Hledejte nejlepší nabídky letenek

Haiti Bassin Bleu

Letenka Haiti Bassin Bleu


Letenka Haiti – Bazén Bleu: Tajemný ráj v karibských džunglích

Haiti, ostrovní země v Karibiku, je známá svými bílými písčitými plážemi, tyrkysovým mořem a bohatou historií. Ale má ještě jednu skrytou pokladnici přírodní krásy, kterou mnoho cestovatelů stále objevuje. Jedná se o nezapomenutelný a tajemný Basen Bleu.

Bazén Bleu je přírodní bazén s průzračnou, azurově modrou vodou, nacházející se v srdci haitijské džungle. Jeho krása je tak impozantní, že se bazén stal jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí na Haiti.

Cesta na Bazén Bleu začíná v přístavním městě Jacmel, které je rájem pro milovníky koloniální architektury a uměleckých děl. Zde si můžete prohlédnout malebné ulice plné barevných domů a uměleckých dílen, kde místní řemeslníci tvoří své originální výrobky. Poté, co prozkoumáte město, můžete se vydat do nedalekého údolí Gelée a začít svou putování k Bazénu Bleu.

Cesta do bazénu vede přes nádhernou haitijskou krajinu, kde narazíte na místní zemědělce, kteří pracují na svých polích, a na obyvatele vesnic, kteří se věnují rybolovu a řemeslům. Během svého putování budete obklopeni hustou džunglí a živočichové jako je papoušek Amazona a opice se ozývají v pozadí. To vše dodává cestě na Bazén Bleu dobrodružný a exotický punc.

Po přibližně hodinovém pochodu dorazíte ke křižovatce a začnete sestupovat k Bazénu Bleu. Cesta je strmá, ale odměnou pro vaši námahu je nepopsatelný výhled na modrou vodu, která vás vítá. Když konečně dorazíte, neuvěříte svým vlastním očím. Průzračná voda bazénu, kterou tvoří pramenitý potok, vás uchvátí svojí jedinečností.

Bazén Bleu je ideální místo pro odpočinek a relaxaci. Můžete si zde zaplavat v krásně chladivé vodě a užívat si okouzlující přírodní scenérie okolo sebe. Vzduch je naplněn zvuky přírody a vůní květin a rostlin. Podél bazénu se také nacházejí malé vodopády, které doplňují nádherný obraz tohoto tajemného místa.

Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je možné vylézt na vysokou skálu a skočit přímo do bazénu pod sebou. Nicméně, tato činnost je určena jen pro odvážné a zkušené plavce, neboť voda je dost hluboká.

Návrat zpět do Jacmelu vám umožní si užít výhledy a panoramata, která jste na cestě k Bazénu Bleu neměli možnost vidět. Celková délka výletu se může lišit v závislosti na vaší rychlosti chůze, ale během dvou hodin byste se měli vrátit zpět do města.

Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásné přírody a nezapomenutelných zážitků, neváhejte a vydejte se na cestu do Bazénu Bleu na Haiti. Ale nezapomeňte si zarezervovat letenku předem a vydat se na tuto cestu s dostatečným vybavením a průvodcem. Ať už se rozhodnete jít sami, nebo se připojit ke skupině dobrodruhů, Bazén Bleu vás nenechá chladnými.


Ubytování Haiti Bassin Bleu


Bassin Bleu je malebné místo na ostrově Haiti, které láká turisty svou překrásnou přírodou a křišťálově čistou vodou. Je to oblíbená destinace pro milovníky dobrodružství a přírodní krásy, kteří se rádi vzdalují od klasických turistických tras.

Ubývání v Bassin Bleu je zajištěno v blízkém okolí, přičemž převládají především menší ubytovací jednotky, jako jsou penziony a malé hotely. Tyto zařízení nabízejí základní vybavení pro turisty, kteří přijeli objevovat krásy Haiti.

Vzhledem k tomu, že se Bassin Bleu nachází v horské oblasti, nabízí ubytování jedinečný výhled na okolní krajinu a okolní planiny. Z okna hotelového pokoje tak můžete obdivovat nádherné výhledy na zelené kopce, náhorní plošiny a údolí. Toto okouzlující prostředí je ideální pro ty, kteří hledají únik z přeplněných měst a chtějí se ponořit do klidného prostředí přírody.

Bassin Bleu je také známé pro své vodopády a jezera, které jsou dokonalým místem pro koupání a relaxaci. Mnoho ubytovacích zařízení v okolí nabízí přístup k těmto přírodním krásám, takže hosté si mohou užít osvěžující plavbu v jezeru a pozorovat impozantní vodopády. Některé hotely mají také vlastní terasy s výhledem na jezero, kde si hosté mohou vychutnat soukromé chvíle relaxace.

Kromě toho je Bassin Bleu také ideálním místem pro aktivní dovolenou. Mezi oblíbené aktivity zde patří turistika, cyklistika, horolezectví a rafting. V okolí se nachází mnoho turistických tras a stezek, které vedou k nejkrásnějším místům v regionu. Místní průvodci jsou vždy ochotni připojit se k turistům a ukázat jim ty nejzajímavější místa v okolí.

Haiti není obvykle známé jako typická turistická destinace, ale Bassin Bleu určitě stojí za návštěvu. Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají autentické zážitky a přírodu ve své nejčistší formě. Ubytování v Bassin Bleu je skromné, ale pohodlné a nabízí hostům perfektní únik z každodenního shonu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Haiti Bassin Bleu


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Haiti Bassin Bleu:

1. Co je Haiti Bassin Bleu?
Haiti Bassin Bleu je jednou z nejznámějších přírodních atrakcí v zemi. Jedná se o řadu tří krásných kaskád a jezer, které se nachází v nadmořské výšce asi 230 metrů.

2. Jak se dostat k Haiti Bassin Bleu?
Nejsnáze se k Haiti Bassin Bleu dostanete z města Jacmel. Příjezd trvá přibližně hodinu a půl autem po prašné cestě a přecházíte několik řek.

3. Jaký je vstupní poplatek do Haiti Bassin Bleu?
Vstupní poplatek do Haiti Bassin Bleu se pohybuje kolem 10 USD na osobu.

4. Jak dlouho trvá návštěva Haiti Bassin Bleu?
Celkovou délku návštěvy Haiti Bassin Bleu je těžké předpovědět, protože závisí na individuální preferenci a zájmu. Většina lidí zde stráví několik hodin, což jim poskytuje dostatek času na prozkoumání a relaxaci.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici v Haiti Bassin Bleu?
Na Haiti Bassin Bleu si můžete vychutnat přírodní krásu a koupání v jezerách a kaskádách. Můžete se též vydat na turistické túry v okolí, kde si můžete prohlédnout okolní přírodu a faunu.

6. Je vhodné se do Haiti Bassin Bleu vydat s dětmi?
Ano, Haiti Bassin Bleu je vhodné pro návštěvu s dětmi. Jezera jsou obklopena krásnou přírodou a přítoky vody jsou ideální pro koupání. Nicméně, dbejte na děti a buďte si vědomi možných nebezpečí při skákání do vody.

7. Mám si přinést jídlo s sebou na návštěvu Haiti Bassin Bleu?
Ano, doporučuje se si přinést s sebou jídlo a pití, protože v okolí nejsou žádné restaurace. Mějte na paměti, že je nutné si s sebou také sbalit odpadky, abyste zachovali přírodu čistou.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Haiti Bassin Bleu?
Nejlepší doba pro návštěvu Haiti Bassin Bleu je v suchém období od listopadu do dubna. V této době je menší pravděpodobnost dešťových srážek a krajina je krásně zelená.

9. Je nutné si vzít plavky s sebou na návštěvu Haiti Bassin Bleu?
Ano, je vám doporučeno si vzít plavky s sebou, protože tady je jedinečná příležitost využít koupání v jezerech a kaskádách.

10. Existují nějaká pravidla, která musím dodržovat při návštěvě Haiti Bassin Bleu?
Ano, některá pravidla, která musíte dodržovat, jsou například předcházení poskakování z velkých výšek nebo vyhýbání se jakékoliv formy znečištění přírody. Taktéž se doporučuje dbát na svou osobní bezpečnost a respektovat přírodu a její životní prostředí.


Dovolená Haiti Bassin Bleu


Dovolená na Haiti není pro turisty zrovna běžnou záležitostí. Bezpečnostní situace v zemi není vždy stabilní a infrastruktura turistického průmyslu zdaleka nedosahuje standardů ostatních karibských destinací. Přesto se Haiti může pyšnit několika unikátními destinacemi, které stojí za návštěvu. Jednou z nich je i krásné tropické jezero Bassin Bleu.

Bassin Bleu se nachází na jihu Haiti v oblasti Jacmel. Jde o tajemné a nádherné místo obklopené přírodou. Kvůli blízkosti k městu Jacmel a nedostateku propagace, se toto místo netěší velké návštěvnosti turistů, což zajišťuje klid a pohodu pro každého, kdo sem zavítá.

Jezero se nachází asi 40 km od města Jacmel a byl v minulosti využíván jako místo pro rituály a oběti místního Voodoo náboženství. Dnes už se tady takové věci nedějí a jezero slouží k relaxaci a koupání.

Jezero je tvořeno třemi vodopády, kterými teče průzračná voda a vytváří krásné vodní kaskády. Voda v jezeře je modrozelená a díky hustému pralesu, který obklopuje jezero, je zde velmi vlhké a chladné klima. Návštěvníci si mohou užívat krásné koupání v naprosto čisté vodě a užít si krásnou přírodu.

K jezeru se dostanete buď pěšky, nebo na koni. Cesta pěšky trvá asi 45 minut, kdy se procházíte přes nádherné pralesy s výhledem na moře a hory. Cestou potkáváte místní farmáře, kteří pěstují zemědělské plodiny a pokud máte štěstí, tak narazíte na nějakou místní akci.

Pokud se rozhodnete pro jízdu na koni, můžete si ji objednat v Jacmelu a bude se Vám tady dostávat mnohem více zážitků. Jízda na koni trvá také asi 45 minut a koněm projíždíte neuvěřitelně krásnými pralesy a krajinnými scenériemi.

Jezero Bassin Bleu je ideální pro ty, kteří hledají místo, kde se mohou uvolnit a prožít krásný den v přírodě a zároveň poznat haitijskou kulturu. Ať se rozhodnete pro jízdu na koni nebo pro pěší výlet, určitě nebudete litovat tohoto krásného zážitku.


Počasí Haiti Bassin Bleu


Na krásném karibském ostrově Haiti se nachází skvostná přírodní baňka známá jako Bassin Bleu. Tato turistická atrakce přitahuje tisíce návštěvníků každý rok atmosférou tropického ráje s neuvěřitelně modrou vodou.

Vzhledem k tomu, že se baňka nachází v karibské oblasti, počasí v Bassin Bleu je většinou velmi příjemné. Návštěvníci mohou očekávat horké teploty po celý rok. Během léta, které trvá od června do srpna, se teploty obvykle pohybují mezi 27 až 31 stupni Celsia. Zimní měsíce (prosinec až únor) přinášejí mírnější klima, ale stejně je možné očekávat teploty kolem 24 až 28°C.

S ohledem na to, že Haiti má mořský klima, musí turisté počítat s občasnými dešti. Nejvíce srážek se objevují během letních měsíců, což znamená, že návštěvníci by si měli přibalit deštník nebo pláštěnku, aby si užili všechny atrakce, které Bassin Bleu nabízí.

Navštívení Bassin Bleu je ideální v letních měsících, kdy návštěvníci mohou nejen užívat krásy modré vody, ale mohou také si užít dálkového potápění nebo se na místě projíždět na koni. Pokud hledáte místo, kde se můžete ochladit a užít si přírodní krásy, Bassin Bleu je perfektní volbou.

Veškeré aktivity v Bassin Bleu jsou nevídaným zážitkem v přírodě. Proto, když se rozhodujete, kdy strávit dovolenou na této úchvatné karibské baňce, pamatujte, že návštěva v létě nabízí nejlepší možnost pro zážitek podél mnoha karibských ostrovů. Zároveň však musíte počítat s místním počasím, protože může přinést nečekané změny, ale ty vás nemusí odradit od plánovaného výletu, protože jsou šance, že se stane krásným a nezapomenutelným zážitkem i přes malé podnebí.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky