Hledejte nejlepší nabídky letenek

Kambodža Angkor Thom

Ubytování Kambodža Angkor Thom


Kambodža je zemí s neuvěřitelně bohatou historií a kulturou, kterou lze pozorovat na mnoha místech v zemi. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější památky patří Angkor Thom, hlavní město starověkého království Khmerů. Pokud plánujete návštěvu této fascinující oblasti, bude vaším dalším úkolem vybrat si vhodné ubytování. V této části se zaměříme na několik možností, které jsou vám k dispozici.

1. Kambodža Angkor Village Resort

Kambodža Angkor Village Resort je jedním z nejluxusnějších resortů v okolí Angkor Thom. Tento pětihvězdičkový resort nabízí nádherné pokoje s nádherným výhledem na zahradu či bazén. Součástí resortu jsou tři venkovské chaty s tradicemi Khmerů. Nadstandardní služby a poskytnutí prostoru pro relaxaci jsou nezbytností pro každého hosta, co hledá pohodlí a luxusní pobyt v této části Kambodži.

2. Angkor Palace Resort and Spa

Angkor Palace Resort and Spa je další luxusní volbou pro ty, kteří hledají ubytování na úrovni. Tento resort se nachází v klidové části Siem Reap, necelých 10 minut jízdy od Angkor Thom. Resort nabízí nádherně zařízené pokoje a apartmány s výhledem na zahradu a bazén. Součástí resortu jsou i tenisové kurty, fitness centrum, restaurace, bary a relaxační centrum.

3. Siddharta Boutique Hotel

Siddharta Boutique Hotel nabízí komfortní a elegantní pokoje pro ty, kteří hledají něco méně luxusního, ale stále se chtějí ubytovat v klidové části a blízko historických památek. Hotel se nachází v centru Siem Reap a je vzdálen pouhých 15 minut jízdy od Angkor Thom. K dispozici jsou prostorné pokoje s klimatizací, které jsou zařízené moderně a vkusně. Hotel má také zahradu s bazénem, restaurace a masážní salon.

4. Green Valley Guesthouse

Green Valley Guesthouse je cenově nejpřijatelnější možností ubytování v této oblasti. Tento hostel se nachází v centru Siem Reap a je vzdálen pouhých 20 minut jízdy od Angkor Thom. Hostel nabízí pokoje za velmi přijatelné ceny, které jsou vybaveny klimatizací a mají výhled na město. K dispozici je zdarma WiFi a společné prostory jako bar a terasa.

Ubytování v Angkor Thom a jeho okolí nabízí velmi širokou škálu možností a každý si zde vybere to, co odpovídá jeho preferencím a rozpočtu. Výhodou je, že všechny možnosti ubytování v této oblasti nabízí kvalitní služby a jsou v blízkosti historických památek. Vyberte si to vhodné pro sebe a užijte si nádhernou návštěvu Angkor Thom.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Angkor Thom


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Angkor Thom:

1. Co je Angkor Thom?

Angkor Thom je starobylé město, které se nachází v Kambodži a bylo postaveno v období Khmerské říše. Město bylo založeno v roce 1181 a sloužilo jako hlavní město říše.

2. Jak se dostat do Angkor Thom?

Angkor Thom se nachází v blízkosti města Siem Reap v Kambodži. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky do Siem Reapu a poté využít taxíky, motorky nebo tuk-tuky, které jsou k dispozici v celém Siem Reapu.

3. Jaké jsou nejvýznamnější pamětihodnosti v Angkor Thom?

Mezi nejvýznamnější pamětihodnosti v Angkor Thom patří brána South Gate, Chrám Bayon, Baphuon, terasy slonů a královny, chrám Ta Prohm, Palác krále a mnoho dalších.

4. Jaké je vstupné do Angkor Thom?

Vstupné do Angkor Thom se liší podle toho, zda jste občan Kambodže nebo cizinec. Pro cizince je vstupné obvykle kolem 37 USD na den nebo 62 USD na týden.

5. Je nutné si koupit vstupenku předem?

Je to možné, ale není to nutné. Vstupenky jsou k dispozici u vstupů do Angkor Thom, ale mohou být dlouhé fronty. Pokud si přejete zajistit si vstupenku předem online, může to ušetřit čas a stres.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Angkor Thom?

Nejlepší doba na návštěvu Angkor Thom je v období sucha od listopadu do března, kdy jsou nejvíce příznivé podmínky pro prohlídku památek. V období dešťů, od května do října, mohou být cesty kluzké a nebezpečné.

7. Jak se v Angkor Thom pohybovat?

Nejlepší způsob, jak se v Angkor Thom pohybovat, je pěšky nebo na kole. K dispozici jsou též tuk-tuky nebo automobily s řidičem, ale ty mohou být mnohem dražší a některé části města jsou pro ně neprůjezdné.

8. Je nutné si sebou vzít jídlo a pití do Angkor Thom?

Ne, to není nutné, protože na území města jsou k dispozici některé stánky s občerstvením, restaurace a kavárny. Pokud si však přejete ušetřit peníze, můžete si vzít vlastní jídlo a pití.

9. Je nutné si koupit průvodce?

Ne, není to nutné, protože na území Angkor Thom jsou k dispozici místní průvodci, kteří vám mohou poskytnout informace o historii a památkách města. Pokud si však přejete mít více informací a kontrolu nad prohlídkou, můžete si najmout vlastního průvodce.

10. Jak dlouho obvykle trvá prohlídka Angkor Thom?

Prohlídka Angkor Thom trvá obvykle celý den, ale můžete si také naplánovat jen návštěvu nejvýznamnějších památek a věnovat se tomu jeden nebo dva dny. Celková doba závisí na vašich zájmech a čase, který máte k dispozici.


Počasí Kambodža Angkor Thom


Angkor Thom je jedním z nejznámějších turistických cílů v Kambodži a hledání správného období pro návštěvu může být klíčové pro to, aby vaše cesta byla úspěšná. Kambodža Angkor Thom má horké a vlhké klima s výraznými obdobími dešťů a sucha.

Období dešťů v Kambodži se obvykle vyskytuje od května do listopadu a bývá doprovázeno hromadami bouřek a občasnými záplavami. Během této doby se mnoho turistů rozhodne vyhnout se Kambodži, což může být klíčové pro snížení cen a možnost být s méně turisty.

Na druhé straně, období sucha, které začíná v prosinci a končí v květnu přináší slunné počasí a nižší vlhkost. Toto období sucha může být lepší pro návštěvu Angkor Thom, protože slunce není tak kruté a návštěvníci mohou strávit více času venku.

V každém případě, nezávisle na tom, kdy se rozhodnete návštěvu Kambodži, je důležité připravit se na počasí. V létě si připravte pláštěnky a deštníky, protože mohou být časté a silné bouřky. V zimě si připravte na slunce krém na opalování, brýle a klobouky, protože slunce může být silné a opalování je běžné.

Závěrem, pokud hledáte nejlepší období pro návštěvu Kambodže Angkor Thom, zvažte dobu sucha v prosinci až květnu, ale tuto dobu pečlivě plánujte a připravte se na nepředvídatelné počasí a vliv na cesty. Nezapomeňte si užít krásy Kambodže Angkor Thom, ať je počasí jakékoliv.


Letenka Kambodža Angkor Thom


Angkor Thom je jedno z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších turistických míst v Kambodži. Nachází se poblíž města Siem Reap a je známý především díky svým úchvatným chrámům a historickým památkám.

Angkor Thom byl kdysi hlavním městem starobylého Khmerského království, které existovalo od 9. do 15. století. Jeho název v překladu znamená "Velké město" a je vystavěno ve stylu khmerské architektury. Celé město je obklopeno mohutnými obrannými hradbami o délce téměř 13 kilometrů, které symbolizují symbolické hranice mezi pozemským světem a božským světem.

Nejznámější památkou v Angkor Thomu je bezpochyby chrám Bayon, který je považován za vrcholný klenot khmerského umění. Chrám je proslulý svými obrovskými kamennými tvářemi, které jsou rozmístěny po celém objektu. Celkem se zde nachází 54 věže s více než 200 tvářemi, z nichž každá představuje buddhu nebo samotného krále Jayavarmana VII. Navštěvování chrámu Bayon je jedním z nejpopulárnějších výletů v Angkor Thomu a nesmí chybět na žádném itineráři turistů.

Dalším zajímavým místem v Angkor Thomu je chrám Baphuon, který je největším budhistickým chrámem v Kambodži. Během let byl téměř zničen, ale kompletně byl zrestaurován a je dnes jedním z nejimpozantnějších chrámů v Angkor Thomu. K zasvěceným místům patří také královský palác, který kdysi sloužil jako královské úřední sídlo. Dnes zde najdete ruiny a překrásné sochy, které jsou svědky slávy minulosti.

Pokud plánujete návštěvu Angkor Thomu, je vhodné si zakoupit vstupenku pro celý archeologický park, který zahrnuje i další slavné chrámy v okolí, jako je Angkor Wat. Doporučuje se přijet brzy ráno, aby se vyhnuli davům turistů a měli možnost prozkoumat tyto historické památky v klidu.

Letenka do Kambodže je snadno dostupná z různých částí světa. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Siem Reap, které je spojené s mnoha destinacemi po celém světě. Místní taxislužby a dopravní společnosti nabízejí pohodlné přepravy do Angkor Thomu a dalších turistických atrakcí.

Navštívení Angkor Thomu je zážitek, který vám poskytne cenný pohled do minulosti Kambodže a ukáže vám nádherné umění a architekturu, které se zde nachází. Vstupte do světa starobylé královské říše a prozkoumejte tento fascinující komplex historických památek.


Dovolená Kambodža Angkor Thom


Angkor Thom je jedno z nejvýznamnějších historických míst v Kambodži a láká miliony turistů z celého světa každý rok. Tato starověká pevnost, která se nachází nedaleko Siem Reapu, je považována za jedno z největších technických a uměleckých děl v rámci starého světa.

Angkor Thom byl postaven v 12. století králem Jayavarmenem VII. a sloužil jako jeho hlavní město. Měl rozlohu 9 km² a byl obklopen vodním příkopem a opevněním. Přístupové brány jsou zdobené sochami démonů a bohů a jsou velmi dojímavými příklady starověkého umění.

Jednou z nejobdivovanějších atrakcí v Angkor Thom je chrám Bayon. Tento chrám je známý svými masivními kamennými tvářemi, které jsou umístěny na věžích. Tváře jsou téměř všude kolem vás – na věžích, zídkách a sloupech. Existuje 54 věží s celkem 216 tvářemi, ačkoli se věří, že na počátku bylo množství tváří ještě vyšší. Návštěva chrámu Bayon je jedinečným zážitkem a umožňuje vám ponořit se do tajemné atmosféry starověku.

Dalším významným chrámem v Angkor Thom je Baphuon, který je známý svou velkolepou kamennou pyramidou. Tento chrám byl dlouho zavřený, protože byl zcela zničen a potřeboval rozsáhlé rekonstrukce, ale dnes je znovu otevřen pro veřejnost. Přístup na vrchol pyramidy je sice náročný, ale výhled z vrcholu stojí za to. Můžete se těšit na panoramatický výhled na celé Angkor Thom a okolní džungli.

Další významnou památkou v Angkor Thom je chrám Phimeanakas. Tento chrám je považován za „Vládní palác“ a je obklopen impozantním rybníkem. Interiér je bohužel téměř kompletně zničen a je uzavřen pro veřejnost, ale okolní oblast stále nabízí nádherný pohled na tento historický komplex.

Posledním, ale ne méně důležitým chrámem v Angkor Thom je chrám Ta Prohm. Tento chrám je nejslavnější díky filmu "Lara Croft: Tomb Raider", který zde byl natáčen. Ta Prohm je unikátní svým způsobem, protože se nachází uprostřed pralesa a stromy a kořeny vytvářejí fascinující spojení s kamennými zbytky chrámu. Procházejte kolem mohutných stromů a objevujte skryté kouty chrámu, které vytvářejí pohádkovou atmosféru.

Navštěva Angkor Thom v Kambodži je jedinečným zážitkem, který vám umožní plně pochopit zdrcující krásu a bohatství kambodžské historie. Každý krok se setkáte s fascinujícími sochami, zříceninami a zajímavostmi. Pokud máte rádi historii, kulturu a dobrodružství, Kambodža a Angkor Thom jsou pro vás tím pravým místem pro vaši dovolenou.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky