Hledejte nejlepší nabídky letenek

Jamajka Fern Gully

Počasí Jamajka Fern Gully


Jamajka, známá svými bílými písečnými plážemi, krásnými korálovými útesy a tamějším reggae rytmem, je také domovem jedné unikátní přírodní atrakce - Fern Gully. Tato nádherná údolí, nacházející se v kraji Saint Ann, jsou jedinečná svou neuvěřitelnou flórou a faunou. Ale kromě toho má i zajímavé počasí, které ovlivňuje celou oblast.

Jamajka je ostrov v Karibském moři, který se nachází v jižní části od Kuby. Díky své poloze v tropické zóně se zde setkáváme s horkým a vlhkým klimatem po většinu roku. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25-30 °C, takže tato oblast je ideální pro milovníky tepla a slunce.

Co se týče srážek, Jamajka je známá svými dešťovými obdobími. Nejvíce srážek spadne v období od května do října. Během tohoto období je často počasí velmi deštivé a vlhké, s možností tropických bouří. Zajímavostí je, že srážkový průměr se v různých částech ostrova liší. Na severu Jamajky, včetně Fern Gully, je více deštivé než na jihu.

Fern Gully samotný je místo, kde rostou vzrostlé stromy a kapradiny, díky kterým je toto místo tak charakteristické a nádherné. Tyto rostliny zabraňují slunečnímu světlu v pronikání do údolí, což dává tomuto místu neobyčejně chladné a vlhké mikroklima. I když se nachází na tropickém ostrově, návštěvníci mohou zažít příjemně osvěžující chladný vzduch a dešťové kapky na své cestě touto půvabnou krajinou.

Vzhledem k svému specifickému počasí a přítomnosti bohaté vegetace se Fern Gully stal oblíbeným místem i pro milovníky ptáků a dalších živočichů. V údolí můžete spatřit pestrobarevné papoušky, kolibříky nebo včely, které si sbírají nektar z květů. Místní průvodci jsou vždy velmi ochotní odpovědět na otázky a ukázat vám tyto fascinující tvory.

Ať už se rozhodnete navštívit Jamajku a její úžasná údolí Fern Gully během dešťového období, nebo v období sucha, jedno je jisté - zažijete jedinečnou atmosféru, kterou tento kousek Jamajky nabízí. Počasí zde ovlivňuje celý zážitek a dodává mu dojem tropického ráje prostoupeného zelení a vlhkem.

Ať už jste milovníkem deště nebo slunečního svitu, Jamajka s Fern Gully potěší srdce každého cestovatele. Země plná krás a přírodních pokladů je připravena vás přivítat svou jedinečnou atmosférou, kterou lze zažít jen zde.


Ubytování Jamajka Fern Gully


Jamajka je známá svými bujnými deštnými pralesy, které se táhnou po celém ostrově. Fern Gully je jedním z nejkrásnějších příkladů tohoto přírodního pozadí. Tuto oblast vyznačuje uskupení různých druhů kapradin, zvláštních květin, orchidejí a mnoha dalších rostlin, které tvoří samostatnou a ohromující vegetaci. Je to podobné kouzlu tropických lesů, které jsou k vidění v Atlantidě.

Aby turistům umožnili prožít toto nádherné prostředí, mnoho ubytovacích zařízení se nachází v okolí Fern Gully. Mezi nejpopulárnější patří Fern Gully Village, fern Gully Cottages, Fern Gully Oasis a mnoho dalších.

Fern Gully Village je ideálním místem pro tradiční jamajskou dovolenou. Toto zařízení nabízí několik typů pokojů, včetně místností s výhledem na deštný prales, apartmány s kuchyňským koutem a vybavení počítačem a prémiové apartmány s balkonem s výhledem na J&G Harbor. Kromě toho zahrnuje Fern Gully Village soukromý bazén, bar a posezení venku.

Fern Gully Cottages nabízí tři rustikální jednotky, které nabízejí příjemné a útulné ubytování v samém srdci deštného pralesa. Tyto chaty jsou vybaveny základními kuchyňskými spotřebiči, včetně ledničky a sporáku, a nabízejí elektrické ventilátory a vlastní koupelny. Kromě toho zahrnuje Fern Gully Cottages soukromé parkoviště a grilovací zařízení.

Fern Gully Oasis je moderní ubytování, které tamním návštěvníkům poskytuje přepych. Tyto luxusní apartmány mají prostorné koupelny, kuchyňské kouty a soukromé balkony s výhledem na okolní deštný prales. Fern Gully Oasis zahrnuje soukromý bazén a louku s lehátky a slunečníky.

Celkově lze říci, že ubytování v Fern Gully na Jamajce nabízí svým návštěvníkům možnost žít v přírodě a užít si mnoho druhů vegetace, které se jinde v Karibiku nenajdou. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, můžete prožít nekonečný výhled na okolní oblasti a užít si přírody, kterou Jamajka nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Jamajka Fern Gully


1. Co je Fern Gully?
Fern Gully je údolí v Jamajce, které je známé pro svou exotickou flóru, zejména kapradinami.

2. Jak se dostanu do Fern Gully?
Fern Gully se nachází ve St. Ann na severu Jamajky. Lze se tam dostat pomocí taxi, autobusu nebo pronájmem automobilu.

3. Kdy je nejlepší čas navštívit Fern Gully?
Nejlepší čas k návštěvě Fern Gully je během suchého období od ledna do dubna, kdy je pravděpodobnost deště nižší.

4. Jaké aktivity mohu v Fern Gully dělat?
V Fern Gully si můžete užívat procházky nebo jízdu na kole a obdivovat pestrobarevné kapradiny a tropickou vegetaci. Dále si můžete také zakoupit místní řemeslné výrobky.

5. Existuje nějaké vstupné do Fern Gully?
Ne, vstup do Fern Gully je zdarma.

6. Můžu si půjčit průvodce pro prohlídku Fern Gully?
Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vám bude poskytovat informace o flóře a přírodě v této oblasti.

7. Jak dlouho trvá prohlídka Fern Gully?
Délka prohlídky závisí na vás. Můžete strávit jen několik hodin procházkou nebo strávit celý den, pokud se rozhodnete pro vícedenní treking.

8. Je v Fern Gully možné kempovat?
Ano, v některých částech Fern Gully je možné kempovat. Doporučuje se však mít veškeré potřebné vybavení a povolení.

9. Existují restaurace nebo občerstvení v Fern Gully?
Ano, v okolí Fern Gully se nacházejí restaurace a občerstvení, kde si můžete pochutnat na místní kuchyni.

10. Jaké další atrakce jsou v okolí Fern Gully?
V blízkosti Fern Gully se nachází několik dalších turisticky atraktivních míst, jako je například Dunn's River Falls, Bob Marley's Mausoleum nebo Ocho Rios.


Dovolená Jamajka Fern Gully


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která vás zavede na exotické místo plné přírodních krás a dobrodružství, pak je Jamajka a zejména oblast Fern Gully tím pravým místem pro vás.

Fern Gully je jedinečný prales nacházející se na karibském ostrově Jamajka. Tento rozsáhlý les je domovem mnoha vzácných rostlin a zvířat, které se vyskytují pouze zde. Název Fern Gully je odvozen od obrovského množství kapradin, které zde rostou a vytvářejí úchvatné zelené koberce.

Jedním z nejlepších způsobů, jak prozkoumat tento úžasný prales, je se vydat na prohlídku, kterou vám rádi zajistí místní průvodci. Ti vám ukážou nejkrásnější a nejzajímavější místa v této oblasti a poskytnou vám informace o místních rostlinách a živočiší.

Během procházky Fern Gully se budete setkávat s mnoha druhy kapradin, jako například páskatce nebo samprosy. Budete se také potkávat s obrovskými stromy, které jsou domovem vzácných ptáků, jako je kolibřík jamajský nebo jamajský rudokřídlý ťuhýk.

Navštívíte také řeku Martha Brae, která protéká přímo skrz Fern Gully. Můžete si zde vychutnat osvěžující koupel nebo se vydat na romantickou plavbu na kánoi. Průzračné vody řeky vám umožní spatřit mnoho pestrobarevných ryb a dalších vodních živočichů.

Pro ty, kdo hledají více dobrodružství, je zde i možnost absolvovat zážitkovou jízdu v off-road vozidlech či lanovkou nad korunami stromů. Budete mít možnost spatřit panoramatický výhled na celý prales a okolní krajinu.

Fern Gully je také skvělým místem pro lidi, kteří se zajímají o místní kulturu. Průvodci vám rádi povyprávějí příběhy o tamějších obyvatelích, ať už o jejich tradičním způsobu života či o jejich bohaté hudební tradici, kterou Jamajka proslavila.

Pokud máte chuť ochutnat místní kuchyni, určitě se zastavte v jednom z místních restaurací a vychutnejte si lahodné jamajské speciality, jako je jerk chicken nebo ackee s pečenými banány.

Navštěva Fern Gully na Jamajce je jistě jedinečným zážitkem, který si budete pamatovat po celý život. Pokud toužíte po dovolené plné přírodních krás, dobrodružství a poznání nových kultur, pak není pochyb o tom, že Jamajka a Fern Gully jsou pro vás to pravé místo.


Letenka Jamajka Fern Gully


Jamajka je karibský ostrov, který patří k nejatraktivnějším turistickým destinacím na světě. Tuto exotickou destinaci můžete navštívit z mnoha míst, ale neexistuje lepší způsob, než letět na ostrov do Montego Bay a potom si užít nádhernou cestu do Fern Gully.

Fern Gully je údolí, které se nachází v srdci ostrova Jamajka. Je to jeden z nejkrásnějších přírodních záznamů této země a je plný ohromujících zelených pralesů, údolí a chráněných ekosystémů. Tento záznam ukazuje, jak je ostrov Jamajka bohatý na krásné krajinářské prvky a unikátní flóru a faunu.

K nejlepšímu zážitku z Fern Gully se dostanete autem. Trasa z Montego Bay do Fern Gully je asi 13 kilometrů dlouhá a nabízí neuvěřitelné výhledy na přírodu. Během cesty můžete obdivovat stínící střechy stromů a obrovské bambusové pole. Pro dobrou organizaci cesty se doporučuje pronajmout si auto s nástavcem k transportu svých věcí.

Pokud to nechcete dělat sami, můžete si objednat místního průvodce nebo navštívit vyhlídkovou platformu, kde se můžete podívat na panoramatický pohled na krásné Fern Gully z výšky. Tyto platformy jsou součástí turistických atrakcí, které přinášejí ekologickou a vzdělávací zkušenost.

Cena letenky do Montego Bay na Jamajce se pohybuje v závislosti na sezoně a odletovém letišti, na které se vydáte. Obvykle se cena pohybuje od 18 000 do 28 000 Kč za zpáteční letenku, ale stojí za to zaplatit si tuto zážitkovou dovolenou.

Kromě Fern Gully je na Jamajce spousta dalších turistických atrakcí, které si můžete užít. Zde jsou některé z nich:

- Dunns River Falls v Ocho Rios - jedna z nejznámějších turistických atrakcí na ostrově, národní památka a klenot Jamajky. Je to 183 metrů široká a 55 metrů vysoká vodopádová řeka.

- Martha Brae River v Falmouth - Využijte relaxační jízdu po řece na pramici, kde se můžete potápět do měkkých zvuků a krásy šumivé řeky.

- Blue Mountains - plné exotické rostliny a úchvatné krajiny, které připomínají celou řadu komerčních filmů.

Pokud hledáte mistrovskou paletu kulturních nabídek, zajděte si do Kingstonu, hlavního města Jamajky. Tam najdete muzea, galerie a kulturní centra, kde si můžete prohlédnout zajímavostí z minulosti a současnosti země. Kingston je navíc plný restaurací, kde si můžete pochutnat na exotických specialitách, jako je například jerk chicken nebo kokosové kari, a ochutnat nejlepší rum na světě.

Celkově je Jamajka dech beroucí destinací plná neuvěřitelných zážitků, které si budete pamatovat celý život. Ať už navštívíte Fernando Gully, Dunkirk, Marleyho dům nebo jednu z mnoha pláží na ostrově, bude to jedna ze zážitkových dovolených vašeho života.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky