Hledejte nejlepší nabídky letenek

Francie Le Havre

Počasí Francie Le Havre


Francie je známá svým rozmanitým počasím, a to platí i pro město Le Havre. Nachází se na severozápadě země, poblíž ústí řeky Seiny do Lamanšského průlivu. Díky své poloze a přítomnosti moře, je počasí v Le Havre ovlivněno oceánským klimatem.

Letní měsíce v Le Havre jsou mírné a relativně vlhké. Průměrné teploty se pohybují mezi 18 °C až 24 °C, což znamená, že je to ideální období pro procházky po pláži a okolních parky. Mírné oceánské proudy dodávají vzduchu příjemné osvěžení a zvyšují vlhkost. Déšť je častý jev v létě, takže není od věci vzít si s sebou deštník.

Podzim přináší větší vlhkost a mírný pokles teploty. Průměrné teploty v říjnu a listopadu se pohybují mezi 12 °C až 16 °C. Podzimní měsíce jsou charakteristické častějším výskytem dešťových srážek, takže je vhodné se připravit na vlhké počasí a chladnější teploty.

Zima v Le Havre je poměrně mírná, ale oceánské vlivy mohou způsobit chladné a vlhké počasí. Průměrné teploty v lednu až únoru se pohybují mezi 5 °C až 9 °C, ale může se vyskytnout i mrazivější počasí. Sníh není příliš častý, ale občas se může objevit. V zimě je vhodné si obléknout teplé oblečení a připravit se na vlhkost a občasný vítr.

Jaro je období, kdy začíná příroda kvést a počasí se často mění. Průměrné teploty v březnu a dubnu se pohybují mezi 8 °C až 13 °C. Jarní měsíce jsou stále poměrně vlhké, ale teploty postupně stoupají a slunce začíná vyhřívat. Je to ideální doba pro návštěvu parků a procházky po pobřeží.

Je třeba si uvědomit, že počasí může být vždy nepředvídatelné a může se rychle změnit. Je vhodné sledovat předpověď počasí a přizpůsobit se aktuálním podmínkám. Le Havre nabízí mnoho aktivit a atrakcí, které můžete využít v různých povětrnostních podmínkách, takže si určitě najdete způsob, jak si užít toto krásné město nezávisle na počasí.


Dovolená Francie Le Havre


Le Havre, přístavní město ležící na severozápadě Francie, je jednou z atraktivních destinací pro dovolenou. Jeho bohatá historie, elegantní architektura a polooha u moře lákají turisty z celého světa.

Toto přístavní město bylo založeno v roce 1517 a je známé svou architekturou z 18. století. Městské centrum, které bylo poničeno během druhé světové války, se nyní pyšní titulem světového dědictví UNESCO díky svému unikátnímu urbanistickému plánu. Návštěvníci si mohou prohlédnout modernistické budovy postavené po skončení války, které dávají Le Havru zcela odlišný charakter.

Jedním z nejvýznamnějších turistických lákadel Le Havru je Muzeum moderního a současného umění André Malraux. Toto překrásné muzeum představuje více než 10 000 uměleckých děl, včetně děl od Moneta, Renoira, Picassa a Dufyho. Je to pro milovníky umění a kultury neodolatelná atrakce.

Další zajímavou destinací je námořní přístav Le Havru. S obrovskými loděmi, které kotví u břehu, je to impozantní místo, kde si turisté mohou prohlédnout moderní přístavní zařízení a pozorovat obrovské obchodní lodě, které sem přijíždějí z celého světa. Přístav je také startovním bodem pro plavby do blízkých destinačních měst, jako jsou Southampton v Anglii nebo kanálový ostrov Guernsey.

Le Havre má také rozsáhlé písečné pláže a malebné pobřeží. Turisté zde mohou strávit den relaxováním na pláži, opalováním se a koupáním ve francouzském kanálu La Manche. Le Havre je také výchozím bodem pro objevování blízkého pobřežního regionu Normandie, který je známý svými krásnými klifovými pobřežími a idylickými přímořskými městy.

Místní kuchyně je dalším faktorem, který láká turisty do Le Havru. Přístavní město nabízí širokou škálu čerstvých mořských plodů a ryb, které si mohou návštěvníci vychutnat v jedné z mnoha restaurací podávajících speciality z mořských plodů. Milovníci vína by si také neměli nechat ujít regionální vína vyrobená v blízkých vinicích.

Le Havre je snadno dosažitelný jak letecky, tak lodí. Město má vlastní mezinárodní letiště, které je spojeno s několika evropskými městy, a také vyhrazenou trajektovou linkou s britským Portsmouthem. Místní doprava v Le Havru je také dobře rozvinutá, což usnadňuje pohyb po městě a okolních oblastech.

Pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v přívětivém přístavním prostředí se směsicí moderní a historické architektury, je Le Havre ideální volbou. Toto malebné město nabízí širokou škálu atrakcí, které uspokojí jak milovníky kultury, tak přírody. Dovolená v Le Havru je zážitkem, který si turisté zcela jistě budou pamatovat.


Ubytování Francie Le Havre


Le Havre je krásné francouzské město ležící na břehu Lamanšského průlivu. Je to skvělé místo pro trávení dovolené v Normandii a vyzkoušet si gastronomii, umění a historii této oblasti. Pokud hledáte ubytování v tomto krásném městě, máte celou řadu možností.

Le Havre nabízí mnoho možností ubytování pro turisty, včetně hotelů, apartmánů nebo Airbnb. Zde jsou některé z možností, které by vás mohly zaujmout:

1. Hotel Les Gens de Mer - Tento hotel se nachází v centru města a nabízí moderní ubytování s výhledem na přístav. Jeho výhodou je snadná dostupnost z nádraží a moře. Pokoje jsou vybaveny klimatizací, TV a Wi-Fi připojením.

2. Novotel Le Havre Centre Gare - Tento hotel se nachází 5 minut chůze od hlavního nádraží a nabízí pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV a Wi-Fi připojením. Hotel má také restauraci, bar a fitness centrum.

3. Hotel Kyriad Le Havre Centre - Tento hotel se nachází v historickém centru města, v blízkosti muzeí a galerií. Pokoje jsou vybaveny TV, Wi-Fi připojením a vlastním sociálním zařízením. Hotel má také restauraci a bar.

4. Le Havre City Break - Tento apartmán se nachází v centru města a nabízí moderní design a vybavení. Apartmán má vlastní kuchyň a sociální zařízení, TV a Wi-Fi připojení.

5. Airbnb - Airbnb nabízí celou řadu ubytování v Le Havre, včetně bytů, pokojů a domů. Cena závisí na poloze a vybavení ubytování.

Nemusíte mít obavy ohledně ceny ubytování v Le Havre. Mnoho hotelů a apartmánů nabízí cenově dostupné možnosti, které budou vyhovovat každému rozpočtu. Pokud chcete zažít pravou francouzskou atmosféru, ubytování ve starém městě by mohlo být ideální volbou pro vás.

Většina ubytování v Le Havre je snadno dostupná s veřejnou dopravou, takže nepotřebujete vlastní automobil. Město má také dobře fungující taxi služby, takže v případě potřeby můžete také najmout taxi.

Le Havre je skvělou volbou pro turisty, kteří hledají ubytování v krásném městě s historií a moderními zajímavostmi. Bez ohledu na to, zda hledáte hotel, apartmán nebo Airbnb, najdete v Le Havre ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Le Havre


1. Jaké je klima Le Havre?

Le Havre má oceánské klima. Léta jsou mírná a mírně vlhká, s průměrnými teplotami kolem 20 °C. Zimy jsou mírně studené s průměrnými teplotami kolem 6 °C.

2. Jak se dostanu do Le Havre z Paříže?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Paříže do Le Havre, je vlakem. Jízda trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny a existují pravidelné spoje. Další možností je cesta autobusem, která trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny. Lze také využít automobil, cesta trvá přibližně 2,5 - 3 hodiny v závislosti na provozu.

3. Jaké jsou nejznámější pamětihodnosti v Le Havre?

Mezi nejznámější pamětihodnosti v Le Havre patří modernistická čtvrť St. Joseph s unikátní betonovou architekturou, Muzeum moderního umění André Malraux (MuMa), které obsahuje rozsáhlou sbírku uměleckých děl, a maják v Le Havre, který je symbolem města.

4. Kolik stojí vstupenky do Muzea moderního umění André Malraux?

Vstupenky do Muzea moderního umění André Malraux se pohybují kolem 10-15 eur pro dospělé. Děti a studenti mohou mít slevu na vstupenky.

5. Kde se nachází nejlepší místa k ubytování v Le Havre?

Nejlepší místa k ubytování v Le Havre jsou v blízkosti pláže a přístavu. Město nabízí různé možnosti ubytování všech cenových kategorií, včetně hotelů, penzionů a apartmánů.

6. Má Le Havre dobré spojení s ostatními městy ve Francii?

Ano, Le Havre má dobré spojení s ostatními městy ve Francii. Město má vlastní mezinárodní letiště a je dobře napojeno na železniční síť. Existují také autobusové a tramvajové linky, které spojují Le Havre s okolními městy.

7. Kde se nachází nejlepší restaurace v Le Havre?

Le Havre nabízí širokou škálu restaurací. Mezi nejlepší patří Le Bouchon du Vaugueux, která je specializována na tradiční francouzskou kuchyni, Au Petit Bacchus, která nabízí lahodné pokrmy z mořských plodů, a Le Jardin des Saveurs, která je zaměřena na gurmánskou kuchyni.

8. Jaké jsou nejbližší pláže k Le Havre?

Le Havre má vlastní pláže, které jsou ideální pro koupání a opalování. Nejbližší pláže se nacházejí v blízkosti přístavu a jsou snadno dostupné pěšky.

9. Existuje v Le Havre veřejná doprava?

Ano, Le Havre má fungující veřejnou dopravu, včetně autobusů a tramvají. Město také nabízí půjčovnu kol, která je populární mezi místními i turisty.

10. Jaká jsou oblíbená sportovní aktivity v Le Havre?

Le Havre nabízí různé sportovní aktivity pro všechny věkové kategorie. Oblíbené aktivity zahrnují plavání, plážový volejbal, jachting, golf a cyklistiku. Město má také několik sportovních center, kde je možné hrát tenis, badminton nebo squash.


Letenka Francie Le Havre


Le Havre, situované na severozápadě Francie, je fascinující destinace, kterou stojí za to navštívit. Město, které je významné především díky svému přístavu, nabízí návštěvníkům bohatou historii, krásné pláže a kulturu.

Pokud se rozhodnete navštívit Le Havre, nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak se tam dostat, je cestovat letecky. Existuje několik leteckých společností nabízejících letenky do Le Havre. Francouzské aerolinky Air France je jednou z hlavních společností, které nabízejí pravidelné lety do tohoto překrásného města. Air France má bohatou nabídku letů od různých destinací po celém světě, což znamená, že se snadno připojíte na let z vašeho města.

Po příletu na letiště Le Havre-Octeville Airport, které se nachází pouze několik kilometrů od centra města, budete okamžitě uvítáni překrásnou scenérií a nádvořím plným svěžího francouzského vzduchu. Letiště je relativně malé a přátelské, což snižuje stres a dává vám příležitost se okamžitě ponořit do prostředí francouzského životního stylu.

Po příletu do Le Havre se před námi otevírá rozsáhlý výběr aktivit a atrakcí. Jednou z hlavních turistických atrakcí je přístav Le Havre, který je jedním z největších přístavů ve Francii. Pro milovníky moře je tato oblast velkým magnetem, kde mohou pozorovat námořní plavidla, odpočívat na pláži a aniž by se na chvíli otočili, zažít atmosféru slavného přístavu.

Pokud jste historicky založení, pak je pro vás návštěva Muzea krasopisu a moderního umění (Museum of Fine Arts and Modern Art) neodmyslitelná zastávka. Muzeum je domovem děl od 16. století až po současnost, včetně děl takových umělců, jako jsou Monet, Renoir a Picasso. Prozkoumejte tisíce exponátů, které vám přinesou pohled na bohatou historii umění.

Le Havre je také známé svými nádhernými plážemi, které jsou ideální pro letní rekreaci a sluneční koupání. Můžete si užít příjemný den při opalování, čtení knihy nebo procházkách podél pobřeží. Středomořská atmosféra a bílý písek vytvářejí dokonalý únik z každodenního života.

Abychom shrnuli, návštěva Le Havre je nezapomenutelným zážitkem. Výhodou je, že díky letu do Le Havre můžete snadno přistát v jednom z nejkrásnějších měst Francie a zažít tamní bohatou historii, kulturu a přírodní krásy. Vzletěte do Le Havre a vraťte se s mnoha nezapomenutelnými vzpomínkami.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky