Hledejte nejlepší nabídky letenek

Gruzie Martvili Canyon

Letenka Gruzie Martvili Canyon


Letenka do Gruzie je dnes velmi cenově dostupná a mnoho cestovatelů se rozhoduje právě pro tuto zemi jako svůj cíl. Jedním z nejatraktivnějších míst ke navštívení v Gruzii je Martvili Canyon, který se nachází v Imeretské oblasti.

Martvili Canyon je úžasným přírodním zázemím, které kombinuje překrásné skalní útvary, vodopády a průzračnou vodu s nepopsatelnou krásou okolní krajiny. Tento canyon je také znám pro svou historii, protože se v něm nachází mnoho různých archeologických nálezů.

Co se týče dopravy, turisté obvykle hledají letenky na letiště Kutaisi nebo Tbilisi, odkud se mohou vydat na cestu do Martvili Canyonu. Po příjezdu do Gruzie si turisté mohou půjčit automobil, kterým se dostanou až do Martvili Canyonu, nebo využít místní dopravy.

Pro návštěvu Martvili Canyonu doporučujeme letět v období od května do září, kdy je počasí mírné a návštěva tohoto krásného místa je nejvíce příjemná.

Martvili Canyon nabízí návštěvníkům nádherný zážitek a nezapomenutelnou přírodní krasu. Tento krásný kout přírody v Gruzii určitě stojí za návštěvu a letenka do Gruzie je tedy ideálním krokem pro vaše další dobrodružství v těchto neuvěřitelných krajích.


Počasí Gruzie Martvili Canyon


Martvili Canyon je jedním z nejmalebnějších míst v Gruzii, který je známý svou překrásnou přírodou a unikátním počasím. Tato úchvatná krasová soutěska se nachází ve stejnojmenné vesnici Martvili, v blízkosti města Kutaisi.

Počasí v Martvili Canyon je chladnější než v okolních oblastech kvůli jeho polohě v zeleném horském prostředí. V létě je průměrná teplota kolem 25 stupňů Celsia, což je vítané osvěžení oproti horkým letním teplotám v ostatních částech Gruzie. V zimě se teploty pohybují kolem 5 stupňů Celsia, což je příležitost pro milovníky zimních sportů, jako je středisko Tetnuldi, které se nachází poblíž.

Martvili Canyon je obklopen zelenými vrcholy hor a hustými lesy, které poskytují přírodním klimatickým podmínkám příznivé prostředí. Díky tomu se zde nachází mnoho druhů rostlin a zvířat, a to včetně ohrožených druhů, jako je zakrslý ježek nebo kavčí zob. Mezi nejpozoruhodnější rostliny patří fíkovníky a břízy, které se zde nacházejí ve velkém množství.

Počasí v Martvili Canyon je také poznamenáno blízkými řekami a vodopády. Soutěska je protkána několika řekami, jako je Abaša a Chkhondidi, které dodávají místu osvěžující atmosféru. Voda v řekách je čistá a průzračná, což je ideální podmínka pro koupání nebo vodní aktivity, jako je rafting.

V Martvili Canyon mohou návštěvníci zažít jedinečnou kombinaci krasových útvarů a úžasného počasí. Místní skalní útesy, neuvěřitelně modrá a zelená voda a okouzlující vodopády tvoří pohádkovou krajinu, která je jedinečná pro toto místo.

Čím dál více cestovatelů a turistů objevuje krásu Martvili Canyon. Z tohoto důvodu byl v roce 2017 zahájen projekt na zpřístupnění soutěsky pro turisty. Nyní je možné prozkoumat tuto malebnou oblast pomocí lodí, které plují po řekách a nabízejí úchvatný výhled na okolní přírodu.

Martvili Canyon je skutečným pokladem v severozápadní Gruzii. Jeho jedinečné počasí a nádherné přírodní scenérie jsou pro návštěvníky nezapomenutelnou zkušeností. Pokud plánujete cestu do tohoto úžasného místa, připravte se na obdivování přírodních krás, prozkoumávání krasových soutěsek a užívání si skvělého počasí, které zde panuje.


Dovolená Gruzie Martvili Canyon


Gruzínsko je zemí krásných hor, úchvatných pobřeží a údolí skrytých v malebných krajinách. Jedním z nejkrásnějších míst, které Gruzínsko nabízí, je Martvili Canyon.

Martvili Canyon se nachází v regionu Samegrelo, severozápadně od země. Údolí Martvili Canyon je úchvatné a přitahuje návštěvníky z celého světa. Údolí se nachází na soutoku řek Abashis Dila a Martvili a přírodní scenérie je velmi kouzelná. Můžete se zde projít po celoročně se držících kapradinách a hledat místa, kde se skalní stěny třpytí v slunečních paprscích.

Stejně jako většina přírodních krás Gruzie, i Martvili Canyon má svoji historii. Kdysi to bylo oblíbené místo pro místní obyvatele, kteří se sem přišli občerstvit a relaxovat. V období Sovětského svazu pak byla oblast uzavřena a nyní se zase opět otevřela pro turisty.

Pro návštěvníky jsou v Martvili Canyonu k dispozici plavení v kánoi a jiné vodní aktivity. Soutok obou řek vytváří několik kaskád a vodopádů a všech těchto krás se lze nejlépe pokochat na lodičkách. Plavba kanyonem trvá asi hodinu a půl, i když pokud si chcete na místech, která vás zaujmou, odpočinout, můžete plavbu prodloužit.

Dalším možným aktivitou v Martvili Canyonu je procházka po okolním krajině, která vám umožní obdivovat krásu z dálky. Kanyon se nachází v národním parku, a tak máte možnost vidět mnoho jiných zvířat, jako jsou čápi, dravci, vydry a další. V Martvili Canyonu se nachází i několik jeskyní, které jsou pro turisty přístupné.

Pokud chcete na dovolené zažít něco opravdu úchvatného, navštivte Martvili Canyon. Jedná se o kus přírody, který si zaslouží vaší pozornost a kde si budete moci odpočinout od ruchu města a užít si nezapomenutelné zážitky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Martvili Canyon


Dotaz: Kde se nachází Martvili Canyon?
Odpověď: Martvili Canyon se nachází v regionu Samegrelo, v západní Gruzii.

Dotaz: Jaké jsou otevírací hodiny Martvili Canyon?
Odpověď: Martvili Canyon je otevřen denně od 9:00 do 18:00 (v letní sezóně může být otevřeno déle).

Dotaz: Jaká je cena vstupného do Martvili Canyon?
Odpověď: Vstupné do Martvili Canyon je 15 lari (asi 185 Kč) pro dospělé a 5 lari (asi 62 Kč) pro děti.

Dotaz: Je nutné si předem zakoupit vstupenky do Martvili Canyon?
Odpověď: Vstupenky na Martvili Canyon si není potřeba kupovat předem, lze je zakoupit na místě.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Martvili Canyon?
Odpověď: Prohlídka Martvili Canyon trvá přibližně hodinu a půl až dvě hodiny.

Dotaz: Je nutné si vzít s sebou vhodnou obuv a oblečení pro prohlídku Martvili Canyon?
Odpověď: Ano, je vhodné mít s sebou pohodlnou obuv a oblečení, které neproklouzne a vydrží vlhkost.

Dotaz: Je v Martvili Canyon možné se koupat?
Odpověď: Ano, v Martvili Canyon je možné se koupat, ale pouze v určitých částech.

Dotaz: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat do Martvili Canyon?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Martvili Canyon, je autobusem nebo autem z Kutaisi, které se nachází asi 45 km od Martvili.


Ubytování Gruzie Martvili Canyon


Gruzie je nádherná země, bohatá na přírodní krásy a zajímavosti. Jedním z těchto unikátních míst je Martvili Canyon, který je v současnosti jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Gruzii. Tento malebný kaňon se nachází v regionu Samegrelo-Zemo Svaneti, asi 280 kilometrů severozápadně od hlavního města Tbilisi.

Martvili Canyon je znám svými křišťálově čistými vodami a impozantními kaňonovými stěnami, které vytvářejí jedinečnou atmosféru. Částí, kde můžete zažít toto nádherné přírodní divadlo, je 900 metrů dlouhá řeka Abasha, která se vine přes canyon a vytváří řadu malých vodopádů a jezer, která se jeví jako nekonečná oáza klidu uprostřed bujné zeleně.

V roce 2016 byl Martvili Canyon otevřen pro veřejnost, a od té doby se stal oblíbenou turistickou atrakcí pro místní i zahraniční návštěvníky. Existuje zde možnost prohlídky kaňonu na malých lodích, které vás vezmou na krásnou plavbu řekou Abasha a umožní vám vychutnat si úchvatný výhled na okolní přírodu. Průvodce vás provede zákoutími tohoto přírodního divadla a vypráví vám fascinující příběhy o historii tohoto místa.

Návštěva Martvili Canyon je nejen o jedinečné přírodě, ale také o aktivitách a zábavě. K dispozici jsou různé možnosti, jak si užít tenkrát v tomto malebném prostředí. Můžete si zapůjčit veslice nebo kánoe a sami si užít plavbu po řece, nebo se můžete vydat na procházku okolními trasami a objevovat vodopády a jezírka. Pro ty, kteří se chtějí ponořit do adrenalinové akce, je k dispozici překážkový park v sousedství kaňonu, kde si můžete vyzkoušet různé horské dráhy a lanové překážky.

Co se týká ubytování, v blízkosti Martvili Canyon se nachází několik možností pro přespání. Nejbližší obec je Martvili, kde najdete různé hotely a penziony. Nabízí se také možnost ubytování ve venkovském stylu v tradičních gruzínských domech zvaných "klukhuna". Tyto domy mají vlastní půvab a nabízejí autentický gruzínský zážitek.

Pokud se chystáte navštívit Gruzii, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Martvili Canyon. Toto jedinečné místo vám umožní získat nezapomenutelný zážitek a objevovat přírodní krásy, které tato země nabízí. Ať už se rozhodnete vydat se na romantickou procházku po vodě nebo na adrenalinovou jízdu na horské dráze, Martvili Canyon představuje dokonalou destinaci pro všechny milovníky přírody a dobrodružství.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky