Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jordánsko Little Petra

Dovolená Jordánsko Little Petra


Pokud jste fanouškem historie, kultury a přírodních krás, pak byste si na své seznamu dovolenkových destinací neměli nechat ujít Jordánsko. Tato země na Blízkém východě je plná fascinujících památek, nádherných pouští a úchvatných scenerií. Jedním z nejúžasnějších míst na návštěvu je malá Petra, která je často nazývána také Little Petra.

Little Petra, známá také jako Siq al-Barid, se nachází pouhých devět kilometrů od slavné starověké nabatejského města Petra, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. I když je menší než její slavnější sestra, Little Petra je stejně okouzlující a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých míst k prozkoumání.

První věc, kterou si návštěvníci v Little Petře všimnou, je impozantní vstupní brána, která je zdobená nádhernými reliéfy a sochami. Tato brána je opravdu úchvatná a slouží jako průvodce do skrytého a méně navštěvovaného údolí. Jakmile projdete bránou, ocitnete se uprostřed úchvatného skalnatého údolí, jehož barva přechází od červené až po oranžovou.

V Little Petře se nachází několik sklepů a jeskynních obydlí vytesaných do skal, které sloužily jako obchodní centrum ve starověku. Tyto jeskyně byly využívány místními lidmi, aby poskytovaly útočiště obchodníkům, kteří přicházeli z různých částí světa. Návštěvníci si mohou projít a prozkoumat tyto zajímavé úkryty a prohlédnout si, jak lidé v minulosti žili.

Další zajímavostí, kterou Little Petra nabízí, je stará kamenná cesta, která vede z hlavního vchodu do centra údolí. Tato cesta je ohraničena monumentálními skalními stěnami, které poskytují úžasné výhledy a fotografické příležitosti. Během vaší procházky vás cesta přivede k několika starým kaňonům a do malých jeskyní, které sloužily jako obchody. Některé z těchto obchodů mají stále dochované nápisy a náznaky toho, co se zde v minulosti prodávalo.

Na konci cesty se nachází divadlo s kruhovým pódiem, které dokládá bohatou kulturu a umění starověkého Jordánska. Pokud máte štěstí, můžete se stát svědkem živého představení, které sem přichází.

Pokud plánujete navštívit Jordánsko, nezapomeňte zařadit Little Petru do svého itineráře. Toto tajemné místo je skutečným skvostem, který vás okouzlí svou krásou a historickým významem. Prozkoumejte její skalnatá údolí, starověké obchody a kouzelnou atmosféru a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Jordánsku.


Počasí Jordánsko Little Petra


Jordánsko je krásná země nacházející se na Blízkém východě, která je známá svými bohatými historickými památkami a úchvatnou přírodou. Je domovem mnoha zajímavých a unikátních míst, včetně jedné z nejmenších pero v této oblasti - Little Petra.

Little Petra, také známá jako Siq al-Barid, je archeologická lokalita nedaleko od většího a slavnějšího města Petra. Je to malá skalní oblast obklopená vysokými horami a svírající úzkou soutěsku. Její rozloha je mnohem menší než samotné hlavní město Petra, ale nabízí podobné kouzlo a atmosféru.

Když navštívíte Little Petra, zjistíte, že je tu klidnější a méně přeplněná atmosféra než v hlavním Petře. Zdejší skalní jsou plné vyřezávaných fasád a zdobených interiérů, podobně jako v Petře, a poskytují zajímavý pohled do minulosti. Existuje zde mnoho koridorů a malých jeskyní, které byly kdysi obydleny starověkými Araby.

Little Petra má také jednu významnou památku nazývanou "Vchod do Horské dráhy". Tento vstup je zdoben unikátním a umělecky vyřezávaným portálem, který sloužil jako brána pro karavany a cestující, kteří vstupovali do skalního města Petra. Je to místo, kde turisté často začínají svou procházku do hlavního Petra.

Kromě fascinujících archeologických vykopávek nabízí Little Petra návštěvníkům také úžasné výhledy na okolní krajinu. Z vrcholku skal můžete obdivovat panoramatický výhled na okolní poušť, která se táhne až do vzdálených saharských pouští.

Pokud jde o počasí, Jordánsko a tedy i oblast Little Petra, jsou charakterizovány suchým a horkým podnebím. V létě dosahují teploty často přes 40 °C a slunce svítí intenzivně. Proto je důležité si vzít s sebou opalovací krém, pokrývku hlavy a dostatek vody, abyste si udrželi hydrataci a ochránili se před přehřátím.

Na podzim a na jaře jsou teploty mírnější a příjemnější, což je ideální čas pro návštěvu Little Petra. V těchto měsících se můžete těšit na teploty kolem 20-25 °C a jsou zde také menší šance na dešťové srážky.

Pro návštěvu Little Petra je třeba zakoupit vstupenku, která vám umožní vstup do této malebné oblasti. Doporučuje se také najmout si místního průvodce, který vám poskytne podrobné informace o historii a kultuře místa a naučí vás rozpoznávat různé architektonické prvky, které zde najdete.

Jordánsko a Little Petra jsou skutečně jedinečnými místy, která vám nabídnou zážitky plné historie, přírodního krásy a nezapomenutelných dojmů. Pokud se vydáte na cestu na Blízký východ, nezapomeňte navštívit tuto malou, ale fascinující oblast a zažít to, co Little Petra nabízí.


Ubytování Jordánsko Little Petra


Jordánsko je zemí s bohatou historií a jedinečnými přírodními krásami. Kromě světoznámého Petra je tu však i další místo, které stojí za návštěvu - Little Petra.

Little Petra, také známá jako Siq al-Barid, je malý předchůdce Petra, který se nachází asi 9 kilometrů severně od hlavního archeologického naleziště. Je to skutečně skrytý poklad, který zůstává méně známým turistickým cílem, ale nedávné úsilí o zlepšení infrastruktury v této oblasti přilákalo více návštěvníků.

Ubytování ve Little Petře není tak bohaté jako v samotném Petře, ale přesto je zde několik možností. Nejběžnější jsou místní kempy, které nabízejí ubytování ve stanech nebo možnost kempování s vlastním vybavením. Kempy jsou příjemně situovány v okolí malých hor a úžasných skalních útvarů, což z nich dělá ideální místo pro ty, kteří chtějí prozkoumat okolní přírodu a turistické trasy.

Další možností je ubytování ve městě Wadi Musa, které je vzdálené jen několik minut jízdy autem od Little Petry. Ve Wadi Musa najdete rozsáhlou nabídku hotelů a pensionů s různými cenovými rozpětími, takže si zde každý může vybrat ubytování dle svých potřeb a preferencí.

Když se rozhodnete ubytovat ve Wadi Musa, také získáte další výhody. Nachází se totiž v blízkosti hlavního archeologického naleziště Petry, které je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších historických měst světa. Můžete si tedy naplánovat návštěvu obou míst během jednoho pobytu a prozkoumat tak jak Little Petru, tak i hlavní Petra.

Samotná Little Petra je menší než hlavní Petra, ale přesto má své vlastní půvaby a kouzlo. Je obklopena vysokými skalními útvary a její úzké cesty a výklenky jsou doslova pokryty rytinami, sochami a dalšími archeologickými artefakty. Zdejší skalní architektura je stejně dojímavá jako v Petrovi a při procházce úzkými chodbami můžete pocítit atmosféru minulých staletí.

Pro milovníky historie a archeologie je Little Petra skvělou volbou. Zdejší archeologické nálezy poskytují pohled do života a kultury starověkých civilizací a umožňují nám pochopit, jak lidé zde žili a prosperovali.

Kromě historie a archeologie je zdejší příroda také ohromující. Můžete se vydat na výlety do okolních hor a skal, které nabízí skvělé pěší turistické trasy. Zdejší krajina je jedinečná a nezapomenutelná, ať už se rozhodnete pro krátkou procházku nebo delší a náročnější túru.

Little Petra je skutečnou perlovou quietou Jordánska, kterou stojí za to objevit. Ať už se rozhodnete ubytovat přímo ve Spřízněném městečku nebo ve Wadi Musa, jste jistí nezapomenutelným zážitkem z tohoto jedinečného místa. Přírodní krásy, historické poklady a vstřícní místní lidé vás nadchnou a zanechají trvalý dojem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Little Petra


Obecně se často klade několik otázek o Little Petře v Jordánsku. Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí jsou:

1. Co je Little Petra?
Little Petra je archeologická lokalita nacházející se nedaleko od slavné Petry v Jordánsku. Je to menší, ale velmi podobný komplex skalních struktur a nabízí úchvatné výhledy a starobylou atmosféru.

2. Jak se dostat do Little Petry?
Little Petra se nachází přibližně 9 kilometrů severním směrem od Petry. Nejběžnější způsob, jak se tam dostat, je taxi, pronajaté auto nebo organizační prohlídka, která vás vezme ze samotné Petry.

3. Je nutné zaplatit vstupní poplatek do Little Petry?
Ano, i když vstupné je nižší než vstup do slavné Petry. Aktuální vstupní poplatek najdete na oficiálních stránkách Jordánského úřadu pro starožitnosti.

4. Jak dlouho trvá návštěva Little Petry?
Návštěva Little Petry může trvat přibližně 1 až 2 hodiny, v závislosti na vašem zájmu a času, který tam strávíte prozkoumáváním.

5. Jaké zajímavé věci je možné vidět v Little Petře?
V Little Petře je možné vidět různé skalní struktury, malé chrámy, hrobky a barabary, podobně jako větší Petře. Zvláště zajímavý je skalní most, který se nazývá Al Kubtha.

6. Existují průvodci dostupní v Little Petře?
Ano, na mnoha místech v Little Petře můžete najmout průvodce, kteří vám poskytnou historické a kulturní informace o lokalitě.

7. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Little Petry?
Nejlepší doba na návštěvu Little Petry je v místním jarním a podzimním období (březen až květen, září až listopad), protože teploty jsou příjemnější a méně turistů je tam v porovnání s horkými letními měsíci.

8. Může se do Little Petry dostat z větší Petra pěšky?
Ano, je možné se dostat z větší Petry do Little Petry pěšky, pěší výlet by mohl trvat asi 1 až 2 hodiny, v závislosti na vaší rychlosti a fyzické kondici.

9. Je možné se ubytovat v blízkosti Little Petry?
Ano, mnoho turistických ubytovacích zařízení nabízí možnost ubytování v blízkosti Little Petry, ve městě Petra.

10. Co ještě mohu vidět poblíž Little Petry?
V blízkosti Little Petry je možné navštívit další zajímavé archeologické lokality, jako je Wadi Musa (město Petra), Dana Nature Reserve nebo Wadi Rum.


Letenka Jordánsko Little Petra


Jordánsko je fascinující zemí s bohatou historií a úchvatným kulturním dědictvím. Kromě světoznámé PETRY, která je jedním z největších turistických magnetů této země, existuje také mnoho dalších skrytých pokladů, které čekají na objevení. Jedním z nich je takzvaná Malá Petra, která nese název českého původu - Little Petra.

Little Petra je starobylé archeologické naleziště necelých 10 km severně od Petry a je považováno za její menší sestru. Tato místa jsou vzájemně propojena úzkým kaňonem a navštěvovat Little Petra je jako kráčet v čase a prozkoumávat minulost. Známá také jako Siq al-Barid, což v překladu znamená "studna studna", se jedná o obchodní středisko, které sloužilo jako zastávka pro karavany na jejich cestě do Petry.

Stejně jako větší Petra, i Little Petra je vytesána ve skalách a nabízí úžasnou mozaiku skalních fasád. Tyto výřezy byly kdysi domy a obchody, které sloužily především jako zastávka pro poutníky cestující po karavanních trasách. Nyní však slouží jako kulisa a otevřené muzeum pro návštěvníky, kteří zde mohou procházet starodávnými uličkami a obdivovat dochované archeologické pozůstatky.

Jedním z nejvýznamnějších prvků v Little Petře je pevnost. Nachází se na vrcholu kopce a poskytuje úchvatný výhled na okolní krajinu. Při procházce přes několik stavěných místností a chodeb návštěvníci zažijí pocit, že jsou součástí dlouho zapomenutého období historie. Spolu s okolními skalními reliéfy tvoří mozaiku fascinujících a neopakovatelných obrazů.

Další významnou atrakcí v Little Petře je Nagh el-Deir, také známý jako Klášter. Stejně jako klášter v Petře, i tento úchvatný kamenný komplex poskytuje divákům neopakovatelný pohled na minulost země. Při vyšplhání na horu a po schodech, které vedou k Nagh el-Deir, se návštěvníci ocitnou v krásném prostředí, které je odlišné od ostatních částí Little Petry.

Navštívení Little Petry je jako cesta do minulosti. Toto historické naleziště je však v porovnání s Petrovou mnohem klidnější a méně turisticky frekventované. To umožňuje návštěvníkům strávit čas v klidu a pohodě, prozkoumávat a fotografovat jedinečnou atmosféru místa.

Pro ty, kteří plánují navštívit Petru, by měla být návštěva Little Petry povinností. Tato malá, ale ohromující lokalita jistě nadchne všechny, kteří se zajímají o historii a architekturu. Svévolné procházky po uličkách z minulosti vás vtáhnou do dávných časů a přenášejí vás do jiné éry.

Jordánsko nabízí nekonečné množství úžasných míst k objevení a Little Petra je jedním z nich. Takže při plánování své následující dovolené si nezapomeňte zařadit tento skrytý poklad do svého itineráře a přijďte se sami přesvědčit o jeho kouzlu a jedinečnosti.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky