Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jordánsko Mrtvé moře

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Mrtvé moře


Dotaz: Jak mohu dopravit do Jordánska Mrtvé moře?
Odpověď: Existuje několik možností. Nejpopulárnější jsou pronájem auta, taxík nebo organizovaná doprava.

Dotaz: Jaké jsou teploty vody v Mrtvém moři?
Odpověď: Teploty vody se mění s ročním obdobím a mohou se pohybovat od 20 °C až do 37 °C.

Dotaz: Je bezpečné koupat se v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, koupání v Mrtvém moři je bezpečné a zdravé. Obsahuje mnoho minerálů, které mají pozitivní účinky na pokožku.

Dotaz: Je nutné používat speciální ochranné krémy při koupání v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, kvůli vysoké sluneční expozici je nutné používat ochranné faktory.

Dotaz: Jaký druh oblečení bych měl nosit při návštěvě Mrtvého moře?
Odpověď: Nejlepší volbou jsou plavky nebo oblečení z lehkého materiálu.

Dotaz: Jaký je nejlepší čas na návštěvu Mrtvého moře?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Mrtvého moře je od dubna do října, kdy jsou teploty příjemné a dostupné aktivity jako turistika nebo potápění.

Dotaz: Můžu se objednat na masáž nebo lázeňské procedury na břehu Mrtvého moře?
Odpověď: Ano, na břehu Mrtvého moře jsou k dispozici masáže a lázeňská střediska.

Dotaz: Je možné plavat v Mrtvém moři?
Odpověď: Ano, je možné v Mrtvém moři plavat, avšak z důvodu vysokého obsahu soli není tolik jednoduché. Voda také nefunguje jako tíhové centrum, což může být neobvyklé pro některé plavce.

Dotaz: Která místa jsou nejlepší k návštěvě u Mrtvého moře?
Odpověď: Místa, jako je například pouštní krajina Wadi Rum nebo archeologický komplex Petra, jsou nejlepší k návštěvě u Mrtvého moře.


Dovolená Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je jednou z nejvíce fascinujících zemí na Blízkém východě a je domovem mnoha kulturních a historických památek. Avšak, turisti se v Jordánsku také těší slunečnímu horku, křišťálově čistým vodám Rudého moře a zejména Mrtvému moři. Tato oblast je preferovaná cestovateli z celého světa, kteří touží po relaxaci a úniku od každodenního shonu.

Mrtvé moře je jedním z nejznámějších přírodních lázní na světě. Leží ve velké propadlině v Jordánské údolí a je nejhlubší pohřbenou oblastí na planetě. Mrtvé moře je známé svým vysokým obsahem soli a minerálů a je považované za největší zdroj hořčíku na světě. Vody Mrtvého moře jsou tak slané, že se v nich téměř nedá plavat.

Toto jedinečné jezero se stalo oblíbeným místem pro ty, kteří trpí ekzémy, revmatickými problémy a dokonce i astmatem. Mezi jinými výhodami, které nabízí Mrtvé moře, jsou také terapeutické a kosmetické vlastnosti, které zlepšují zdraví a krásu pokožky. Solné sedimenty, které se hromadí v okolí jezera, jsou výborným exfoliátorů. Navíc, vody Mrtvého moře jsou velmi účinným prostředkem proti akné, lupénce, psoriáze a dalším kožním problémům.

Pokud chcete navštívit Mrtvé moře, nabízí se vám nespočet možností. V okolí jezera jsou mnohé lázně, které nabízejí různé druhy procedur a služeb, aby si turisté mohli návštěvu Mrtvého moře užít co nejvíce. Mezi nejoblíbenější patří koupání, slunění, oddychové masáže a terapie bahem. Většina lázní má také restaurace s lokálními specialitami a bary s osvěžujícími nápoji.

Navštívit Mrtvé moře v Jordánsku je zážitek, který byste si neměli nechat ujít. Zdejší dokonalý klimatický podmínky a stejně tak výjimečné způsoby využití solankových jezírek a úžasných bahenních mask je pro návštěvníky nejlepší příležitost pro regeneraci zdraví, relaxaci a vyzkoušení nových způsobů luxusní péče o tělo. A když už zde budete, nezapomeňte navštívit také jordánské království, které se může pochlubit mnoha historickými památkami, jako jsou Jerash, Petra atd.


Ubytování Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií, kulturou a přírodními krásami. Jednou z nejznámějších atrakcí této země je Mrtvé moře. To je slané jezero na hranicích s Izraelem a Západním břehem. Tato oblast přitahuje turisty z celého světa svými unikátními léčebnými vlastnostmi a překrásným okolím.

Mrtvé moře je nejníže položeným místem na Zemi, které se nachází až 430 metrů pod úrovní moře. Jeho voda obsahuje vysoký podíl minerálů, především chloridu hořečnatého, chloridu sodného a bromidu. Díky těmto vlastnostem má Mrtvé moře nejenom jedinečnou slanou chuť, ale také mnoho zdravotních a kosmetických beneficíí. Lidé z celého světa sem přijíždějí, aby se ponořili do této slané vody a těžili z jejích blahodárných účinků na kůži, dýchací cesty a klouby.

Jednou z největších výhod ubytování v oblasti Mrtvého moře je možnost pobytu přímo na jeho pobřeží. Na jordánské straně Mrtvého moře existuje množství luxusních resortů a hotelů, které nabízejí prvotřídní ubytování a širokou škálu komfortních služeb. Tyto hotely obklopené překrásnou přírodou umožňují hostům nejenom vychutnat si jedinečnou atmosféru Mrtvého moře, ale také relaxovat a odpočinout si.

Jedním z nejlepších míst k ubytování v této oblasti je lázeňský hotel "The Jordan Valley Marriott Resort & Spa". Nacházející se v klidném prostředí s výhledem na Mrtvé moře, tento hotel nabízí luxusní pokoje s balkónem, vlastní pláž, venkovní i vnitřní bazény, wellness centrum, sauny, vířivky a masáže. Hotel také disponuje několika restauracemi, kde si hosté mohou vychutnat tradiční jordánskou kuchyni a další mezinárodní speciality.

Další možností je pobyt v lázeňském letovisku "Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea". Tento luxusní resort je jedinečný svou architekturou, která je inspirovaná starověkými legendami a historií této oblasti. S více než osmdesáti bazény a množstvím restaurací a barů, Kempinski Hotel Ishtar Dead Sea nabízí svým hostům nejvyšší míru relaxace a komfortu.

Pro ty, kteří si přejí ubytování s méně luxusním přístupem, existuje také řada středních a levnějších hotelů a penzionů v okolí Mrtvého moře. Tyto ubytovací zařízení poskytují pohodlné a cenově dostupné možnosti pro ty, kteří si chtějí vychutnat krásu Mrtvého moře bez narušení svého rozpočtu.

Když se rozhodnete navštívit Jordánsko a Mrtvé moře, je důležité si předem zarezervovat ubytování. Nejenže zajistíte si místo ve svém vysněném hotelu, ale také budete mít jistotu, že využijete všech možností a výhod, které ubytování na pobřeží Mrtvého moře nabízí.

Jordánsko a Mrtvé moře jsou skvělým místem pro relaxaci, prozkoumávání fascinující historie a vychutnávání přírodních krás. Ubytování na pobřeží Mrtvého moře vám poskytne dokonalý komfort a přístup ke všem léčebným vlastnostem této slané vody. Je to ideální místo pro dovolenou, kde si můžete užít jak odpočinek, tak i objevování nových zážitků.


Počasí Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko nabízí návštěvníkům neuvěřitelnou směsici kultur, historie a přírodních krás. Mezi jeho největší přírodní poklady patří Mrtvé moře, které se nachází na nejnižším místě na zemském povrchu.

Jednou z nejzajímavějších věcí o Mrtvém moři je jeho jedinečné počasí. Tato slaná vodní masa a jeho okolí mají specifické podnebí, které přitahuje miliony návštěvníků z celého světa.

Jordánsko obecně má aridní klima s horkými, suchými léty a mírnými, ale deštivými zimami. V oblasti Mrtvého moře je však podnebí ještě extrémnější. Teploty se zde během letních měsíců mohou pohybovat okolo 40 stupňů Celsia a výše, což z Mrtvého moře činí jedno z nejteplejších míst na planetě.

Důvodem tohoto horkého počasí je nízká nadmořská výška Mrtvého moře. Leží přibližně 429 metrů pod úrovní moře a tím pádem je ohroženo slunečním zářením téměř přímo. Sluneční paprsky neprocházejí atmosférou tak hustě, a proto jsou intenzivnější a silnější, což zvyšuje teplotu vzduchu.

Dalším zajímavým faktorem je vysoký obsah soli v Mrtvém moři. Ve vodě se nachází až 10krát více soli než v jiných oceánech a mořích. To ovliňuje také mírné zvýšení teploty vzduchu, protože vysoký obsah soli zvyšuje hustotu vody a tím zvyšuje její tepelnou kapacitu.

Toto specifické počasí v okolí Mrtvého moře má také vliv na vegetaci. Málokteré rostliny a stromy zde mohou přežít kvůli extrémně suchému podnebí. Většina okolní krajiny je poušťová a skalnatá, s minimem vegetace. Přesto však existují některé odolné druhy rostlin a zvířat, které dokáží v takovýchto extrémních podmínkách přežít.

Navštěvování Mrtvého moře je však stále velmi populární, a to především kvůli jeho zázračným vlastnostem. Se svým vysokým obsahem minerálů a solí je Mrtvé moře známé pro léčebný účinek na různé kožní a revmatické problémy. Lidé z celého světa sem přijíždějí, aby si užili léčivých účinků bahna a prostěradel vyrobených z mrtvého mořského soli.

Celkově lze říci, že počasí na Mrtvém moři je extrémní a paraoxuální. Horká a suchá letní klima je ideální pro ty, kteří se chtějí vydat do této oblasti relaxovat a léčit své tělo. Mrtvé moře s jeho unikátním počasím a přírodními krásami je bezpochyby jedním z nejžhavějších turistických cílů v Jordánsku.


Letenka Jordánsko Mrtvé moře


Jordánsko je země ležící na Blízkém východě, která je bohatá na historii, kulturu a přírodní památky. Jednou z nejznámějších atrakcí této země je Mrtvé moře, které je jedním z nejvíce fascinujících přírodních úkazů na světě. A pokud plánujete navštívit Jordánsko, určitě vám nemůže uniknout zážitek z plavání v Mrtvém moři.

Mrtvé moře leží na severozápadě Jordánska a je nejnižším bodem na povrchu Země. Jeho hladina se nachází asi 430 metrů pod úrovní moře, což je ohromující číslo. Moře si získalo své jméno díky vysokému obsahu soli a minerálů, které neumožňují žádnou formu života. Z tohoto důvodu je Mrtvé moře známé svou schopností plovat na jeho hladině, i když se nemusíte vůbec snažit.

Při plavání v Mrtvém moři se ocitáte v naprosto jedinečné situaci. Je to nádherný pocit, když ležíte na hladině a nejste nuceni hýbat nohama ani rukama. Díky vysokému obsahu soli je voda extrémně hustá a zároveň dokáže podporovat vaše tělo. Je to tak trochu jako vležet si na obrovskou postel, která vás neustále drží nad vodou. Plavání v Mrtvém moři je tedy unikátním zážitkem, který nelze zažít nikde jinde na světě.

Další jedinečností Mrtvého moře je jeho terapeutická síla. Voda obsahuje množství minerálů, jako je chlorid hořečnatý, bromid, sodík a vápník, které mají prospěšný vliv na pokožku, dýchací cesty a dokonce i na duševní zdraví. Z tohoto důvodu je Mrtvé moře oblíbenou destinací pro lidi trpící kožními onemocněními, jako je například psoriáza. Existuje mnoho lázní a resortů kolem Mrtvého moře, které nabízejí léčení a relaxaci pomocí minerálních lázní a bahenních zábaly.

Pokud plánujete cestu do Jordánska, nezapomeňte si vzít plavky a vyzkoušet to nezapomenutelné plavání v Mrtvém moři. Je to jedinečná příležitost, kterou rozhodně nechcete nechat uniknout. A nezapomeňte si také udělat rozbor soli na pokožce, který vám zaručeně zajistí několik snímků, které budete rádi sdílet s přáteli a rodinou.

Jordánsko je země, která nabízí nejen unikátní kulturní a historické památky, ale také přírodní krásy, jako je Mrtvé moře. Je to země, která vás nadchne svou pohostinností a krásou. A pokud máte možnost navštívit Jordánsko, neváhejte a využijte příležitosti prozkoumat Mrtvé moře a využít jeho léčebné vlastnosti. Určitě si odnesete nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky