Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jihoafrická republika Oudtshoorn (stručí farmy)

Letenka Jihoafrická republika Oudtshoorn (stručí farmy)


Jihoafrická republika je známá svými úchvatnými krajinami, divokými zvířaty a bohatou historií. V jižní části země se nachází malé městečko Oudtshoorn, které je proslulé svými stručími farmami. Pokud hledáte neobvyklou a zajímavou dovolenou, Oudtshoorn je skvělou volbou.

Oudtshoorn je město v provincii Západní Kapsko a jeho historie sahá až do 18. století, kdy zde holandský osadník založil farmu. V roce 1860 začaly farmy chovat stručí, kteří se stali důležitým zdrojem bohatství pro místní farmáře. Dnes je Oudtshoorn střediskem chovu a zpracování stručích per.

Stručí farmy jsou bezesporu hlavní atrakcí Oudtshoornu. Navštivte některou z mnoha farm a zjistěte víc o stručích, jejich životě a zpracování per. Můžete se projít farmou, sledovat stručí závody, navštívit muzeum per a dokonce si můžete koupit ručně vyrobenou pernatou výrobek.

Oudtshoorn má i další zajímavé atrakce. Navštivte Cango jeskyně, kde se uvidíte úchvatné vápencové útvary a ozvěny ve skále. Můžete se také projet podzemní řekou. V blízkosti města se nachází také přírodní rezervace Swartberg Nature Reserve, kde se můžete projít mezi divokými květinami, vidět mladé antilopy a poslouchat zpěv ptáků.

Přestože je Oudtshoorn malé město, nabízí mnoho možností ubytování a restaurací. Najdete zde luxusní hotely i levnější hostely. V místních restauracích ochutnáte tradiční jihoafrické speciality, jako je například bobotie nebo snoek.

Pokud hledáte neobvyklou dovolenou s množstvím zajímavostí, Oudtshoorn je pro vás skvělou volbou. Stručí farmy, Cango jeskyně a Swartberg Nature Reserve jsou jen některé z mnoha atrakcí, které můžete navštívit. Městečko je také ideálním výchozím bodem pro objevování okolí. Přijeďte do Oudtshoornu a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v jižní Africe.


Ubytování Jihoafrická republika Oudtshoorn (stručí farmy)


Oudtshoorn, malé město ležící ve vnitrozemí Jihoafrické republiky, je známé jako hlavní centrum stručích farem. Tato oblast je označována za "stručí hlavnísto světa", protože zde najdete největší množství chovaných stručích ptáků na světě.

Nabízí se mnoho možností ubytování v Oudtshoornu, ať už preferujete luxusní hotely, penziony nebo kempování. Stručí farmy často poskytují i možnost ubytování přímo na farmě, což vám umožní zažít život na farmě zblízka.

Většina stručích farem v Oudtshoornu nabízí nejen ubytování, ale také různé aktivity a atrakce. Můžete si prohlédnout farmy a pozorovat enorme velká hejna stručích ptáků, které se volně na farmě pohybují. Některé farmy také pořádají stručí závody, které jsou velmi populární u turistů.

Kromě toho, na stručích farmách se můžete naučit více o chovu stručích ptáků a jejich významu pro jihoafrickou ekonomiku. Stručí ptačí maso je v Jihoafrické republice velmi populární a nachází se na menu v mnoha restauracích. Můžete si dokonce zakoupit různé produkty vyrobené z kůže a peří stručích ptáků jako suvenýry.

Pokud se rozhodnete zůstat na stručí farmě, můžete očekávat příjemné a pohodlné ubytování ve stylu jihoafrického venkova. Mnoho farm disponuje bazénem a venkovními prostranstvími, kde si můžete odpočinout a užívat slunečního svitu. Některé farmy nabízejí také možnost procházek po okolní krajině nebo jízdu na kole.

Oudtshoorn je také výchozím bodem pro objevování jiných turistických atrakcí v regionu. Nedaleko města se nachází Cango jeskyně, které patří mezi největší turistické atrakce v Jihoafrické republice. Můžete si prohlédnout krásné stalaktity a stalagmity a projít se krajinou, která je domovem mnoha unikátním druhům fauny a flóry.

Celkově vzato, ubytování na stručí farmě v Oudtshoornu je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít oslnivou krásu a jedinečnou atmosféru jihoafrického venkova. Procházka farmou a setkání se stručími ptáky vám poskytne nezapomenutelný zážitek a pohled do života na jihoafrické farmě. Oudtshoorn je skutečným rájem pro milovníky přírody a zvířat, ať už cestujete s rodinou, přáteli nebo jako páre. Zbývá jen vybrat si vaši ideální stručí farmu a zažít tento jedinečný kousek Jižní Afriky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Oudtshoorn (stručí farmy)


1. Jak se dostat na stručí farmy v Oudtshoorn?
Odpověď: Nejlepší je pronajmout si auto a jet po silnici N12 směrem na Oudtshoorn.

2. Můžeme navštívit stručí farmy Oudtshoorn během celého roku?
Odpověď: Ano, stručí farmy jsou otevřené pro veřejnost po celý rok.

3. Kolik stojí vstup na stručí farmy v Oudtshoorn?
Odpověď: Vstupné se může lišit dle farmy, ale většinou se pohybuje kolem 100-150 jihoafrických randů.

4. Jak dlouho trvá prohlídka stručích farem v Oudtshoorn?
Odpověď: Prohlídka trvá přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na tom, kterou farmu navštívíte.

5. Co můžeme očekávat na prohlídce stručích farem v Oudtshoorn?
Odpověď: Na prohlídce se dozvíte více o stručích a jejich chovu, uvidíte je v jejich přirozeném prostředí a můžete také vyzkoušet jízdu na stručím.

6. Můžeme se na stručích farmách v Oudtshoorn stravovat?
Odpověď: Některé stručí farmy nabízejí jídlo a pití ve svých restauracích.

7. Existuje na stručích farmách v Oudtshoorn možnost ubytování?
Odpověď: Ano, některé stručí farmy nabízejí ubytování pro turisty.

8. Je nutné rezervovat prohlídku stručích farem Oudtshoorn předem?
Odpověď: Vzhledem k omezenému počtu návštěvníků je doporučeno rezervovat prohlídku předem, zejména v letních a svátečních obdobích.

9. Můžeme na stručích farmách v Oudtshoorn nakoupit suvenýry nebo stručí produkty?
Odpověď: Ano, na stručích farmách je k dispozici prodejna, kde můžete zakoupit suvenýry a produkty související se stručími.

10. Jaké další aktivity nebo atrakce jsou v blízkosti stručích farem v Oudtshoorn?
Odpověď: V okolí Oudtshoorn jsou další zajímavé atrakce, jako jsou jeskyně Cango, Ostrich Show Farm, Cango Wildlife Ranch a mnoho dalších.


Počasí Jihoafrická republika Oudtshoorn (stručí farmy)


Jihoafrická republika, země plná překrásné přírody a různorodého klimatu, nabízí mnoho skvělých míst k návštěvě. Jedním z nich je Oudtshoorn, známé také jako stručí farma Jihoafrická republika.

Oudtshoorn se nachází na východě země, v provincii Západní Kapsko. Je to město s bohatou historií a tradičními farmami, které se specializují na chov a produkci pštrosů. Díky svému unikátnímu klimatu a příznivým podmínkám je Oudtshoorn ideálním místem pro chov těchto fascinujících ptáků.

Počasí v Oudtshoorn se v průběhu roku poměrně výrazně mění. V letních měsících, které jsou v Jihoafrické republice od prosince do února, je zde horko a suchý vzduch. Denní teploty se mohou pohybovat okolo 30 stupňů Celsia a pravděpodobnost srážek je minimální. Toto počasí je ideální pro farmáře, kteří chovají pštrosy, jelikož tyto ptáky vyhovuje teplo a suchno.

Na druhou stranu, v zimních měsících (červen až srpen) je v Oudtshoorn chladněji. Pocitová teplota může klesnout až na 10 stupňů Celsia a občas se mohou vyskytnout i mrazy. V zimě je srážkový úhrn vyšší, ačkoli déšť je stále vzácný. Celkově vzato, zimní podnebí nebrání farmářům v jejich práci, nicméně musí být připraveni na chladnější podmínky.

Oudtshoorn je turistická destinace, která láká mnoho návštěvníků. Kromě farmy, kde můžete vidět a naučit se více o pštrosech, je zde také mnoho přírodních zajímavostí. Mezi zážitky, které můžete zažít, patří například prohlídka jeskyní Cango, kde si můžete prohlédnout impozantní podzemní formace, nebo návštěva přírodní rezervace Swartberg, kde můžete ochutnat místní flóru a faunu.

Pokud se chystáte navštívit Oudtshoorn, je dobré s sebou vzít lehké oblečení, deštník a sluneční krém. Ať už se jedná o horké letní dny nebo chladnější zimní dny, klima v Oudtshoorn může být překvapivé.

Oudtshoorn a jeho stručí farmy nabízejí jedinečný pohled na chov pštrosů a zároveň vás zavedou do krásné přírody Jihoafrické republiky. Bez ohledu na roční období, které se rozhodnete navštívit, budete mít příležitost objevit bohatou kulturu místních farmářů a okouzlující scenérie, které jsou v tomto regionu k vidění.


Dovolená Jihoafrická republika Oudtshoorn (stručí farmy)


Jihoafrická republika je země bohatá na exotickou přírodu, úchvatnou krajinu a mnoho zajímavých cestovatelských destinací. Jedno z takových fascinujících míst je Oudtshoorn, malé město nacházející se v provincii Západní Kapsko. Tato oblast je známá především kvůli svým stručím farmám.

Stručí farmy jsou jedním z hlavních lákadel Oudtshoornu. Tyto farmy se zaměřují na chov stručíků, což je druh ptačího ptáka, populárního pro svou výraznou velikost (je největším ptačím druhem na světě) a zajímavý vzhled. Farmy nabízejí návštěvníkům jedinečnou možnost seznámit se s těmito ptáky, zjistit více o jejich životě a historii chovu.

Během návštěvy stručí farmy budete mít příležitost seznámit se s farmáři, kteří vám rádi poví o péči stručíků a ukáží vám jejich obrovská vejce. Můžete si dokonce vyzkoušet některé z běžných povinností spojených s chovem stručíků, jako je například krmení nebo vaření stručích vajec. Doporučuje se také absolvovat prohlídku farmy na stručích zádech, kde si můžete prohlédnout farmu zcela novým pohledem.

Oudtshoorn není známé pouze pro své stručí farmy, ale také pro svou zeměpisnou polohu v údolí Tsitsikamma ve Západní Kapské provincii. Oblast je obklopena fantastickou krajinou s horami, soutěskami a vodopády. Pro milovníky přírody je tu mnoho turistických stezek a možnosti pro různé outdoorové aktivity.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí v okolí Oudtshoornu je Kango jeskyně. Tento rozsáhlý jeskynní systém nabízí unikátní pohled na podzemní svět, který zahrnuje různé formace, jako jsou stalagmity a stalaktity. Prohlídky jeskyní jsou bezpečné a vedeny zkušenými průvodci, kteří vám poskytnou informace o historii a geologii tohoto fascinujícího místa.

Dalším zajímavým místem poblíž Oudtshoornu je Národní park Tsitsikamma, který je součástí Garden Route National Parku. To je jedno z nejvýznamnějších přírodních území v Jihoafrické republice a nabízí nádhernou přírodu se strmými skalami, jezery, plážemi a divokou vegetací. Park je ideální pro turisty, kteří hledají dobrodružství ve formě turistiky, potápění, raftingu či skalního lezení.

Na své dovolené v Oudtshoornu si užijete nezapomenutelný zážitek. Od návštěvy stručích farem, kde se setkáte s těmito fascinujícími ptáky, až po procházky v krásné přírodě a prozkoumávání zajímavostí v okolí. Oudtshoorn je skvělou volbou pro ty, kdo hledají unikátní a autentický zážitek na své dovolené v Jihoafrické republice.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky