Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jordánsko Bethany za Jordán

Dovolená Jordánsko Bethany za Jordán


Jordánsko je země plná fascinující historie, krásných památek a úžasných přírodních útvarů. Mezi ně patří i město Bethany za Jordánem, které se nachází v blízkosti místa, kde Jan Křtitel pokřtil Ježíše. Pokud plánujete dovolenou v Jordánsku, rozhodně nevynechejte návštěvu tohoto magického místa.

Bethany za Jordánem je vlastně archeologická lokalita, která se nachází asi 12 km severozápadně od města Madaba. Toto místo bylo vyhlášeno za místo křtu Ježíše Krista již ve 2. století a stalo se tak oblíbeným poutním místem křesťanů. V roce 2000 bylo místo zpřístupněno návštěvníkům a od té doby zde můžeme najít mnoho krásných náboženských památek.

Při návštěvě Bethany za Jordánem se můžete projít krásnou zahradou, která vám nabídne odpočinek a úžasný výhled na řeku Jordán. Poté můžete navštívit samotné místo křtu, kde můžete být pokřtěni stejně jako naši předkové v dávných dobách. Kromě toho zde najdete kostel sv. Jana Křtitele, který byl postaven v roce 2002. Turisté si mohou prohlédnout také expozici věnovanou historii křtu v Jordánsku a možná si pořídit suvenýry nebo předměty spojené s návštěvou tohoto svatého místa.

Bethany za Jordánem se také nachází v blízkosti mnoha dalších zajímavých památek v Jordánsku, jako jsou Jerash, Madaba nebo svatý hrad Petra. Všechny tyto památky jsou snadno dostupné autem a nabízejí úžasné zážitky.

Když už mluvíme o Jordánsku, nemůžeme vynechat jeho úžasné přírodní krásy. V této zemi najdete mnoho národních parků, jako například Dana, Wadi Mujib nebo Wadi Rum. Tyto parky nabízejí nepřeberné množství turistických tras, na kterých si můžete užít pěší turistiku, horskou cyklistiku nebo šplhání po skalách. Pokud tedy rádi trávíte čas v přírodě, Jordánsko je pro vás to pravé místo.

V Jordánsku najdete také mnoho luxusních rekreačních areálů s krásnými plážemi, bazény, wellness centry a dalšími vybaveními. Tyto areály jsou skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít relaxaci a odpočinout si od každodenního shonu.

Bethany za Jordánem je tedy skvělou volbou pro turisty, kteří se chtějí seznámit s křesťanskou historií Jordánska a zároveň si užít krásnou přírodu. V této zemi najdete tolik zajímavých míst, že si určitě nebudete vědět rady, kam se vydat dříve. Jordánsko je unikátní místo plné zážitků a památek a rozhodně stojí za návštěvu.


Počasí Jordánsko Bethany za Jordán


Není to žádné překvapení, že naši předkové a duchovní vůdcové byli tak přitahováni oblastí Jordánu v Bethany za Jordán. Toto místo v Jordánsku bylo svědkem mnoha významných událostí a jeho počasí zde hraje také důležitou roli.

Bethany za Jordán je známé jako místo, kde byl Jan Křtitel oblastí okolo Jordánu. Je to také místo, kde byl údajně pokřtěn Ježíš Kristus. Tato historická událost přitahuje tisíce poutníků každý rok, kteří se sem sjíždějí, aby zažili a prožili tento duchovně významný okamžik.

Vzduch v Bethany za Jordán je často teplý a suchý. Podnebí zde patří do kategorie subtropického suchého podnebí. Letní měsíce (červenec a srpen) jsou obzvláště horké, s teplotami, které se mohou pohybovat kolem 35-40 stupňů Celsia. V zimě je chladněji, ale teploty zde zřídka klesají pod bod mrazu.

Srážky v oblasti Bethany za Jordán jsou velmi omezené a vyskytují se zpravidla pouze během zimních měsíců. Nejvíce srážek je zaznamenáno v prosinci a lednu, ale obvykle jsou to jen krátké přeháňky. Převažujícím větrem v této oblasti je severní vítr známý jako šamální vítr, který může způsobit příjemnou ochlazující brízu.

Tato specifická kombinace teplého a suchého klimatu kombinuje krásně s okolní krajinou vzdálených pouští Jordánska. Navštěvníci se sem navrací, aby překročili hranici mezi Izraelem a Jordánskem a prošli se přes řeku Jordán, která představuje duchovní symbolickou cestu.

Co se týká oblečení, je vhodné nosit lehké oděvy a chránit se před sluncem v létě. V zimě je vhodné mít s sebou teplejší vrstvy oblečení, protože teploty mohou být o něco nižší, zejména v noci.

Bethany za Jordán je jedním z těch míst na světě, kde se prolínají historie, víra a přírodní krása. Ať už navštívíte toto místo kvůli duchovnímu zážitku nebo prozkoumávání geostrategické polohy, nemůžete se vyhnout fascinujícím aspektům počasí, které přispívají k magii tohoto místa. Ať už cestujete v létě nebo v zimě, budete překvapeni výjimečnou krásou a historickým značením, které zde nalezneme.


Ubytování Jordánsko Bethany za Jordán


Jedno z nejzajímavějších a cestovatelsky atraktivních míst v Jordánsku je oblast Betánie za Jordán. Nachází se zde historicky i nábožensky významné místo spojené s Ježíšem Kristem - místo, kde byl údajně pokřtěn Janem Křtitelem.

Betánie za Jordán je jedním z nejstarších kontinuálně obývaných regionů na světě. Jeho historie sahá až do dob Starého zákona a je spojována s příběhem izraelského vůdce Jozua a jejich přechodu řeky Jordán. Nicméně největší slávu a význam získala Betánie až v době Ježíše Krista.

Podle Bible udělal Jan Křtitel tento region známým tím, že zde aktivně působil a pokřtil Ježíše Krista. Tato událost křtu Ježíše dle křesťanské tradice symbolizuje nový začátek jeho veřejného působení a jeho přijetí jako Mesiáše. I dnes je tato událost pro křesťany velice významná a navštívení této oblasti se stává pro mnohé věřící duchovní cestou.

Kvůli historickému významu tohoto místa je v okolí Bethany za Jordán vybudováno spousta kostelů a klášterů. Nejznámější z nich je zřejmě Kostel svatého Jana Křtitele, který je postaven právě na místě, kde Jan Křtitel údajně pokřtil Ježíše. Tento kostel je velice působivou stavbou s krásnou architekturou a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek.

Pro turisty je zde také dostupný prostor na pokřtech, kdy si mohou poutníci připomenout přijetí svátosti křtu a prožít tak duchovní zážitek na místě, kde to udělal sám Jan Křtitel mnoho let před nimi.

Co se týče ubytování, v oblasti Bethany za Jordán existuje několik možností. Vzhledem k rostoucímu počtu turistů se zde vybudovaly turistické hotely a resorty, které nabízejí pohodlné a moderní ubytování. Mnoho z těchto zařízení má vynikající vybavení, bazény a restaurace, což poskytuje návštěvníkům příjemný a komfortní pobyt.

Je však také možné najít ubytování ve formě menších penzionů a rodinných hotelů, které mohou být pro některé turisty atraktivnější. Tyto ubytovací možnosti mohou nabídnout osobnější a autentičtější zážitek, neboť často poskytují stylové pokoje s tradičním orientálním designem a domácí atmosférou.

Navštívit oblast Betánie za Jordán je nesmírně zajímavý zážitek pro každého, kdo má zájem o biblickou historii a náboženské události. Každým rokem sem přichází tisíce věřících i nevěřících turistů, kteří touží poznat kus dějin a zakusit výjimečnou atmosféru, kterou toto místo nabízí.


Letenka Jordánsko Bethany za Jordán


Bethany za Jordán, místo, kde se otevírají dveře do historie

Jordánsko, země bohatá na historii a kulturu, neustále překvapuje své návštěvníky množstvím fascinujících míst k návštěvě. Jedním z těchto míst je také město Bethany za Jordán, které slouží jako symbolická brána do biblické historie. Toto posvátné místo je známé především jako místo Ježíšova křtu, což je nezapomenutelný okamžik pro křesťany z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Jordánsko, neměli byste vynechat tuto výjimečnou destinaci. A jak se tam dostat? Není nic jednoduššího než se vydat na letenku do Jordánska a začít objevovat dědictví tohoto fascinujícího místa.

Bethany za Jordán, nebo také Al-Maghtas, se nachází asi 40 kilometrů východně od hlavního města Ammánu. Místo je snadno dostupné z mezinárodního letiště Queen Alia, což umožňuje turistům pohodlný a rychlý přístup. Přílet do Jordánu se tak stává skutečnou bránou do biblického světa.

Po příletu na letiště Queen Alia není těžké se dostat do Bethany za Jordán. Existuje několik možností, jak se tam dostat, včetně pronájmu auta, taxíku nebo použití organizovaných turistických výletů. Mnoho cestovních agentur v Ammánu nabízí také okružní výlety po Jordánsku, které zahrnují návštěvu Bethany za Jordán.

Když dorazíte do Bethany za Jordán, budete ohromeni krásou a důležitostí místa. Toto svaté místo je dlouhá léta obklopeno tajemstvím a posvátností. V roce 2015 byla Bethany za Jordán oficiálně uznána UNESCO jako světové dědictví, což podtrhuje význam a historii místa.

Křesťané z celého světa sem přicházejí, aby se dotkli vody Jordanu, kde byl Ježíš pokřtěn Janem Křtitelem. Je to silný duchovní okamžik, který oslovuje srdce každého, kdo navštíví toto místo. Turisté se také mohou procházet starými kostely a bazilikou, která byla vybudována nad místem křtu.

Bethany za Jordán je jedním z těch míst, která inspirovala mnoho věřících po celá staletí. Je to také vhodné místo pro ty, kteří mají zájem o historii a biblické události. Navštěva tohoto místa přenese všechny dobyvatelé do jiného světa a otevře jim dveře do minulosti.

Takže neváhejte a vydejte se na cestu do Jordánska, aby jste mohli být svědky magie, kterou Bethany za Jordán nabízí. Připravte se na nezapomenutelnou cestu do biblického světa a objevte krásu a sílu místa, které po tisíciletí přitahuje lidi z celého světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Bethany za Jordán


1. Co je Bethany za Jordán?
Bethany za Jordán je historické místo na břehu řeky Jordán, kde podle biblického vyprávění Jan Křtitel křtil Ježíše Krista.

2. Je možné navštívit Bethany za Jordán?
Ano, je možné navštívit Bethany za Jordán, nicméně turistický ruch zde není tak velký jako například v Petře.

3. Kolik stojí vstup do Bethany za Jordán?
Vstupné do Bethany za Jordán se pohybuje cca mezi 12 a 20 jordánskými dináry na osobu.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Bethany za Jordán?
Otevírací hodiny Bethany za Jordán se mohou lišit v závislosti na ročním období. Většinou se vstupujícím poskytuje průvodce, a tak je dobré se předem informovat o konkrétních časech.

5. Je potřeba mít nějaké osvědčení pro vstup do Bethany za Jordán?
Ne, není potřeba mít žádné osvědčení pro vstup do Bethany za Jordán.

6. Co si vzít s sebou při návštěvě Bethany za Jordán?
Při návštěvě Bethany za Jordán je doporučeno mít pohodlné boty, sluneční brýle, opalovací krém a dostatek vody.

7. Může se v řece Jordán koupat?
Ano, v řece Jordán se dá koupat. Nicméně, nedoporučuje se plavání v místech, kde proud řeky je silný.

8. Jakým způsobem se do Bethany za Jordán dostat?
Nejlepším způsobem, jak se dostat do Bethany za Jordán, je autobusem nebo pronajatým vozidlem. Doporučuje se využít služeb místních průvodců.

9. Co je v Bethany za Jordán k vidění?
V Bethany za Jordán můžete vidět pozůstatky křestního koutu (místo, kde podle biblického vyprávění Jan Křtitel křtil Ježíše Krista), kapli Svatého Jana Křtitele a další památky.

10. Jaké další zajímavé turistické atrakce jsou v Jordánsku k vidění?
Kromě Bethany za Jordán jsou v Jordánsku k vidění například Petřínský skalním město, město Wadi Musa, Jerash a Wadi Rum.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky