Hledejte nejlepší nabídky letenek

Irsko Connemara

Dovolená Irsko Connemara


Irsko, zelená země, známá svými rozlehlými pastvinami, malebnými plážemi a historickými památkami, je také domovem úchvatné oblasti zvané Connemara. Nachází se na západě Irska a nabízí nádhernou přírodu, která láká milovníky outdoorových aktivit i ty, kteří si chtějí užít odpočinku v klidné a nádherné krajině. Dovolená v Connemare je skutečně nezapomenutelným zážitkem.

Connemara je obklopena horami, jezery, řekami a mořem, což dělá z této oblasti ideální místo pro pěší turistiku, cyklistiku a rybaření. Existuje mnoho značených tras, které vás provedou neuvěřitelnou krajinou, jako je například horský masiv Twelve Bens nebo slavný turistický okruh Diamantovej ledvinovitej cesty. Pro milovníky vodních sportů je tu také možnost surfování, kajakování nebo plachtění.

Connemara je také bohatá na historii a kulturu. Navštivte nádherný hrad Kylemore, který je postaven na břehu jezera a je obklopen zahradami. Kromě toho zde najdete mnoho starobylých kamenných kruhů a příležitost navštívit irské tradiční vesnice, kde se můžete seznámit s místními obyvateli a jejich zvyky.

Ale Connemara není pouze divokou krajinou a historií. Je zde také možnost relaxace na plážích a jízdě na koni. Connemarské pláže jsou nádherné, s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Jezdectví je také velmi populární v Connemara, a to díky odolným plemenům koní zvětšilána poníkovým, takzvaným Connemara pony.

Pobyt v Connemare vám také umožní ochutnat autentickou irskou kuchyni. Místní restaurace a hospody nabízející čerstvé ryby, mořské plody, tradiční jídla jako je irské guláše nebo ty typické irské koláče.

Aby byla vaše dovolená v Connemare ještě úžasnější, můžete si zarezervovat ubytování v tradiční irské chalupě nebo v romantickém horském penzionu a probudit se do úchvatného výhledu přímo z vašeho okna.

Connemara je tedy ideálním místem pro dovolenou, pokud hledáte klid, krásu přírody a možnost objevovat místní kulturu a historii. S neskutečnými výhledy, fascinujícími historickými památkami a příležitostmi pro aktivní dovolenou je Connemara opravdu jedinečným místem na světě.


Letenka Irsko Connemara


Pokud se chystáte na dovolenou do Irska a hledáte unikátní a krásnou destinaci, která vás nadchne svou přírodou, není lepší volbou než Connemara. Tato malebná oblast na západě Irska nabízí nekonečné možnosti pro objevování a prozkoumávání.

Connemara, rozkládající se na území o ploše přesahující 700 km², je především známá svou krásnou divokou krajinou, horskými vrcholy, jezery, útesy a plážemi. Zdejší příroda je nesmírně působivá a malebná, přičemž návštěvníci se mohou těšit z jedinečného zážitku v blízkosti přírodních krás.

Jedním z nejvíce obdivovaných přírodních fenoménů v Connemře je horský masiv Twelve Bens. Tato horská řada nabízí spektakulární panoramata, která vás upoutají svou nádhernou scenérií. Zde můžete procházet malebnými zalesněnými údolími, vystoupat na vrcholy hor a pozorovat okouzlující vodopády, které v této oblasti najdete.

Dalším zajímavým místem, které byste si určitě neměli nechat ujít, je romantické jezero Lough Corrib. Toto jezero je největším ve zcela Irsku a je obklopeno nádhernými útesy a travnatými pláními. Je ideálním místem pro rybaření, plavání či různé vodní aktivity. Můžete se také vydat na lodní výlet a pozorovat místní faunu a flóru.

Connemara je také známa díky svým malebným plážím, které jsou vhodné pro procházky, pikniky a odpočinek. Jednou z nejvíce působivých z nich je pláž Glassilaun Beach. Tato písčitá pláž se nachází na západním pobřeží Connemary a je obklopena vysokými útesy a tyrkysovým mořem. Je to skvělé místo, kde se můžete vydat na procházku a vychutnat si okouzlující atmosféru irského pobřeží.

Kromě toho lze v Connemara navštívit také řadu historických a kulturních památek. Například existuje zde poustevna Kylmore, která pochází z 18. století a je fascinující kombinací kláštera a pevnosti. Navštívit můžete také Kylemore Abbey, který je obklopen nádhernými zahradami a je jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Connemarě.

Pokud se chystáte do Connemary, doporučuje se vzít letenku přímo do Irska a poté se z Dublinu nebo Galway vydat do této malebné oblasti. Lety na Irsko jsou běžně dostupné a existuje řada leteckých společností, které nabízejí tyto trasy.

Connemara je skutečným rájem pro přírodní milovníky, turisty a dobrodruhy. Od nádherné divočiny po malebné pláže, tato oblast nabízí nezapomenutelný zážitek. Při návštěvě Connemary si ponechte dostatek času na procházky, turistiku a objevování tohoto krásného koutu Irska.


Ubytování Irsko Connemara


Connemara, malebná oblast na západě Irska, je turistickou destinací snů pro milovníky přírody a úžasných scenérií. A co by bylo lepší než zůstat zde a zažít vše, co tato malebná oblast nabízí? Ubytování v Connemara je rozmanité a přizpůsobuje se potřebám každého cestovatele, ať už hledá luxusní hotel, útulný penzion nebo tradiční irskou chalupu.

Mnoho turistů preferuje zůstat v rybářských vesnicích, které se nacházejí podél pobřeží Connemary. Tyto vesnice, jako je Clifden, Roundstone a Cleggan, nabízejí úchvatné výhledy na oceán a mají vynikající přístupy k některým z nejkrásnějších pláží v Irsku. Zde můžete najít místní hotely, penziony a menší hospodářství nabízející pohodlí a přátelskou atmosféru.

Pokud hledáte jedinečný zážitek, můžete se rozhodnout pro ubytování v tradiční irské chalupě. Tyto chalupy jsou často vyrobené ze kamene s trámovými stropy a mají rustikální charakter. K dispozici jsou různé druhy chalup, od samotářských až po menší vesnické komunity, a vy si můžete vybrat tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Vzhledem k tomu, že jsou v Connemara dostupné odlehlé lokalit, můžete si opravdu užít klid a ticho irské přírody.

Pro ty, kteří se rádi nechají hýčkat, je v Connemara také nabídka luxusních hotelů a lázeňských resortů. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí prvotřídní služby, wellness centra a restaurace s regionálními specialitami. Pobyt zde vám umožní užívat si výhled na zelená pole, horské vrcholy a moře, zatímco se budete nechat rozmazlovat.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ ubytování, je velmi důležité mít na paměti, že Connemara je velmi populární turistickou oblastí, zejména během letních měsíců, a rezervace by měla být provedena včas. To platí zejména pro turisty, kteří plánují svůj pobyt v hlavní turistické sezóně. Majitelé ubytovacích zařízení v Connemara jsou obvykle velmi vstřícní a rádi vám pomohou najít tu nejlepší možnost dle vašich preferencí a rozpočtu.

Užijte si jedinečné zážitky v Connemara a nezapomeňte obdivovat jeho úchvatnou přírodu a tradici. Nezáleží na tom, zda si vyberete luxusní hotel, útulný penzion nebo tradiční irskou chalupu - jistě si zde vytvoříte nezapomenutelné vzpomínky na své dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Connemara


1. Jak se dostanu do Connemary v Irsku?
Odpověď: Nejbližším mezinárodním letištěm je Letiště Dublin, odkud můžete půjčit auto nebo se přesunout vlakem do Galwaye. Z Galwaye je potom možné pokračovat autobusem nebo pronajatým autem do Connemary.

2. Jak dlouho trvá jízda z Dublinu do Connemary?
Odpověď: Cesta z Dublinu do Connemary trvá přibližně 3 až 4 hodiny, v závislosti na dopravě a zvolené trase.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Connemarě?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce patří Connemarské národní parky, Kylemore Abbey, Killary Fjord, Connemarské muzeum a horský masiv Twelve Bens.

4. Jaké aktivity mohu v Connemarě podniknout?
Odpověď: V Connemarě můžete podniknout různé aktivity, jako je pěší turistika, cyklistika, rybaření, jízda na koni a vodní sporty.

5. Kdy je nejlepší čas navštívit Connemaru?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Connemary je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a příroda krásně kvete. Nicméně každé roční období má své kouzlo.

6. Kde se dá v Connemarě ubytovat?
Odpověď: V Connemarě najdete různá ubytování, včetně hotelů, penzionů, samostatných chalup a kempů.

7. Co je typickou irskou specialitou v Connemarě?
Odpověď: Typickou irskou specialitou v Connemarě je jehněčí nebo hovězí guláš, famózní rybí pokrmy a domácí ovocné dezerty.

8. Jakým způsobem mohu prozkoumat Connemaru?
Odpověď: Abyste prozkoumali Connemaru, můžete si pronajmout auto, vzít si na procházku nebo cyklus po národním parku nebo se přidat ke skupinovému výletu s průvodcem.

9. Je v Connemarě možné navštívit ostrov Inishbofin?
Odpověď: Ano, je možné navštívit ostrov Inishbofin, který leží v západní části Connemary. Na ostrov lze doplout trajektem z přístavu Cleggan.

10. Jakou měnu používají v Connemarě?
Odpověď: V Connemarě se používá euro, stejně jako v celé Irsku.


Počasí Irsko Connemara


Connemara je malebný region na západě Irska, který je známý svou divokou a rozmanitou krajinou. Jedním z nejdiskutovanějších témat v této oblasti je samozřejmě počasí.

Irsko obecně je známé svým proměnlivým počasím a Connemara není výjimkou. Kvůli své poloze na západním pobřeží a otevřenému moři je toto území často vystaveno silným větrům a změnám počasí během krátké doby.

Je známo, že Connemara zažívá četné přeháňky, a to jak v létě, tak i v zimě. Deštivé dny jsou zde poměrně časté, takže byste si měli vzít s sebou deštník nebo pláštěnku, abyste nebyli překvapeni.

Nicméně, i přes časté deště a změnu počasí, Connemara může nabídnout návštěvníkům nádherné scenérie, zejména v létě, kdy je zde nejvíce slunečního svitu a teplých dnů. Na zelených kopcích se pasou stáda ovcí a na pobřeží se rozprostírají malebné pláže, které vás zaujmou svou krásou.

Je také známo, že v Connemara je často větrno. To může být zvláště patrné na pobřeží, kde vítr často fouká s obrovskou silou. Tato podmínka je ideální pro surfaře a vodní sporty, takže pokud máte rádi adrenalinové zážitky, Connemara je pro vás ideální destinací.

Během zimy se v Connemara mohou teploty snížit na velice nízké hodnoty. Sníh zde není tak častý jako na jiných místech v Evropě, ale když sněží, dochází k neuvěřitelným transformacím krajiny. Skalnaté hory a kopce jsou pokryté bílým pláštěm, což vytváří nádherná panoramata.

Kromě změn počasí je v Connemara také důležité si všímat přílivů a odlivů na pobřeží. Některé oblasti jsou vystaveny výrazným přílivům a místy vytvářejí nebezpečné proudy. Proto je důležité nejen sledovat aktuální předpověď počasí, ale také se informovat o přílivu a odlivu, abyste byli v bezpečí při procházkách na pláži.

Celkově vzato, počasí v Connemara je výjimečné a dodává této oblasti své jedinečné kouzlo. Protože je obtížné předvídat přesně, jaké počasí zde zažijete, je nejlepší být připravený na všechny možnosti a užívat si krásu tohoto nádherného místa bez ohledu na to, co příroda přinese.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky