Hledejte nejlepší nabídky letenek

Kambodža Ta Prohm

Letenka Kambodža Ta Prohm


Ta Prohm je jedním z nejcharakterističtějších a nejnavštěvovanějších chrámových komplexů v Kambodži. Nachází se v blízkosti hlavního města Phnom Penh a je důležitou atrakcí pro turisty z celého světa. Tento chrám je světoznámý díky svému jedinečnému vzhledu a bohaté historii.

Ta Prohm byl postaven v 12. století a sloužil jako buddhistický klášter a univerzitní sídlo. V současné době je chrám částečně zrušený a ponechán v původním stavu, což dává návštěvníkům pocit, že se nacházejí v prostoru ztraceném v čase.

Co dělá Ta Prohm tak nezapomenutelným je kombinace kamenných zdí, na které se vine bezpočet kořenů obrovských stromů. Tyto kořeny pronikají skrze zdi a stropy chrámu, což chrámu dodává dojem, že je pohlcen zelenou až do těch nejmenších detailů. Tato scénická kulisa poskytuje návštěvníkům současně romantický a tajemný pohled.

Kromě fascinující architektury chrámu se Ta Prohm také vyznačuje bohatou historií. Původně sloužil jako dárcovský klášter a univerzitní sídlo pro mladé mnichy. Při své návštěvě si můžete prohlédnout dochované kamenné sloupy se starobylými nápisy, které sloužily k vzdělávacím účelům, stejně jako sochy buddhů a posvátných symbolů.

Kambodža je známá především díky svým chrámovým komplexům, nejznámějším z nich je samozřejmě Angkor Wat. Ta Prohm, i když součást tohoto rozsáhlého komplexu, se podařilo vymanit z jeho stínu a získat si velkou popularitu mezi turisty.

V posledních letech se Kambodža a její turistický průmysl začaly rychle rozvíjet. Cestovatelé z celého světa se snaží objevit tento kouzelný koutek světa a zažít jeho jedinečnou atmosféru. Ta Prohm se stal symbolem turistického ruchu v Kambodži a stejně tak i symbolem jedinečného spojení přírody a kultury.

Přijetí na návštěvu chrámu Ta Prohm je téměř jako cesta do minulosti. Návštěvníci mají možnost projít se po stezkách obrostlých kořeny stromů, dýchat čerstvý lesní vzduch a obdivovat ruiny chrámu, který jednou sloužil jako přístřeší pro mnišský život a vzdělávání.

Pokud plánujete cestu do Kambodži, rozhodně byste neměli opomenout navštívit chrám Ta Prohm. Je to nezapomenutelné místo, které svým jedinečným vzhledem a historií zachycuje ducha starobylé Kambodže. Zde se můžete ponořit do fascinujícího světa minulosti, který si zachoval svou autentičnost a exotickou krásu dodnes.


Počasí Kambodža Ta Prohm


Kambodža je země s tropickým klimatem, které se projevuje vysokou vlhkostí a teplotami po většinu roku. Ta Prohm se nachází v oblasti Angkor Wat, která je v současné době jednou z největších turistických atrakcí v zemi. Pokud plánujete návštěvu Ta Prohm, měli byste se připravit na horké a vlhké počasí, které zde vládne během celého roku.

Období sucha

Období sucha v Ta Prohm začíná v listopadu a trvá až do dubna. Během této doby se můžete těšit na slunečné počasí a mnoho slunečního svitu. Denní teploty se většinou pohybují mezi 30 a 35 stupni Celsia, což z návštěvy Ta Prohm dělá příjemný a slunný zážitek. Nicméně může být velmi dusno a vlhko, takže si připravte pitný režim a adekvátní oblečení.

Období dešťů

Období dešťů v Ta Prohm začíná v květnu a trvá až do října. Během této doby můžete očekávat velmi silné a časté deště, které mohou trvat i několik hodin. Vlhkost je v této době také na mnohem vyšší úrovni, což z návštěvy Ta Prohm může udělat ponurý a kluzký zážitek. Teploty během této doby se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia.

Co si vzít s sebou

Při návštěvě Ta Prohm byste si měli vzít s sebou ochranné sluneční brýle a klobouk na ochranu před sluncem během období sucha. Pokud plánujete návštěvu během období dešťů, měli byste si vzít s sebou vhodné oblečení a boty, aby nedošlo k vyklouznutí na kluzkém povrchu. Pokud chcete zachytit krásné momenty návštěvy Ta Prohm, můžete si vzít s sebou fotoaparát nebo kameru.

Závěr

Kambodža je krásnou zemí s tropickým klimatem, které nabízí mnoho turistických atrakcí. Ta Prohm je jednou z těchto atrakcí, kterou by si turisté neměli nechat ujít při návštěvě Kambodže. Ať už se rozhodnete navštívit Ta Prohm během období sucha nebo dešťů, připravte se na teploty a vlhkost, které zde vládnou. Všem turistům přejeme příjemnou návštěvu Ta Prohm ať už v období sucha nebo dešťů!


Ubytování Kambodža Ta Prohm


V Kambodži se nachází mnoho turistických atrakcí a zajímavostí, avšak jedno místo si zaslouží zvláštní pozornost - chrám Ta Prohm.

Ta Prohm byl postaven v roce 1186 naší éry a původně nesl jméno Rajavihara, což znamená Královský klášter. Nachází se v oblasti Angkor v provincii Siem Reap ve střední Kambodži a je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v regionu.

V chrámu Ta Prohm se však nenachází jen obyčejná historická památka. Je to i místo, které se dostalo do povědomí celého světa díky svému mistrovskému začlenění do tropického pralesa. Tento prales se doslova prolíná s chrámovou architekturou, což chrám dává neopakovatelnou atmosféru.

Poté, co chrám byl opuštěný po pádu Angkoru v roce 1431, se příroda vrátila a chrám pomalu pohltily kořeny stromů a obrovské liány. Tento návrat k přírodě byl zachycen například i ve filmu Tomb Raider, kde se Ta Prohm objevil jako Kulisy k domovině Indiány.

Tato úžasná kulisa poskytuje návštěvníkům neopakovatelný zážitek a nabízí mnoho zajímavých fotomomentů. Pokud se rozhodnete navštívit chrám Ta Prohm, měli byste strávit na místě celý den, abyste si dokázali plně vychutnat své okolí.

Co se týče ubytování v blízkosti chrámu Ta Prohm, je možností více než dost. V okolí se nachází velké množství hotelů a resortů, a to i za hodně přijatelnou cenu. Vzhledem k tomu, že oblíbenost tohoto místa stále roste, doporučuje se ubytování rezervovat dopředu online.

Vyzkoušet můžete například Borei Angkor Resort and Spa, který se nachází pouhých 15 minut jízdy od chrámu a nabízí luxusní pokoje a krásné prostředí. Pokud máte rádi naprosté soukromí, můžete se rovněž ubytovat ve vesnici v blízkosti chrámu.

Ubytování v Kambodži je přesto stále poměrně levné, takže si můžete dovolit i levnější varianty ubytování. To vám však nemusí poskytnout tolik komfortu jako luxusní resorty.

Kromě chrámu Ta Prohm je v okolí mnoho dalších turistických atrakcí, jako například chrám Angkor Wat nebo chrám Bayon. Pokud se vám Kambodža líbí, určitě se sem vyplatí vrátit a prozkoumat další kouzla tohoto fascinujícího místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Ta Prohm


Nejčastější dotazy a odpovědi o Kambodži, Ta Prohm:

1. Co je Ta Prohm?
Ta Prohm je buddhistický chrám nacházející se v Angkoru v Kambodži. Je známý svými troskami a stromy, které zasahují do budov.

2. Jak se dostanu do Ta Prohm?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Ta Prohm, je pronajmout si tuktuk nebo taxi v Siem Reap a jet do komplexu Angkor. Ta Prohm se nachází asi 3 km od hlavního vesnického okruhu.

3. Jaká je vstupní cena do Ta Prohm?
Vstupné do komplexu Angkor, který zahrnuje návštěvu Ta Prohm, se různí podle délky pobytu. V roce 2021 je cena jednodenního lístku 37 USD, třídenního 62 USD a sedmidenního 72 USD.

4. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ta Prohm?
Nejlepší čas na návštěvu Ta Prohm je brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je méně turistů a teploty jsou příjemnější. Kromě toho je také dobré navštívit Ta Prohm mimo nejrušnější turistickou sezónu, která trvá od listopadu do února.

5. Jaké jsou nejzajímavější vlastnosti Ta Prohm?
Nejzajímavější vlastností Ta Prohm jsou obrovské stromy, které se přesouvají a zasahují do budov. Tyto stromy vytvářejí unikátní a tajemnou atmosféru.

6. Je nutné si přinést jídlo a pití do Ta Prohm?
Je dobré si přinést jídlo a pití do Ta Prohm, protože možnosti stravování na místě jsou omezené. Není však povoleno jíst uvnitř chrámu.

7. Lze si pronajmout průvodce pro návštěvu Ta Prohm?
Ano, je možné si pronajmout průvodce pro návštěvu Ta Prohm. Průvodci vám poskytnou podrobné informace o historii a významu místa.

8. Jak dlouho zabere prohlídka Ta Prohm?
Doba, kterou strávíte v Ta Prohm, závisí na vás. Běžná doba prohlídky je asi 1-2 hodiny.

9. Je povoleno vstoupit do všech částí Ta Prohm?
Některé části Ta Prohm jsou z důvodu bezpečnosti uzavřeny pro veřejnost. Je důležité dodržovat značení a návěští.

10. Existují nějaká pravidla chování při návštěvě Ta Prohm?
Ano, při návštěvě Ta Prohm je důležité ctít pravidla chování. Patří sem například dodržování pokynů průvodce, nevstupování do uzavřených oblastí, nedotýkání se chrámových zdí a stromů a správné oblečení, které zakrývá ramena a kolena.


Dovolená Kambodža Ta Prohm


Kambodža je země bohatá na historii a kulturu, nabízí návštěvníkům mnoho úžasných památek a míst k prozkoumání. Jedno z nejpopulárnějších míst k návštěvě v Kambodži je chrám Ta Prohm.

Ta Prohm je chrám, který se nachází v Angkoru, starobylém hlavním městě Khmerské říše. Byl postaven v polovině 12. století králem Jayavarmanem VII a sloužil jako buddhistický klášter. Chrám je známý svými mohutnými stromy zaplétajícími se do zdí a střechy chrámu, což dává místu neskutečně působivý vzhled.

Časem se chrám Ta Prohm stal jedním z nejpopulárnějších míst k návštěvě v Angkoru, částečně díky filmu "Tomb Raider" s Angelinou Jolie, který zde byl natočen. Díky tomu se Ta Prohm stal ikonickým symbolem Kambodže.

Jedním z nejvíce fascinujících prvků Ta Prohm jsou tedy tyto obrovské stromy. Jejich silné kořeny se zapíchly do kamenné architektury chrámu a po letech se stromy spojily s budovami, což dává tomuto místu jedinečnou atmosféru. Když procházíte mezi zelenými stromovými tunely a díváte se na mohutné kořeny, cítíte se jako v jiném světě.

Kambodža Ta Prohm láká turisty z celého světa. Je to místo, které vás přenese do minulosti a dovolí vám prozkoumat fascinující spojení přírody a lidstva. Je zde něco magického a tichého, co vás doslova vezme dechem.

Při návštěvě Ta Prohm je důležité si uvědomit, že se jedná o chráněnou památku Světového dědictví UNESCO. Musíte proto dodržovat pravidla a postupovat podle značek a ukazatelů. Dbejte také na to, abyste při prohlídce respektovali místo a nevážně se s ním zacházeli. Ta Prohm je také otevřený jen v určitých časech, abyste měli možnost se vyhnout davům turistů a měli plný čas na prozkoumání a fotografování.

Ta Prohm je jedinečným zážitkem a rozhodně stojí za to jej zařadit do svého seznamu míst, která chcete navštívit v Kambodži. Bude to pro vás nezapomenutelný zážitek, který vám poskytne nejen krásnou přírodu a historii, ale také možnost se zhluboka ponořit do kultury tohoto nádherného místa.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky