Hledejte nejlepší nabídky letenek

Francie Saint-Malo

Ubytování Francie Saint-Malo


Saint-Malo je malebné francouzské město, které se nachází v regionu Bretaně. Svojí krásnou polohou na severozápadě Francie při E Channel a svým bohatým historickým dědictvím láká každý rok tisíce turistů.

Při plánování svého pobytu v Saint-Malo je správné ubytování klíčovým faktorem pro příjemný a komfortní pobyt. Město nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům.

Pro ty, kteří milují luxus a extravaganci, je v Saint-Malo k dispozici několik luxusních hotelů, které nabízejí prvotřídní služby a nezapomenutelný pobyt. Takové hotely často nabízejí krásné výhledy na oceán, elegantní pokoje a vyhlášené restaurace s gurmánskou kuchyní. Mnoho z těchto hotelů se nachází v historických budovách a nese své vlastní unikátní příběhy.

Pro rodiny a ty, kteří preferují větší samostatnost, jsou v Saint-Malo k dispozici také apartmány a rekreační domy. Tyto vybavené ubytovací jednotky nabízejí větší prostor a samostatné kuchyňské zařízení, což umožňuje hostům vařit svá vlastní jídla a mít větší flexibilitu v jídle a čase.

Pokud jste spíše dobrodružné povahy nebo na rozpočet, pak by pro vás nejlepší možností mohlo být kempování. Saint-Malo a okolí nabízí různé kempy, které mají veškeré potřebné zařízení, jako jsou sprchy, toalety a možnost elektrického připojení. Kempy jsou často situovány v klidném prostředí, zatímco stále zůstávají blízko města a pláže.

Pokud jste milovníci historie, mohlo by vás zajímat ubytování ve starobylých budovách v historickém jádru města. Některé z nich byly přeměněny na malé, útulné hotely a penziony. Tyto ubytovací možnosti vám umožní strávit noc ve skutečném historickém prostředí a prozkoumat kouzlo minulosti.

Ať už si vyberete jakýkoliv typ ubytování, Saint-Malo vám nabídne nezapomenutelný pobyt plný kouzla a historie. Každý typ ubytování má své vlastní výhody a dává vám možnost prozkoumat a zažít toto krásné město a jeho okolí.


Dovolená Francie Saint-Malo


Saint-Malo je malebné historické město na severozápadě Francie, které se nachází v regionu Bretaň. Díky svému umístění u moře je to oblíbená dovolenářská destinace pro milovníky pláže a slunce.

Toto malebné město je plné starobylé architektury, která jde až do 12. století. Jeho opevněné hradby jsou hlavní atrakcí pro návštěvníky, kteří sem přijíždějí. Tyto hradby, které byly postaveny na ochranu města před útoky, nabízejí nádherný výhled na oceán.

Pro ty, kteří se zajímají o historii, nabízí Saint-Malo také mnoho muzeí a památek. Mezi nejznámější patří hrad Château de Saint-Malo, který je známý svými historickými poklady a zajímavými výstavami.

Saint-Malo je také proslulé svými plážemi. Hlavní pláž, Plage de Bon Secours, je ideální pro rodiny s dětmi díky své písečné pláži a klidnému moři. Milovníci vodních sportů zde také najdou své místo, protože město nabízí široký výběr aktivit, jako je surfování, pádlování na paddleboardech a windsurfing.

Pro milovníky jídla je Saint-Malo rajskou oázou. Město je známé svou přímořskou kuchyní a nabízí mnoho restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a jiné regionální speciality. Jeden z nejznámějších trhů v městě, Marché des Lices, je ideálním místem, kde můžete ochutnat místní produkty a nákupy pro své vlastní kulinářské dobrodružství.

Pokud máte dost času, doporučuje se také prozkoumat okolí Saint-Malo. V okolí jsou úchvatné pláže a malebná města, která stojí za návštěvu. Metropolitní město Rennes je jen krátkou cestou autem od Saint-Malo a nabízí bohatou historii a kulturu.

Celkově řečeno, Saint-Malo je ideální destinace pro ty, kteří hledají kombinaci historie, krásného pobřeží a výborného jídla. Ať už si užíváte vodní sporty na pláži nebo objevujete malebné uličky starého města, Saint-Malo nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.


Počasí Francie Saint-Malo


Saint-Malo je starobylé přístavní město na severovýchodě Bretaně na západě Francie. Leží na útesu, který se vypíná přímo do Atlantského oceánu. Toto krásné město chrání věže hradů a mohutné hradby, které mu dávají středověký ráz. Saint-Malo má poměrně mírné klima, se sklonem k oceánskému počasí. V tomto článku se podíváme na počasí v Saint-Malo po celý rok.

Zima (prosinec až únor)
Zima v Saint-Malo je chladná a vlhká. Průměrné teploty v této době jsou okolo 7 °C a nocní teploty klesají na 2 °C. Prší v průměru o 2 až 3 dny měsíčně a v zimních měsících můžete očekávat silné vlny na pobřeží.

Jaro (březen až květen)
Jaro v Saint-Malo je poměrně vlhké s průměrnými teplotami kolem 11 °C. Nocné teploty stoupají na 6°C. Prší často, ale zpravidla ne na delší dobu než jeden den. Během jara začne být vítr silnější a vlny na pobřeží silnější.

Léto (červenec až srpen)
Léto v Saint-Malo přináší mírné, slunečné počasí s průměrnou denní teplotou okolo 21 °C. Nocní teploty jsou kolem 15°C, takže není třeba obavy z vysokých teplot. V létě prší jen zřídka a silné vlny jsou typické pro celé období.

Podzim (září až listopad)
Podzim v Saint-Malo je vlhký a mírně chladný, s průměrnou teplotou kolem 14 °C a nočními teplotami, které klesají na 9 °C. Stejně jako na jaře se průměrně jednou týdně objeví déšť.

Vzhledem k jeho poloze na Atlantiku má Saint-Malo oceánské klima, které se vyznačuje poměrně stabilními teplotami po celý rok. Město je obvykle chráněno před většinou silných větrů, ale když foukají, mohou být velmi silné. Pokud se chystáte do Saint-Malo, nezapomeňte si sbalit nepromokavé oblečení, protože příliv vody může být v závislosti na podmínkách velmi vysoký. S ohledem na roční období si dejte pozor na vlny na pobřeží a dodržujte varování a omezení, které uvedou místní úřady. Pokud se dostane počasí v Saint-Malo do nepříznivých podmínek, město vám v každém případě nabídne spoustu příjemných restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní speciality.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Saint-Malo


1. Kam se v Saint-Malo podívat?
- Nejznámější atrakcí v Saint-Malo je hrad ze 14. století, který stojí uprostřed města. Dále je zde muzeum Jacquesa Cartiera a kostel svatého Vincenta.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Saint-Malo?
- Nejlepší období na návštěvu Saint-Malo jsou letní měsíce, zejména červenec a srpen, kdy jsou teploty nejvyšší a zdejší pláže nejkrásnější.

3. Jak se do Saint-Malo dostat?
- Saint-Malo má vlastní letiště a přístav, takže lze do města přijet letadlem nebo trajektem. Také je možné dojet vlakem nebo autobusem.

4. Jaké jsou ceny v Saint-Malo?
- Saint-Malo není příliš levné město, zejména v turistické sezóně. Ceny se pohybují podobně jako v jiných francouzských turistických destinacích.

5. Mluví se v Saint-Malo anglicky?
- Ve většině turistických míst se angličtina ovládá. Avšak pokud se chystáte mimo hlavní turistické trasy, můžete narazit na lidi, kteří nemají anglické jazykové znalosti.

6. Může se v Saint-Malo koupat?
- Ano, Saint-Malo má několik krásných pláží, na kterých si lze koupání užít. Je však nutné sledovat příliv a odliv.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Saint-Malo?
- Saint-Malo nabízí mnoho skvělých restaurací s tradiční francouzskou kuchyní. Některé z nejlepších jsou O Saveurs, La Table d'Henri, La Maison Jaune a La Closerie.


Letenka Francie Saint-Malo


Saint-Malo: Klenot Bretaně, který stojí za to navštívit

Francie, země lásky, umění a kultury, která je domovem mnoha vzrušujících destinací. Mezi tato místa, která jsou nedílnou součástí každého cestovního seznamu, patří jistě i Saint-Malo. Tento malebný přístavní město se nachází v regionu Bretaně, severně od Francie, a je známé svými krásnými plážemi, historickým opevněním a bohatou námořní historií.

Nejpohodlnější způsob, jak se dostat do tohoto fascinujícího města je letenka do Saint-Malo. Existuje několik přímých spojení z různých částí Evropy, které Vás přenesou do nedalekého letiště Dinard-Pleurtuit-Saint-Malo. Zde si můžete pronajmout auto nebo využít místní autobusovou dopravu a během krátké jízdy vstoupit do srdce Saint-Malo.

Jakmile vystoupíte z letadla, nejprve ucítíte ten unikátní březnový vzduch, který je v Bretani typický. Následně se budete potřebovat přizpůsobit přicházejícímu spouštěči do země, což je půvab města, který okouzlil mnoho umělců a spisovatelů.

Jednou z hlavních atrakcí Saint-Malo je jeho staré město, které je obklopené impozantními hradbami. Tyto hradby poskytují nádherný výhled na moře a okolní kraj. Projděte se po kamenných uličkách a pozorujte malebné domky opevněné ze stran až falešnými dveřmi.

Pokud máte zájem o historii, pak návštěva hradu Saint-Malo bude skvělým zážitkem. Tento majestátní zámek stojí na nejvyšším bodě města a nabízí návštěvníkům nepřekonatelné výhledy na okolní krajinu. Uvnitř hradu se nachází muzeum, které představuje bohatou historii města a jeho vývoj po staletí.

Dalším vrcholem návštěvy je nádherná pláž Plage du Sillon. Tato rozlehlá pláž je ideální pro procházky podél pobřeží, ale také pro koupání či opalování na slunci. Pokud jste dobrodružnější typy, můžete si také zahrát na plážový volejbal nebo se věnovat jiným vodním aktivitám.

Pro milovníky mořeplavby je Saint-Malo také výchozím bodem pro výlety loďkou. Můžete se vypravit na nezapomenutelné plavby podél břehů Británie nebo dokonce vyjet na rybaření. Při těchto výletech budete obklopeni modrým oceánem, oslnujícím sluncem a silným větrem, což Vám umožní poznat ducha Bretaně.

Večer si užijte romantickou atmosféru města a posedte si v jednom z místních kaváren nebo restaurací. Ostré sýry, čerstvé ryby a skvělá vína jsou jen některé z místních specialit, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Saint-Malo je úchvatné místo, které láká turisty z celého světa. Příchod do tohoto kouzelného města prostřednictvím letenky znamená návrat do minulosti, když námořní dobyvatelé ovládali svět. Zkrátka, je to místo, které Vás okouzlí a přivede Vás do nádherných koutů Bretaně. Ať už si zvolíte opalování na pláži, prohlídku historických památek nebo jen procházku po ulicích města, Saint-Malo je destinací, kterou rozhodně stojí za to navštívit.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky