Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jihoafrická republika Národní park Marakele

Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Národní park Marakele


1. Jak se dostanu do Národního parku Marakele?
Odpověď: Národní park Marakele se nachází v jihozápadní části Jihoafrické republiky. Nejbližší letiště je Johannesburg, odkud lze využít dopravu po silnici do parku.

2. Kolik stojí vstupné do Národního parku Marakele?
Odpověď: Vstupné do Národního parku Marakele se liší v závislosti na věku a státní příslušnosti. Doporučuje se ověřit aktuální informace o cenách na oficiálních webových stránkách parku.

3. Jak dlouho trvá safari v Národním parku Marakele?
Odpověď: Doba trvání safari v Národním parku Marakele se může lišit v závislosti na tom, jakou aktivitu si vyberete. Existují krátké safari trvající 2-3 hodiny, ale také celodenní safari, během kterého si můžete vychutnat delší pobyt v parku.

4. Jaké druhy zvířat mohu v Národním parku Marakele spatřit?
Odpověď: Národní park Marakele je domovem širokého spektra africké zvěře, včetně slonů, nosorožců, bizonů, lvů, leopardů, gepardů a mnoha dalších druhů. Park je také známý svými bohatými druhy ptáků.

5. Můžu v Národním parku Marakele kempovat?
Odpověď: Ano, Národní park Marakele nabízí možnosti kempování ve vyhrazených oblastech. Je nutné si předem rezervovat místo a dodržovat pravidla bezpečnosti stanovená parkem.

6. Existují v parku zpevněné cesty nebo je potřeba terénního vozidla?
Odpověď: V parku existují zpevněné cesty, které jsou vhodné pro běžná vozidla. Nicméně, některé oblasti parku jsou přístupné pouze terénními vozidly.

7. Můžu si ve parku zapůjčit průvodce?
Odpověď: Ano, v parku je možné si zapůjčit průvodce, který vás provede safari a poskytne vám informace o fauně a floře parku.

8. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Národního parku Marakele?
Odpověď: Nejlepšími časy pro návštěvu parku jsou období sucha, které trvá od května do září. Během těchto měsíců je nejmenší šance na dešťové srážky a zvířata se často shlukují okolo vodních zdrojů.

9. Existují možnosti ubytování v okolí Národního parku Marakele?
Odpověď: Ano, v okolí parku existují různé možnosti ubytování, včetně kempů, chat a luxusních safari lodge. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

10. Jaká jsou omezení farmy v rámci Národního parku Marakele?
Odpověď: Národní park Marakele chrání přírodní prostředí a divoká zvířata. Je důležité respektovat omezení stanovená parkem, jako je nedotýkat se zvířat, nevstupovat do nebezpečných oblastí a dodržovat pravidla ohledně odpadků.


Počasí Jihoafrická republika Národní park Marakele


Jihoafrická republika je země, kterou můžeš poznat z mnoha stránek, ať už historické, kulturní nebo přírodní. Jedním z míst, které by s přírodou mohlo zaujmout právě tebe, je Národní park Marakele.

Tento park se nachází na jihu země, ve vzdálenosti asi tří hodin jízdy autem od Johannesburgu. Jeho rozloha dosahuje více než 67 000 hektarů, takže se zde rozhodně najde místo, které si zamiluje každý milovník přírody.

Pokud by sis chtěl/a udělat představu o tom, jaké počasí můžeš v parku očekávat, je dobré vědět, že se nachází v subtropické oblasti, což znamená, že jsou zde většinou teplé a vlhké léta a milejší a suché zimy.

V létě, tedy od listopadu do března, se zde teploty mohou vyšplhat až na přes 30 °C. Je to asi nejvhodnější období pro ty, kteří chtějí zažít množství zvířat žijících v parku (např. sloni, žirafy nebo antilopy) v čase, kdy se nejvíce pohybují.

Zimní období od června do srpna, je naopak sušší a chladnější. Noční teploty se mohou snížit až na 0 °C a denní teploty se pohybují kolem 20 °C. Toto období je vhodnější pro ty, kteří chtějí pozorovat zvířata na vodních plochách, jelikož během těchto měsíců jsou zdroje vody pro zvířata nižší a tudíž jsou více koncentrována.

Pro turisty jsou v parku připraveny různé stezky, na kterých si mohou užít přírodu a hledat zvířata. Návštěvníci se mohou vydat například na pěší túru k vodopádům nebo na projížďku terénním vozidlem s průvodcem za účelem pozorování zvířat. Kromě toho jsou zde také kempy a luxusní lodže, takže si každý může vybrat možnost přenocování dle svého gusta.

Pokud si plánuješ návštěvu Jihoafrické republiky, Národní park Marakele by neměl chybět na tvém seznamu. Ať už zde budeš během horkého léta nebo mírnějšího zimy, příroda tě jistě uchvátí a přinese na tváři úsměv.


Letenka Jihoafrická republika Národní park Marakele


Národní park Marakele, nacházející se v Jihoafrické republice, je jednou z nejvýznamnějších přírodních lokalit na africkém kontinentě. Tento park leží v provincii Limpopo a pokrývá rozlohu přesahující 67 000 hektarů. Jeho název, Marakele, pochází z místního jazyka Sepedi a znamená "místo, kde se mohou stanovat oblaka."

Národní park Marakele je jedinečný tím, že přechází mezi dvěma přírodními regiony - Kalahari a savanou. Tato kombinace umožňuje parku nabídnout rozmanitost přírodních scenérií a fauny. Zatímco Kalahari je charakteristickým pouštěmi, savana je bohatá na travnaté pláně a vzrostlé stromy. V parku je také možné najít vodní toky a údolí, které přinášejí do krajiny úchvatnou krásu.

Marakele je domovem mnoha druhů zvířat, které lze vidět při safari. Patří sem sloni, nosorožci, buvoli, lvi, leopardi a mnoho dalších endemických druhů. Díky ochraně a úsilí věnovanému na ochranu této oblasti se populace mnoha zvířat zvyšuje, což přispívá k biologické rozmanitosti Jihoafrické republiky.

Národní park Marakele je také domovem bohatého světa ptactva. Zahradníkův australský klokan, jihoafrický drsoň pestrý či orlosupa jarabí jsou jen některé z mnoha druhů, které obývají park. Pro milovníky ptactva je návštěva Marakele jedinečnou příležitostí k pozorování těchto vzácných a fascinujících tvorů.

Národní park Marakele také nabízí několik stezek pro pěší turistiku, které umožňují návštěvníkům prozkoumávat park a být blízko přírody. Stezky vedou k nejkrásnějším místům v parku a umožňují úchvatné výhledy.

Jelikož se park nachází ve vyšších nadmořských výškách, průměrná teplota se pohybuje kolem 20 °C. Nejideálnější období pro návštěvu parku je během suchého období, které trvá od května do září. V těchto měsících je možné vidět větší množství zvířat, protože se snaží najít vodní zdroje.

Pro návštěvníky, kteří nechtějí absolvovat safari na vlastní pěst, jsou k dispozici také řízené prohlídky. Kvalifikovaní průvodci s návštěvníky sdílejí své znalosti o fauně a flóře parku, čímž jim poskytují jedinečný zážitek.

Pokud hledáte kombinaci úchvatné přírody, diverzity zvířat a nezapomenutelného safari, Národní park Marakele v Jihoafrické republice je tím pravým místem pro vás. Připravte se na dobrodružství a objevujte nádhernou přírodu Jižní Afriky.


Dovolená Jihoafrická republika Národní park Marakele


Jihoafrická republika je země, která láká mnoho turistů ze všech koutů světa. Je bohatá na přírodní krásy a jedním z nejpopulárnějších míst pro dovolenou v této oblasti je Národní park Marakele.

Národní park Marakele se nachází v provincii Limpopo ve střední části Jihoafrické republiky. S rozlohou přes 60 000 hektarů parku je zde mnoho k přírodě a divočině hledajících turistů. Hlavním lákadlem parku jsou jeho úchvatné scenérie, které se skládají z hor, řek, vodopádů a malebné krajiny.

Park je domovem pro bohaté množství druhů zvířat, které sem lákají mnoho návštěvníků. Mezi nejatraktivnější zvířata patří sloni, nosorožci, lvi, leopardi a buvoli. Existuje zde také mnoho druhů ptáků a plazů. Pro milovníky přírody a safari je toto ideální místo, kde si mohou vychutnat jedinečnou zkušenost s divokými zvířaty.

Kromě pozorování zvířat je Národní park Marakele také vhodný pro další outdoorové aktivity. K dispozici jsou turistické trasy, které vám umožní objevovat krásy parku pěšky a projít si některé z malebných scén. Park také nabízí možnost pro ubytování v kempech a lodgích, kde můžete strávit noc a prožít tak autentický zážitek.

Nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Marakele je v období sucha, které trvá od května do září. Během tohoto období je krajina suchá a zvířata se shlukují kolem vodních zdrojů, což usnadňuje jejich pozorování.

Při návštěvě parku je důležité dbát na bezpečnostní opatření a dodržování předpisů parku. V parku se mohou vyskytovat nebezpečná šelmy, a proto je důležité udržovat bezpečnou vzdálenost a dodržovat doporučení průvodců.

Celkově vzato je Národní park Marakele jedinečným cílem pro dovolenou v Jihoafrické republice. Během své návštěvy se můžete těšit na úchvatné scenérie, zvířata v jejich přirozeném prostředí a autentický kontakt s divokou přírodou. Buďte připraveni na nezapomenutelné zážitky a plánujte si dovolenou v tomto úžasném parku.


Ubytování Jihoafrická republika Národní park Marakele


Jihoafrická republika je známá svými národními parky, které každý rok lákají tisíce turistů z celého světa. Jedním z nejpopulárnějších z nich je Národní park Marakele. Tento park se nachází v provincii Limpopo na severu Jihoafrické republiky a rozkládá se na ploše 67 000 hektarů.

Hlavní atrakcí parku jsou nepochybně jeho divoká zvířata, včetně slonů, nosorožců, lvů, leopardů, gepardů, hyen a mnoha dalších druhů. Kromě safari po parku si zde můžete vychutnat i krásné výhledy na okolní krajiny a horu Waterberg, která se nachází v těsné blízkosti.

Pokud plánujete návštěvu Národního parku Marakele, budete potřebovat kvalitní ubytování. Naštěstí je v okolí parku k dispozici řada možností, které uspokojí různé potřeby a rozpočty.

Pro ty, kteří si chtějí užít luxusní dovolenou v divočině, je zde například možnost ubytování v luxusních lodgech. Tyto ubytovací zařízení se nacházejí přímo v samotném parku a nabízejí soukromé pokoje s vlastní koupelnou, klimatizací a dalšími moderními vybaveními. Kromě toho si zde můžete vychutnat exkluzivní zážitky jako například soukromou večeři pod hvězdami nebo relaxaci v soukromé vířivce.

Pro ty, kteří preferují něco levnějšího a jednoduššího, je zde také řada kempů a chat přímo v okolí parku. Tyto ubytovací zařízení nabízejí jednodušší pokoje s možností sdílení koupelny a společných prostorů. Kromě toho si zde můžete sami připravovat jídlo a užívat si společenské aktivity s dalšími turisty.

Kromě toho jsou v okolí parku k dispozici také další druhy ubytování, jako jsou rodinné domky, apartmány a penziony. Tyto ubytovací zařízení jsou vhodné pro větší skupiny turistů nebo rodiny s dětmi, kteří chtějí mít více soukromí a komfortu.

Na závěr je třeba zmínit, že bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, máte stále možnost si užít krásy Národního parku Marakele a jeho divokých zvířat. Takže neváhejte a plánujte svou návštěvu tohoto úžasného parku již dnes!


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky