Hledejte nejlepší nabídky letenek

Írán Kermanshah Province

Ubytování Írán Kermanshah Province


Írán je zemí s bohatou historií a kulturním dědictvím, které láká turisty z celého světa. Jednou z regionů Íránu, který stojí za návštěvu, je Kermanshah Province. Tato provincie leží na západě země a nabízí rozmanité přírodní scenérie, historické památky a výjimečné ubytovací možnosti.

Jedno z hlavních měst Kermanshah Province je Kermánšáh, které se nachází v blízkosti hranice s Irákem. Město je známé svou bohatou historií, především kvůli svým archeologickým nalezištím a antickým památkám. Mezi nejvýznamnější místa, která stojí za návštěvu, patří Tákht-e Džamšíd (Tačti Džamšíd), který je považován za jedno z nejstarších chrámových komplexů v Íránu, a Bistoonský reliéf, který zobrazuje historické události.

Pro turisty, kteří hledají klid a relaxaci, je ideální volbou Bulvar Pardis, který se nachází v blízkosti řeky Qulquleh. Tento příjemný park nabízí nádherné zelené plochy, jezírka, fontány a umělecky vytvořené stromy. Je to skvělé místo pro pikniky, procházky nebo jen tak posedět s rodinou a přáteli.

Pro ty, kteří mají rádi horolezectví a přírodu, je tu skalní formace Taq Bostan. Tento přírodní úkaz se nachází v údolí řeky Šapur a nabízí nádherné pohledy na zelené kopce a vodopády. Je obklopen pestrou vegetací a je domovem vzácných druhů rostlin a zvířat.

Pokud jde o ubytování, Kermanshah Province nabízí širokou škálu možností. Turisté zde najdou luxusní hotely, rodinné penziony a levné hostely. Nejoblíbenějším přístavem je samotné město Kermánšáh, kde je mnoho ubytovacích zařízení různých cenových kategorií. Hosté si mohou vybrat mezi moderními hotely s veškerými vybaveními, jako jsou bazény, restaurace a wellnes centra, nebo si mohou zvolit méně luxusní možnosti, které jsou cenově dostupnější.

Jinou možností je ubytování v blízkosti přírodních scenérií, jako je Taq Bostan nebo Bulvar Pardis. Zde je nabízena možnost pobytu v horských chatách, kde si hosté mohou vychutnat krásnou přírodu, čistý vzduch a klidnou atmosféru.

Kermanshah Province je skutečnou perlou, která nabízí bohaté kulturní dědictví, úchvatné přírodní scenérie a skvělé ubytování. Pro každého, kdo hledá jedinečnou dovolenou v Íránu, je toto místo bezpochyby jedním z těch, které by měli zvážit při plánování svého pobytu v zemi.


Letenka Írán Kermanshah Province


Letenka do Kermanshahu - krásné provincie v Íránu

Kermanshah je město v západním Íránu, které se nachází na úpatí pohoří Zagros. Tato oblast se pyšní neuvěřitelnou přírodou, fascinující historií a živým kulturním dědictvím. Pokud si chcete užít nádhernou dovolenou plnou dobrodružství a objevování, potom je toto místo tou správnou volbou. A nejlepší je, že letenka do Íránu není drahá ani složitá na získání.

Kermanshah Province nabízí nekonečné možnosti turistických atrakcí a aktivit. Pokud se zajímáte o historii, pak určitě navštivte Taq-e Bostan a Bisotun. Tyto dva fascinující historické památky jsou vynikající ukázkou starodávné perské architektury a umění. Navíc v obou lokalitách je k nalezení i množství krasových dutin a jeskyní, které jsou velmi zajímavé pro milovníky geologie.

Kermanshah také nabízí mnoho přírodních krás, jako jsou vodopády Bisheh a Zarivar Lake - jezero obklopené horami a lesem. A také můžete navštívit národní park Oshtoran, nebo se projet po silnici Kermanshah- Hamedan a nechat se unášet krásnou scenérií.

Ale Kermanshah není jen ohromující příroda a historie. Pro milovníky gastronomie tam najdete spoustu kulinářských pochoutek, jako jsou kebaby, různé druhy rýže, kořeněná jídla a mnoho dalšího. Kromě toho můžete v Kermanshahu vidět lokální trhy a nakoupit zde ručně vyrobené suvenýry.

Letenky do Íránu jsou nabízeny mnoha leteckými společnostmi včetně norských, kde se cena pohybuje od 5 000 do 8 000 Kč, záleží na ročním období a především na termínu objednání letenky. Na letišti v Teheránu pak najdete mnoho možností transferu do Kermanshahu, jako jsou autobusy, taxi, vlaky nebo pronájem auta.

Vzhledem k tomu, že v Íránu se mluví persky, doporučujeme využít služeb průvodců, kteří Vás provedou krom historických památek i místy kam turistický provoz není zavedený. Pokud si objednáte letenku Írán Kermanshah Province, určitě nebudete litovat.

Tak proč váhat, zarezervujte si letenku a připravte se na nádhernou dovolenou v Íránu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Kermanshah Province


1. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v provincii Kermanshah v Íránu?
- Mezi nejznámější turistické atrakce v provincii Kermanshah patří Tachárske památky, taštiykarská pevnost, Kermanshahské muzeum, Bistoriův reliefní komplex a Anahita Chrám.

2. Jak je nejlepší způsob, jak se dostat do provincie Kermanshah?
- Provincie Kermanshah je dobře propojena se zbytkem Íránu pomocí vnitrostátních leteckých linek, vlaků a silnic. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Teheránu, od kterého je provincie Kermanshah vzdálena přibližně 500 kilometrů.

3. Jaké jsou klimatické podmínky v provincii Kermanshah?
- Provincie Kermanshah má mírný kontinentální klima s horkými léty a chladnými zimami. Průměrná letní teplota se pohybuje kolem 30°C, zatímco zimní teploty mohou klesnout pod bod mrazu.

4. Které jazyky se v provincii Kermanshah mluví?
- V provincii Kermanshah se mluví především kurdsky a perštinou. Kurdština je jazykem Kurdishského obyvatelstva a mnoho městských obyvatel mluví také perštinou.

5. Jaká je hlavní ekonomická činnost v provincii Kermanshah?
- Hlavní ekonomickou činností v provincii Kermanshah je zemědělství, zejména pěstování obilí, ovoce a zeleniny. Další důležitou odvětví je petrochemický průmysl, díky němuž je provincie Kermanshah důležitým centrem ekonomiky v západním Íránu.

6. Jaké jsou nejbližší sousední provincie provincie Kermanshah?
- Provincie Kermanshah sousedí s provinciemi Lurestán na jihu, Hamadán na východě, Severní Kermánšáhské provincie na severu a Íránským Korasánem na severovýchodě.

7. Jaké jsou kulturní festivaly a události v provincii Kermanshah?
- V provincii Kermanshah se koná řada kulturních festivalů a událostí, jako je například festival Norouz, který oslavuje perský nový rok, nebo Herkulské festivaly, které připomínají historickou Herkulskou bitvu.

8. Jaké jsou nejlepší možnosti ubytování v provincii Kermanshah?
- V provincii Kermanshah najdete řadu hotelů a hostinců různých kategorií, které nabízejí pohodlné ubytování pro turisty. Některé z nejlepších možností ubytování jsou v blízkosti turistických atrakcí v hlavním městě Kermanshah.

9. Kolik obyvatel má provincia Kermanshah?
- Podle posledního sčítání lidu v roce 2016 měla provincia Kermanshah přibližně 1,95 milionu obyvatel.

10. Jaké jsou bezpečnostní podmínky v provincii Kermanshah?
- Bezpečnostní podmínky v provincii Kermanshah jsou obecně považovány za stabilní. Nicméně je vždy důležité sledovat aktuální zprávy o cestování a dodržovat pokyny místních úřadů a konzulátu.


Dovolená Írán Kermanshah Province


Írán, země s bohatou historií a kulturou, se může pyšnit mnoha krásami a skvosty, které turisty přitahují z celého světa. Jedním z mnoha fascinujících míst, které stojí za návštěvu, je provincie Kermanshah, která se nachází v západní části země.

Kermanshah Province je oblast s mnoha památkami a zajímavostmi, které připomínají bohatou historii této oblasti. Město Kermanshah, hlavní město provincie, je plné kulturních a historických památek, jako je například pohřebiště Taq-e Bostan, kde se nacházejí impozantní reliéfy ve skále z období sásánovské říše, a také historický bazar, kde si můžete koupit suvenýry a místní speciality.

Provincie Kermanshah je také domovem mnoha národních parků a chráněných oblastí, jako je například národní park Zagros, kde se nacházejí středomořské doubravy a neuvěřitelně bohatá fauna, včetně medvědů a různých druhů ptáků. Dalším skvostem této oblasti je Salt Glacier, jedinečný přírodní útvar, který tvoří krystalická sůl a který se nachází v horách Zagros.

Kromě toho, Kermanshah Province nabízí návštěvníkům mnoho příležitostí pro outdoorové aktivity, jako je například horolezectví a trekking v horách Zagros, stejně jako rafting na řece Sirvan.

Tato oblast se může pochlubit i kulturním bohatstvím. Místní kuchyně je známá svým bohatým mixem tradičních íránských jídel a vlivů sousedních zemí, jako je Turecko a Irák. Mezi místní speciality patří například kořeněný guláš, různé druhy rýže a pokrmy z grilovaného masa.

Pokud hledáte unikátní a autentickou dovolenou plnou kulturních a přírodních krás, Kermanshah Province je ideálním cílem. Při návštěvě této oblasti budete mít možnost prozkoumat mnoho fascinujících míst a užít si nezapomenutelné zážitky.


Počasí Írán Kermanshah Province


Kermanshah Province se nachází na západě Íránu a je jednou z nejvíce zemětřeseními postižených oblastí v zemi. Vzhledem k geografické poloze a nadmořské výšce se v této provincii setkáváme s několika klimatickými podmínkami.

V létě jsou teploty v této oblasti velmi vysoké, mohou dosahovat až 40 °C. Suché a horké léto je pro mnoho lidí velkým problémem, protože mnozí z nich nemají k dispozici klimatizaci nebo funkční ventilaci. Toto počasí má velký vliv na život zdejších obyvatel a především na jejich práci, protože mnoho pracovních činností se odehrává na venkově.

Zimy zase bývají velmi chladné a suché, se sněhovými srážkami obvykle až v lednu. V oblasti Kermanshah se nachází největší botanická zahrada v Íránu, kde bahenní oblasti vytvářejí útočiště pro vodní ptáky během zimy. Během jarního a podzimního období se zde pak můžeme těšit na mírnější počasí a období dešťů.

Dalším faktorem, kterým se Kermanshah Province vyniká, jsou zemětřesení. Zemětřesení jsou tu velkým problémem a způsobují mnoho újmy, jak na majetku, tak na životech obyvatel. Území zahrnuje velké množství zemětřeseními postižených oblastí a některé z nich dosáhly až 7,3 stupně Richterovy škály. Tyto přírodní katastrofy vedly k velké obnově poškozených domů a infrastruktury.

Vzhledem k těmto faktorům je pro všechny návštěvníky regionu Kermanshah Province velmi důležité si předem prohlédnout své cestovní plány a být na všechny úkoly připraveni.

Kromě toho mohou návštěvníci v této oblasti objevovat četné historické památky a kulturní skvosty jako například Sássánovský palác a sochy z Chóramabádu. Mnoho turistů tu také navštěvuje Kermanshahské muzeum, které nabízí jedinečnou sbírku historických artefaktů.

Ve všech ročních obdobích je tedy Kermanshah Province velkým lákadlem pro turisty, kteří se zajímají o historické a kulturní památky a touží po zážitcích. Pokud si budou návštěvníci dávat pozor na počasí a připraví se na přírodní katastrofy, budou si moci užít své cesty plnými doušky.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky