Hledejte nejlepší nabídky letenek

Itálie Ravenna

Ubytování Itálie Ravenna


Ravenna, italské město ležící na východě země nedaleko Jaderského moře, je jedním z nejznámějších turistických cílů v Itálii. Přestože je nevelké, Ravenna je bohatá na historii, umění a kulturu. Kromě toho vám také nabízí skvělé možnosti ubytování, které zde najdete.

Ravenna je známá především díky svým raně křesťanským a byzantským památkám, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Město obklopují starobylé hradby a uvnitř areálu se nachází osm nádherných kostelů, které zdobí mozaiky z 5. a 6. století. Mezi nejvýznamnější patří Bazilika San Vitale, kde se nachází krásné mozaiky ukazující císaře Justiniana a jeho manželku Theodoru.

Příjemné ubytování v Ravenně najdete v různých cenových kategoriích. Město nabízí celou řadu hotelů, penzionů a apartmánů. Pro ty, kteří přijíždějí s menším rozpočtem, jsou k dispozici hostely a levnější hotely, které nabízejí základní vybavení za příznivé ceny. Pro ty, kdo preferují větší komfort a luxus, jsou k dispozici pětihvězdičkové hotely a exkluzivní resorty.

Pokud hledáte autentický italský zážitek, měli byste zvážit ubytování v jednom z tradičních pensionátů. Tyto rodinné podniky vám nabídnou přátelskou atmosféru a osobní přístup. Majitelé často sdílí své znalosti a tipy na místní restaurace, historické památky a atrakce.

Pokud preferujete větší prostor, v blízkém okolí Ravenny najdete také nabídku apartmánů a vil. Tyto možnosti vám umožní prozkoumat město a okolní oblast podle vlastního rozvrhu a zároveň si vychutnat soukromí a pohodlí vlastního ubytování.

Ubytování v Ravenně je nejlepší si rezervovat předem, zejména v letních měsících a během hlavní turistické sezóny. Město je oblíbenou destinací jak pro jednodenní výlety, tak i pro delší pobyty, a proto je lepší mít zajištěné ubytování předem, abyste se vyhnuli zklamání.

Ravenna je ideálním místem pro ty, kteří chtějí objevovat italské umění, historii a kulturu a zároveň si vychutnat pobyt u moře. Bez ohledu na váš rozpočet nebo preference v ubytování, v Ravenně se určitě najde něco, co splní vaše očekávání. Hodiny strávené obdivováním mozaik, procházkou po úzkých uličkách a ochutnávání místních specialit budou nezapomenutelnými momenty vaší návštěvy Ravenny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Ravenna


Jaké jsou nejlepší památky v Ravenně?
Ravenna je známá svými mozaikovými bazilikami, jako například Bazilika San Vitale, Bazilika Sant'Apollinare Nuovo a Bazilika Sant'Apollinare in Classe. Další populární památky zahrnují Mausoleum Galla Placidia a Archbiskupský palác.

Jaké jsou nejlepší pláže v Ravenně?
Ravenna má několik písčitých pláží, které jsou populární u turistů. Mezi nejlepší patří Lido di Dante, Lido Adriano, Marina di Ravenna a Lido di Classe.

Kde v Ravenně mohu vidět mozaiky?
Mozaikové baziliky v Ravenně jsou hlavními místy, kde můžete vidět tyto umělecké skvosty. Navštivte Baziliku San Vitale, Baziliku Sant'Apollinare Nuovo, Baziliku Sant'Apollinare in Classe, Mausoleum Galla Placidia a Baptisterium Neoniano.

Jaké jsou kulturní akce v Ravenně?
Ravenna je známá svými kulturními akcemi, jako je Ravenna Festival, který se koná každý rok od června do července a nabízí koncerty klasické hudby a divadelní představení. Další populární akce zahrnují Mezinárodní festival poezie, který se koná v říjnu, a Ravenna Nightmare Film Festival, který se koná v listopadu a zaměřuje se na hororové a fantastické filmy.

Kde mohu ochutnat tradiční italskou kuchyni v Ravenně?
Ravenna nabízí mnoho restaurací a trattorií, které vaří tradiční italské jídla. Doporučuje se zkusit speciality jako lasagne, piadina (tenká placky plněná salámem, sýrem nebo zeleninou), strozzapreti (těstoviny) a cappelletti (plněné těstoviny). Také se nezapomeňte pochutnat na místním vínu a dezertech, jako je torta di riso (rýžový dort) a tiramisu.

Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Ravenně?
Ravenna je snadno dostupná prostřednictvím veřejné dopravy. Město má dobře fungující autobusovou síť, která vás doveze do různých částí města. Můžete také půjčit kolo prozkoumat město, nebo si případně pronajmout auto, abyste mohli objevovat i okolní oblasti.


Letenka Itálie Ravenna


Itálie je známá svou bohatou historií, úchvatnými památkami a nádhernými plážemi. Jedním z mnoha skvostů této země je i město Ravenna, které se nachází na východě Itálie, nedaleko jaderského pobřeží.

Ravenna je jedno z nejvýznamnějších kulturních center v Evropě a je světově známá díky svým byzantským mozaikám, které jsou zapsány na seznamu UNESCO. Tato mozaika, která se nachází v několika kostelech a mauzoleích v Ravenně, jsou jednou z největších atrakcí pro turisty z celého světa.

Navštěvovateli Ravenny nabízí také mnoho dalších zajímavostí. Město samo o sobě je velmi malebné a je zde možnost projít se historickým centrem plným úzkých uliček, krásných náměstí a historických budov. Zajímavým místem je také hrad Rocca Brancaleone, který byl postaven na začátku 15. století a dnes slouží jako kulturní centrum, kde se konají výstavy a koncerty.

Další atrakcí pro návštěvníky Ravenny jsou velkolepé kostely - například bazilika Sant'Apollinare Nuovo a basilika San Vitale. Tyto kostely jsou dokonalým příkladem byzantské architektury a jsou zdobeny neuvěřitelnými mozaikami.

Pokud máte rádi umění, pak je pro vás v Ravenně také dostatek uměleckých galerií a muzeí. Můžete navštívit například Národní muzeum Ravenna, kde naleznete mnoho uměleckých děl a historických artefaktů.

Ravenna je také ideálním výchozím bodem k návštěvě blízkých pláží na pobřeží Jaderského moře. Tyto pláže jsou známé svou krásnou přírodou, čistým mořem a písečným plážemi. Můžete si zde užít slunečního odpočinku, koupačku nebo si vyzkoušet různé vodní sporty.

Cesta do Ravenny je velmi jednoduchá. Nejbližším mezinárodním letištěm je letiště Bologna, které se nachází asi 70 kilometrů od Ravenny. Z letiště Bologna je možné se do Ravenny dostat pohodlně autobusem nebo vlakem. Další možností je také letět na letiště Rimini, které je vzdáleno asi 80 kilometrů.

Ravenna je jedním z těch měst, které jsou skutečným pokladem Italii. Toto malebné město vás ohromí svou krásou a historií. Navštivte Ravennu a prožijte nezapomenutelnou dovolenou plnou kultury, umění a krásných pláží.


Počasí Itálie Ravenna


Ravenna – město bohaté historie a zářící sluncem

Itálie je země s bohatou historií, úchvatnou architekturou a bezchybným stylem života. Jedním z jejích nejkrásnějších míst je město Ravenna, které se nachází v regionu Emilia-Romagna.

Ravenna se může pyšnit nejen svými historickými památkami, jako je kostel Sant'Apollinare Nuovo, mauzoleum GALLA placidii nebo dóm San Vitale, ale také svým příjemným podnebím. Město leží ve vnitrozemí, v blízkosti Jaderského moře, což znamená, že byste zde mohli zažít příjemná teplá léta a mírné zimy.

Léto v Ravenně (červenec a srpen) je typicky teplé a slunečné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 30°C, ale může dosáhnout i teploty přesahující 35°C. Návštěvníci si mohou užít dlouhé slunečné dny a vydat se na procházky historickým jádrem města. Při návštěvě Ravenny byste si neměli nechat ujít nádherné mozaiky, které můžete obdivovat v místních kostelech.

Podzim (září a říjen) je také v Ravenně velmi příjemný. Teploty jsou stále poměrně vysoké, ale mírněji než v létě. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25°C a je zde menší množství turistů, což znamená, že si můžete užít klidnější atmosféru a prozkoumávat město bez dlouhých front.

Zima v Ravenně (prosinec až únor) je mírná a vlhká. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10°C, ale může výrazně klesnout během chladných dní. Město má své kouzlo i v zimě díky vánočnímu trhu a světelnému festivalu, který přitahuje mnoho návštěvníků.

Jaro (březen a duben) je v Ravenně opět příjemné. Teploty začínají stoupat, průměrně se pohybují kolem 15°C a postupně se zvyšují na příjemných 20°C. Toto je ideální období pro procházky podél pláže, kterou najdete na jihovýchodním pobřeží Itálie.

Co se týče srážek, Ravenna je známá svými sezónními dešti. Nejvíce srážek zaznamenává v zimě a na jaře, ale návštěvníci si stále mohou užít převážně slunečných dní, i během těchto období.

Ravenna je opravdovým skvostem severní Itálie. S bohatou historií, úchvatnou architekturou a příjemným podnebím si tento klenot zaslouží být na seznamu míst, která je třeba navštívit. Ať už se rozhodnete pro letní koupání v Jaderském moři, podzimní relaxaci v historickém centru či prozkoumávání památek, Ravenna vám poskytne zážitek, který si budete pamatovat navždy.


Dovolená Itálie Ravenna


Itálie patří mezi nejkrásnější země na světě, nabízející bezkonkurenční kombinaci historických památek, malebných vesniček a překrásných pláží. Mezi tato místa bezesporu patří i Ravenna, půvabné město ležící při pobřeží Jaderského moře. Pokud si chcete užít dovolenou v Itálii, Ravenna by měla být na vašem seznamu míst, které rozhodně nesmíte vynechat.

Historické památky

Ravenna byla jedním z nejdůležitějších měst římské říše a později i Byzantské říše, což se projevilo nejen v podobě historických památek, ale i v podobě uměleckých děl, které jsou na celém území města roztroušeny. Nejvýznamnějšími památkami, které stojí za návštěvu, jsou Bazilika San Vitale, kde se nacházejí slavné mozaiky z 6. století, Bazilika Sant’Apollinare Nuovo, kde lze vidět jedny z nejkrásnějších mozaikových dekorací po celé Evropě, a Mausoleo di Galla Placidia, kde jsou úctyhodné dekorace a fresky.

Překrásné pláže

Ravenna se může pochlubit i několika krásnými plážemi, kde si můžete odpočinout a užít si sluníčka a moře. Největší z nich je Lido di Dante, které nabízí pohodovou atmosféru, bílý písek a čisté moře. Dalšími plážemi jsou Lido di Classe, Lido di Savio a Milano Marittima, kde se kromě koupání můžete věnovat i sportovním aktivitám, jako jsou například surfování a windsurfing.

Vynikající gastronomie

Itálie je známá skvělou kuchyní, a Ravenna určitě není výjimkou. V této oblasti se vyrábějí výborná vína, jako jsou Sangiovese, Lambrusco a Albana, a najdete zde také mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční italskou kuchyni. Mezi typická jídla patří například Lasagne ravennate, Romagna Piadina a Tortellini di zucca.

Kromě historických památek, překrásných pláží a vynikající gastronomie nabízí Ravenna také mnoho kulturních akcí, jako jsou festivaly, výstavy a koncerty. Pokud hledáte místo, kde si můžete užít nejen krásné památky, ale i zábavu a odpočinek, Ravenna je tou správnou volbou.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky