Hledejte nejlepší nabídky letenek

Indonésie Pura Dalem Penataran Sasih

Letenka Indonésie Pura Dalem Penataran Sasih


Pura Dalem Penataran Sasih: Klenot indonéského ostrova Bali

Pokud se rozhodnete navštívit Indonésii a plánujete cestu na ostrov Bali, měli byste zahrnout do svého itineráře návštěvu Pura Dalem Penataran Sasih – jedné z nejúžasnějších a nejvíce oslnivých hinduistických svatyní tohoto ostrova.

Pura Dalem Penataran Sasih, známý také jako Maospahit, je starobylý chrám nacházející se v obci Kesiman v blízkosti hlavního města Bali, Denpasaru. Jeho výstavba se datuje až do mezinárodního letopočtu, což z něho činí jeden z nejstarších a nejvýznamnějších chrámů na ostrově. Svou historií a architekturou přitahuje každoročně tisíce návštěvníků z celého světa.

Pura Dalem Penataran Sasih je věnován ředitelem Lovem Yama, který je v hinduismu známým božstvem smrti. Od té doby, co byl postaven, sloužil jako posvátné místo, kde se konaly různé duchovní obřady a rituály. Chrám zahrnuje několik pavilonů a svatých generací, kde se konají modlitby, noční bohoslužby a zvláštní rituály.

Architektura chrámu je téměř hypnotická. Stavba je zdobena všemožnými detailem, které odrážejí hluboký význam a náboženské vyznání. Výraznými prvky jsou pomalby a sochy hinduistických bohů a bohyň, které překypují barvami, vzory a symboly. Každý kousek chrámu je pečlivě zpracován a detailně vyryt, což svědčí o mistrovství a oddanosti, s jakou byl postaven.

Vnější prostory Pura Dalem Penataran Sasih navíc nabízejí nádherné zahrady, umělecká díla a meditační zóny, které poskytují útočiště pro ty, kteří hledají klid a peace. Tento chrám je skutečným ztělesněním jalna a duchovního bohatství Bali.

Turisté, kteří navštíví Pura Dalem Penataran Sasih, mají také možnost zapojit se do klidné, ale intenzivní duchovní atmosféry, která se zde nabízí. Místní obyvatelé a kněží jsou ochotni ukázat zájemcům základy hinduistických obřadů a modliteb, a to vše s respektem k tradičním zvyklostem a náboženským přesvědčením.

Pro vstup na území Pura Dalem Penataran Sasih je třeba se řídit několika pravidly. Návštěvníci by se měli oblékat skromně a respektovat místo jako svaté místo. Je rovněž důležité si odnést dostatečné množství vody a chránit se před silným sluncem. Posvátné prostory chrámu by měly být zůstávány čisté a neporušené.

Pokud se vydáte na ostrov Bali, neměli byste si nechat ujít návštěvu Pura Dalem Penataran Sasih. Tento krásný a posvátný chrám nabízí unikátní pohled na bohatou historii a kulturu Bali. Zanechává trvalý dojem na každého návštěvníka, který se sem vydá, ať už z duchovních nebo historických důvodů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Pura Dalem Penataran Sasih


Odpovědi na dotazy Indonésie Pura Dalem Penataran Sasih:

1. Kde se nachází Pura Dalem Penataran Sasih?

Pura Dalem Penataran Sasih se nachází na Bali v Indonésii ve městě Ubud.

2. Jaké jsou vstupné poplatky do Pura Dalem Penataran Sasih?

Vstup do Pura Dalem Penataran Sasih je zdarma, ale návštěvníci mohou věnovat dobrovolný dar.

3. Jaké jsou otevírací hodiny Pura Dalem Penataran Sasih?

Otevírací hodiny se mohou lišit v závislosti na aktuální situaci, ale obvykle jsou otevřeny od 8:00 do 18:00 hodin.

4. Je zapotřebí respektovat určité zvyklosti při návštěvě Pura Dalem Penataran Sasih?

Ano, při návštěvě Pura Dalem Penataran Sasih je důležité respektovat určité zvyklosti a tradice, jako je například požadavek na přiměřené oblečení a také zákaz nošení obuvi.

5. Je návštěva Pura Dalem Penataran Sasih vhodná i pro děti?

Návštěva Pura Dalem Penataran Sasih je vhodná pro dospělé i děti, ale je důležité předem jim vysvětlit potřebu respektovat místní zvyklosti a tradice.

6. Jaké jsou hlavní atrakce Pura Dalem Penataran Sasih?

Mezi hlavní atrakce Pura Dalem Penataran Sasih patří hinduistické chrámy s bohatou výzdobou, sochy a malby.

7. Jakým způsobem se dostat do Pura Dalem Penataran Sasih?

Pura Dalem Penataran Sasih se nachází v centru města Ubud a je snadno dostupné pěšky nebo na motocyklu.

8. Je možné si rezervovat průvodce pro návštěvu Pura Dalem Penataran Sasih?

Ano, je možné si rezervovat průvodce pro návštěvu Pura Dalem Penataran Sasih, což může být užitečné při získávání informací o místních tradicích a historii.

9. Co je nejlepší čas na návštěvu Pura Dalem Penataran Sasih?

Nejlepší čas na návštěvu Pura Dalem Penataran Sasih je mimo období největšího turistického ruchu, obvykle v nejteplejších měsících roku.

10. Jaká jsou doporučení ohledně jídla a pití v okolí Pura Dalem Penataran Sasih?

Je důležité mít na paměti, že v okolí Pura Dalem Penataran Sasih jsou převážně restaurace s tradičním balíčským jídlem. Pokud některá jídla vyzkoušíte, měli byste si být jisti, že splňují zdravotní standardy. Důležité je také si být vědomi, že voda z vodovodů není pitná a je třeba ji převařit nebo kupovat balenou vodu.


Počasí Indonésie Pura Dalem Penataran Sasih


Indonésie je jako země ležící na rovníku známá svým horkým a vlhkým podnebím, které přináší vysoké teploty a velké množství srážek. Toto podnebí je přítomno také v Pura Dalem Penataran Sasih, což je starobylý chrám nacházející se v Balinéské provincii Buleleng.

Podle záznamů meteorologů se teploty v Pura Dalem Penataran Sasih pohybují kolem 25 až 35 stupňů Celsia po většinu roku. Avšak v období mezi listopadem a březnem, které je obdobím dešťů, mohou teploty klesnout na 20 až 25 stupňů Celsia. V této době mohou být přeháňky velmi intenzivní, což může narušit návštěvy chrámu a dalších turistických atrakcí v oblasti.

V období sucha, které trvá zhruba od května do října, se v Pura Dalem Penataran Sasih vládne příjemné klima a návštěvníci zde mohou užívat krásné slunečné dny. Nicméně, i v této době by měli návštěvníci chrámy a další kulturní památky navštěvovat v časných ranních hodinách, aby se vyhnuli horku a slunečnímu záření.

Celkem lze říci, že klima v Pura Dalem Penataran Sasih je vlhké a tropické po většinu roku, s obdobím dešťů v zimě a obdobím sucha v létě. Vzhledem k tomu, že Balinéská provincie Buleleng se nachází na severu Indie, výrazně ovlivňuje podnebí také sezóna monzunů na pobřeží indického oceánu.

V každém případě by měli návštěvníci Pura Dalem Penataran Sasih vzít v úvahu klimatické podmínky a přizpůsobit plán svých návštěv tomu, co počasí dovolí. Pohodlné, lehké oblečení a ochrana před sluncem a deštěm jsou nezbytné pro co nejpříjemnější pobyt v této krásné provincii.


Dovolená Indonésie Pura Dalem Penataran Sasih


Dovolená v Indonésii je vždy plná exotiky, krásných pláží a fascinujících kulturních památek. Jedním z míst, která stojí za návštěvu, je chrám Pura Dalem Penataran Sasih.

Pura Dalem Penataran Sasih se nachází na ostrově Bali, který je známý svou bohatou hinduistickou kulturou. Tento chrám se nachází ve vesnici Pejeng Kawan, nedaleko města Ubud, které je turistickým centrem Bali. Je považován za jeden z nejstarších chrámů na ostrově.

Jeho návštěva je zážitkem samotným o sobě. Už samotný vstup do chrámu přes masivní bránu je velmi impozantní. Jakmile vkročíte dovnitř, okamžitě vás uchvátí bohatě zdobené chodby a zahrady. Chrám je postaven ve stylu balineské architektury, která je známá svými bohatě zdobenými zdech, sochami a malbami.

Pura Dalem Penataran Sasih je určen pro modlitbu, ritualy a obřady, které se zde konají. Pokud máte možnost, je velmi zajímavé navštívit ho během jednoho z tradičních hinduistických svátků, kdy můžete vidět místní obyvatele v tradičních kostýmech, které jsou velmi barevné a působivé.

Kromě své duchovní hodnoty je chrám Pura Dalem Penataran Sasih také známý svými uměleckými díly. V chrámu naleznete mnoho soch, soch Ganesha, Rámy, Lakšmi a dalších hinduistických božstev. Pokud máte rádi umění, jistě oceníte i velké množství malovaných vzorů, které zdobí stěny a stropy chrámu.

V okolí chrámu se nachází také několik dalších zajímavých památek, jako například hinduistická pohřebiště nebo muzeum s exponáty z hinduistického umění. Výlet do této oblasti je proto ideální pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o hinduistické kultuře a dějinách Bali.

Pura Dalem Penataran Sasih nabízí jedinečný pohled do indonéské kultury a způsobu života, který je odlišný od zbytku země. Pokud plánujete dovolenou v Indonésii, nezapomeňte si naplánovat i návštěvu tohoto úchvatného chrámu. Budete odměněni krásnými výhledy, bohatou historií a zážitky, které budete mít ještě dlouho v paměti.


Ubytování Indonésie Pura Dalem Penataran Sasih


Pura Dalem Penataran Sasih je jedno z nejznámějších ubytovacích zařízení v Indonésii, které si získalo srdce mnoha turistů. Nachází se v krásné oblasti Pura Dalem v Patice Dalem na indonéském ostrově Bali. Jeho exkluzivní a klidné prostředí přitahuje návštěvníky, kteří hledají relaxaci a odpočinek.

Pura Dalem Penataran Sasih je známý svou tradicí a kulturou, která je přítomna v celém komplexu. Jeho design je inspirován tradičními indonéskými prvky a každá část budovy má svůj unikátní vzhled. Ubytování je k dispozici ve formě tradičních balineseckých vil a bungalovů, které jsou elegantně zařízené a nabízejí veškeré moderní vybavení pro pohodlí hostů.

Jednou z hlavních atrakcí Pura Dalem Penataran Sasih je jeho blízkost k některým z nejkrásnějších pláží na ostrově Bali. Hosté mohou strávit svůj čas opalováním na jemném písku a koupáním v azurově modré vodě Indického oceánu. Pokud si přejete objevit hlubiny oceánu, můžete se zúčastnit ponorů nebo šnorchlování a obdivovat korály a mořské živočichy.

Pura Dalem Penataran Sasih také nabízí širokou škálu aktivit a služeb pro své hosty. Můžete si dopřát relaxační masáž v lázních nebo se projít krásnými zahradami a užívat si klidného okolí. Hotel má také vlastní restauraci, která je specializována na tradiční indonéskou kuchyni. Zde si můžete vychutnat autentická jídla připravená z čerstvých místních surovin.

Další výhodou pobytu v Pura Dalem Penataran Sasih je jeho umístění v blízkosti některých nejkrásnějších turistických atrakcí na Bali. Můžete navštívit chrám Uluwatu, který je jedním z nejvýznamnějších posvátných míst na ostrově. Také vás určitě zaujme Ubud, které je známé svými tradičními tržišti a uměleckými dílnami.

Pura Dalem Penataran Sasih je ideální volba pro ty, kteří hledají autentický indonéský zážitek v krásném prostředí. Jeho tradiční design, exkluzivní ubytování a skvělá poloha představují kombinaci, kterou nelze přehlédnout. Ať už jste na Bali poprvé nebo jste zde již jednou byli, Pura Dalem Penataran Sasih vás nadchne svou krásou a pohostinností.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky