Hledejte nejlepší nabídky letenek

Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)

Počasí Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irska je země s nevyzpytatelným počasím. Množství srážek, silný vítr a místy i slušné množství slunce jsou stálými atributy této země. Severní Irsko, kde se nachází skály Giant's Causeway, je ještě o něco méně předvídatelné, takže návštěvníci by měli být připraveni na různé druhy počasí.

Giant's Causeway je jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí Severního Irska a také jedním z nejkrásnějších míst na světě. Tyto neobvyklé, hexagonální sopečné skály, které tvoří zvláštní pohled, když na ně dopadají sluneční paprsky. A jakého počasí se mohou návštěvníci Giant's Causeway dočkat?

V létě, které trvá od června do srpna, je pravděpodobnost deště nejmenší, ale i tak by návštěvníci měli zabalit nepromokavé bundy a deštníky. Průměrná denní teplota je příjemných 15 - 18 °C, ale v noci neklesá pod 10 °C. Je tedy důležité se na zimu připravit a obléct se do teplých vrstev.

V zimě (prosinec až únor) se teploty pohybují kolem 5 - 10 °C, což může být pro někoho příliš nízké. Deštivé počasí bývá běžné, ale sníh je na severu Irska poměrně vzácný. V zimě mohou být skály méně přístupné kvůli poledovému ztužení.

Jaro (březen až květen) může být také velmi deštivé, ale první květnové dny jsou obvykle slunečné a teploty rostou. Květnový slunce a celkově slunné období zpravidla trvá do června, kdy zase začíná růst srážek.

Návštěva severního Irska a Giant's Causeway závisí především na vašich osobních preferencích, ale jakýkoliv termín může být hezký, už jen proto, že návštěvníci mohou zažít všechny varianty počasí. Ať už si vyberete jakoukoliv sezónu, určitě si připravte bundu, deštník nebo nepromokavou obuv, aby vám nenarušilo bouře nebo déšť a užívejte si krásy Giant's Causeway.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


1. Co je Giant's Causeway?
Giant's Causeway je přírodní památka nacházející se na pobřeží Severního Irska, která se skládá z více než 40 000 sloupců bazaltové horniny, které vytvářejí přírodní skalní útvary.

2. Jak se tam dostat?
Nejlepší možností je jet z Belfastu nebo Londonderry na organizovanou túru nebo najmout si auto a jet na vlastní pěst. K dispozici jsou také autobusy a vlaky.

3. Jaká je cena vstupenky?
Vstupenky jsou cca 13-15 liber pro dospělé a 7-8 liber pro děti. Pokud máte rodinu, můžete využít rodinné vstupenky od 30 do 35 liber.

4. Kdy jsou Giant's Causeway otevřeny?
Giant's Causeway je otevřený po celý rok, s výjimkou Vánoc a Nového roku, kdy jsou otevírací hodiny omezené.

5. Jak dlouho trvá návštěva Giant's Causeway?
Návštěva Giant's Causeway trvá obvykle 1,5 až 2 hodiny.

6. Co si vzít s sebou?
Vzít si s sebou doporučujeme pohodlné boty a vrstevnaté oblečení, protože počasí může být velmi proměnlivé. Také je dobré mít s sebou kameru na záznam krásné krajiny.

7. Je těžké se dostat na Giant's Causeway?
Pro návštěvu Giant's Causeway není nutné být zručný horolezec nebo mít speciální vybavení. Cesta není náročná a je vhodná pro všechny věkové kategorie.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Giant's Causeway?
Nejlepší doba na návštěvu Giant's Causeway je od dubna do října, kdy jsou teploty mírné a pravděpodobnost deště je menší. Nicméně, každé roční období má své kouzlo.


Dovolená Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irsko, známé svými nádhernými zelenými krajinami a bohatou historií, je jednou z nejkrásnějších destinací pro dovolenou. Mezi mnoha úchvatnými místy, která lze v Irsku navštívit, Giant's Causeway v Severním Irsku je jedno z nejvíce fascinujících a tajemných.

Giant's Causeway je přírodní úkaz, který se rozkládá na severním pobřeží Irska, přibližně 3 km od malého města Bushmills. Zde se nachází okolo 40 000 sloupců bazaltu, které byly vytvořeny před miliony let erozí sopečného popela. Tyto sloupy se táhnou do moře, tvoříce jakýsi přirozený mozaikový chodník. Je to jedno z největších a nejzajímavějších míst na světě.

Příchod k Giant's Causeway je doprovázen nádherným panoramatem kraje a moře. Představa, že se nacházíte na místě, kde příroda sama vytvořila takové monumentální umělecké dílo, je ohromující. Každý sloup je originální ve svém tvaru a velikosti, některé připomínají pravidelné sloupce, zatímco jiné mají složitější formy jako kláty nebo šestiboké sloupy.

Kromě své krásy a jedinečnosti je Giant's Causeway také spojen s mnoha lidovými příběhy a legendami. Nejslavnější z nich vypráví o obrovském Fionnovi, který si zde postavil svou cestu do Skotska. Údajně se snažil překonat velkého skotského obry Benandonnera, aby si uchránil svou manželku Oonagh. Samotná Giant's Causeway byla podle legendy vytvořena obry během jejich souboje až do úplného vyčerpání.

Na místě si návštěvníci mohou užít procházku po sloupech bazaltu, protože část z nich je dostupná pro lehké výlety. Je zde také návštěvnické centrum, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o historii, geologii a legendách Giant's Causeway. Okolní krajina je také ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku.

Navštívit Giant's Causeway je skutečným zážitkem a pro každého milovníka přírody a historie je to povinností. Toto místo je zapojeno do seznamu Světového dědictví UNESCO od roku 1986 a každoročně přiláká tisíce turistů z celého světa. Pokud plánujete dovolenou v Irsku, Giant's Causeway by měl být nevyhnutelnou zastávkou na vaší cestě.

Pojďte a objevte magickou atmosféru Giant's Causeway a získejte jedinečný pohled na přírodní krásy Irska. Toto místo vám připomene, jak malí jsme ve srovnání s velikostí a krásou přírody. A nezapomeňte se ponořit do bohaté historie a legend, které tento přírodní úkaz obklopují.


Ubytování Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Irsko je zemí, která je známá svou úchvatnou přírodou a nádhernými krajinami. Jedním z nejslavnějších a nejunikátnějších míst, které tato země nabízí, je Giant's Causeway, což je přírodní památka nacházející se na severním pobřeží Irska.

Giant's Causeway je skalní útvar, který je tvořen převážně šestibokými bazaltovými sloupy. Tyto sloupy vytvářejí drobné souostroví, které se táhne přes 6 kilometrů podél moře. Místní legenda vypráví, že tato úchvatná krajina byla vytvořena giganty, kteří se tu prý dříve potkávali.

Tato jedinečná geologická lokalita byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1986 a stala se tak velmi populárním turistickým cílem. Každoročně ji navštíví tisíce turistů z celého světa, aby si prohlédli tuto přírodní krásu.

Existují různé způsoby, jak se k Giant's Causeway dostat. Nejjednodušší možností je využít místní autobusovou dopravu nebo pronajmout si auto a podniknout krátkou jízdu z blízkého města Bushmills. Zde se nachází návštěvnické centrum, kde mohou turisté získat další informace o místě a zakoupit vstupenky.

Po příjezdu na místo budou turisté nadšeni krásou okolní přírody. Kromě samotných sloupů se zde nachází také menší skalní ostrůvky a útesy, které přidávají krajinnému půvabu Giant's Causeway. Výhled na moře je nádherný a často se můžete setkat s velkým množstvím volně žijících mořských ptáků.

Návštěvníci mají možnost se projít po speciálně upravené stezce mezi sloupy, což jim umožní prozkoumat toto unikátní místo a zároveň se dozvědět více o jeho historii a geologii. Kromě toho je zde také možnost prohlídky s průvodcem, který turistům představí zajímavosti a zajímavosti spojené s tímto místem.

Velkou atrakcí Giant's Causeway je také možnost si projet se silniční lanovkou, která vede z vrcholku útesu k moři. Tato jízda nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu a je dalším způsobem, jak prozkoumat toto úchvatné místo.

Pro turisty, kteří si přejí zůstat blízko Giant's Causeway a vychutnat si jej v klidu, existuje několik možností ubytování v okolí. Možnosti zahrnují tradiční hotely, bed and breakfasts a také campingové místa. Je však důležité si rezervovat ubytování dopředu, zejména během letních měsíců, kdy je místo nejvíce navštěvováno.

Giant's Causeway je bezpochyby jedním z nejohromujících a nejkrásnějších míst v Irsku. Jeho spektakulární příroda a unikátní geologické útvary lákají návštěvníky z celého světa. Pro ty, kteří rádi objevují krásy přírody, je toto místo rozhodně jedna z nejlepších destinací, kterou by měli navštívit.


Letenka Irsko Giant's Causeway (Severní Irsko)


Giant's Causeway je jednou z nejznámějších přírodních památek ve Spojeném království. Nachází se v Severním Irsku a je jednou z hlavních atrakcí této oblasti. Tato oblast je známá svou malebnou krajinou a fascinující geologií, což přispívá k její popularitě jako turistické destinace.

Giant's Causeway je mořské pobřeží, které je známé díky svým neobvyklým a přirozeným kamenným útvary. Skládá se z více než 40 000 šestihranných sloupů, které byly vytvořeny před více než 60 miliony let. Tyto sloupy jsou tvořeny bazaltem, který vznikl sopečnou činností.

Podle legendy byly sloupy Giant's Causeway vytvořeny obrem zvaným Finn MacCool, který chtěl přebrodit moře kde sídlil jeho rival Benandonner, obor z ostrova Skye v sousedním Skotsku. Ti dva obři se měli utkat, ale když se Finn dozvěděl, jak velký a strašlivý je Benandonner, bál se utkání. Proto nechal svou manželku přestrojit se za něj a uvítat obřího Benandonnera. Když ale Benandonner spatřil "ženyinu" rukou roztrhanou Lahoří, rozhodl se, že mu tajemné monstrum může přihnat jen ještě větší monstrum, takže utekl.

Pro turisty je pohled na sloupy nejen fascinující, ale také ohromující. Je to osobitý zážitek spatřit tak velké množství přesně rozmístěných a pravidelných sloupů, které připomínají hradby nebo schodiště. V roce 1986 byl Giant's Causeway zapsán na seznam světového dědictví UNESCO, což svědčí o jeho významu jako jedinečné přírodní památky.

Turisté mají možnost vychutnat si tento přírodní zázrak skrze různé výlety a prohlídky. Místem je dobře zpřístupněno pomocí chodníků a schodišť, které umožňují návštěvníkům blíže prozkoumat jednotlivé sloupy. Mnoho turistů si také užívá relaxaci na nedalekých klidných plážích, které poskytují skvělé fotomotivy.

Giant's Causeway je také oblíbeným místem pro přírodní pozorování a ochranu biodiverzity. V oblasti se nachází mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat, které prospívají zdejšímu jedinečnému ekosystému. Je důležité, aby návštěvníci respektovali tuto přírodní rezervaci a chování, které by mohlo poškodit prostředí, bylo minimalizováno.

Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek v Severním Irsku, není šťastnějšího místa než Giant's Causeway. Tato přírodní krása nabízí bohatou historii, úžasné výhledy a zážitky, které zůstanou v paměti na dlouhou dobu. Nezapomeňte si tedy při své návštěvě rezervovat dostatek času prozkoumat tuto jedinečnou oblast.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky