Hledejte nejlepší nabídky letenek

Kamerun Kribi

Počasí Kamerun Kribi


Kamerun je země nacházející se v západní Africe s bohatou historií, překrásnou přírodou a mnoha zajímavými městy. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v zemi je město Kribi, které se nachází na pobřeží Atlantského oceánu. Počasí v Kribi je jedním z faktorů, které lákají návštěvníky z celého světa.

Kribi se pyšní tropickým podnebím, což znamená, že většinu roku je zde teplé a vlhké počasí. Nejteplejší měsíce jsou březen a duben, kdy teploty mohou dosáhnout až 35°C. Průměrná teplota však během roku kolísá mezi 23 a 30°C, což je pro mnoho lidí příjemné počasí.

Kribi je také známé svými dešťovými lesy a vlhkým počasím. Průměrné srážky se pohybují mezi 1500 a 3000 mm ročně, přičemž největší množství srážek spadne v průběhu deštivého období, které trvá od července do října. Během těchto měsíců může pršet i několikrát týdně, přičemž deště jsou často intenzivní a doprovázené bouřkami.

Tato vlhkost přispívá k bohatství přírody v Kribi. Město je obklopeno překrásnými plážemi, křišťálově čistými vodopády a pestrými druhy rostlin a zvířat. Je to ideální místo pro milovníky přírody, kteří se rádi potápí do světa tropického pralesa a objevují jeho tajemná zákoutí.

Díky své poloze na pobřeží Atlantského oceánu má Kribi také výhodu příjemných mořských větrů, které občerstvují město a snižují pocit vedra. Je to vítaná úleva během horkých letních měsíců.

Kribi je také známé svými písečnými plážemi a impozantními klify. Místní obyvatelé i turisté si zde mohou vychutnat opalování na slunci, koupání v oceánu nebo se zapojit do vodních sportů, jako je surfování nebo potápění.

Celkově lze říci, že počasí v Kribi je příznivé jak pro dovolenou, tak i pro objevování přírodních krás země. Ovšem je důležité mít na paměti deštivé období a vhodně se vybavit dešťovým oblečením, aby vás nepřekvapila prudká bouřka.

Kribi je jednou z těch vzácných destinací, kde si lze užít příjemného počasí po většinu roku. Je to místo, které nabízí nezapomenutelné zážitky a krásu afrického pobřeží.


Letenka Kamerun Kribi


Kribi, jihovýchodní pobřežní město v Kamerunu, je turistickým rájem pro milovníky pláže a přírody. Pokud plánujete cestovat do této malebné destinace, letenka Kamerun Kribi je vstupenkou do úžasného dobrodružství.

Kribi je známé pro svou nádhernou pobřežní krajinu, která zahrnuje zlaté pláže s palmami a tyrkysovou zátoku. Představuje ideální místo pro ty, kteří si chtějí užít dovolenou na slunci a relaxu na jedné z nejkrásnějších pláží v zemi. Plavte se v teplých vodách Atlantského oceánu, opalujte se na písku a nasajte atmosféru klidu a relaxace.

Pro cestovatele, kteří mají rádi adrenalin a dobrodružství, je Kribi také skvělým místem pro různé vodní sporty. Můžete se vydat na jízdu na kánoí nebo se nechat unášet při šnorchlování a potápění v korálových útesech v okolí. Pokud preferujete pozorování zvířat, můžete se vydat na výlet do národního parku Lobé Falls, kde můžete vidět impaly, pakoňe a další divoké zvířata.

Kribi je také významným rybářským přístavem a nabízí svým návštěvníkům skvělé možnosti pro ochutnávání čerstvého mořského jídla. Můžete ochutnat místní speciality, jako je pikantní rybí polévka Eru nebo grilovaný krevetový špíz.

Pokud jste příznivci kultury a historie, Kribi vám také nabídne několik zajímavých míst k návštěvě. Můžete se projít po městě a obdivovat tradiční domy v různých etnických stylech, jako je Duala nebo Pongo. Místní trhy jsou také skvělým místem k nákupu suvenýrů a poznání místního umění a řemesel.

Pokud plánujete navštívit Kribi, letenka Kamerun Kribi vám umožní snadný přístup do tohoto nádherného kouta světa. Můžete si vybrat z různých leteckých společností, které nabízejí lety do Kamerunu, a následně cestovat do Kribi letecky, což vám ušetří čas a usnadní váš cestovní plán.

Výlet do Kribi je zážitkem, který si zamilujete. Od krásných pláží po dobrodružné vodní aktivity a kulturní exkurze, nabízí vše, co si můžete přát pro dokonalou tropickou dovolenou. A letenka Kamerun Kribi je klíčem k tomu, abyste mohli začít objevovat tento úžasný kus země.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kamerun Kribi


1) Jaké jsou nejlepší pláže v Kamerunu Kribi?
Odpověď: Nejlepší pláže jsou Kribi Beach Hotel, Grande Batanga Beach a Lobe Falls (sledujte místní pokyny kvůli krokodýlům).

2) Jaké jsou nejlepší restaurace v Kamerunu Kribi?
Odpověď: Doporučujeme restaurace Les Trois Gourmands, Chez Claudia a Le Pirate.

3) Jaký je nejlepší čas na návštěvu Kamerunu Kribi?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je od června do září kvůli suchému počasí a nižším teplotám.

4) Kde najít nejlepší ubytování v Kamerunu Kribi?
Odpověď: Nejlepší ubytování je v okolí pláží Kribi Beach Hotel a Grande Batanga Beach.

5) Kolik stojí taxi z letiště do centra Kamerunu Kribi?
Odpověď: Cena taxi z letiště do centra města je cca 10 000 XAF (15 USD).

6) Jaké aktivity si v Kamerunu Kribi nesmím nechat ujít?
Odpověď: Návštěva vodopádů Lobe Falls, projížďka kanoí po řece Lobe, ochutnávka místních specialit a pobyt na pláži.

7) Jaké platí měna v Kamerunu Kribi?
Odpověď: Oficiální měnou je CFA frank (XAF).

8) Je nutné očkování před cestou do Kamerunu Kribi?
Odpověď: Doporučujeme očkování proti žluté zimnici, hepatitidě A a B, tyfu a meningokokové nákaze.

9) Jaká je teplota vody u pláží Kamerunu Kribi?
Odpověď: Teplota vody se pohybuje v rozmezí 23-26 °C.

10) Jak se dostat do Kamerunu Kribi?
Odpověď: Nejlepší způsob je letět do Yaoundé, hlavního města Kamerunu, a poté se dopravit autem nebo autobusem (cca 5 hodin) do Kribi.


Ubytování Kamerun Kribi


Kribi, malé město na pobřeží Kamerunu, je nedoceněným turistickým cílem, který nabízí jedinečnou kombinaci tropických pláží a pestrou kulturní scénu. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, nebudete zklamáni, protože Kribi nabízí širokou škálu možností, které vyhoví potřebám všech typů cestovatelů.

Pro milovníky luxusu jsou ve městě k dispozici některé z nejlepších resortů a hotelů v Kamerunu. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vysoce kvalitní služby, stylové pokoje s výhledem na oceán, bazény, lázně a wellness centra. Některé luxusní hotely mají také vlastní pláže, které hostům poskytují klidný a soukromý prostor pro odpočinek.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nabízí Kribi mnoho cenově přijatelných možností. Existuje mnoho levných penzionů a hostů, které nabízejí základní, ale pohodlné ubytování. Většina z nich je situována v blízkosti pláže, což umožňuje snadný přístup k moři a dalším turistickým atrakcím. Ceny za noc se pohybují od přibližně 20 do 60 dolarů, což je dostupné pro většinu cestovatelů s nižším rozpočtem.

Pokud preferujete autentičtější zážitek, můžete také zvážit ubytování v místních penzionech a chatách. Tyto méně formální a tradiční možnosti vám umožní lépe se seznámit s místní kulturou a životem. Dozvíte se více o tradičním kamerunském jídle, místních zvycích a tradicích. Tyto ubytování jsou často cenově dostupná a mají většinou jednoduché vybavení, ale poskytují vám útulné a přívětivé prostředí.

Ať už se rozhodnete pro luxusní resort, levnou penzion nebo tradiční chýši, budete mít přístup k neuvěřitelnému množství aktivit a atrakcí v okolí Kribi. Můžete si užívat dlouhé procházky po krásných plážích, koupání v teplých vodách Atlantského oceánu, potápění se v korálových útesech nebo si vyzkoušet surfování. Město je také známé pro své vodopády, které stojí za návštěvu. Navštivte tři nejznámější vodopády v okolí: Lobe Falls, Grand Batanga Falls a Ekom Nkam Falls, který byl známým místem natáčení filmu Tarzan.

Kribi je skrytým pokladem Kamerunu a nabízí turistům mnoho možností ubytování pro každý rozpočet. Ať už se rozhodnete pro luxusní resort, rodinný penzion nebo tradiční chatu, budete nezapomenutelněji prožívat svou dovolenou v tomto malebném městě na pobřeží Atlantského oceánu.


Dovolená Kamerun Kribi


Kamerun je africká země bohatá na exotickou přírodu a kulturu. A pokud hledáte dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků, město Kribi je ideálním cílem pro váš pobyt.

Kribi, nacházející se na pobřeží Atlantského oceánu, je známé svými nádhernými plážemi s bílým pískem, tyrkysovou vodou a tropickou skříňovitou vegetací. Toto místo přitahuje milovníky slunce a moře z celého světa.

Jednou z nejoblíbenějších pláží v Kribi je pláž Lobe, která se nachází nedaleko od města. Tato pláž je známá svými překrásnými vodopády Kribi, které se vlévají do moře. Místní obyvatelé i návštěvníci si zde mohou užít okouzlující pohled na toto jedinečné přírodní divadlo.

Dalším zajímavým místem v Kribi je pobřežní vesnice Grand Batanga, která je známá svou tradiční kulturou a rybářstvím. Turisté mohou navštívit místní trhy, kde se prodává čerstvé ryby, a ochutnat typická místní jídla. Pokud máte zájem o dobrodružství, můžete se vydat na rybářský výlet s místními rybáři na jejich tradičních námořních člunech.

Lidé, kteří si přejí objevovat bohatství podmořského světa, budou nadšeni šnorchlováním nebo potápěním v Kribi. Voda je tu neuvěřitelně čistá a bohatá na korály a různé druhy tropických ryb. Můžete se setkat s delfíny nebo dokonce s želvami.

Pokud máte rádi přírodu, nesmíte vynechat návštěvu Kamerunského národního parku Lobéké, který se nachází ne daleko od Kribi. Tento park je domovem vzácných druhů zvířat, jako jsou gorily, sloni, opice a mnoho dalších. Můžete si rezervovat průvodce a prozkoumat fascinující divočinu až do hloubky parku.

Kribi nabízí také bohaté kulturní dědictví. Město je známé svou tradiční hudbou, tanci a uměním. Turisté mohou navštívit místní festivaly, kde se konají taneční a hudební představení. Lidé zde jsou velmi přátelští a rádi sdílí svou kulturu s návštěvníky.

Při plánování dovolené v Kribi je dobré si zapamatovat, že nejlepší doba pro návštěvu je v suchém období od prosince do března. Teplota se pohybuje kolem 25-30 stupňů a počasí je slunečné a příjemné.

Kribi v Kamerunu nabízí nádherné pláže, exotickou přírodu, bohatou kulturu a nezapomenutelné zážitky. Pokud hledáte dovolenou, která vás vezme do jiného světa, neváhejte navštívit toto krásné město.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky