Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jihoafrická republika Robben Island

Letenka Jihoafrická republika Robben Island


Robben Island: Kousek historie Jihoafrické republiky

Jihoafrická republika je zemí plnou kontrastů a bohatou historií. Jedním z těchto zajímavých míst je i ostrov Robben Island. Tento ostrov, nacházející se zhruba 12 kilometrů od pobřeží Kapského Města, má významnou historickou hodnotu a funguje jako nejen památník, ale také jako významná turistická atrakce.

Robben Island byl kdysi místem, na které byly posílány politické vězně. Nejznámějším z nich byl bezesporu Nelson Mandela, vůdčí postava boje proti apartheidu a první černošský prezident Jihoafrické republiky. Během svých 18 let trávených na ostrově se stal symbolem odporu proti režimu a zabýval se zde politickým vzděláváním a organizací proti-apartheidových aktivit.

Dnes je možné navštívit Robben Island a prozkoumat jeho fascinující historii. Cesta na ostrov začíná plavbou trajektem, která trvá asi 30 minut. Během této plavby mají návštěvníci možnost si prohlédnout okolní krajinu a obdivovat působivou siluetu Kapského Města.

Po příjezdu na ostrov jsou návštěvníci přivítáni průvodcem, který je provede po místních pamětihodnostech. Jednou z nejzajímavějších zastávek je právě Mandela House, kde můžeme na vlastní oči vidět, jak vězňové žili a jaké podmínky na ostrově převládaly. Je možné navštívit i Mandelaovu celu, ve které strávil tolik let, a získat tak pohnutý pohled na jeho život a boj za spravedlnost.

Další zajímavostí na ostrově je vězení sloužící jako muzeum, které poskytuje návštěvníkům přehled o historii apartheidu a jeho dopadu na životy obyvatel. Dozvíte se o mnoha dalších politických vězních, kteří byli na ostrově vězněni, a jejich rolí ve vzniku nové Jihoafrické republiky.

Návštěvu Robben Island lze také spojit s prohlídkou nedalekého kapského pobřeží. Zpravidla se po návratu z ostrova podniká výlet do Kapského Města, kde je možné navštívit slavnou Táborskou horu nebo se projít proslulým pobřežním vápencovým schodištěm, tzv. Třemi dámami.

Výlet na Robben Island je nejen cestou do minulosti Jihoafrické republiky, ale také cestou po stopách odvahy a naděje. Navštívit toto místo znamená uctít památku Nelsona Mandely a dalších hrdinů boje proti apartheidu. Je to jedinečná příležitost poznat historii Jihoafrické republiky z jiného úhlu pohledu a pochopit její význam pro současnou společnost.

Pokud se chystáte na dovolenou do Jihoafrické republiky, rozhodně nezapomeňte zařadit návštěvu Robben Island na svůj plán. Tento ostrov nabízí jedinečný a silný zážitek, který vám přiblíží historii země a její význam pro současné generace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Robben Island


1. Jak se dostanu na Robben Island?
- Existují pravidelné trajektové spoje z Cape Townu. Rezervace je nezbytná.

2. Jak dlouho trvá trajektová plavba na Robben Island?
- Plavba trvá přibližně 30-40 minut.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na Robben Island?
- Hlavní atrakcí je bývalá věznice, kde byl vězněn Nelson Mandela. Můžete vidět jeho celu, vězeňský dvůr a další historická místa.

4. Přes kolik let byl Nelson Mandela vězněn na Robben Island?
- Nelson Mandela strávil na Robben Island celkem 18 let svého života ve vězení.

5. Je možné procházet se po Robben Island samostatně?
- Ne, vstup na ostrov je povolen pouze s prohlídkou, která vás provede vězením a dalšími historickými místy.

6. Jaké jsou ceny vstupenek na Robben Island?
- Ceny vstupenek se mohou lišit v závislosti na sezóně a věku. Doporučuje se ověřit aktuální ceny před plánováním návštěvy.

7. Jsou na ostrově k dispozici občerstvení?
- Ano, na ostrově je k dispozici restaurace, která nabízí občerstvení a jídlo.

8. Může se na Robben Island vypravit celá rodina?
- Ano, návštěva Robben Island je vhodná pro celou rodinu. Nicméně, pro nejmenší děti mohou být prohlídky příliš dlouhé.

9. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Robben Island?
- Je doporučeno zajistit si vstupenky dopředu, protože počet návštěvníků je omezen. Doporučuje se také návštěva během ranních hodin, kdy jsou obvykle menší davu turistů.

10. Jaké další aktivity jsou k dispozici na Robben Island?
- Vedle prohlídky věznice si můžete také prohlédnout muzeum na ostrově, navštívit místní pláže nebo se vydat na procházku po krásném ostrově.


Ubytování Jihoafrická republika Robben Island


Jihoafrická republika je země, která je plná přírodních krás, ale také sledována silnou historií apartheidu. Jedno z míst, které připomíná tyto časy, je ostrov Robben Island, ležící v Atlantském oceánu nedaleko města Cape Town. V minulosti byl tento ostrov využíván jako místo, kde byli vězněni odpůrci apartheidu, včetně bývalého prezidenta Nelsona Mandely. Dnes je ostrov přístupný turistům a nabízí zajímavou možnost ubytování ve vězeňské cele.

Robben Island je velmi oblíbenou turistickou atrakcí v Jihoafrické republice a nabízí možnost ubytování pro ty, kteří chtějí prožít nezapomenutelnou zkušenost. Jednou z největších atrakcí tohoto ostrova je prohlídka věznice, kde jsou turisté vedeni bývalými vězni a mohou vidět v místnostech, kde byly drženi hrdinové, jako je Nelson Mandela, a seznámit se s nespravedlností roku 1994. Vězeňské cely jsou velmi jednoduché a malé, ale mají vše, co potřebujete na překonání noci, kromě soukromí. Vězeňská cele je k dispozici jako součást prohlídky, ale také jako možnost přespání na ostrově v noci. Toto je velká příležitost pro ty, kteří chtějí prožít skutečné zážitky z hrdinství těch, kteří zde byli v minulosti vězněni.

Ubytování vězeňské cele na Robben Island není nijak luxusní, ale to je právě to, co z něj dělá jedinečnou zkušenost. Pokoj má dřevěnou postel a okno, kde jsou ale závěsy, aby se zahraniční turisté necítili příliš zranitelně. Noc v této cele je velmi tichá, a není zde televize ani Wi-Fi, což dává možnost zklidnit mysl a zasadit se do boje za spravedlnost, za svobodu a proti apartheidu.

Ostrov Robben Island je skvělé místo pro ty, kteří chtějí prožít nevšední zážitky, ale nebojí se ani stigmat navázaných s historií. Je to opravdu malý kousek světa, ale jeho silná historie a boj za svobodu vás rozechví a zůstanete tam se silnými a nevymazatelnými dojmy. Pokud plánujete návštěvu Království zvířat nebo masáže, určitě se zastavte na tomto ostrově a získejte nezapomenutelné zážitky z dobraných chvil trávených v této neobyčejné vězeňské cele.


Dovolená Jihoafrická republika Robben Island


Jihoafrická republika je země, která se nachází na jižním konci Afriky. Je to země s bohatou historií a mnoha kulturami, které se tu sbíhají. Jedním z nejkrásnějších míst v této zemi je bezesporu Robben Island, který se nachází v Atlantském oceánu.

Robben Island má významnou historii, neboť zde byli vězněni političtí odpůrci apartheidu, a hlavně bývalý prezident Nelson Mandela. V roce 1960 zde bylo založeno vězení, které sloužilo k věznění lidí, kteří se usilovali o svobodu jejich země. V té době zde byly vězněni i pozdější význační politici a prezidenti, jako například Walter Sisulu nebo Govan Mbeki.

Robben Island je dnes památníkem, který připomíná dobu apartheidu a význam, který Mandela pro osvobození své země představoval. Při návštěvě ostrova vás provedou bývalí vězni a průvodci, kteří vám přiblíží doby, kdy zde lidé byli uvězněni a jak se zde žilo.

Ostrovní muzeum se skládá z několika částí, přičemž pro návštěvníky je nejsnadnější k vyhlédnutí bývalé vězení, kde můžete vidět cely a další prostory, kde byli vězni drženi. Také se zde nachází muzeum, které vám přiblíží život vězňů během doby, kdy byli vězněni.

Návštěva Robben Islandu se může zdát ponurá, ale zároveň je to i velmi emotivní záležitost. Když uvidíte, kde se někteří z nejslavnějších lidí své doby ocitli v takové situaci, nemůžete jinak než si uvědomit význam, který zdejší místo představuje.

Cestování na Robben Island není obtížné, z Cape Townu vás tam zavezou trajekty a zajistí cestu na ostrov. Vstupenky se musejí zakoupit předem, nebo si je můžete zakoupit přímo na místě, ale mohou být vyprodané.

Celkově lze říci, že návštěva Robben Islandu je nutností pro každého turistu, který se vydává do Jihoafrické republiky. Je to jedinečné místo plné historie a duchovna, které by měl každý z nás zažít.


Počasí Jihoafrická republika Robben Island


Jihoafrická republika je známá svým rozmanitým a proměnlivým počasím. Robben Island, ostrov ležící v Atlantickém oceánu, který je známý především díky věznění Nelsona Mandely, není výjimkou.

Robben Island leží asi 12 km od pobřeží Kapstadtu a je obklopen silnými mořskými proudy a větry. Průměrná teplota na ostrově se pohybuje okolo 18-20°C, ačkoliv teploty se mohou v průběhu dne výrazně lišit a vnoci klesat na 10°C nebo nižší. V letních měsících (prosinec až březen) se teploty mohou vyšplhat až k 30°C, ale vzhledem k tomu, že jihoafrické léto je spojeno s vyššími srážkami, jsou tyto horké dny spíše neobvyklé.

Jihoafrická republika je známá svými četnými bouřemi, hurikány a silnými větry, a tomu není na Robben Islandu ani zdaleka jinak. Větry mohou být silné až 50 km/h a mohou potenciálně způsobit vážné problémy při dopravě z ostrova zpět na pevninu.

Co se týče srážek, tak jihoafrické jaro a podzim je většinou suché a s minimálními srážkami. To však neznamená, že na Robben Islandu neprší. V období od května do srpna může být možné pozorovat mírné srážky. Celkově je však počasí na ostrově velmi proměnlivé a může se měnit během dne nebo dokonce během několika hodin.

Jakkoliv je počasí na Robben Islandu proměnlivé a může být někdy nepředvídatelné, to však nijak neovlivňuje návštěvnost ostrova, který je stále velmi populární turistickou atrakcí. Lidé z celého světa cestují do Jihoafrické republiky, aby navštívili místo, které bylo domovem pro mnoho politických vězňů včetně Nelsona Mandely a dalších významných osobností jihoafrických dějin. Když se vydáte na cestu do této části světa, nezapomeňte na vhodné oblečení a buďte připraveni na překvapení, která počasí může přinést!


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky