Hledejte nejlepší nabídky letenek

Indonésie Pura Goa Lawah

Letenka Indonésie Pura Goa Lawah


Indonésie: Pura Goa Lawah - Kultovní svatyně plná mystiky

Indonésie je známá svou bohatou kulturou, rozmanitým etnickým zázemím a nádhernou přírodou. Tato překrásná země na jihovýchodním pobřeží Asie skrývá celou řadu zajímavých míst a památek, které přitahují miliony turistů z celého světa. Mezi nimi se nachází i Pura Goa Lawah, kultovní hinduistická svatyně, která je jednou z nejnavštěvovanějších památek na ostrově Bali.

Pura Goa Lawah, což v překladu znamená „svatyně netopýrů“, se nachází na jihovýchodním pobřeží ostrova v provincii Klungkung. Tato mystická svatyně je jedinečná svým umístěním přímo na útesu a části chrámových budov jsou dokonce vytesány v příkrých skalních stěnách. Největší atrakcí Pury Goa Lawah je také přilehlá jeskyně, která údajně sahá až do podzemí a spojuje se s jinými posvátnými místy na Bali.

Svatyně Pura Goa Lawah je věnována bohyni moří a ochránkyni plavců, Dewi Segara. Vzhledem k jejímu specifickému umístění na pobřeží a blízkosti oceánu, se právě tato bohyně stala hlavním objektem uctívání v chrámu. Balijští věřící přicházejí do Pury Goa Lawah, aby se pomodlili za ochranu a bezpečnou plavbu. Oběti zahrnují květiny, ovoce a další potraviny, které jsou položeny na oltáři nebo spáleny jako obřadní dar.

Jednou z nejpozoruhodnějších a nezapomenutelných věcí, kterou lze spatřit v Pura Goa Lawah, jsou tisíce netopýrů, kteří obývají jeskyně svatyně. Tito ptáci jsou považováni za posvátná zvířata a jsou součástí hinduistické mytologie. Místní věří, že netopýři jsou strážci Pury Goa Lawah a pomáhají udržovat pozitivní energii a harmonii v prostoru.

Při návštěvě Pury Goa Lawah se můžete nejen ponořit do atmosféry klidu a mystiky, ale také obdivovat nádherný výhled na oceán a pobřeží. Chrám je obklopen zelenými palmami a tropickou vegetací, což přidává k celkovému exotickému dojmu návštěvy.

I když se Pura Goa Lawah nachází ve vzdálenější části Balí, je snadno dostupná z hlavního města Denpasar. Nejbližší město, Kusamba, je vzdálené pouhých 10 km od chrámu a je ideálním místem pro ubytování při návštěvě tohoto posvátného místa.

Pokud se chystáte na Bali a zajímá vás indonéská kultura a náboženství, neměli byste vynechat návštěvu Pury Goa Lawah. Tato svatyně nabízí nejen pohled na unikátní hinduistickou architekturu, ale také možnost prozkoumat historii a mystiku ostrova Bali. Pura Goa Lawah je určitě jednou z nejzajímavějších a duchovně nabitéch památek, které můžete na Bali navštívit.


Dovolená Indonésie Pura Goa Lawah


Pura Goa Lawah: Tajemná jeskyně na dovolené v Indonésii

Indonésie, země tisíce ostrovů, je jednou z nejkrásnějších a nejexotičtějších destinací světa. Nabízí nádherné pláže, tropickou vegetaci a fascinující kulturu. Když si zde plánujete dovolenou, určitě byste neměli vynechat návštěvu jednoho z nejznámějších a nejposvátnějších hinduistických chrámů na Bali - Pura Goa Lawah.

Pura Goa Lawah se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova Bali, ve vesnici Pesinggahan. Jeho název znamená "chrám netopýrů" a je to přesně to, co uvnitř chrámového komplexu najdete. Jeho hlavní atrakcí jsou totiž tisíce netopýrů, kteří obývají mnoho malých jeskyní ve skále.

Netopýři mají pro balijce a hinduisty důležitý význam. Jsou považováni za posvátná zvířata a jsou považováni za inkarnace démonů. Podle místních pověr mají netopýři božskou ochranu, která chrání chrám před zlými silami a negativní energií. Proto je Pura Goa Lawah jedním z nejdůležitějších chrámů na ostrově a mnoho místních hinduistů sem přichází se modlit a obětovat.

Při návštěvě chrámu budete fascinováni jeho architekturou. Hlavní brána je zdobena sochami draků a obrázkem démona, který má kulaté oči a ostrý nos. Jakmile projdete branou, vstoupíte na nádvoří chrámu, kde můžete vidět nádrž s posvátnou vodou, kterou místní hinduisté používají k rituálním očistám.

Jednou z nejzajímavějších částí Pura Goa Lawah je pohřebiště. Na svahy hory u chrámu jsou totiž naraženy škvíry ve skále, do kterých se po smrti ukládají pozůstatky mrtvých. Tato tradice zde trvá již několik generací a je naprosto unikátní.

Kromě toho, že se Pura Goa Lawah těší velkému náboženskému významu, je také jedinečnou turistickou atrakcí. Pura Goa Lawah je otevřený všem návštěvníkům, a to i těm, kteří nejsou hinduisty. Je to skvělé místo ke koupi suvenýrů a odmítnutí silných místních specialit v okolních stáncích.

Pokud se plánujete vydat na dovolenou na Bali, nezapomeňte zařadit Pura Goa Lawah do itineráře. Zde můžete zažít jedinečné duchovní a kulturní zážitky, vyfotografovat se s netopýry a prozkoumat tajemnou jeskyni. Indonésie je prostě rájem na Zemi a návštěva Pura Goa Lawah vám ukáže, proč.


Počasí Indonésie Pura Goa Lawah


Pura Goa Lawah je jedním z nejzajímavějších posvátných míst v Indonésii. Tato hinduistická svatyně se nachází na ostrově Bali, který je známý svou bohatou kulturou a krásným přírodním prostředím. Jedná se o místo obklopené exotickou vegetací a nacházející se v blízkosti překrásného pobřeží Indického oceánu.

Jedna z věcí, která dělá Pura Goa Lawah opravdu unikátním, je jeho jeskynní chrám, který je postavený na okraji útesu. Chrám je vytesán v přírodní jeskyni a překvapuje návštěvníky svou architekturou a umístěním. Jeho hnědé zdi jsou pokryty lišejníky a zeleň vyzařuje pocit mystiky a posvátnosti.

Kromě toho, že je Pura Goa Lawah důležitým zdrojem duchovního posilování pro Balijce, je také známý svou rozmanitou faunou, která sem přichází kvůli jeskyním. Jednou z nejvýznamnějších atrakcí je kolonie netopýrů, která obývá jeskyně. Tito netopýři, známí jako indonéské velké netopýry, jsou největší druhy netopýrů na světě a jejich počet je v tomto chrámu obdivuhodný. Je to nezapomenutelné a fascinující přirozené představení sledovat, jak se tisíce netopýrů vrací do jeskyně během soumraku.

Navíc je večerní čas také ideální dobou k návštěvě Pura Goa Lawah, protože tady můžete zažít neuvěřitelně nádherné západy slunce. Tyto západy slunce jsou nejenom spektakulární, ale také mají zvláštní význam pro místní kulturu, která je spojena se slunečními rituály.

Když hovoříme o počasí v Pura Goa Lawah, ostrov Bali má celkově tropické klima, které je charakterizováno horkým a vlhkým počasím po většinu roku. Teploty se obvykle pohybují mezi 25 a 35 stupni Celsia a srážky jsou rozloženy poměrně rovnoměrně po celý rok. To znamená, že během vaší návštěvy Pura Goa Lawah je pravděpodobné, že se setkáte s teplým a vlhkým počasím, které vyžaduje pohodlné oblečení a hydrataci.

Okolní pobřeží Indického oceánu také ovlivňuje počasí v této oblasti. Můžete očekávat mírně vyšší teploty a vlhkost blíže k moři, zatímco vnitrozemí bude o něco chladnější. Proto je doporučeno vzít si s sebou stinný klobouk, sluneční brýle a opalovací krém, abyste zůstali chráněni před slunečním zářením při procházce po chrámu.

Celkově lze říci, že návštěva Pura Goa Lawah je nezapomenutelným zážitkem. Kombinace jeho svaté atmosféry, poutavé architektury a přírodní krásy z něj dělá jedinečné místo na Bali. Pokud se chystáte navštívit toto místo, buďte připraveni na teplé a vlhké počasí, ale také na úžasné přírodní divadlo, které nabízí tato exotická lokalita.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Goa Lawah


1. Jak se dostanu k Pura Goa Lawah?

Odpověď: Pura Goa Lawah se nachází na východě Bali, přibližně 10 km od města Klungkung. Nejjednodušší způsob, jak se tam dostat, je pronajmout si auto nebo motorku a jet po silnici Jl. Raya Goa Lawah.

2. Je vstup do Pura Goa Lawah placený?

Odpověď: Ano, k vstupu do Pura Goa Lawah se vybírá symbolický poplatek. Nejedná se o vysokou částku a slouží především na udržování svatyně.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Pura Goa Lawah?

Odpověď: Pura Goa Lawah je otevřená každý den od rána do večera. Přesný čas se může lišit v závislosti na ročním období nebo svátcích, proto je dobré se předem informovat.

4. Co je tak speciálního na Pura Goa Lawah?

Odpověď: Pura Goa Lawah je populární svatyně, která je vytesaná do skalního útesu a je obklopena krásnou přírodou. Nejznámější atrakcí svatyně je velká kolonie netopýrů, která přebývá v jeskyni za svatyní.

5. Je možné se do jeskyně dostat?

Odpověď: Veřejnost není povolena vstupovat do jeskyně, ve které přebývají netopýři. Toto opatření bylo zavedeno, aby se ochránila zvířata a předešlo případnému poškození jejich přirozeného prostředí.

6. Existují nějaká pravidla, která je potřeba dodržovat při návštěvě Pura Goa Lawah?

Odpověď: Ano, při návštěvě Pura Goa Lawah je důležité respektovat místo jako svatou svatyni. Návštěvníci by měli mít na sobě vhodné oblečení, zakrývající ramena a kolena, a také by měli zachovávat ticho a klid během modliteb.

7. Kdy se konají nejdůležitější náboženské obřady v Pura Goa Lawah?

Odpověď: Nejdůležitější náboženské obřady v Pura Goa Lawah se obvykle konají během balinéských festivalů, včetně Vesak Day a Galungan. Tyto svátky přitahují mnoho věřících a svatyně je během těchto období velmi rušné.

Toto jsou některé z nejčastějších otázek a odpovědí týkajících se Pura Goa Lawah v Indonésii.


Ubytování Indonésie Pura Goa Lawah


Indonésie je země plná krásných přírodních scenérií, fascinujících kulturních bohatství a fascinujících míst k objevování. Jedním z unikátních a mystických míst k návštěvě je Pura Goa Lawah, které nabízí jedinečné ubytování.

Pura Goa Lawah se nachází na východním pobřeží ostrova Bali, poblíž obce Klungkung. Pura v indonéštině znamená chrám, zatímco Goa znamená jeskyně. To by vás mohlo napadnout, že tento chrám je postaven uvnitř jeskyně, a to je přesně to, co Pura Goa Lawah nabízí.

Tento chrám je jedním z nejstarších a nejsvětějších svatostánků ve východním Bali. Jeho výzbroj je zasvěcena démonům a uctívání bohům, a dodnes se zde pořádají různé náboženské obřady. Pura Goa Lawah je hlavně známý jako domov tisíců netopýrů kroužících kolem svatyně, což dodává tomuto místu ještě větší mystiku.

Pokud se rozhodnete navštívit Pura Goa Lawah, budete mít možnost ubytování v blízkosti chrámu. Existuje několik hotelů a resortů, které se nacházejí v této oblasti a nabízí nezapomenutelný pobyt. Tyto ubytovací zařízení jsou vhodné pro jednotlivce, páry i rodiny.

Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s prvotřídním servisem a vybavením, nebo se rozhodnout pro menší a tyčové butikové hotely, které vám poskytnou autentický zážitek ze života v Bali. Některé hotely mají vlastní bazén, wellness centrum a restaurace, která vám nabídne širokou škálu tradičních indonéských a mezinárodních jídel.

Během pobytu v těchto hotelech se budete moci také věnovat různým aktivitám v okolí, jako je surfování, potápění či výlety do přírody. Nezapomeňte také navštívit okolní pláže a vychutnat si sluneční paprsky a jemný písek pod nohama.

Ubytování v blízkosti Pura Goa Lawah je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí prozkoumat tuto část Bali hlouběji a zažít klid a mystickou atmosféru tohoto svatého místa. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem historie, náboženství nebo jen hledáte odpočinek a únik od každodenního shonu, Pura Goa Lawah a jeho okolí vám poskytnou nezapomenutelný zážitek.

Zkrátka, ubytování v Pura Goa Lawah v Indonésii bude skutečným dobrodružstvím a zároveň útulným a pohodlným útočištěm uprostřed krásné přírody a bohaté kultury. Vydejte se na cestu do tohoto tajuplného místa a zažijte nezapomenutelný pobyt na ostrově Bali.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky