Hledejte nejlepší nabídky letenek

Irsko Donegal

Ubytování Irsko Donegal


Irsko je známé svou krásnou přírodou, fascinujícími hory a jezery a tisíci kilometrů pobřeží, které okouzlí návštěvníky svými úchvatnými výhledy na Atlantik. Donegal, nejsevernější část Irského ostrova, tak není výjimkou. Tento region nabízí mnoho možností pro relaxaci a poznávání Irska. A aby bylo vaše putování dokonalé, nabízíme vám tipy na skvělé ubytování, které Donegal nabízí.

Jako první bychom chtěli zmínit Castlegrove Country House, krásné místo obklopené rododendrony a borovicemi. Tyto budovy byly postaveny v 17. století a dodnes nabízejí přes 30 pokojů, které jsou krásně vyzdobené v tradičním stylu. Příjemně se usadíte v křesle vedle krbu, nebo si vychutnáte drink na terase pod širým nebem. V restauraci vám ochotně připraví jídlo z místních lahůdek, které budou určitě chutnat.

Dalším skvělým ubytováním je Arches B&B - útulná hospoda na kraji městečka Gortnahork, která je ideálním místem pro ty, kteří chtějí být blízko přírody. Tento rodinný podnik nabízí jen pět pokojů, které jsou moderně vybavené a nabízejí nádherný výhled na zelené kopce a horské vrcholky. V restauraci si můžete dát skvěle ochucené jídlo, které je připravováno z místních surovin.

Pokud hledáte místo, které nabídne nejen pohodlné ubytování, ale i nějaké zábavy, pak se určitě podívejte na Lough Eske Castle Hotel. Tento zámek, postavený v 19. století, se nachází v prostoru, který nabízí nádherný výhled na jezero a na nejvyšší vrcholky Donegalských hor. Nabízí 96 pokojů, které jsou vybavené moderně a tuto atmosféru dojemně doplňuje kamenný krb v recepci. Restaurace nabízí skvělé jídlo, které je inspirováno západním pobřežím Irska.

Když se budete chtít ubytovat v centru města, doporučujeme třeba Abbey Hotel. Toto ubytování se nachází v centru města Donegal, takže se můžete pohodlně procházet po okolí a prozkoumat typický irský styl života. Hotel nabízí příjemné pokoje, kde je vše, co potřebujete pro příjemný pobyt. Pokud se vám bude chtít něco dobrého sníst, navštivte restaurant hotelu, kde vám ochotní kuchaři připraví jídlo z místních surovin.

Donegal je opravdu krásné místo, které nabízí mnoho možností, jak si užít přírodu, zábavu a kulturu. Nezáleží na tom, co chcete v Donegalu vidět, můžete si být jisti, že najdete ubytování, které vám umožní cítit se jako doma. Ať už se rozhodnete pro klasické hotelové pokoje, nebo pro ubytování v tradičním irském stylu, Donegal vám nabídne zážitky, na které jen tak nezapomenete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Donegal


1. Kde se nachází Donegal v Irsku?
Donegal se nachází na severozápadě Irské republiky.

2. Jaké jsou hlavní atrakce v Donegalu?
Mezi hlavní atrakce v Donegalu patří například historický hrad Donegal Castle, Glenveagh National Park, Slieve League - jeden z nejvyšších útesů v Evropě, tradiční irské vesnice Glencolmcille a Malin Head - nejsevernější bod Irské republiky.

3. Jaké jsou nejlepší pláže v Donegalu?
Mezi nejlepší pláže v Donegalu patří Bundoran, Rossnowlagh, Marble Hill a liferick beach.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Donegal?
Nejlepší čas k návštěvě Donegalu je v období od května do září, kdy jsou teploty příjemné a méně srážek.

5. Jak se dostat do Donegalu?
Do Donegalu se lze dostat letecky nebo automobilem. Regionální letiště Donegal Airport nabízí spojení s většinou irských letišť. Z Dublinu nebo Belfastu je také možné dojet autem přes dálnici.

6. Jsou v Donegalu nějaké turistické stezky?
Ano, v Donegalu najdete několik turistických stezek, jako je například stezka Slí an Earagail, která je dlouhá asi 77 kilometrů a obchází poloostrov Horn Head. Dalšími populárními stezkami jsou například Bluestack Way a Inishowen Peninsula.

7. Jaké jsou tradiční irské speciality v Donegalu?
Mezi tradiční irské speciality v Donegalu patří dušené jídlo "stew" s hovězím nebo jehněčím masem, různé druhy ryb a mořských plodů, jakými jsou například úhoř nebo losos, a tradiční irská chléb soda bread.

8. Jaké jsou nejlepší hotely v Donegalu?
Mezi nejlepší hotely v Donegalu patří například Lough Eske Castle, Harvey's Point, Mill Park Hotel nebo Clanree Hotel.

9. Co je v Donegalu populární sportovní aktivitou?
V Donegalu je populární sportovní aktivitou rybaření, golf, surfování a pěší turistika. Donegal je známý jako rajón pro venkovní aktivity.

10. Jak se nazývá hlavní město Donegalu?
Hlavním městem Donegalu je Donegal Town.


Dovolená Irsko Donegal


Donegal je jedním z nejkrásnějších regionů v Irsku a je ideální destinací pro dovolenou. Nachází se na severozápadě Irska a je známý svou překrásnou krajinou, nedotčenou přírodou a úchvatnými plážemi.

Jedním z hlavních lákadel Donegalu je národní park Glenveagh. Nachází se zde pohádkový zámek, který byl postaven v 19. století. Okolo zámku se rozprostírá obrovský park s jezerem, horským masivem a divokou přírodou. Park je ideálním místem pro pěší turistiku a pozorování ptáků.

Dalším zajímavým místem v Donegalu je Malin Head, nejsevernější bod Irského ostrova. Zde se můžete projít po útesech a obdivovat krásný výhled na Atlantský oceán. Místní majáky a skalní útvary jsou skvělé pro focení a vytvoření úžasných vzpomínek.

Donegal je také známý svými úchvatnými plážemi. Jedna z nejznámějších je pláž Maghera, která se nachází v malé vesnici s téměř stejným jménem. Tato pláž je skryta mezi vysokými útesy a nabízí úžasný pohled na oceán. Je to ideální místo pro procházky po břehu nebo pro pikniky na pláži.

Milovníci vodních sportů si také mohou vychutnat možnosti, které Donegal nabízí. Od surfování až po kajakování, toto místo je rájem pro dobrodruhy. Díky své poloze na severozápadním pobřeží Irského ostrova je Donegal ideálním místem pro všechny, kdo milují vodní sporty.

Navštěvovat Donegal můžete během celého roku, i když nejlepší období je od jara do podzimu. Teploty jsou mírné a příjemné a je snazší si vychutnat venkovské aktivity a přírodu.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Donegalu, nezapomeňte také ochutnat místní kuchyni. Irské hospody a restaurace nabízejí skvělé mořské plody, čerstvě ulovené ryby, tradiční irská jídla a samozřejmě také skvělé pivo.

Donegal vás svou krásou a půvabem určitě ohromí. Toto místo je pro ty, kteří hledají klid, krásu a přírodu, naprosto ideální volbou pro dovolenou.


Počasí Irsko Donegal


V západní části Irska se nachází kraj Donegal, který je známý svými nádhernými scenériemi, zeleným pohořím a nádhernými plážemi. Nicméně, jednou z věcí, kterou lidé o Donegalu mohou také považovat za přitažlivou i zároveň výzvu, je jeho zvláštní počasí.

Jako většina západních oblastí Irska, má Donegal vlhké a mírné klima, s teplotami průměrně kolem 15 °C během letních měsíců a kolem 5 °C během zimních měsíců. Obvykle se v oblasti objevuje mlha, déšť a silné větry, zejména v zimě a na jaře. Protože Donegal je jedním z nejsevernějších okresů Irska, může být nejvíce ovlivněn Atlantským oceánem a Arktidou.

Nicméně, i přes svou pověst vlhkého a zamračeného počasí, v Donegalu existují také slunné a teplé dny, zejména v letních měsících. Je to díky ovlivnění Golfského proudu, který přináší teplou vodu z Mexického zálivu a pomáhá udržovat místní klima v mírnějších podmínkách.

Podnebí Donegalu způsobuje také jedinečné a krásné scenérie, jako například měkké kopce pokryté zelení, nekonečné pláže a nádherné pobřeží. Navíc, podnebí a jeho lokace také podporují rozmanitou flóru a faunu tohoto kraje.

Jestliže plánujete návštěvu Donegalu, je nezbytné se vybavit správně oblečením, přičemž se doporučuje vrstvit se, hlavně proto, že počasí a teploty mohou být velmi proměnlivé. Výhledově nejlépe navštivte Donegal v létě nebo na podzim, kdy se počasí stává stabilnějším a můžete si vychutnat krásy tohoto regionu bez hrozby prudkých větrů a silných dešťů.

V každém případě, byste si měli užít nádherné scenérie tohoto jedinečného kraje. Donegal poskytuje nezapomenutelné zážitky a vybaví vás skvělými vzpomínkami na výjimečné scenérie a neobvyklé počasí, které uvidíte jen zde.


Letenka Irsko Donegal


Letenka do irského regionu Donegal je skvělou volbou pro ty, kteří hledají krásnou a nedotčenou přírodu, přátelské lidi a tradiční irskou kulturu. Irsko Donegal se nachází na severozápadě Irska a je známé svými malebnými plážemi, zelenými kopcemi, vodopády a skalnatým pobřežím. Zde si můžete užít pohodu a klid v krásných přírodních scenériích a odpočinout si od každodenního shonu.

Letenka do Donegalu je poměrně cenově dostupná a lze ji získat od několika leteckých společností. Nejčastěji se létá z Prahy, a to s přestupem v Dublinu. Z Dublinu se pak vydáte dál do Donegalu buď autobusem, nebo si můžete pronajmout auto a nechat se unášet malebnými krajinami.

Jedním z nejkrásnějších míst v Donegalu jsou útesy Slieve League, které jsou nejvyššími přímořskými útesy v Evropě. Z vrcholu můžete vidět krásný výhled na moře a blízké kopce. Dalším místem, které byste neměli vynechat, jsou Donegalské pláže, jako například pláž Magheraroarty, na které se můžete vydat na skvělé surfování a také užít si krásnou nedotčenou přírodu.

V Donegalu je také bohatá historie, kterou si můžete prohlédnout například v Donegalském hradě, který byl postaven v 15. století a dodnes je velmi dobře zachovalý. Pokud se vám líbí tradiční irská hudba, tak navštívit byste měli místní hospodu a poslechnout si tam živou hudbu.

Donegal je také ideálním místem pro všechny, kteří chtějí zažít dobrodružství a sportovní aktivity. Kromě surfování, zde můžete vyrazit na rybolov, pěší nebo cyklistické túry do hor nebo si zahrát golf.

Celkově řečeno, letenka do Donegalu se vyplatí každému, kdo hledá krásné a klidné místo pro odpočinek, či dobrodružství v přírodě. Krásné pláže, malebné krajiny, tradiční hospody a vstřícní lidé vás zde určitě nadchnou a učarují vás na dlouhou dobu.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky