Hledejte nejlepší nabídky letenek

Island Jökulsárlon

Dovolená Island Jökulsárlon


Island Jökulsárlon, také známý jako ledovcové jezero Jökulsárlón, je překrásný přírodní zázrak, který se nachází na jihovýchodě Islandu. Mnozí turisté tuto oblast navštěvují při své cestě po ostrově, a to s dobrým důvodem. Jökulsárlon nabízí nádherné výhledy na hory, ledovce a jezero, což z něj činí ideální místo pro dovolenou.

Za hlavní turistickou atrakci ledovcového jezera Jökulsárlon lze považovat loďky na jezeře, tzv. "amfibie". Tyto speciální lodě se pohybují mezi plovoucími ledovci a umožňují návštěvníkům úžasný pohled na ledovce a tuto neobvyklou přírodní scenérii. Další způsob, jak prozkoumat ledovcové jezero, je "rafting" nebo "kayaking", což je zážitek, který si mnozí turisté oblíbili.

Pro ty, kteří chtějí tuto oblast lépe prozkoumat, je tu i možnost výletů po okolí. Na celé Islandu můžete najít spoustu turistických tras, které vás zavedou do těch nejkrásnějších oblastí a přírodních památek. Výlety jsou často doporučovány s průvodcem, který Vám může pomoci při orientaci v nevšední krajině a podat další informace o místech, které navštívíte.

Mnozí turisté si také nechají líbit ledovcovou jeskyni. Tyto jeskyně vznikají v průběhu celého roku a v závislosti na podmínkách v daném roce, můžou být v různých místech. Nejlepší podmínky pro prozkoumání těchto neobvyklých ledovcových jeskyň jsou obvykle v zimě, kdy návštěvníci mohou vidět obrovské ledové skály a nádherné modré barvy.

Kromě toho nabízí Island Jökulsárlon i mnoho dalších aktivit pro turisty, jako jsou např. pěší túry po okolí, rybaření a celou řadu dalších možností. Pobyt v této oblasti je ideální jak pro rodiny, tak i pro páry a jednotlivce, kteří touží po poznávání krás Islandu.

Island Jökulsárlon se stává stále populárnějším turistickým cílem a s jeho nádhernou přírodou nabízí nezapomenutelnou dovolenou. Navštivte tuto překrásnou oblast a uvidíte, že jeho krása nadchne nejen vás, ale také celou vaší rodinu.


Letenka Island Jökulsárlon


Island Jökulsárlon – Neuvěřitelná letenka do ostrova ohně a ledu

Severní Atlantik je domovem mnoha fascinujících a nádherných ostrovů. Jedním z nejzajímavějších z nich je Island, známý také jako ostrov ohně a ledu. Tato sopečně aktivní země je bohatá na úchvatné přírodní scenérie, které se zapíší do paměti na celý život. Jednou z nejvíce ikonických a dech beroucích destinací na Islandu je Jökulsárlon.

Jökulsárlon leží na jihovýchodním pobřeží Islandu a je známé jako největší ledovcové laguna v zemi. Toto nádherné místo je přímým důkazem síly přírody a jedinečnosti islandské krajiny. Jökulsárlon je výsledkem tání ledovců ze sousedního ledovce Vatnajökull, který je největším ledovcem v Evropě.

Hlavní atrakcí Jökulsárlonu jsou ledovcové kry, které plují v laguně, tvoříce neobvyklou a nádhernou scenérii. Tyto ledovcové kry pocházejí z ledovce Breiðamerkurjökull, který je částí Vatnajökullu. Během studených mezičasů se někdy stává, že tyto ledovcové kry putují až na blízké pláže, vytvářejíce tak další ohromující projev přírodního umění.

Oblast Jökulsárlonu je domovem mnoha živočichů, včetně tuleních kolonií a mnoha druhů ptáků. Je to skvělé místo pro pozorování fauny a flóry ostrova. Chcete-li absolvovat exkluzivní prohlídku, můžete se připojit k rybářskému člunu, který vás zaveze na výlet po laguně. Během plavby budete obklopeni úchvatnými ledovci, které vypadají jako skutečná sochařská díla přírody.

Jökulsárlon je také oblíbenou filmovou lokací pro mnoho známých filmů a televizních seriálů, jako je například "James Bond: Dnes neumírej", "Batman Begins" a "Game of Thrones". Je to místo, které nás dokáže přivést do magického světa fantazie a na chvíli nás zcela pohltí.

Nejbližší letiště k Jökulsárlonu je letiště Höfn, které je vzdálené přibližně 80 kilometrů. Nejlepší způsob, jak se dostat do této oblasti, je pronajmout si auto a jet po slavné islandské silnici číslo 1, takzvaného Ring Road. Během této cesty uvidíte nádherné horské vrcholy, vodopády a mnoho dalších přírodních krás, které Island nabízí.

Takže, pokud jste připraveni si užít nezapomenutelné dobrodružství a objevit Island Jökulsárlon, neváhejte si rezervovat letenku a vydejte se na toto magické místo. Zůstanete zcela ohromení jeho neskutečnou krásou a zažijete poznání, že Island opravdu patří mezi světové přírodní poklady.


Ubytování Island Jökulsárlon


Island je klenotem na severu Atlantiku. Zdejší krajina je neuvěřitelně rozmanitá, plná mističek, vodopádů a geotermálních polí. Pokud hledáte unikátní a úchvatné místo k pobytu, asi byste neměli podceňovat ubytování Island Jökulsárlon.

Jökulsárlon je nejznámější oblastí ledovců v Islandu a snad i v celé Evropě. Je to ledovcové jezero obklopené nezvyklými formacemi zmrzlého sněhu a ledu. Je tady několik nabídek ubytování, které vám umožní prožít něco neuvěřitelného.

Jednou z nejvíce uznávaných možností nabízejících úžasný výhled na ledovce a okolní krajinu je ubytování v Kráteru. Toto ubytování vám nabídne stylový a pohodlný pobyt v prostorných apartmánech. Všechny pokoje nabízejí nádherný výhled na jezero a ledovce. Pokud hledáte romantické a klidné místo s neskutečným výhledem, pak je Kráter tou pravou volbou pro vás.

Další skvělou volbou je ubytování ledovcové kaluže. Je to poctivé a stylové místo, kde můžete zažít Island z jedinečného pohledu. S originálním nábytkem a vybavením se budete cítit jako pohoštění hosté na oslavě. Ledovcová kaluže nabízí deset neuvěřitelně prostorných pokojů s moderním vybavením a výhledem na Jökulsárlon. Všechny pokoje jsou klimatizované a vybavené podlahovým vytápěním. Dostupné je také bezplatné parkování a wi-fi.

Když do Islandu přijedete pro zážitek, tohle ubytování vám to zaručeně nabídne. Poněkud vyhlášeným ubytováním v této oblasti je hostel Jökulsárlon. Pokud hledáte cenově dostupné, ale zároveň unikátní a stylové místo k pobytu, pak je toto ubytování ideální pro vás. Hostel nabízí k dispozici pohodlné pokoje pro více osob, ale rovněž i soukromé ložnice. Hostelového stylu se netřeba bát, snack bar s pouštním výhledem v hale hostelu se stává dokonce oblíbeným místem, kde si můžete dát drink s pozorováním krásného rozmanitého okolí.

Kromě těchto ubytování jsou tu po celé oblasti zázemí pro karavany nebo bagry. Pokud plánujete pobyt na Islandu kromě každodenního objevování jeho krás potřebujete takové, které nabídne samostatnost a nezávislost, tyto typy ubytování jsou ideální volbou. Samozřejmě jsou dobré i pro městské dovolenky, kdy vaše pohodlí bude v klidu na kolech.

Island je nevšední a exotická destinace, s obrovským množstvím přírodních klenotů, které stojí za návštěvu. Pokud hledáte něco speciálního, pak neváhejte, Island Jökulsárlon nabízí ubytování, které vám umožní prožít jedinečný zážitek.


Počasí Island Jökulsárlon


Jökulsárlón, známé také jako ledovcové jezero, je jedním z nejkrásnějších míst na Islandu. Toto ledovcové jezero se nachází na jihovýchodě země, nedaleko národního parku Vatnajökull.

Jökulsárlón je populární celoročně a stává se jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na Islandu. A přestože se tam turisté mohou potkat bez ohledu na roční období, počasí se v závislosti na čase roku liší.

I když na Islandu panují velmi rozmanité klimatické podmínky, počasí v oblasti Jökulsárlónu bývá většinou vlhké a chladné, což vyžaduje pečlivé plánování a vhodné oblečení. V létě se obvykle vyskytují deštivé a chladné dny, ale teploty se pohybují přibližně mezi 10 a 15 °C.

V zimě bývá počasí chladné a neúprosné, s teplotami se pohybujícími od -5 do 5 °C. Srážek v této době ročního období není tolik, ale množství sněhu může být velké a dlouhé mrazy běžné.

V souvislosti s tím, že se jedná o ledovcové jezero, hraje důležitou roli také teplota vody. Voda v jezeře je v průměru -1 °C a i přes extrémně nízkou teplotu se v ní živočichové dokážou přežívat.

Navštívit tak krásné místo jako Jökulsárlón se vyplatí kdykoliv během celého roku. Nicméně, vzhledem k měnícímu se počasí na Islandu, je třeba být připraven na proměnlivé podmínky a ujistit se, že máte vhodné oblečení a obuv.

Ať už se rozhodnete navštívit Jökulsárlón v létě nebo v zimě, můžete si být jisti tím, že to bude jedno z nejkrásnějších míst, které kdy budete mít možnost navštívit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Island Jökulsárlon


Dotazy a odpovědi týkající se ledovcové laguny Jökulsárlon na Islandu:

1. Jak se dostat do Jökulsárlonu?
- Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do Jökulsárlonu, je autem. Cesta z Reykjavíku trvá přibližně 4 až 5 hodin. Je také možné do Jökulsárlonu dojet autobusem, avšak frekvence spojů je omezená.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Jökulsárlon?
- Nejlepší čas pro návštěvu Jökulsárlonu je v létě (květen až srpen), kdy je přístup k laguně nejsnadnější a k vidění jsou i ledové kry.

3. Jakou částku bude stát vstup do Jökulsárlonu?
- Vstup do Jökulsárlonu je bezplatný. Parkoviště stojí 700 ISK (asi 160 Kč) na den.

4. Mohu plavat nebo se potápět v ledovcové laguně?
- Plavání nebo potápění v ledovcové laguně Jökulsárlon není povoleno z důvodů bezpečnosti. Voda je velmi studená a proudy mohou být nebezpečné.

5. Mohu si pronajmout člun a projet se po laguně?
- Ano, je možné si pronajmout člun a projet se po laguně s místním společností, která nabízí takovéto výlety. Výhled na ledovce z člunu je úžasný zážitek.

6. Existuje nějaké ubytování v blízkosti Jökulsárlonu?
- Ano, v blízkosti Jökulsárlonu se nachází několik hotelů, penzionů a kempů, kde si můžete rezervovat přenocování. Doporučuje se včas rezervovat ubytování, zejména v letních měsících.

7. Jak dlouho je doporučená délka pobytu v Jökulsárlonu?
- Doporučuje se strávit v Jökulsárlonu alespoň 1 až 2 hodiny, abyste měli dostatek času prozkoumat lagunu a pozorovat ledovce. Pokud si vyberete například člunový výlet, může trvat déle.

8. Jsou zde stravovací zařízení a toalety?
- Ano, v Jökulsárlonu se nachází kavárna, kde si můžete koupit občerstvení a toalety jsou také k dispozici.

9. Kolik stupňů je voda v ledovcové laguně?
- Teplota vody v ledovcové laguně Jökulsárlon je obvykle kolem 5 °C až 8 °C.

10. Existují nějaké bezpečnostní opatření, která je třeba dodržovat v Jökulsárlonu?
- Je důležité dodržovat značení a pokyny, které jsou umístěny v Jökulsárlonu. Nedotýkejte se ani nevlezte na ledovce a zůstaňte bezpečnou vzdálenost od vody a krajiny laguny. Pamatujte, že ledové kry se mohou nebezpečně rozpadnout.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky