Hledejte nejlepší nabídky letenek

Itálie Capri

Počasí Itálie Capri


Italský ostrov Capri je jedním z nejkrásnějších míst v celé Itálii. Nachází se v Tyrhénském moři, jižně od Neapole, a byl oblíbeným místem pro turisty již od starověku.

Co se týká počasí, Capri má typicky středomořské klima s mírnými zimami a horkými léty. Teploty se zpravidla pohybují mezi 15-25°C v zimě a 25-35°C v létě. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy mohou teploty stoupat až k 40°C.

V létě bývá na ostrově horko a suché, ale jelikož je Capri obklopen mořem, stále je zde příjemný vánek. V zimě jsou teploty nižší, ale stále se pohybují nad nulou a většinou se nevyskytují časté deště.

Nejlepší období k návštěvě Capri jsou jarní a podzimní měsíce, kdy jsou teploty příjemné a není zde tak velký nápor turistů. Během těchto období také můžete vychutnat krásné výhledy na Italské pobřeží a výlety na ostrov Ischia.

Co se týká srážek, Capri zpravidla patří k místům s nejnižšími hodnotami srážek v Itálii. Průměrná roční hodnota srážek se pohybuje okolo 800 mm.

Pro celkové pochopení klimatu Capri nezapomeňte, že ostrov má různé roční období a každé roční období má své vlastní specifické klimatické podmínky. V létě se můžete těšit na teplé slunečné dny, zatímco v zimě si můžete užít krásné výhledy na ostrov a oceán.

Celkově řečeno, Capri nabízí příjemné podnebí a krásné scenérie celoročně. Bez ohledu na to, kdy se do Capri vypravíte, budete mít jistě nezapomenutelný zážitek.


Letenka Itálie Capri


Capri je malý ostrov nacházející se v Tyrhénském moři u západního pobřeží Itálie. Tento malebný koutek je jedním z nejkrásnějších a nejoblíbenějších letovisek v celé zemi. Jeho okouzlující krajina, úchvatné pláže a bohatá historie lákají návštěvníky z celého světa.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat na Capri, je letecky. Cesta letenkou je rychlá, pohodlná a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Existuje několik leteckých společností, které nabízí spoje na tento ostrov, ať už přímo z Itálie nebo ze zahraničí.

Při letu na Capri budete mít příležitost obdivovat krásu Tyrhénského moře, horského pohoří a okolních italských pobřeží. Díky krátké délce letu je tento zážitek opravdu jedinečný a nemá obdoby.

Po příletu na letiště v Neapoli je jednoduché se dostat na Capri. Existuje několik možností, jak se dostat na ostrov. Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je přeprava lodí. V Neapoli se nachází několik přístavů, kde je možné nalézt lodní spoje na ostrov. Trasa trvá přibližně 45 minut a během cesty budete moci obdivovat nádherný výhled na Tyrhénské moře.

Po příjezdu na Capri se vám otevřou dveře do jednoho z nejkrásnějších italských letovisek. Ostrov je známý svými okouzlujícími plážemi, jako je slavná pláž Faraglioni, která je symbolem Capri. Toto přírodní božstvo tvoří tři impozantní kamenné věže, které zůstávají trvale zpod vody. Je to nevídaný pohled.

Dalšími hlavními atrakcemi Capri jsou Modrá jeskyně a Villa Jovis. Modrá jeskyně je přírodní jeskyně, která se nachází na severním pobřeží ostrova. Její zvláštností je, že sluneční světlo projíždí pod vodou, což jeskyni dává modré světlo. Je to něco, co jednoduše stojí za vidění.

Villa Jovis je zřícenina obrovského paláce z dob Římské říše. Tento palác postavil císař Tiberius jako své letní sídlo. Z terasy tohoto impozantního paláce měl císař úchvatný výhled na celý ostrov a Tyrhénské moře. Návštěva Villa Jovis je jako cesta do minulosti a nabízí překrásné historické zážitky.

Capri je také místem, kde se můžete vydat na některou z nejkrásnějších procházek v Itálii. Přírodní scenérie ostrova je téměř nepopsatelná a chodci mají mnoho možností výletů. Od horských stezek po klidné pobřežní procházky, každý návštěvník si zde najde co dělat.

Letenka na tuto nádhernou část Itálie, Capri, je nezáležitostí, která splní vaše sny o podmanivé pláže, historii a malebné přírodě. Díky kráse ostrova a jednoduché dostupnosti, je návštěva Capri nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Capri


1) Jak se dostanu na Capri?
- Nejlepší způsob je lodí ze Sorrenta, Neapole nebo Salerna. Také je možné využít helikoptéru z Neapole.

2) Jaké jsou nejlepší pláže na Capri?
- Nejoblíbenějšími plážemi jsou Marina Piccola, Faraglioni a Marina Grande.

3) Má Capri vlastní letiště?
- Ne, Capri nemá vlastní letiště. Nejbližší letiště jsou v Neapoli a Salernu.

4) Kde se dá na Capri nejlépe nakupovat?
- Na Capri se dá nakupovat v oblasti Via Camerelle, kde najdete spoustu butiků s luxusním zbožím.

5) Co stojí za to vidět na Capri?
- Mezi nejlepší atrakce patří Modrá jeskyně, Villa San Michele, Faraglioni skály a Anacapri.

6) Kdy je nejlepší doba na návštěvu Capri?
- Nejlepší doba na návštěvu Capri je od května do září, kdy je teplé počasí a krásné slunce.

7) Jaká je jídlo na Capri?
- Nejtypičtější jídla na Capri jsou caprese salát, ravioli caprese a limoncello.

8) Má Capri nějaké muzea?
- Ano, na Capri najdete muzeum Axel Munthe a regionální muzeum Campania.

9) Jaké jsou nejlepší aktivity na Capri?
- Nejlepší aktivity na Capri jsou prohlídka Modré jeskyně, pěší turistika po ostrově a plážování na Marina Piccola.

10) Musím mít vstupenku předem zakoupenou na Modrou jeskyni?
- Doporučuje se vstupenku si předem zakoupit online, nebo ji zakoupit v místě s předstihem, protože bývá velmi rušno a vstupenky se rychle vyprodávají.


Ubytování Itálie Capri


Capri je malebný italský ostrov, který se nachází v Tyrhénském moři u Neapolského zálivu. Je to jedno z nejkrásnějších míst v Itálii a každý rok sem přijíždí tisíce turistů, aby si užili jeho úchvatné přírodní krásy, historické památky a úžasné moře.

Pokud plánujete navštívit Capri a hledáte ubytování, máte na výběr z mnoha možností. Ostrov nabízí různé typy ubytování, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům.

Pro ty, kteří mají rádi luxus a exkluzivitu, je na ostrově k dispozici několik luxusních hotelů. Tyto hotely se nacházejí na překrásných místech s výhledem na moře a nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Můžete si zde užít soukromý bazén, spa centrum, restaurace s vynikajícími pokrmy a další luxusní přístřeší.

Pokud hledáte trochu cenově dostupnější variantu ubytování, můžete se rozhodnout pro menší hotely, penziony nebo apartmány. Tyto ubytovací formy nabízejí pohodlný a domácí pobyt za přijatelné ceny. Mnoho z nich se nachází v historickém centru Capri, takže budete mít snadný přístup ke všem důležitým turistickým atrakcím.

Pokud preferujete individuální pobyt, můžete se rozhodnout pronajmout si soukromou vilu či apartmán. Na ostrově je mnoho nabídek pronájmu luxusních vil s bazénem a nádherným výhledem na moře. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, které chtějí mít více prostoru a soukromí.

Pro ty, kteří hledají levné ubytování, jsou zde také možnosti jako hostely a levné hotely. Mnoho z nich se nachází ve městě Anacapri a v okolí, což je místo s malebnými uličkami, obchody a restauracemi.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si zvolíte, jistě budete spokojeni s atmosférou, kterou Capri nabízí. Město je známé svou bohatou historií, překrásnou přírodou a úchvatnými výhledy na moře. Můžete se projít po slavné Piazza Umberto I. a obdivovat elegantní architekturu a malebnou atmosféru. Navštivte také modrou jeskyni Grotta Azzurra, která je jednou z hlavních turistických atrakcí ostrova.

Capri je jedním z nejkrásnějších míst v Itálii, a proto není překvapením, že se jedná o oblíbenou destinaci turistů. Ať už si zvolíte luxusní hotel, pohodlné apartmány nebo příjemné ubytování v penzionu, jistě budete mít nezapomenutelný pobyt na tomto nádherném italském ostrově.


Dovolená Itálie Capri


Itálie je oblíbenou destinací pro miliony turistů z celého světa a jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je ostrov Capri.

Capri se nachází v Tyrhénském moři, nedaleko Neapole. Je to malý, ale okouzlující ostrov, který nabízí nádhernou přírodu, malebné uličky, luxusní hotely, pláže, modrou jeskyni a mnoho dalších zajímavostí.

Jedním z nejpopulárnějších míst na Capri je městečko Capri, které je světově proslulé svými exkluzivními obchody, butiky a luxusními hotely. Na procházce úzkými uličkami si můžete vychutnat atmosféru tohoto malebného místa, stavit se do místních kaváren a ochutnat místní speciality.

Další zajímavou atrakcí na ostrově je Villa Jovis, bývalý palác římského císaře Tiberia, který zde strávil poslední léta svého života. Tato impozantní stavba nabízí úchvatný výhled na Tyrhénské moře a okolní krajinu.

Ostrov Capri je také známý svou přírodní krásou. Nachází se zde například Faračellova stezka, což je náročná turistická trasa, která vede podél útesů a nabízí nezapomenutelné výhledy na moře. Další přírodní atrakcí je modrá jeskyně, která je nejznámější jeskyní na ostrově. Vstoupit do ní můžete pouze na malé loďce a za určitých povětrnostních podmínek. Vnitřek jeskyně je osvětlený modrým světlem, což vytváří magickou atmosféru.

Pokud rádi relaxujete na pláži, Capri vám nabízí několik skvělých možností. Nejznámější je Marina Piccola, což je oblíbená pláž, která je obklopená útesy a šťavnatou vegetací. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Marina Grande a Bagni di Tiberio.

Kulturní nabídku ostrova Capri doplňuje mnoho festivalů a akcí, které se zde konají během roku. Nejvýznamnější z nich je Capri Hollywood International Film Festival, který přitahuje mnoho známých tváří z filmového průmyslu.

Dovolená na ostrově Capri je zážitkem, který si budete pamatovat celý život. Buďte připraveni na krásné výhledy, lahodnou místní kuchyni a jedinečnou atmosféru, kterou tento ostrov nabízí. Nechte se unést jeho kouzlem a užijte si skvělou dovolenou v Itálii.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky