Hledejte nejlepší nabídky letenek

Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)

Letenka Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Pokud plánujete návštěvu Indie a hledáte místo kde najdete přírodní krásy a duchovní atmosféru, měli byste zvážit návštěvu Sikkimu. Tento menší stát v severovýchodní Indii je obklopený Himálajskými horami a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Nejjednodušší způsob, jak se do Sikkimu dostat, je letenka z Dillí do Gangtoku, hlavního města státu. Existuje několik leteckých společností, které poskytují tento let, včetně IndiGo a SpiceJet.

Gangtok je největším městem Sikkimu a je obklopený horami a zelenými lesy. V údolí se nachází řeka Teesta, která nabízí krásné výhledy a možnosti raftingu. Město samotné nabízí nádherné výhledy na okolní hory a je plné chrámů a svatyní.

Další zajímavou destinací v Sikkimu je Pelling, malebné městečko s výhledy na Kanchenjunga, třetí nejvyšší horu na světě. Pelling je ideálním místem pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek v přírodě. Můžete zde také navštívit několik klášterů a chrámů, včetně Sangachoeling a Pemayangtse.

Sikkim je známý také pro své krásné národní parky, jako je například Khangchendzonga National Park. Tento park nabízí nádherný výhled na horu Kanchenjunga a je domovem různých druhů fauny a flóry, včetně rysů a medvědů.

V Sikkimu najdete také mnoho tradičních řemesel, jako je například výroba různých druhů tkanin a ručně vyráběného papíru. Můžete také ochutnat místní kuchyni, včetně národního jídla momo, což jsou plněné knedlíky podobné japonským gyoza.

Závěrem, návštěva Sikkimu je skvělou příležitostí nejen pro milovníky horolezectví a turistiky, ale také pro ty, kteří hledají duchovní atmosféru a odpočinek od rušného městského života. Letenka Indie Sikkim je skvělou investicí do vašeho zážitku a paměti na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


1. Jak se dostanu do Sikkimu?
Příjezd do Sikkimu je možný letecky do letiště Bagdogra nebo Guwahati, a poté je třeba pokračovat po zemi. Z Bagdogry je možné si pronajmout taxi nebo využít veřejné autobusy. Z Guwahati lze také použít taxi nebo autobus.

2. Potřebuji vízum do Sikkimu?
Ano, pro vstup do Sikkimu je zapotřebí povolení získat zvlášť od státu Sikkim. Toto povolení lze získat na letišti Bagdogra nebo na hranicích ve městě Rangpo.

3. Kde jsou nejlepší místa k návštěvě v indickém Sikkimu?
Nejznámějšími turistickými atrakcemi v Sikkimu jsou města Gangtok a Pelling. V Gangtoku můžete navštívit Enčej klášter, Raj Bhavan, Rumtek klášter a Tashi view point. V Pellingu stojí za návštěvu zřícenina Rabdentse, klášter Palaciofung a Jeskla.

4. Jak dlouho bych měl zůstat v Sikkimu?
Ideální délka pobytu v Sikkimu je přibližně 5 až 7 dní, aby bylo možné prozkoumat hlavní atrakce. Nicméně, čím déle zůstanete, tím více budete mít možnost prozkoumat i okolní místa.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Sikkimu podniknout?
V Sikkimu si můžete užít různé aktivity, včetně treků po horách, návštěv klášterů, jízdu na koni, rafting na řece Teesta, procházky po čínské zahradě a podniknutí safari v lese Kewzing.

6. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Sikkimu?
Nejlepší čas na návštěvu Sikkimu je od března do června a od září do listopadu. Během těchto měsíců je počasí příznivější a teploty jsou mírné.

7. Jaká je nejlepší možnost ubytování v Gangtoku a Pellingu?
V Gangtoku a Pellingu najdete širokou škálu možností ubytování, včetně hotelů, resortů, hostelu a penzionu. Můžete si vybrat ubytování v závislosti na svém rozpočtu a preferencích.

8. Jak se dostanu z Gangtoku do Pellingu?
Existují různé možnosti dopravy mezi Gangtokem a Pellingem. Nejobvyklejší možností je pronajmout si taxi, které trvá přibližně 4-5 hodin. Také je možné využít veřejné autobusy, které jsou levnější, ale časově náročnější.

9. Co jíst v Sikkimu?
Sikkim nabízí různé tradiční jídla, jako jsou momo (plněné knedlíčky), thukpa (noční polévka s nudlemi), gundruk (fermentovaný šťovík), sinki (fermentovaná listová zelenina) a dal-bhat (rýže se správkou). Také je možné ochutnat místní čaje a alkoholické nápoje, jako je chang.

10. Je Sikkim bezpečné pro turisty?
Sikkim je obecně považován za bezpečné místo pro turisty. Nicméně, je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je střežení cenných věcí, používání licence taxi a sledování místních doporučení.


Počasí Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Indie je známá svou různorodou a proměnlivou krajinou, která ovlivňuje i její počasí. Sikkim, malebný stát nacházející se v severovýchodní části Indie, není výjimkou. Tato oblast, která zahrnuje města jako Gangtok a Pelling, má své vlastní jedinečné klima.

Sikkim leží v pohoří Himálaje a je obklopen horami, což má za následek větrně a teplotně rozdílné podmínky v různých částech regionu. Celkově lze v Sikkimu očekávat mírné a příjemné počasí po většinu roku, což ho činí oblíbeným turistickým cílem.

Gangtok, hlavní město Sikkimu, se nachází ve vyšší nadmořské výšce, kolem 1 600 metrů. Díky tomu zde panuje převážně chladnější klima s mírnými letními teplotami a chladnými zimami. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 22 °C a v zimě klesá na přibližně 4 °C. Nepočítejte však s výraznými extrémy, vypadá to, že Sikkim vždy drží svým návštěvníkům příznivé klima.

Pelling, další turistická destinace v Sikkimu, leží jižně od Gangtoku a je obklopena strmými kopci. Má podobné klima jako Gangtok, s mírnými letními teplotami kolem 25 °C a chladnými zimami, kdy se teplota pohybuje kolem 7 °C.

Důležité je také zmínit období monzunů, které ovlivňuje počasí v Sikkimu. Monzuny přicházejí do této oblasti od června do září, a to nejintenzivněji v červenci a srpnu. Během těchto měsíců může být počasí deštivé a zamlžené. Monzunové období však také přináší živou a svěží zeleň, která tvoří malebnou kulisu pro turisty.

Sikkim je také známý svými horskými výhledy a turistickými stezkami. K příjemnému pobytu v této oblasti je nejdůležitější vybrat si správný čas, který vám bude vyhovovat. Jaro (březen-květen) a podzim (říjen-listopad) jsou obvykle nejlepšími ročními obdobími, protože teploty jsou stále příjemné a je menší pravděpodobnost deště.

Vzhledem k tomu, že jak Gangtok, tak Pelling jsou oblíbenými turistickými cíli, je dobré si dopředu zkontrolovat předpověď počasí. Lokální turistické centra a webové stránky vám mohou poskytnout aktuální informace o počasí a doporučení pro vaše plány.

Celkově lze říci, že Sikkim je ideálním místem pro ty, kteří hledají klidné a příjemné prostředí s převážně mírným a příznivým počasím. Ať už se rozhodnete navštívit Gangtok, Pelling nebo jiné části Sikkimu, budete mít příležitost objevovat krásu této oblasti za různých klimatických podmínek, které ho činí tak unikátním.


Dovolená Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Pokud hledáte dovolenou v Indii, která je odlišná od tradičních turistických cílů, možná byste měli zvážit návštěvu Sikkimu, jedné z nejmenších a nejkrásnějších indických států. Nachází se na východě Indie, v Himálajích, a nabízí nádhernou přírodu, klid a mír, stejně jako fascinující kulturu a historii. Hlavními městy Sikkimu jsou Gangtok a Pelling, které stojí za návštěvu.

Gangtok, hlavní město Sikkimu, je jedním z nejčistších a nejbezpečnějších měst v Indii. Jeho malebné uličky nabízejí nádherné výhledy na okolní Himálaje a zelené kopce. Existuje také mnoho klášterů a chrámů, které jsou důležitou součástí buddhistického dědictví Sikkimu. Mezi nejznámější patří Rumtek Monastery, který je sídlem tibetských mnišských mnichů a symbolizuje klid a harmonii.

Dalším nejlepším místem k návštěvě v Gangtoku je Tsomgo Lake, které je známé také jako Changu Lake. Toto horské jezero se nachází ve výšce přes 3700 metrů nad mořem a nabízí malebné zákoutí obklopené zasněženými vrcholy. Kromě toho populárními atrakcemi v Gangtoku jsou také lanovka, která nabízí panoramatický výhled na město a okolní krajinu, a Flower Exhibition Centre, kde můžete obdivovat pestrobarevné druhy květin.

Další zajímavou destinací v Sikkimu je město Pelling, které se nachází v západní části Sikkimu. Pelling je známý svými úchvatnými výhledy na slavné vrcholy jako Kangchenjunga, třetí nejvyšší hora na světě. Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Pellingu je Pemayangtse Monastery, který je jedním z nejstarších klášterů v Sikkimu a nabízí nádhernou ukázku buddhistických maleb a sošek. Dalším nedalekým místem k návštěvě je Khecheopalri Lake, svaté jezero, které je obklopené lesy a podle pověsti je považováno za posvátné.

Sikkim je také známý pro svou bohatou flóru a faunu, které jsou chráněné v národním parku Khangchendzonga, který je významným světovým dědictvím UNESCO. V tomto parku můžete spatřit vzácné a ohrožené druhy, včetně sněžných leopardů, koňské antilopy a horských koz. Je také skvělým místem pro pěší turistiku a ťístmé excgrese.

Pokud hledáte dovolenou, která je odlišná od běžných turistických tras v Indii, doporučuji zvážit návštěvu Sikkimu. Tento krásný indický stát nabízí klid a mír, nádhernou přírodu a fascinující kulturu. Města Gangtok a Pelling jsou ideálními místy k prozkoumání a nabízejí širokou škálu atrakcí. Zároveň je Sikkim také skvělým místem pro příznivce přírody a outdoorových aktivit. Takže si vezměte dovolenou a vydáte se do této části Indie plné neuvěřitelných zážitků.


Ubytování Indie Sikkim (včetně Gangtoku a Pellingu)


Indie je země plná krás a druhů kultur, což z ní dělá neuvěřitelně zajímavé místo pro turisty. Mnoho z nich se vydává do Sikkimu, jedné z nejkrásnějších oblastí Indie. Sikkim se nachází v severní části země, v pohraniční oblasti s Nepálem, Bhútánem a Tibetem.

Sikkim je obklopený Himalájemi a zdobí ho skvělá příroda, bohatá flóra a fauna a nádhernými horskými krajinami. Návštěvníci se sem mohou vydat, aby prozkoumali krásné mechy, zeleň a pozorovali jedinečné zvířata, která žijí v této oblasti. Kromě toho, je tato oblast bohatá na historii, kulturu a tradice, které byly zachovány v zahraničí.

Sikkim nabízí různé typy ubytování, včetně pěkných hotelů a resortů, domů hostů a turistických chat. Města, jako Gangtok a Pelling, jsou oblíbenými turistickými destinacemi v Sikkimu a nabízejí různé možnosti ubytování.

Gangtok, hlavní město Sikkimu, je atraktivní místem pro turisty, kteří hledají luxusní ubytování. Mnoho hotelů nabízí pohodlné a moderní pokoje, s nádherným výhledem na město a okolní hory. V Gangtoku se také nachází řada domů hostů pro ty, kteří chtějí levnější ubytování. Tyto domy hostů nabízejí návštěvníkům čisté a komfortní pokoje, a to ve velmi příjemných cenových relacích.

Pelling, město nacházející se na západním okraji Sikkimu, je krásné místo, které láká turisty, kteří hledají klidnější a tiché místo pro svůj pobyt. V tomto městě jsou k dispozici cenově dostupná ubytování a luxusní hotely, nabízející osobní pohostinnost a úžasný výhled na okolní přírodu.

Další možností pro ubytování v Sikkimu jsou turistické chaty. Tyto chaty se nacházejí v srdci přírody, často za nádhernými pralesy, potoky a horskými řekami, a nabízejí příjemné a jednoduché ubytování. Tyto turistické chaty jsou vhodné pro lidi, kteří hledají dobrodružství a chtějí prožít mnoho zážitků v přírodě.

Kromě toho, jsou zde také možnosti ubytování u místních rodin. Tyto rodiny nabízejí jedinečný pohled do místní kultury a tradic Sikkimu. Návštěvníci si mohou užít autentický indický domácí život, s místním jídlem a tradicemi. Toto ubytování ale není pro každého a měli byste být připraveni na trošku méně pohodlí.

V Sikkimu najdete různé možnosti ubytování, od luxusních hotelů po tradiční turistické chaty a ubytování u místních rodin. Nezáleží na tom, jaký typ turisty jste, najdete zde určitě možnost, která vyhovuje vašim očekáváním. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, nebo tradiční turistickou chatu, Sikkim vám zaručeně nabídne nezapomenutelný zážitek.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky