Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jordánsko Dana Biosphere Reserve

Letenka Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je země, která skrývá mnoho přírodních krás a památek z dob minulých. Jednou z těchto krás je biosférická rezervace Dana, která leží v jižní části země. Tato oblast je vhodným místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek od ruchu města a chtějí se přiblížit k přírodě.

Pokud plánujete cestu do Jordánska a zajímá vás příroda, biosférická rezervace Dana by určitě neměla chybět na vašem seznamu míst, které chcete navštívit. Rezervace leží na ploše více než 300 km² ve Wádí Daně, která je součástí Jordánského kaňonu. Přestože není oblast velká, nabízí mnoho přírodních krás. V rezervaci najdete horské masivy, tradiční vesnice a řadu zvířat, jako jsou pštrosi, kočky divoké, hyeny, lišky a další.

Pro turisty jsou k dispozici různé aktivity, jako jsou procházky po horských stezkách, turistika nebo výlety na místní faunu a flóru. Nejoblíbenější trasy v rezervaci jsou Dana to Feynan, Wadi Dana to Petra a Dana Village to Wadi Araba. Tyto trasy vás provedou krásnými územími s ohromujícím výhledem na okolní krajiny.

Jedním z neuvěřitelných zážitků v biosférické rezervaci Dana je nocleh v kempu pod hvězdami. Kemp je zařízený ve stylu tradičního beduínského stanu a nachází se uprostřed pouště, což z něj dělá ideální místo pro pozorování noční oblohy.

Pokud se chystáte na cestu do tohoto kousku neobvyklé přírody, letenka do Jordánska se nedostane nažhavená. Existuje ale šance najít levnější lety, pokud vyrazíte mimo turistickou sezónu. Nejlepší období na návštěvu rezervace Dana je na jaře (březen až květen) nebo na podzim (září až listopad). V těchto měsících se teploty pohybují kolem přijatelných 25 stupňů Celsia a navíc bývá méně turistů.

Letenky do Jordánska jsou nejlevnější, pokud je kupujete s několikatýdenním předstihem a z rezervací zpětného letu dovolte pár dní volna. Rezervace Dana rozhodně stojí za návštěvu, ať už je váš zájem o přírodu jakýkoli. Toto místo zaručeně přinese pocit klidu a uprostřed přírody se budete moci vzdát ruchu města a relaxovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Q: Jaké jsou možnosti ubytování v rezervaci Dana Biosphere?
A: V rezervaci Dana Biosphere lze najít různé možnosti ubytování, včetně kempů, vesnických pensionů, hotelů a luxusních lodžií.

Q: Jaký je nejlepší způsob, jak se do rezervace dostat?
A: Nejlepším způsobem, jak se do rezervace Dana Biosphere dostat, je autem. Existují ale také autobusové linky spojující města v Jordánsku s blízkým městem Tafila, odkud se dá do rezervace lehce dostat taxi.

Q: Jaké aktivity lze v rezervaci provozovat?
A: V rezervaci Dana Biosphere lze provozovat různé aktivity, jako například pěší turistiku, horolezectví, vodní sporty nebo pozorování divokých zvířat a ptáků.

Q: Je vstup do rezervace placený?
A: Ano, vstup do rezervace Dana Biosphere je placený. Vstupné slouží k financování ochrany a správy rezervace.

Q: Na jak dlouho by měl být plánován pobyt v rezervaci?
A: Pobyt v rezervaci Dana Biosphere závisí na individuálních zájmech a plánech návštěvníků. Někteří lidé si na návštěvu Dana času vyhrazeného jen na pár hodin, jiní naopak zde zůstanou i na několik dní a vychutnávají si zdejší přírodu.

Q: Kde lze nakoupit potraviny a další věci nutné pro pobyt v rezervaci?
A: Pokud chcete nakoupit potraviny nebo jiné věci potřebné pro pobyt v rezervaci, je nejlepší to udělat předem v blízkém městě Tafila. V rezervaci sice několik obchodů najdete, ale výběr zboží je zde omezený.


Počasí Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko, země ležící v jihozápadní Asii, je známé svou ohromující krajinou, historickými památkami a pestrými kulturami. Jednou z nejvíce fascinujících přírodních lokalit v Jordánsku je Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve, která leží v jižní části země, je jednou z největších biosférických rezervací v Jordánsku. Tato rezervace se rozkládá na rozloze 320 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Je to jedno z mála míst na světě, kde můžete objevit suchomilnou vegetaci v aridním prostředí.

Počasí v Dana Biosphere Reserve je typické pro pouštní klima. V létě jsou zde horké teploty často přesahující 40 stupňů Celsia. Slunce tu pálí a většina vegetace se dostává do stavu letargie. V zimě je tato oblast chladná s teplotami mezi 5 a 15 stupni Celsia. Mrazivé noci mohou být velmi studené, ačkoli teploty se obecně pohybují nad bodem mrazu.

Dana Biosphere Reserve je obklopena nádhernou soutěskou, která poskytuje ochranu proti extrémnímu větru. Vítr je běžným jevem v této oblasti a může mít značný vliv na teplotu a povrchovou vodu. Obzvláště v létě může být vítr příjemným osvěžením od horkých teplot.

Jedním z nejvíce fascinujících prvků počasí v Dana Biosphere Reserve je dešťový déšť. Srážky jsou zde vzácné a často se omezují na pouhých 50 až 75 milimetrů ročně. Vzhledem ke skromným srážkám je voda vzácná, což představuje výzvu pro rostliny a živočichy, kteří zde přežívají v mimořádných podmínkách.

Přestože se počasí v Dana Biosphere Reserve může zdát nepříjemné, tato oblast je zdrojem nesmírného přírodního bohatství. Hojnost flóry a fauny, které v ní žijí, je důkazem přizpůsobivosti přírody a síly přežití. Je zde možné pozorovat různé druhy rostlin, včetně vavřínů, tulipánů a dřevin tolerantních k suchu. Mezi živočichy se zde vyskytují kamzíci, lišky, kulíšci a mnoho dalších druhů. Dana Biosphere Reserve je také oblíbeným útočištěm pro stáda ptáků, kteří sem migrují.

Takže pokud se vydáte do Jordánska, nezapomeňte navštívit Dana Biosphere Reserve a objevte krásu tohoto jedinečného přírodního útočiště. Pochopíte, jak se rostliny a živočichové přizpůsobují tvrdým podmínkám a jak je příroda ohromující a plná překvapení. Ať už si vyberete teplé léto nebo chladnou zimu, toto místo vás uchvátí svou jedinečnou atmosférou a nepopsatelnou krásou.


Ubytování Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko Dana Biosphere Reserve je neuvěřitelně krásným a unikátním přírodním parkem v Jordánsku. Je tvořen rozmanitou krajinou a je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Pokud hledáte klidný a příjemný pobyt v přírodě, Dana Biosphere Reserve je skvělou volbou pro vás. Níže se podíváme na jednotlivé možnosti ubytování v tomto parku.

Dana Guesthouse

Dana Guesthouse je jedinečné ubytování v Jordánsku, které nabízí autentický a pohodlný pobyt v srdci parku. Nachází se v historické vesnici Dana, která byla postavená před více než 500 lety. Tato makamanská budova byla v současné době renovována a přeměněna na luxusní hotel, který nabízí pronájem pokojů s výhledem na park. Pokoje jsou vkusně a moderně zařízené a všechny mají vlastní koupelnu. Dana Guesthouse také nabízí prostornou zahradu, kde si hosté mohou odpočinout a vychutnat si výhled na okolní krajinu.

Rummana Campsite

Pro ty, kteří chtějí být blíže k přírodě a zažít opravdovou adrenalinovou výpravu, je tu Rummana Campsite. Toto tábořiště se nachází v srdci parku a je jedinečnou základnou pro objevování okolní krajiny. Rummana Campsite nabízí různé možnosti ubytování včetně stanů, domečků a chat. Toto místo je ideální pro ty, kteří chtějí prožít opravdu autentický pobyt v Jordánsku Dana Biosphere Reserve.

Dana Tower Hotel

Dana Tower Hotel je další možnost ubytování v Jordánsku Dana Biosphere Reserve. Nachází se ve vesnici Tafilah a nabízí klasické pokoje s výhledem na okolní krajinu. Hotel má restauraci, kde se podávají tradiční jídla z Jordánska, a také malou kavárnu. Dana Tower Hotel je ideálním místem pro ty, kteří chtějí strávit čas v klidném a relaxačním prostředí.

Celkově lze říci, že ubytování v Jordánsku Dana Biosphere Reserve je velmi pestré a nabízí různé možnosti, které uspokojí každého. Pokud se chystáte na dovolenou do Jordánska, určitě neváhejte a prozkoumejte krásy parku Dana Biosphere Reserve. Tento park nabízí nádhernou přírodu, neuvěřitelná místa a pohodlné ubytování, které vám umožní prožít nezapomenutelný pobyt v Jordánsku.


Dovolená Jordánsko Dana Biosphere Reserve


Jordánsko je fascinující zemí, která nabízí nespočet přírodních a historických krás. Jednou z nejzajímavějších oblastí pro dovolenou v Jordánsku je Dana Biosphere Reserve.

Dana Biosphere Reserve se nachází mezi hory Shara a poloostrovem Sinaj v jihozápadní části Jordánska. Tato rezervace, která byla založena v roce 1989, je jednou z největších v celém regionu Blízkého východu. Skládá se z 320 km2 divočiny, která nabízí úchvatné výhledy a bohatou biodiverzitu.

Když si představíte rezervaci Dana Biosphere, představte si hluboké kaňony, rozsáhlé planiny a impozantní vrcholky hor. Toto území je perfektním místem pro turisty, kteří hledají dobrodružství a touží po přírodních zážitcích. Jedinečnými vlastnostmi rezervace jsou skalní útvary, kaskádovité vodopády, bujná zeleň a pestrá fauna. Je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů.

Pro milovníky pěší turistiky a treku je Dana Biosphere Reserve rájem. Návštěvníci mohou podniknout některé z nejkrásnějších trekingových tras v této oblasti, jako je Dana to Feynan trek. Během tohoto trekového putování se turisté dostanou na náhorní plošinu Feynan, která je jednou z nejstarších vesnic na světě. Cestou budou obdivovat úchvatné panoramatické výhledy, projdou se kolem husté vegetace a možná i zahlédnou nějakou divokou zvěř, jako jsou šakalové, dravci nebo dokonce i arabští gazelové.

Pro ty, kteří preferují odpočinek a relaxaci, je zde také možnost strávit několik nocí v místní ekologické oázě Feynan Ecolodge. Tato oáza, která se nachází uprostřed divočiny, nabízí návštěvníkům krásně zařízené pokoje, které jsou navrženy tak, aby minimalizovaly dopad na životní prostředí. Během pobytu v této oázě můžete zažít skutečnou jordánskou pohostinnost, vychutnávat si místní kulinářské speciality a přitom se těšit z ticha a klidu, který zde panuje.

Dana Biosphere Reserve je také bohatá na historické a kulturní památky. Nedaleko rezervace se nachází starobylé město Petra, které je jedním z nejslavnějších archeologických nalezišť světa. Z rezervace je také možné navštívit město Wadi Rum, které je známé svým impozantním pouštním krajinou a slavným beduínským pohostinstvím.

Pokud se chystáte na dovolenou do Jordánska, nezapomeňte zahrnout Dana Biosphere Reserve na svůj itinerář. Tato rezervace vám nabídne jedinečné přírodní zážitky, odpočinek a možnost objevovat historické a kulturní poklady této fascinující země.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky