Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jordánsko Aqaba Marine Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Jordánsko Aqaba Marine Park


1. Jak se dostanu do Jordánska Aqaba Marine Park?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostanete do Aqaba Marine Parku, je letecky do mezinárodního letiště v Aqabě. Z letiště se můžete dostat do Marine Parku taxíkem nebo pronajatým vozidlem.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Vstupní poplatky se liší v závislosti na druhu aktivit, které chcete v parku provádět. Například pro potápění je zde platba za vstup, pronájem vybavení a průvodcovskou službu.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu je obvykle od dubna do října, kdy je teplota vody ideální a viditelnost je nejlepší. Během letních měsíců je však park obvykle velmi rušný.

4. Jaké aktivity mohu v Aqaba Marine Parku podniknout?
Odpověď: V parku je možné se věnovat potápění, šnorchlování, plavání a procházkám po písčitých plážích. Můžete také navštívit podvodní observatoř a vidět zdejší marine fauna z výšky.

5. Je potřeba mít potápěčskou licenci pro potápění v Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Ano, pro potápění v hloubce je vyžadována platná potápěčská licence. Pokud nemáte licenci, můžete se zúčastnit kurzů potápění, které jsou k dispozici v rámci parku.

6. Jaká je viditelnost pod vodou v Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Viditelnost pod vodou se obecně pohybuje mezi 20 a 30 metry, i když se může lišit v závislosti na počasí a sezóně.

7. Které druhy mořského života mohu očekávat vidět v Aqaba Marine Parku?
Odpověď: V parku můžete vidět různé druhy korálů, ryb, želv a dalšího mořského života. Tam také žijí rejnoci, raje, murény a další fascinující tvorové.

8. Je v parku k dispozici půjčovna potápěčského vybavení?
Odpověď: Ano, v parku je k dispozici půjčovna potápěčského vybavení. Můžete si pronajmout potápěčskou výstroj, včetně potápěčského obleku, ploutví a dýchacího přístroje.

9. Existují možnosti ubytování poblíž Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Ano, v okolí parku jsou k dispozici různé hotely a resorty, které nabízejí ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely a levnějšími možnostmi.

10. Jak dlouho trvá návštěva Aqaba Marine Parku?
Odpověď: Doba návštěvy parku závisí na vašich preferencích a aktivitách, které chcete provádět. Obvykle se doporučuje plánovat alespoň jeden den pro prozkoumání parku a vychutnání všech jeho krás.


Dovolená Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko se stalo populární turistickou destinací v posledních letech, a to díky svému bohatému historickému dědictví, překrásné krajině a neuvěřitelné podvodní fauně a flóře.

Aqaba Marine Park je jedním z těch míst, které by turisté v Jordánsku neměli vynechat. Leží přímo u pobřeží Rudého moře v blízkosti města Aqabu, a je to velký chráněný území pod mořskou hladinou.

Park je založen na ochraně ekosystému a je domovem mnoha tropických ryb, žraloků, murén a dalších mořských živočichů. Podvodní krajina v parku je úchvatná a nabízí turistům vskutku krásné zážitky.

Turisté, kteří se rozhodnou podniknout výlet na Aqaba Marine Park, si mohou vybrat z mnoha aktivit a zážitků, ať už se jedná o šnorchlování, potápění ve vodách Rudého moře nebo jízdu na veslici. Pro ty, kteří chtějí poznat více o podvodním světě, jsou zde i možnosti prozkoumání potápěčských vraků a dalších podvodních objektů.

V parku najdete také návštěvnické centrum, které poskytuje turistům informace o historii a biologii oblasti. Pro turisty jsou k dispozici i průvodci, kteří je provedou celým parkem a poskytnou odborný výklad o jednotlivých druzích ryb a korálů.

Aqaba Marine Park je tedy ideálním místem pro ty, kteří milují podvodní svět a chtějí poznat nové kultury a krajinu. Navíc, díky své poloze na břehu Rudého moře, je park snadno dostupný pro turisty z celého světa. Pokud chcete zažít jedinečnou dovolenou a prozkoumat podvodní život, Aqaba Marine Park je ideální volbou pro vaši dovolenou v Jordánsku.


Počasí Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je zemí, která leží na křižovatce Asie, Afriky a Evropy. Má rozmanité a zajímavé klima a počasí. Jednou z nejatraktivnějších oblastí v zemi je Aqaba Marine Park.

Aqaba Marine Park se nachází na jihu Jordánska, u hranic s Egyptem a Izraelem. Tento park je jednou z nejznámějších přírodních rezervací v regionu a je oblíbeným místem pro turisty i místní obyvatele.

Klima v oblasti Aqaba Marine Park je typické pro pouštní oblasti. Letní měsíce jsou horké a suché, s teplotami dosahujícími až 40 °C. Průměrné teploty v zimě se pohybují kolem 20 °C. Srážky jsou v této oblasti velmi vzácné a většina z nich spadne během zimních měsíců.

Jedním z hlavních důvodů, proč se turisté vypravují do Aqaba Marine Park, je jeho fantastická podmořská fauna a flóra. Korálové útesy v parku jsou domovem mnoha druhů ryb a dalších mořských živočichů. Můžete si zde prohlédnout barevné ryby, korály, želvy a dokonce i delfíny.

Pokud se chystáte navštívit Aqaba Marine Park, doporučuje se zvolit návštěvu na jaře nebo na podzim. Tyto roční období nabízejí nejlepší podmínky pro potápění a šnorchlování. Voda bývá v této době průzračná a teploty jsou ještě příjemné.

Aqaba Marine Park také poskytuje další aktivity pro návštěvníky, jako je plavba lodí, vodní sporty a výlety na delfíních člunech. Veškeré aktivity jsou pod dohledem školených průvodců, aby se zajistila bezpečnost návštěvníků a ochrana životního prostředí.

Pokud však máte rádi teplé počasí, můžete Aqaba Marine Park navštívit i v letních měsících. Jen si pamatujte vhodně se chránit před sluncem a pít dostatek vody.

Celkově lze říci, že Aqaba Marine Park nabízí svým návštěvníkům unikátní zážitek, zvláště pokud jde o počasí. Svému okolí nabízí pohodlné podnebí a možnost pozorovat podmořský svět v jasných a teplých vodách Rudého moře.


Ubytování Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je země bohatá na kulturní dědictví, fascinující historii a malebnou přírodu. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě je Aqaba Marine Park, který nabízí úžasnou kombinaci luxusního ubytování a adrenalinových vodních aktivit.

Aqaba je přímořské město na jihu Jordánska, známé svými korálovými útesy a nezapomenutelným podmořským světem. Jordánsko je známé jako jeden z nejlepších světových potápěčských destinací, díky svému bohatství životem v moři Rudého moře. Pokud se rozhodnete navštívit Aqaba, určitě byste měli zůstat v ubytování Aqaba Marine Park.

Aqaba Marine Park, který je součástí národního parku Aqaba, je jedinečné místo, které nabízí nejen krásné ubytování, ale také nabízí příležitost prozkoumat zázraky pod hladinou moře. Park byl vytvořen za účelem ochrany korálového útesu a prostředí plného života v moři. Zde naleznete jednu z nejbohatších a nejdivočejších biodiverzit v Rudém moři.

Ubytování v Aqaba Marine Park je nabízeno ve formě luxusních bungalovů, které jsou navrženy tak, aby splňovaly nejvyšší standardy pohodlí a komfortu. Bungalovy jsou situovány přímo na pláži, což umožňuje hostům snadný přístup k mořským aktivitám. Všechny bungalovy mají vlastní terasu s výhledem na moře, kde si můžete vychutnat soukromí a klid.

Pro ty, kteří hledají adrenalinové vodní aktivity, je Aqaba Marine Park tím pravým místem. Potápění a šnorchlování jsou zde hlavními atrakcemi. Můžete si pronajmout vybavení a využít výlety s instruktorem, abyste mohli objevovat kouzlo korálového útesu a živou faunu. Zde naleznete pestrou škálu rostlin a živočichů, včetně korálů, ryb, rejnoků a mořských želv. Moře Rudého moře je známé také svou nádhernou modrou barvou, a proto potápění nebo šnorchlování zde bude zážitkem, který nezapomenete.

Pro ty, kteří hledají klid a relaxaci, jsou k dispozici pláže u ubytování Aqaba Marine Park. Pohodlné lehátka a slunečníky jsou k dispozici pro hosty, kteří si chtějí užít klidný den u moře. Můžete si také objednat odpočinkovou masáž nebo si vychutnat jemnou jízdu na vodním skútru. V blízkosti ubytování je také několik restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční jídla z Jordánska a oblíbené mořské plody.

Aqaba Marine Park je opravdu jedinečným místem, které nabízí kombinaci luxusního ubytování, adrenalinových vodních aktivit a přírodní krásy. Jestliže hledáte dovolenou, která kombinuje pobyt na pláži s dobrodružstvím pod vodní hladinou, pak je Aqaba Marine Park ideální volbou pro vás. Přijďte a objevte skvosty Rudého moře a korálového útesu v Jordánsku, které vám nabízí tento úžasný resort.


Letenka Jordánsko Aqaba Marine Park


Jordánsko je známé svou bohatou historií a úchvatnými přírodními krásami. Aqába, jeho jediný přístav, není výjimkou. Kromě historických památek a malebného pobřeží nabízí také jedinečnou destinaci pro milovníky potápění - Aqába Marine Park.

Aqába Marine Park je národním parkem nacházejícím se v Rudém moři mezi Izraelem, Egyptem a Saúdskou Arábií. Jeho vody jsou známé svou bohatou biodiverzitou a korálovými útesy, což z něj činí jedno z nejlepších míst na světě pro šnorchlování a potápění.

Park byl založen v roce 1997 s cílem chránit území před ničením přírodního bohatství a zlepšit ekonomickou situaci místních komunit. Dnes je park oblíbeným cílem turistů, kteří se chtějí ponořit do fascinujícího podmořského světa Rudého moře.

Návštěvníci mají možnost potápět se nebo šnorchlovat mezi nádhernými korály a množstvím pestrobarevných ryb. Objevit zde můžete vzácné druhy jako jsou úhoři, murény, papouščí ryby, korálové ryby a mnoho dalších. Potápěči budou fascinováni přítomností vraků lodí, které jsou přístupné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé potápěče.

Aqába Marine Park se skládá ze dvou hlavních oblastí: severní a jižní. Severní část je známá svými útesy a skalisky pokrytými korálovými formacemi. Jižní část parku nabízí rozsáhlé korálové zahrady, které poskytují úkryt mnoha druhům mořského života. Oba úseky jsou snadno přístupné z Aqáby a nabízejí příležitost pro všechny úrovně potápění.

Ochrana životního prostředí je v Aqába Marine Parku prioritou. Park aktivně pracuje na minimalizaci dopadů lidských aktivit na mořský ekosystém. Slouží také jako výzkumná stanice, kde vědci studují místní mořskou biodiverzitu a sledují její vývoj.

Pokud nejste potápěč, můžete si pronajmout skleněné dno a prozkoumat mořský život bez potápěčské výbavy. Na pláži lze také najít stánky s pověstnými jordánskými pochutinami a tradičními suvenýry.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zařadit Aqába Marine Park na svůj seznam. Je to neuvěřitelné místo, které vás okouzlí svým podmořským světem a neopakovatelnými zážitky. Ať už jste potápěč, šnorchlař nebo prostě jen obdivovatel přírody, tato destinace vás zcela jistě nadchne.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky