Hledejte nejlepší nabídky letenek

Irsko Galway

Počasí Irsko Galway


Irsko je známé svým proměnlivým a nevyzpytatelným počasím a jedno z míst, které toto pověst potvrzuje, je město Galway. Nachází se na západním pobřeží Irska a je oblíbeným cílem turistů i místních obyvatel.

Galway je známé svou deštivou pověstí, což je dáno jeho polohou na břehu Atlantského oceánu. Mořská vlhkost a stabilní proudy větru často přinášejí oblačné a deštivé dny. Průměrný počet dnů s deštěm v Galway je 225, a proto není překvapením, že se město stalo známým pod přezdívkou "The City of the Tribes and the Tears".

Navzdory svému deštivému pověstí však Galway také zažívá krásné slunečné dny. Když se oblaka rozejdou, město se může pochlubit úchvatnými výhledy na moře a blízké ostrovy. Teploty se obvykle pohybují mezi 10 a 20 °C během roku. V létě může být teplota až 25 °C, ačkoli vítr z oceánu může výrazně ovlivnit pocitovou teplotu.

Další významnou vlastností počasí v Galway je jeho nepředvídatelnost. Místní obyvatelé a turisté musí být vždy připraveni na rychlé změny počasí. Slunečný den může brzy nahradit průtrž mračen, zatímco déšť může nečekaně ustoupit slunečnímu svitu. Ti, kteří navštíví Galway, by měli být vybaveni vhodným oblečením, včetně nepromokavých bund, deštníků a teplých vrstev, aby byli připraveni na všechny překvapení, které počasí může přinést.

Ačkoli počasí v Galway může být nepředvídatelné, to neznamená, že toto město ztrácí na své přitažlivosti. Právě naopak, Galway je plné života a energie, která je zřejmá v jeho rušných ulicích, bohaté kulturní scéně a tradiční hudbě. Místní obyvatelé jsou známí svou pohostinností a všechny tyto prvky přispívají k Galway jako jedinečnému místu, které stojí za návštěvu, ať už prší nebo svítí slunce.

Ať je počasí jakékoli, Galway si zachovává své kouzlo a přitahuje návštěvníky z celého světa svou jedinečnou atmosférou. Město je známé pro své festivaly, jako například Galway Arts Festival, a nabízí mnoho aktivit, jako je procházka podél krásné promenády Salthill, nákupy v tradičních obchodech či ochutnávka tradiční irské kuchyně v jedné z mnoha restaurací.

Galway je úchvatné město s pestrou historií, bohatou kulturou a živým počasím. Ať už se příroda rozhodne přinést déšť nebo slunce, návštěvníci Galway si mohou být jisti, že zde najdou mnoho zajímavých aktivit a nezapomenutelných zážitků.


Letenka Irsko Galway


Pokud se chystáte na dovolenou nebo cestu do Irska a toužíte po návštěvě menšího města s osobitým postřehem, máme pro vás tip – Galway!

Toto malebné městečko, nacházející se na západním pobřeží Irska, leží v regionu Connacht a je známé jako kulturní, turistické i univerzitní centrum. Milovníci tradiční hudby, festivalů a irského kouzla budou mít v Galway určitě co dělat.

A kromě toho, že se vám tu bude líbit, se sem dostat můžete poměrně snadno - například letenkou z Prahy. Díky leteckým společnostem jako je Ryanair se můžete vydat na dobrodružství do Irska za velmi příznivé ceny.

V Galway stojí za to navštívit například náměstí Eyre Square, kde se nachází originální socha Johna F. Kennedyho. Můžete také procházet čtvrť zvanou Latin Quarter s úzkými uličkami, kavárnami a bary, nebo se projít kolem řeky Corrib, kde najdete řadu útulných kaváren s krásným výhledem. Nejvýznamnější památkou města je však ve středu města umístěný Normanovský hrad. V jeho věži se nachází muzeum a zahrady kolem hradu se stanou příjemným zázemím pro odpočinek.

Jednu z největších atrakcí města tvoří pak především festivally. Celý rok můžete zažít pestrou směs etnických i kulturních akcí. Například letní festival Galway Arts Festival přináší množství uměleckých vystoupení, koncertů a divadelních představení, které se konají v srdci města.

Tak neváhejte a vydejte se do půvabného města Galway, kde se kromě zábavy a krásných památek budete cítit jako doma. K letenky se můžete dostat online, s určitostí najdete množství levných nabídek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Galway


1. Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Galway?
Nejlépe lze do Galway cestovat letadlem, autobusem nebo vlakem. Z mnoha evropských měst existují přímé lety do letiště Shannon nebo Dublin, odkud lze snadno dosáhnout na Galway. Galway má také ústřední autobusové i vlakové nádraží, které je dobře připojeno s ostatními městy a oblastmi v Irsku.

2. Je v Galway dostatečná nabídka ubytování?
V Galway existuje mnoho druhů ubytování, od luxusních hotelů po hostely a soukromé apartmány. Pokud cestujete v letní sezóně, doporučuje se rezervovat ubytování dopředu, aby byla zajištěna volná kapacita.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Galway?
Mezi populární turistické atrakce v Galway patří Cliffs of Moher, Connemara a Aran Islands. V centru města pak turisté mohou navštívit Galway City Museum, Spanish Arch a Eyre Square.

4. Je v Galway snadné se orientovat?
Galway je relativně malé město a centrum je snadno procházenou pěší zónou. Díky tomu je snadné se v centru orientovat. Pokud cestujete do okolí Galway, doporučuje se mít k dispozici navigaci nebo mít mapu.

5. Jak se v Galway obejít bez automobilu?
V centru města je snadné se pohybovat pěšky, nejlepší možností pro další vzdálenosti je městský autobus nebo taxi. Existuje také mnoho cyklotras, které lze využít pro prohlídku okolí města.

6. Kde v Galway najdu tradiční irskou hudbu?
V Galway je mnoho hospod a barů, kde lze poslouchat tradiční irskou hudbu, nejlepší možností je však „pub-crawl“, kdy návštívite několik různých hospod a barů, abyste zažili co nejvíce irského folklóru.

7. Co jíst v Galway?
Irská kuchyně nabízí mnoho specialit, jako jsou ryby a mořské plody, tradiční irský guláš nebo pečené maso s bramborami a zelím. V Galway je také mnoho restaurací s mezinárodní kuchyní ze všech světových koutů.

8. Jaká je situace s bezpečností v Galway?
Galway je městem s velmi nízkou kriminalitou a turisté se zde cítí bezpečně. Stejně jako v jiných městech však platí, že je vždy třeba dávat pozor na své věci a střežit osobní bezpečnost.


Dovolená Irsko Galway


Dovolená v Irsku může být naprosto úchvatná a nezapomenutelná zároveň. Mezi mnoha krásnými a historickými městy, která stojí za vidění, se oázou klidu a krásy je město Galway.

Galway je městem, které se nachází na západním pobřeží Irské republiky a je známé díky svému podmanivému přírodnímu prostředí, fascinující historii a skvělému nočnímu životu. Město má mnoho kulturních památek, které jsou určeny k návštěvě.

V Galway si můžete prohlédnout nádherné kamenné budovy zroku čtrnáctého století, jakou je například kostel svatého Mikuláše, který je nejstarší stále fungující kostelem ve městě. Dalším krásným místem, které nelze přehlédnout, je katedrála svatého Niklase. Katedrála byla postavena v roce 1320 a je pojmenována po patronovi rybářů.

Galway není jen o kulturních scénách, ale také o nádherných plážích. Můžete si užít nádherné východy slunce na pláži Salthill nebo zkoumat údolí Connemara, které je považováno za jeden z nejkrásnějších míst v Irsku.

Pokud jde o gastronomii, Galway má mnoho lahůdek ke strávení. Od čerstvých mořských plodů po tradiční irskou kuchyni. Odstup od masitých jídel je také velmi snadný, protože ve městě funguje mnoho veganských a vegetariánských restaurací.

Ale to nejlepší na Galway je jeho noční život. Město je známé svými uličníky, bary a hospodami. Můžete se projít po ulici High Street a užít si atmosféru místních barů a hospod nebo se odreagovat v jazzových klubech.

Konečně, Galway má několik festivalů, které v průběhu celého roku oslavují místní kulturu a tradice, jako například Festival international des Oidhreacht. Tento festival se každý rok odehrává na konci července a slaví irskou folklórní kulturu.

Dovolená v Galway je skvělou volbou pro každého, koho láká kombinace historického města, krásné přírody a nezapomenutelného nočního života. Určitě stojí za to navštívit a užít si toto nádherné město.


Ubytování Irsko Galway


Irsko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě a jedním z jejích nejživějších měst je Galway. Toto nádherné přístavní město, které je známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím, láká každoročně tisíce turistů. Abychom mohli v plné míře prozkoumat vše, co město nabízí, je důležité vybrat si správné ubytování.

Ve městě Galway je dostatek možností pro ubytování, které uspokojí potřeby a přání každého cestovatele. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů po útulné rodinné penziony, výběr je opravdu široký.

Pro ty, kteří mají rádi luxus a komfort, jsou zde elegantní hotely, které nabízejí prvotřídní služby a moderní vybavení. Tyto hotely jsou situovány v centru města nebo v těsné blízkosti malebného přístavu, takže hosté mají snadný přístup ke všem atrakcím, restauracím a obchodům. Mnohé z těchto hotelů mají také wellness centra, kde si hosté mohou užít relaxační masáže a další procedury.

Pro cestovatele s menším rozpočtem nebo pro ty, kteří preferují přátelskou a přátelskou atmosféru, existuje mnoho možností v podobě penzionů a hostels. Tyto ubytovací zařízení jsou často vedeny rodinami, které hostům poskytují osobní a přátelský přístup. Hosté se mohou těšit na útulné pokoje a snídaně, které mají často možnost ochutnat tradiční irskou kuchyni.

Další zajímavou možností jsou apartmány a pokojů s možností domácího stravování. Tyto ubytování jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří chtějí mít větší volnost a soukromí během svého pobytu. Apartmány jsou vybaveny kuchyňským koutem, takže hosté se mohou sami stravovat, což je zároveň úspora financí.

Ať už si vyberete jakýkoli druh ubytování, budete mít z Galway jedinečný zážitek. Město nabízí nespočet možností zábavy a aktivit, jako je procházka po malebném přístavu, návštěva tradičních irských hospod a restaurací, nebo prozkoumání nedalekých přírodních krás, jako například Connemara nebo Cliffs of Moher.

Kráse Galway se jen těžko odolává, a proto není divu, že se stává stále populárnějším turistickým cílem. Správný výběr ubytování vám umožní co nejlépe si užít všechno, co toto úžasné město nabízí. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rodinný penzion nebo apartmán, váš pobyt v Galway bude nezapomenutelným zážitkem.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky