Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)

Počasí Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je známá svou úchvatnou přírodou a různorodým klimatem. Jednou z nejvíce fascinujících oblastí v této zemi je Namaqualand, která je známá svými úžasnými kvetoucími poli. Tato oblast se nachází na jihozápadě Jihoafrické republiky a tvoří ji řada kopcovitých plošin a náhorních rovin.

Namaqualand je jedinečná tím, že je jednou z nejsuchších oblastí na světě. Roční srážkový úhrn je zde velmi nízký a průměrné teploty jsou vysoké. Tato kombinace faktorů vytváří velmi suché a drsné klima. Nicméně, jednou za rok přichází zázrak, který promění krajinu v nádherné kvetoucí pole.

V průběhu podzimu a zimy (červen až srpen) se oblast Namaqualand změní z nehostinné pouště na nepředstavitelně krásnou krajinu plnou živých barev. Tisíce květů začínají kvést, a to včetně mnoha endemitních druhů rostlin, které se nenacházejí nikde jinde na světě. Různé druhy květin včetně levandule, nebezpečného hadího roztoku, a růží utvářejí pestrobarevnou paletu, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

Tento úžasný jev kvetení polí je způsoben přívalovými dešti, které přicházejí na konci zimy. Během těchto dešťů se suchá půda navlhčí a semena rostlin, která leží nečinná po celý rok, začínají klíčit. Během několika týdnů hory a stráně ožívají pestrou paletou barev. Toto přírodní divadlo symbolizuje bohatství a vytrvalost přírody v tvrdých podmínkách.

Květiny v Namaqualandu jsou jedním z hlavních turistických lákadel v Jihoafrické republice. Mnoho cestovatelů se sem každoročně sjíždí, aby obdivovalo tu jedinečnou přírodní krásu. V tomto období je Namaqualand plné vášněných fotografovů, kteří se snaží zachytit toto neskutečné divadlo květin na své fotoaparáty.

Kvetoucí pole v Namaqualandu je důkazem síly a krásy, kterou příroda dokáže vytvořit. Jsou to vzácné a křehké okamžiky, které každý rok poskytují radost a úžas návštěvníkům. Namaqualand je dokonalým příkladem toho, jak i v nehostinných podmínkách může příroda vykouzlit něco tak krásného. Ať už jste milovníkem květin, fotografem nebo dobrodruhem, navštěva Namaqualandu je zážitek, který jistě nikdy nezapomenete.


Ubytování Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je země bohatá na přírodní krásy a jedním z jejích nejúžasnějších fenoménů je kvetoucí pole v oblasti Namaqualand. Tato oblast se nachází ve severozápadní části země a je známá svými vícebarevnými květinami, které se každý rok objevují v obrovském množství.

Namaqualand se rozkládá na území přes 1 000 kilometrů až k pobřeží Atlantského oceánu. Díky unikátním klimatickým podmínkám, které jsou charakterizovány suchem a větrem, se zde květiny rozkvétají pouze během několika týdnů na začátku jara, obvykle v srpnu a září. Během této krátké doby se ale tisíce květin rozprostřou po krajině, vytvářejíce úchvatné koberce barevných plamenů.

Takzvané "blomme" (květiny) jsou rozmanité a zahalují krajinu do nádherných odstínů růžové, purpurové, oranžové, žluté a bílé barvy. Mezi nejvíce populárními květinami, které se objevují v Namaqualand, patří vytrvalé vyhlížející žluté květiny zvané růže vylovilkovité (vytotolerkovité), a také skromné, avšak nesmírně barevné květy známé jako vykvétající vytrvalky. Každoroční popsaný zjev láká tisíce návštěvníků z celého světa.

Abychom se plně mohli ponořit do této kvetoucí krajiny, je nejlepší způsob, jak v Namaqualand strávit několik dní, rezervovat ubytování v jednom z vyhlášených kvetoucích rezervací nebo malebných penzionů, které se nacházejí v této oblasti.

Rezervace nabízí návštěvníkům možnost vidět kvetoucí pole z blízka a objevovat vzácné druhy květin, které se jinde jen těžko najdou. Některé rezervace mohou poskytovat i průvodce, kteří vás provedou po nejkrásnějších místech a pomohou vám identifikovat jednotlivé druhy květin.

Druhou možností ubytování jsou malebné penziony, které jsou rozmístěny po celé oblasti Namaqualand. Tyto penziony nabízejí útulné a často luxusní ubytování s nádhernými výhledy na kvetoucí pole. Hosté zde mohou relaxovat a užívat si klidu těchto jedinečných míst, zatímco se kolem nich rozprostírají barevné koberce květin.

Při návštěvě Namaqualand není dostatek slov, kterými by se dala popsat krása a magie tohoto místa. Je to situace, kdy si musíte jít sami a vidět to vlastníma očima. Ještě dnes kolem našeho světa existuje pár míst, kde příroda ukazuje svou moc a jedinečnost - a Namaqualand je jedno z nich.


Dovolená Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je pro mnoho turistů významnou destinací pro její okouzlující přírodu, zajímavou kulturu a bohaté dědictví. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Jihoafrické republice, měli byste určitě navštívit Namaqualand, region, který je známý pro své kvetoucí pole.

Namaqualand se nachází na severozápadě Jihoafrické republiky a rozkládá se na oblasti přibližně 400 km na sever od Kapského Města a 450 km na západ od Johannesburgu. Oblast je známá pro své úchvatné krajiny, které se v průběhu března a dubna promění květinovým mořem.

V této oblasti se nachází řada národních parků a přírodních rezervací, jako je například Namaqua National Park, kde můžete vidět různé druhy flóry a fauny. Namaqualand poskytuje dokonalé prostředí pro pozorování života v divočině, například pro pozorování krokodýlů, hadů, gekonů, gepardů, luskounů a mnoha dalších.

Kromě kvetoucích polí a zvířat se v Namaqualand nachází také řada historických památek a muzeí. Mezi nejvýznamnější z nich patří The Richtersveld Cultural and Botanical Landscape, který byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO, a muzeum Springbok, které nabízí přehled historie této oblasti.

V Namaqualand můžete také navštívit řadu malebných vesnic a městeček, jako jsou Kamieskroon a Springbok, kde můžete ochutnat místní speciality a poznat místní kulturu.

Květinový den Namaqualand je jedním z největších kulturních festivalů v Jihoafrické republice a na celém světě. Festival se každoročně koná v srpnu a uprostřed květinového období a nabízí návštěvníkům mnoho zábavy, koncertů, degustace místní gastronomie a řadu jiných kulturních aktivit.

Pokud hledáte místo, kde můžete zažít jedinečné zážitky v přírodě, poznat místní kulturu a historii, a zároveň se těšit z krásy kvetoucích polí, Namaqualand by mohlo být vaším dokonalým cílem pro dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


1. Kdy je nejlepší čas k návštěvě Namaqualandu?
- Nejlepší čas k návštěvě Namaqualandu je od srpna do října, kdy začínají kvést cesty.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Namaqualandu?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do Namaqualandu, je letadlem do města Upington a poté autem nebo autobusem do Namaqualandu.

3. Kde se nachází Namaqualand?
- Namaqualand se nachází v Jihoafrické republice, v provincii Západní Kapsko.

4. Jaká je nejlepší aktivita pro návštěvu Namaqualandu?
- Nejlepší aktivitou pro návštěvu Namaqualandu je projet se na kole po kvetoucích cestách, nebo si projít pěšky kvetoucí pole.

5. Kolik dní bych měl strávit v Namaqualandu?
- Doporučuje se strávit v Namaqualandu minimálně 2-3 dny, aby si člověk mohl projet většinu kvetoucích cest a užívat si krásné scenérie.

6. Je nutné mít při návštěvě Namaqualandu očkování?
- Nejsou vyžadována žádná speciální očkování pro návštěvu Namaqualandu, doporučuje se však mít všechna očkování aktuální.

7. Jaká je zde klima?
- V Namaqualandu je suché a horké klima, s minimálním množstvím srážek během roku. Teploty se pohybují mezi 20 a 40 stupni Celsia.

8. Jakou měnou se platí v Namaqualandu?
- V Namaqualandu se platí jihoafrickým randem (ZAR).

9. Kde mohu najít nejlepší ubytování v Namaqualandu?
- Najdete zde nejlepší ubytování v městě Springbok a okolí.

10. Jaké jsou nejlepší restaurace v Namaqualandu?
- Mezi nejlepší restaurace v Namaqualandu patří restaurace Rocliffe House v Springboku a Hole in the Wall v městě Nieuwoudtville.


Letenka Jihoafrická republika Namaqualand (kvetoucí pole)


Jihoafrická republika je zemí plnou úžasných přírodních krás, které lákají miliony turistů z celého světa. Jednou z nezapomenutelných destinací je region Namaqualand, který je známý především díky svému jedinečnému jevu - kvetoucím polím.

Namaqualand se nachází v severozápadní části Jihoafrické republiky a řadí se mezi nej suché oblasti na světě. Po většinu roku zde panuje drsné a suché klima, které se zdá být nehostinné pro jakoukoli formu života. Avšak, s příchodem jara se Namaqualand promění v neuvěřitelné divadlo barev.

V průběhu zimy v regionu spí většina květinových semen v půdě a čeká na vlhkost, která k ní přichází spolu se začátkem dešťového období. Jakmile první deště spadnou, začne se celá oblast měnit. Vody hrozí suchými a nehostinnými krajinami, aby se proměnilo v živoucí moře kvetoucích rostlin a květů.

Jednou z nejznámějších kvetoucích rostlin v Namaqualandu je nevadík (Nieuwoudtville), který rozkvétá v dokonalých těsných skupinách. Každoročně se na tisíce turistů sjíždí do této oblasti, aby se pokochali jeho nádhernými květy všech možných odstínů oranžové, žluté, růžové a fialové. Kromě nevadíků zde rostou i další kvetoucí druhy, jako je například plaménky, ďábelský jazyk, lakušníky a mnoho dalších.

V době květu se Namaqualand stává symbolem krásy a jeho obrazy se rozšíří po celém světě, oslovující především milovníky botaniky a fotografy. Květy vytvářejí skutečně působivé scenérie, které jsou svědkem dokonalého divadla přírody.

Pokud plánujete návštěvu Jihoafrické republiky, nezapomeňte zařadit do svého itineráře region Namaqualand. Nechte se unést magií kvetoucích polí a prožijte jedinečný zážitek, který vám zůstane v paměti navždy. Přijeďte obdivovat tuto bohatou a rozmanitou flóru a fauna, která v období květu rozkvétá a ukazuje svou pravou tvář. Jihoafrická republika Namaqualand - ráj pro milovníky květin a přírody!


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky