoha luxusních hotelů, které vám nabídnou nejlepší pohodlí a komfort.

Kempy

Ti, kteří si chtějí přivstat v přírodě, mohou zvolit ubytování v kempech. Thousand Islands nabízí řadu kempů, které jsou vhodné pro turisty, kteří si chtějí užít krásné okolí. V kempu si můžete postavit stan, využít ubytování v karavanech nebo se ubytovat v chatkách. Kempy jsou ideální pro ty, kteří chtějí podnikat výlety po okolí a užít si krás přírody.

Apartmány a chaty

Jiným způsobem ubytování jsou apartmány a chaty. V oblasti Thousand Islands jich najdeme mnoho, pro turisty nabízejí krásná místa pro soukromí, ale také různé kategorie podle cenového rázu. I když je tato možnost dražší, získáme tak větší prostor a komfort při pobytu, a navíc si můžeme uvařit vlastní jídlo.

Národní park Thousand Islands

Hledáte-li ubytování v oblasti Thousand Islands, stojí za zvážení také ubytování přímo v národním parku. Národní park nabízí mnoho možností ubytování, od jednodušších stojánkových míst pro kemping po luxusní chaty. Je to ideální způsob, jak pocítit atmosféru parku Thousand Islands a užít si rytmus přírody.

Thousand Islands nabízí mnoho možností ubytování, od dražších hotelů a apartmánů po levnější motely a kempy. Vyberte si to, co nejvíce odpovídá vašim potřebám a preferencím a užijte si krásy této nádherné oblasti plnými doušky.


Počasí Kanada Thousand Islands


Kanada Thousand Islands jsou známé svým krásným přírodním prostředím a fyzickým umístěním v oblasti západního pobřeží Severní Ameriky. Pokud hledáte perfektní dovolenou v Kanadě, Thousand Islands jsou neuvěřitelně krásným místem, na které byste neměli zapomenout.

Kanada Thousand Islands se rozkládají mezi vodami řeky Sv. Vavřince na hranicích Kanady a USA. Thousand Islands jsou malé ostrovy přehlížené turisty, kteří si chtějí užít odstup od městského života. Jelikož jsou ostrovy poměrně malé, lze je snadno projít během jednoho dne.

Za úžasné návštěvy Kanady Thousand Islands stojí především nádherné počasí, které panuje v této oblasti. Celoročně jsou zde mnohé aktivity, které lze podnikat a turisté nabývají jedinečných zážitků.

Zimní počasí v Kanada Thousand Islands je na severoamerické poměry poměrně mírné. Sněží zde průměrně 20 dní za rok a teploty dosahují během dne zhruba -5 ℃. Zimní turistické aktivity v regionu zahrnují sněžné sporty jako je jízda na lyžích, snowboarding a osvětlené sjezdovky v noci.

Letní počasí v Kanada Thousand Islands se považuje za to nejlepší. Průměrná teplota během dne je příjemných 24 ℃, což umožňuje relaxování na pláži nebo koupání v jezerech. Kanoistika je další populární aktivitou – s tolika ostrovy k prozkoumání, existuje mnoho bezpečných oblastí pro kanoisty všech věkových kategorií.

Navíc, Thousand Islands nabízejí mnoho turistických atrakcí, jako je například návštěva Národního parku St. Lawrence Islands nebo muzea v městečku Kingston. Tuto oblast lze navštívit během jednoho dne na úžasném výletě z Toronta.

V Kanada Thousand Islands může být počasí překvapivě proměnlivé, takže si určitě vezměte s sebou vhodné oblečení a obuv. Pokud plánujete vyrazit na kanoistiku, doporučuje se vzít si nějakou vodu a krém na opalování.

V oblasti Kanady Thousand Islands platí, že každé roční období je jiné a je tu mnoho možností pro turisty, jak si vychutnat a prozkoumat tuto překrásnou oblast. Bez ohledu na to, na co se rozhodnete, je Kanada Thousand Islands skvělým místem, které stojí za to navštívit.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky