Hledejte nejlepší nabídky letenek

Izrael Galilejské jezero

Ubytování Izrael Galilejské jezero


Izrael je známý svými mnoha krásnými a historickými místy, a jeden z nejvýznamnějších je Galilejské jezero. Leží v severní části země a je obklopen zelenými horami, což jej dělá oblíbeným cílem turistů a poutníků.

Jezero Galilea, taktéž nazývané Kinneret, je největší sladkovodní jezero v Izraeli a leží na nadmořské výšce 209 metrů pod úrovní moře. Má rozlohu přibližně 166 čtverečních kilometrů a je obklopen přírodními a historickými zajímavostmi, které jej činí unikátním.

Ubytování v okolí Galilejského jezera nabízí několik možností pro různé typy cestovatelů. Podél jezera se nachází mnoho malých měst a vesnic s pohodlnými hotely, plážovými rezorty, rodinnými penziony a pronájmem dovolenkových domů. Místní ubytování je často moderní, dobře vybavené a nabízí pohodlí a relaxaci po celý den strávený objevováním okolí.

Turisté, kteří si chtějí užít plážovou atmosféru, mají na výběr několik veřejných pláží kolem jezera. Tyto pláže mají čistou vodu a naprosto úchvatný výhled na hory. Mnoho z nich je vybaveno sprchami, toaletami a piknikovými stoly, takže si můžete užít odpoledne u vody a posnídat ve stínu stromů.

Pro ty, kteří hledají historickou stránku regionu, je nejznámější lokalitou Kafarnaum. Je to starověké město, ve kterém se nachází pozůstatky římských a byzantských staveb. Cestovatelé mohou navštívit také oblíbenou lokalitu zvanou Bůžkovy kopce, kde se legendárně předpokládá, že Ježíš Kristus vyučoval své učedníky.

Jezero je také obklopené národním parkem, zvaným Park Kfar Blum. Tento park nabízí různé atrakce, jako jsou pěší trasy, cyklotrasy a rafting na řece Jordán. Návštěvníci mohou podniknout rybářský výlet na jezeře, nebo si pronajmout kajak a prozkoumat jeho klidné vody.

Nezapomenutelný zážitek představuje plavba na jezeře. Místní lodě zvané "Kinnerety" nabízejí turistům možnost vidět jezero z jiné perspektivy. Během plavby se mohou návštěvníci kochat krásným výhledem na okolní hory a starobylé osady.

Ubytování u Galilejského jezera je opravdu rozmanité a splní potřeby každého cestovatele. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní rezort na pláži, klidný penzion obklopený přírodou, nebo pronájem dovolenkového domu se skupinou přátel, je tu pro každého něco. Ať už navštívíte Galilejské jezero na dovolenou nebo jako součást poutní cesty, je to místo, které vás nadchne svou krásou a historií.


Letenka Izrael Galilejské jezero


Izrael je zemí bohatou na historii a nádherná místa k návštěvě. Jedním z nejznámějších a nejatraktivnějších míst je Galilejské jezero. Toto jezero je přírodním pokladem, který poskytuje návštěvníkům nejen nádherné výhledy, ale také bohatou historii a kulturní zážitky.

Galilejské jezero, které je také známé jako Genezaretské jezero nebo Tiberiadské jezero, se nachází v severním Izraeli a je největším sladkovodním jezerem v zemi. Je okouzlující přírodní oáza, která přitahuje turisty, náboženské poutníky a milovníky přírody z celého světa.

Jezero je obklopeno nádhernými kopcemi a útesy. Jeho vody jsou klidné a čisté, a proto je ideální pro různé vodní aktivity. Turisté se mohou potápět, plavat, rybařit či si pronajmout malou loďku a prozkoumat krásy jezera. Díky množství ryb je Galilejské jezero také oblíbeným místem pro rybáře, kteří se sem rádi vydávají vyzkoušet své dovednosti a odpočinout si od ruchu velkoměsta.

Galilejské jezero je však také důležitým náboženským místem. Podle biblických záznamů to bylo právě u tohoto jezera, kde Ježíš Kristus chodil po vodě a prováděl zázraky. Mnoho turistů a věřících se sem každoročně vydává, aby navštívilo různá náboženská místa a církevní památky, které se okolo jezera nacházejí. Například město Tiberias, které leží na břehu jezera, je považováno za jedno z nejdůležitějších náboženských center v Izraeli.

Nejen náboženská, ale také historická a kulturní hodnota Galilejského jezera je značná. V okolí jezera se rozkládají starověká města a vesničky s historickými památkami, jako je například Korazin, který je známý svými starověkými synagogami, Bet Saida, město pravděpodobně pocházející z doby Ježíše Krista, a město Kafarnaum, které je zmiňováno v Bibli jako jedno z míst, kde Ježíš žil a působil.

Navštívit Galilejské jezero a jeho okolí je zážitkem pro každého, kdo má rád onu vzácnou kombinaci přírodní krásy, historie a náboženských míst. Je to místo, kde můžete najít klid a harmonii, nechat se unášet okouzlujícím prostředím a objevit tajemství minulosti. Letenka do Izraele, přesněji k Galilejskému jezeru, je jistě investicí do zážitků, které na vás budou ještě dlouho zapůsobit.


Počasí Izrael Galilejské jezero


Izrael Galilejské jezero se nachází v severní části Izraele a je známé také pod názvem Genezaretské jezero nebo Kinneret. Toto jezero je velmi zajímavým místem jak z hlediska historie, tak i z hlediska přírody a počasí.

Z hlediska počasí je Galilejské jezero ovlivněno místními podnebími. V létě je zde velké množství slunečního svitu a teplota se pohybuje kolem 30 °C. Nicméně v noci se teplota může výrazně snížit a to až na 20 °C. V zimě jsou noci chladnější a teplota se pohybuje okolo 10 °C. Denní teploty jsou většinou kolem 20 °C.

Dalším faktorem, který ovlivňuje počasí Galilejského jezera jsou větry. Jezero je obklopeno horami a proto jsou větry poměrně silné. V létě jsou to teplé větry, které přinášejí rozsáhlé množství prachu a písku. V zimě jsou větry chladné a přinášejí s sebou srážky, jako jsou bouřky či déšť.

Jezero je také známé pro své výrazné změny hladiny. Může se snížit až o metr za jeden rok. Na Galilejském jezeře je zřízena řada vodních zdrojů, které pomáhají udržovat vodní hladinu v rovnováze a zajistit, aby místní obyvatelé měli dostatek vody pro zemědělství a průmysl.

Z hlediska přírody je Galilejské jezero bohaté na život. Je plné ryb, jako jsou okouni, kapři, amury a sumci. Rostou zde také mnohé druhy stromů a keřů, jako jsou rozmarníky, borovice a cypřiše. Kvůli zvýšení vodní hladiny bylo třeba v letech 1908-1920 obnovit zavlažovací systémy pro oblasti okolo Galilejského jezera. Rolníci zde pěstují citrusové plody, bavlnu, rýži a víno.

Co se týče historie, Galilejské jezero bylo místem, kde Ježíš z Kafarnauma získal své nejprvnější následovníky – rybáře Petra a jeho bratra Ondřeje. Na pobřeží jezera se nacházejí mnohé historické památky, jako jsou zříceniny starověkých měst, jako například Kafarnaum, Magdala nebo Betsaida.

Celkově lze říci, že Galilejské jezero je unikátním místem, které stojí za to navštívit a poznat jeho krásy. Kombinace krásného počasí, překrásné přírody a bohaté historie nabízí mnoho zážitku pro každého návštěvníka.


Dovolená Izrael Galilejské jezero


Dovolená v Izraeli je jedinečnou zkušeností, která nabízí nejen krásné pláže a historické památky, ale také překrásné Galilejské jezero. Toto jezero se nachází na severu Izraele, a v důsledku svého unikátního prostředí je populární mezi turisty z celého světa.

Ačkoli se jezero nalézá na území pouhých 64 kilometrů čtverečních, nabízí rozmanitou nabídku atrakcí a aktivit. Například si můžete zapůjčit kajak, vodní lyžařské vybavení nebo si vyzkoušet windsurfing. Pro milovníky rybaření je jezero také perfektním místem, protože zde žije bohatá populace ryb, včetně tilapie a karp.

Ale Galilejské jezero je také důležitým biblickým místem, protože podle Bible zde Ježíš vyučoval a prováděl zázraky. Na březích jezera se nachází mnoho křesťanských poutních míst, jako je například Kafarnaum nebo Tabgha.

Jezero je obklopeno kopcemi a hory nad ním nabízejí velmi pěkné výhledy. Pro ty, kteří se chtějí podívat na okolí, existuje mnoho turistických stezek, kde si můžete prohlédnout okolní přírodu a pozorovat zdejší ptactvo.

Pokud hledáte něco trochu jiného, můžete navštívit město Tiberias, které se nachází na břehu jezera. Tato historická lokalita nabízí mnoho památek a muzeí. Zvláště zajímavé jsou ruiny římského paláce Heroda Antipase a termální prameny Hamat Tiberias.

A pro ty, kteří se chtějí užít večerní atmosféru, jsou k dispozici mnohé restaurace a kavárny přímo na břehu. Tam si můžete vychutnat skvělou večeři a pozorovat krásný západ slunce nad jezerem.

Celkově lze říci, že návštěva Galilejského jezera je nezapomenutelný zážitek, zejména pro ty, kteří chtějí poznat kus z biblické historie, užít si nádhernou přírodu, zkusit nové vodní sporty nebo se jednoduše uvolnit a užít si klidné chvíle v příjemném prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Izrael Galilejské jezero


1. Jaké je klima v oblasti Galilejského jezera?
Odpověď: Klima v oblasti Galilejského jezera je subtropické, s horkými lety a mírnými zimami. Průměrné teploty se pohybují kolem 30 °C v létě a kolem 20 °C v zimě.

2. Jsou v Galilejském jezeře nějaké ryby?
Odpověď: Ano, v Galilejském jezeře se nachází mnoho druhů ryb, včetně pstruha obecného, candáta, kapra, sumce, líně a dalších.

3. Kolik jezer má Izrael a jaké jsou jejich názvy?
Odpověď: Izrael má několik jezer, například Galilejské jezero, Mrtvé moře, Tiberiadské jezero a Kineret.

4. Které město je nejblíže k Galilejskému jezeru?
Odpověď: Nejblíže k Galilejskému jezeru je město Tiberias, které se nachází na jeho jižním břehu.

5. Jsou v okolí Galilejského jezera nějaká historická místa?
Odpověď: Ano, v okolí Galilejského jezera se nachází mnoho historických míst, včetně města Nazaret, Kafarnaum, Tabgha a dalších, které jsou spojené s Ježíšem Kristem.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky