Hledejte nejlepší nabídky letenek

Japonsko Šikoku

Dovolená Japonsko Šikoku


Japonsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Tato ostrovní země se pyšní svým bohatým kulturním dědictvím, úchvatnou přírodou a moderními metropolemi. Jednou z méně prozkoumaných, ale nádherných částí Japonska je ostrov Šikoku. Tato malá, klidná destinace nabízí unikátní zážitky, které si vybavíte po celý život.

Šikoku je nejmenším z hlavních japonských ostrovů, nachází se mezi Honšú a Kjúšú. Jeho přírodní krása je úžasná a strmé hory, divoké řeky a nádherné pláže lákají návštěvníky, aby se vydali na dobrodružství v této neobjevené krajině.

Mezi nejpopulárnější atrakce na Šikoku patří pěší poutní cesta jménem "Šikoku Henro". Tato poutní stezka se táhne přes celý ostrov a spojuje 88 chrámů, které byly postaveny v 8. století. Nepotřebujete se vzbuzovat v brzkých ranních hodinách, abyste se mohli vydat na tento trek. Můžete se pohodlně ubytovat v malých horských chatách na cestě a zažít autentickou atmosféru Japonska.

Další zajímavou atrakcí na ostrově je město Matsujama, které je největším městem na Šikoku. Domovem nejstaršího zachovalého hradu v Japonsku, Matsujama Castle je must-see pro každého návštěvníka. Hrad je známý svými výhledy na město a okolní krajinu. V přilehlém zahradním parku Ritsurin Koen si můžete prohlédnout nádherné japonské zahrady, kde se můžete projít a odpočinout si od každodenního shonu.

Pro ty, kteří touží po přírodě, je Národní park Šikoku nezapomenutelným místem. Tento park nabízí rozmanité krajiny, včetně bukových lesů, malebných říčních soutěsek a hory Iya, která je ideálním místem pro horskou turistiku. Zde můžete strávit celé dny objevováním krásy přírody, relaxováním u vodopádů a užíváním si čerstvého horského vzduchu.

Pro milovníky japonské kuchyně bude Šikoku rájem. Oblíbenými specialitami ostrova jsou například udon nudle, námazu (pikantní tofu pasta) a čišniki (tradiční dezert z rýže). Každá část ostrova má své vlastní regionální speciality, která vám ukážou jedinečnou chuť a přípravu pokrmů.

Šikoku je tichým územím, které zůstává nepozorováno mnoha turisty. Pokud hledáte autentické a nezapomenutelné zážitky, neměli byste tento ostrov přehlédnout. Od poutní stezky, přes historická města až po nádherné přírodní scenérie, Šikoku nabízí něco pro každého. Představuje skvělou alternativu k rušným turistickým oblastem Japonska a slibuje nezapomenutelnou dovolenou.


Letenka Japonsko Šikoku


Japonsko je země bohatá na krásnou přírodu, fascinující kulturu a zajímavou historii. Pokud plánujete navštívit tento úžasný ostrovní stát, nezapomeňte zařadit do svého itineráře návštěvu ostrova Šikoku. Letenka na Šikoku je skvělým způsobem, jak se dostat na tuto malebnou destinaci a objevit její jedinečné krajobrazy a pamětihodnosti.

Ostrov Šikoku se nachází na jihozápadě Japonska a je nejmenším z hlavních čtyř ostrovů. Přes svou malou velikost však nabízí nespočet lákadel. Zde můžete prozkoumat nádherná přírodní místa, jako je například pohoří Kiso, které je populární mezi turisty pro své malebné hory a horské prameny. Dalším přírodním skvostem je kaňon Iya, který vás okouzlí svými strmými skalisky a zelenými údolími.

Nezapomeňte také na návštěvu národního parku Seto Inland Sea, který se rozprostírá mezi ostrovy Honšú, Šikoku a Kjúšú. Tento park je známý svými atraktivními plážemi, ostrovy, jako je například ostrov Naoshima s galeriemi moderního umění, a také proslulým mostem Seto Ohashi, který je jedním z nejdelších mostů na světě.

Pro milovníky historie a kultury je Šikoku také ideální destinací. Ostrov je známý svými mnoha chrámy a svatyněmi. Mezi nejznámější patří Kompira-san, známý také jako svatyně Kotohira-gu. Tato svatyně se nachází na hoře Zozu a vyžaduje 785 schodů, které musíte překonat, abyste ji dosáhli. V rámci odměny za vaši snahu si můžete vychutnat úchvatný výhled na okolní krajinu.

Navštivte také město Takamatsu, které je hlavním městem prefektury Kagawa na Šikoku. Zde můžete navštívit zámek černých korunových princů nebo si prohlédnout krásné zahrady Ritsurin. Město je také známé svou chutnou udon nudlovou polévkou, kterou musíte ochutnat.

Aby byla vaše cesta na Šikoku co nejvíce pohodlná, doporučuje se zakoupit letenku na tuto destinaci. Letenka na Šikoku vám umožní přijet na ostrov rychle a efektivně a snadno se přemisťovat mezi jednotlivými atrakcemi.

Existují různé letecké společnosti, které nabízejí lety na Šikoku. Můžete si vybrat mezinárodní letenku do Tokia nebo Kjóta a odtud pokračovat na Šikoku vnitrostátním letem. Rychlý přesun vám umožní mít více času na prozkoumávání této jedinečné destinace.

Při hledání letenky na Šikoku nezapomeňte porovnat ceny a vybrat tu nejlepší nabídku. Mějte také na paměti, že letenky na Šikoku jsou nejlepší rezervovat v předstihu, abyste se vyhnuli zklamání z nedostatku míst.

Letenka na Šikoku vás zavede do nezapomenutelné destinace plné krásné přírody, histórie a fascinující kultury. Ať už jste letec nebo cestovatel autem, tento ostrov vás určitě očaruje svou jedinečností.


Počasí Japonsko Šikoku


Japonsko Šikoku leží na jihozápadě Japonska a jeho klima je podobné jako na celé zemi. Většina regionu má subtropické klima, s teplými léty a mírnými zimami.

Na jaře, od března do května, je počasí obvykle velmi příjemné s mírnými teplotami od 15 do 25 stupňů Celsia. Květiny a stromy v květu dávají tomuto ročnímu období nádhernou podívanou. Od poloviny května do začátku července je období dešťů, které může být velmi vlhké a náročné, zvláště v horských oblastech.

Léto v Japonsku Šikoku začíná v červenci a trvá až do září. Teploty mohou být velmi vysoké s průměrem okolo 30 stupňů Celsia. Díky pobřežnímu větru je však pocitová teplota o něco nižší. Letní mořské vlny a pláže dělají z této oblasti populární turistickou destinaci.

Podzim na Japonském Šikoku končí od září do listopadu. Toto období je známé jako krajina z jablek a hory protkané červenými, žlutými a oranžovými listy, které dodávají krajině neuvěřitelnou krásu. Teploty se obvykle pohybují kolem 20 stupňů Celsia, což znamená, že je stále poměrně teplo.

Zima v Japonsku Šikoku začíná v prosinci a trvá až do února. Průměrné teploty v této době jsou kolem 5 stupňů Celsia, ačkoli mohou být nižší v horských oblastech. Sněhové srážky, zejména na západní straně ostrova, jsou běžné, ale ne výrazně zvýšení turistický ruch.

Celkově lze říci, že počasí v Japonsku Šikoku je příjemné v průběhu většiny roku. Pokud jste však plánujete návštěvu během období dešťů, je lepší přinést si deštník a vhodné oblečení. Pokud se chcete vyhnout vysokým teplotám, je nejlepší navštívit ostrov na jaře nebo na podzim. V každém případě vás Japonsko Šikoku ohromí svou nádhernou krajinou a bohatou kulturou, bez ohledu na roční období.


Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Šikoku


Níže najdete seznam nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se Japonska a ostrova Šikoku:

Dotaz 1: Jak se dostanu na ostrov Šikoku z hlavního ostrova Honšú?

Odpověď: Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat z Honšú na Šikoku, je přejet mostem Great Seto Bridge. Můžete využít železničního spojení nebo autem přejet most.

Dotaz 2: Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Šikoku?

Odpověď: Mezi nejznámější atrakce na ostrově Šikoku patří chrám Kóniči-joši, který je jedním z nejstarších a nejdůležitějších buddhistických chrámů v Japonsku. Dalšími populárními atrakcemi jsou zahrady Ritsurin-koen v Takamatsu, které patří mezi nejkrásnější japonské zahrady, a turistická stezka tradiční poutní trasy 88 chrámů Šikoku.

Dotaz 3: Které město na Šikoku stojí za návštěvu?

Odpověď: Mezi nejzajímavější města na ostrově Šikoku patří Kóbe, které je známé svým historickým centrem a trhy s mořskými plody. Dalšími oblíbenými městy jsou Matsujama, které je hlavním městem ostrova a nabízí nádherný hrad a lázně v stylech Edo a Taisho, a Takamatsu, které je známé svými zahradami a moderní architekturou.

Dotaz 4: Jaké jsou nejlepší měsíce na návštěvu Šikoku?

Odpověď: Nejoblíbenější měsíce pro návštěvu ostrova Šikoku jsou jaro (březen a duben) a podzim (říjen a listopad). V těchto měsících je počasí mírné a je zde možnost obdivovat krásu sakur a listnatých stromů.

Dotaz 5: Jaká je tradiční kuchyně ostrova Šikoku?

Odpověď: Tradiční kuchyně ostrova Šikoku je spojována s čerstvými mořskými plody a regionálními specialitami. Mezi známá jídla patří "udon", která je tradiční nudlová polévka, a "buri", což je žlutý ocasatý opak, známý pro svou mastnou a lahodnou chuť.

Doufám, že vám tyto nejčastější dotazy a odpovědi poskytly základní informace o ostrově Šikoku v Japonsku.


Ubytování Japonsko Šikoku


Šikoku je jedním z hlavních ostrovů Japonska a je známý svou bohatou kulturou a krásnou přírodou. Když navštívíte tuto oblast, máte mnoho možností, jak se ubytovat a zažít autentický japonský způsob života.

Tradiční japonské ryokany jsou velmi populární na Šikoku a nabízejí jedinečný zážitek. Tyto ryokany jsou tradičními japonskými hostincemi, které poskytují hostitelství a ubytování pro cestovatele. Pokoje jsou často vybaveny tatami rohožemi a futony, a hosté si mohou vychutnat japonský styl spánku. Ryokany také nabízejí tradiční jídlo známé jako kaiseki, které je založené na sezónních a regionálních surovinách. Některé ryokany mají i termální lázně, takže si můžete užít relační koupel a těšit se na úžasný výhled na okolní přírodu.

Pokud preferujete modernější ubytování, můžete si vybrat z mnoha hotelů a penzionů v regionu. Ve městech jako Matsuyama a Tokushima najdete širokou škálu možností, od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely. Mnoho z těchto ubytovacích zařízení nabízí moderní vybavení, jako je Wi-Fi připojení, klimatizace a pokoje s vlastním sociálním zařízením. Pro cestovatele s menším rozpočtem jsou hostely skvělou volbou, protože nabízejí levná lůžka v sdílených pokojích a různé sociální zóny pro interakci s ostatními cestovateli.

Pokud se chcete ponořit do přírody a zažít v Japonsku jedinečnou zkušenost, můžete se rozhodnout pro pobyt v rybářské vesnici nebo horském městečku. V těchto menších oblastech máte možnost zapojit se do tradičních venkovských činností, jako je rybaření, pěší turistika nebo zemědělství. Můžete si pronajmout menší chatky nebo guesthousy, které nabízejí útulné ubytování a domácí atmosféru. Tyto venkovské oblasti také často poskytují fantastický výhled na moře nebo hory, takže se můžete těšit na krásný výhled z vašeho okna.

Japonsko Šikoku nabízí mnoho možností ubytování, aby vyhovovaly různým vkusům a rozpočtům. Ať už si vyberete tradiční ryokan, moderní hotel nebo ubytování v přírodě, budete mít možnost zažít Japonsko z autentického hlediska a vychutnat si jeho neuvěřitelnou kulturu a scenérii.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky