Hledejte nejlepší nabídky letenek

Japonsko Sapporo

Nejčastější dotazy a odpovědi Japonsko Sapporo


1) Jaké jsou nejlepší pamětihodnosti v Sapporu?
Odpověď: Mezi nejlepší pamětihodnosti v Sapporu patří například Sapporo TV Tower, Odori Park, Sapporo Clock Tower, Sapporo Beer Museum nebo Historic Village of Hokkaido.

2) Jaká je nejlepší doba roku pro návštěvu Sappora?
Odpověď: Nejlepší doba roku pro návštěvu Sappora je v zimě, kdy se koná slavný sněhový festival. Nicméně, Sapporo je krásným místem k návštěvě celoročně.

3) Jak se dostat z letiště do centra Sappora?
Odpověď: Nejlépe se dostanete z letiště do centra Sappora autobusem nebo taxíkem. Toto město má také jednu z nejmodernějších metropolitních sítí na světě, takže můžete využít také metra.

4) Kde se nachází nejlepší místa pro nákupy v Sapporu?
Odpověď: Sapporo má mnoho obchodních center, ale nejlepší místa pro nákupy jsou Tanukikoji Shopping Arcade a Susukino Shopping District.

5) Jaké jsou nejlepší restaurace v Sapporu a co bych měl ochutnat?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Sapporu patří například Sushizanmai, Nemuro Hanamaru Susukino, Tajima Steak House a Ramen Yokocho. Doporučujeme ochutnat místní speciality, jako je miska s rybími kousky (kaisen-don), místní ramen (Sapporo ramen) nebo kurobuta (japonské vepřové maso).


Letenka Japonsko Sapporo


Letenka do Japonska - Objevte krásy Sappora!

V dnešní hektické době, kdy se pořád spěchá a málo času zůstává pro odpočinek, je nejdůležitější najít si chvíli na relaxaci a načerpat novou energii. Pokud hledáte ideální místo pro svou dovolenou, které nabízí kombinaci přírodních krás, bohaté historie a fascinující kultury, pak je Japonsko a město Sapporo to pravé pro vás!

Sapporo, hlavní město japonského ostrova Hokkaidó, je jedno z největších a nejmodernějších měst v zemi. Jeho poloha na severu Japonska dává návštěvníkům příležitost pozorovat zázraky čtyř ročních období. Ať už se rozhodnete navštívit Sapporo v létě nebo v zimě, vždy vás překvapí svou nádhernou atmosférou.

Jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Sapporu je Odori Park, který je s 1,5 kilometru jedním z nejdelších městských parků na světě. Rostou zde tisíce květin, což z parku dělá šumivý až symfonický zážitek. Během zimních měsíců se park promění v jednu z největších sněhových sochových výstav na světě, známou jako Sapporský sněhový festival. Návštěvníci zde mohou obdivovat impozantní sochy vytesané z místního sněhu.

Dalším zajímavým místem je tzv. staré Sapporo, kde můžete objevit bohatou historii města. Mezi historické budovy patří například bývalá vládní budova Hokkaidó, která byla postavena v západním stylu a je nyní přístupná veřejnosti. Nedaleko se nachází budova pivovaru Sapporo, známá svou turistickou prohlídkou a možností ochutnávky místního piva.

Pokud máte rádi přírodu a outdoorové aktivity, pak byste neměli vynechat návštěvu hor Yotei nebo Niseko. Tyto hory jsou oblíbeným cílem pro lyžaře a snowboardisty z celého světa díky jejich perfektním podmínkám. V létě mohou návštěvníci vyrazit na pěší túru po horách, kde je jim odměnou nádherný výhled na okolní krajinu.

A co by to bylo za návštěvu Japonska bez poznání zdejší kultury a gastronomie? Sapporo je známé svou vynikající kuchyní, zvláště svým místním jídlem, jako jsou miso polévka, sushi a japonské grillované maso - yakiniku. Můžete si vychutnat tyto speciality na některém z místních trhů s potravinami nebo v útulných restauracích po celém městě.

Cesta do Sappora může být jednoduchá a snadná, protože existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí letenky do Japonska. Stačí si najít vhodný termín, vybrat si to nejlepší spojení a za pár hodin se ocitnete v tomto malebném japonském městě.

Japonsko je zemí fascinujících kontrastů a krás. Město Sapporo je jednou z nejlepších destinací, kde můžete zažít nejen moderní japonskou kulturu, ale také pochopit tradice a historii tohoto úchvatného místa. Nechte se vtáhnout do světa Sappora a prožijte dovolenou plnou nepopsatelných zážitků!


Dovolená Japonsko Sapporo


Sapporo je největším městem na japonském ostrově Hokkaidó a je oblíbenou destinací pro ty, kteří plánují dovolenou v Japonsku. Město je známé svou bohatou historií, krásnou přírodou a skvělou kuchyní.

Jedním z nejvíce očekávaných okamžiků každý rok v Sapporu je slavný legendární sněhový festival. Tento festival se koná v únoru a přitahuje miliony návštěvníků z celého světa. Hlavní atrakcí festivalu jsou ohromné sochy vyrobené ze sněhu a ledu, které jsou umístěny po celém městě. Návštěvníci se mohou procházet ulicemi a obdivovat tyto impozantní umělecké díla ve stavbách z ledu, které se třpytí ve světle. Festival také nabízí bohatý program se zábavnými akcemi, koncerty a tradičními jídly, které návštěvníci mohou ochutnat.

Další z neodmyslitelných zážitků, které si návštěvníci mohou užít v Sapporu, je návštěva pivařské pivovary Sapporo Brewery. Tato historická pivovarna je jednou z nejznámějších v Japonsku a nabízí možnost shlédnout výrobu piva a ochutnat některé ze světoznámých značek, které zde vznikají. Návštěvníci se mohou naučit o historii piva v Japonsku a prohlédnout si exponáty spojené s pivem. Po prohlídce mohou zastavit v pivovarské restauraci a ochutnat tradiční japonská jídla, která jsou perfektním doplňkem k vychlazenému pivu.

Pokud jde o přírodu, Sapporo nabízí mnoho krásných parků a zahrad. Nejznámější z nich je Odori Park, který se táhne 1,5 kilometru od centra města. Tento park je ideálním místem pro odpočinek, procházky a pikniky. Nabízí také výhled na okolní hory a je obklopený budovami plnými obchodů, restaurací a kaváren. Dalšími parky, které stojí za návštěvu, jsou Nakajima Park se svou malebnou jezerní krajinou a park Moerenuma, který je proslulý svým moderním designem a uměleckými díly.

Konečně, pokud jde o kuchyni, Sapporo je známé svými lahodnými specialitami. Jedním z nich je miso ramen, tradiční japonská nudlová polévka s fazolemi miso, která je považována za místní delikatesu. Další kulinářskou specialitou je Genghis Khan, grilované jehněčí maso, které je podáváno s různými omáčkami a přílohami.

Sapporo je tedy nezapomenutelnou destinací pro každého, kdo plánuje dovolenou v Japonsku. S jeho krásnou přírodou, fascinující historií a výjimečnou kuchyní nabízí návštěvníkům nekonečné možnosti objevování. Bez ohledu na to, zda se jedná o návštěvu slavného sněhového festivalu, ochutnávání tradičních jídel nebo procházku krásnými parky, Sapporo je opravdu jedním z pokladů Japonska.


Počasí Japonsko Sapporo


Sapporo je jedno z nejvýznamnějších měst na severním ostrově Japonska, Hokkaidó. Sapporo je známé svým dálným a studeným zimním počasím, které přitahuje turisty z celého světa.

Zima v Sapporu je obvykle dlouhá a chladná s průměrnými teplotami, které se pohybují okolo -2 °C. Ve vyšších nadmořských výškách město často zažívá sněhové bouře a značnou sněhovou pokrývku. Město je i proslulé svými ročními sněhovými festivaly, které nabízí ohromující architektonické stavby a sochy z ledu a sněhu.

Na rozdíl od zimy je léto v Sapporu obvykle vlhké, studené a deštivé. Průměrné teploty se pohybují mezi 20-25 °C, což může být pro některé návštěvníky překvapením, protože si Japonsko často spojují se s příjemným teplým letním počasím. Je však velmi důležité si před cestou do Sappora zkontrolovat předpověď počasí a případně se připravit na déšť.

Podzim a jaro v Sapporu jsou obvykle příjemné s mírnými teplotami. Na podzim můžete obdivovat krásné listnaté stromy, které se na ostrově Hokkaidó mění do živých a teplých barev. Jaro je období kvetoucích sakur (třešní), což je pro Japonsko velmi významné období. Sapporo není výjimkou a lidé z celého města a okolí se scházejí, aby společně slavili krásu sakur.

I když Sapporo může být známé svým chladným počasím, město nabízí mnoho turistických atrakcí a aktivit po celý rok. Bez ohledu na roční období je Sapporo zajímavým místem pro poznávání japonské kultury, gastronomie a procházek mezi nádhernou přírodou.

Pokud plánujete návštěvu Sappora, doporučuje se dbát na připravenost na chladné a deštivé podmínky, ať už jste v létě nebo v zimě. Vyvarujte se nepříjemným překvapením a užijte si krásy tohoto města a jeho unikátního počasí.


Ubytování Japonsko Sapporo


Japonsko je země plná kontrastů, kde se uprostřed městského života můžete ocitnout v klidu a přírodě. Mezi jedno z míst, které nabízí únik z městského ruchu, patří město Sapporo, hlavní město ostrova Hokkaido. Sapporo je známé svým chladným klimatem, ale zároveň i krásnou přírodou a výbornou kuchyní. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, určitě vás budou zajímat i tipy na ubytování.

V Sapporu se nachází celá řada hotelů, hostelu i Airbnb. Pokud hledáte levnější variantu ubytování, můžete zvolit například hostel. Jedním z nich je Asahikawa Toyo Hotel, který se nachází v městské čtvrti Susukino, blízko řeky Toyohira. Hostel nabízí několik typů pokojů, od společenských místností až po privátní pokoje pro dva a více osob. Přestože se jedná o levnější variantu ubytování, hostel je dobře vybaven a interiéry jsou moderní a pohodlné. Blízkost řeky a přírody navíc nabízí skvělé možnosti pro procházky a relaxaci.

Pokud preferujete pobyt v hotelu, můžete zvolit například Sapporo Grand Hotel, který se nachází přímo v centru města. Tento hotel nabízí širokou škálu pokojů, ať už se jedná o jednolůžkové, dvoulůžkové nebo luxusní apartmány. Kromě pohodlného ubytování se můžete těšit i na vynikající restaurace, wellness centrum a další možnosti relaxace, jako je například sauna. Pokud se rozhodnete ubytovat v tomto hotelu, určitě nebudete zklamáni.

Další možností na ubytování v Sapporu je Airbnb, které nabízí širokou škálu možností od privátních pokojů až po celé byty. Pokud tedy hledáte ubytování s větší mírou soukromí a svobody, může být Airbnb tou správnou volbou pro vás. Sapporo nabízí řadu krásných bytů a apartmánů, které jsou plně vybavené a nabízejí pohodlný pobyt i pro delší dobu. Jedním z doporučených bytů je například byt s názvem Cozy Room in Sapporo, který se nachází v blízkosti centra města a nabízí pohodlné ubytování i pro více osob.

Celkově platí, že Sapporo má co nabídnout pro každého, ať už si vyberete jakýkoliv způsob ubytování. Důležité je zvážit, co přesně vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu. Bez ohledu na to, jak se rozhodnete, můžete se těšit na skvělý pobyt v krásném městě, které nabízí jak relaxaci, tak i adrenalinové zážitky.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky