Hledejte nejlepší nabídky letenek

Francie Auxerre

Letenka Francie Auxerre


Auxerre je malé město v centrální Francii, které se nachází v regionu Burgundy, ne daleko měst Dijon a Sens. Je to krásné historické město, které má mnoho kouzla a atmosféry. Auxerre je ideaální destinací pro ty, kteří milují francouzskou kulturu a historii.

Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Auxerre. Nejlepší způsob, jak dostat se do Auxerre, je prostřednictvím letu. Můžete zvolit let z Prahy přímo do Paříže. Z pařížského letiště si můžete rezervovat další přípojný let primárně do letiště Charles de Gaulle nebo Orly.

Když dorazíte na letiště Charles de Gaulle nebo Orly, můžete se dostat do Auxerre pomocí vlaku. Je to velmi snadné a pohodlné. Cesta vlakem z Paříže do Auxerre trvá asi 1h30min. Pokud se rozhodnete cestovat vlakem z Paříže do Auxerre, můžete si koupit jízdenku předem na internetu nebo si jí můžete zakoupit na nádraží v Paříži.

Nebo můžete zvažovat pronájem auta v Paříži. Samozřejmě, pokud si pronajmete auto v Paříži, můžete si užít krásné krajinu a poznat více měst a oblastí při cestování do Auxerre. Samotné město Auxerre je dostupné po dálnici A6, která spojuje Paříž s Lyonem.

Auxerre je jedním z těch měst, které nabízí mnoho turistických atrakcí, jako je například románská katedrála Saint Étienne, klášter Saint Germain, kostel Saint Pierre, zámek La Tour des Horloges a mnoho dalších. Turisté také mohou poznat krásné okolí města s vinicemi a typickými francouzskými krajinami.

Zkrátka, Auxerre je krásné a historické město v centrální Francii, které stojí za to navštívit. Existuje mnoho způsobů, jak se dostat do Auxerre, ale nejlepší volbou je zvolit let a cestovat vlakem nebo si pronajmout auto. Při návštěvě Auxerre nezapomeňte navštívit její turistické atrakce a užít si atmosféru a kouzlo tohoto krásného města v Burgundsku.


Počasí Francie Auxerre


Auxerre je město ležící ve střední Francii, konkrétně v regionu Burgundsko-Franche-Comté. Jeho poloha na severu Burgundska má vliv na jeho klima. Klima v Auxerre je mírné, ovlivněné jak kontinentálním vlivem, tak i oceánským vlivem, který sem proniká díky otevřené části Francouzského pobřeží.

Léto v Auxerre je poměrně teplé, s průměrnou teplotou kolem 25 ° C. Teploty mohou být v horkých dnech vyšší až kolem 30 ° C. Sluneční svit v této oblasti je v létě dostatečný, což příznivě ovlivňuje vegetaci a zemědělství.

Podzim v Auxerre je charakteristický mírnými teplotami a srážkami. Průměrné teploty se pohybují kolem 10-15 ° C. Srážky mohou být časté, ale nejsou tak intenzivní jako v některých jiných oblastech Francie.

Zima v Auxerre je chladná, ale teploty přesahují bod mrazu jen zřídka. Průměrné teploty se pohybují kolem 0-5 ° C. Srážky jsou obvykle ve formě deště, ale mohou se objevit i sněhové srážky. Zimní krajinu Burgundska tak lze ocenit zejména při procházkách vinicemi a malebnými vesnicemi.

Jaro v Auxerre je obdobím, kdy se teploty postupně zvyšují a příroda se probouzí. Průměrné teploty vzrůstají na 10-15 ° C. Srážky jsou stále časté, ale postupně slábnou.

Celkově vzato, počasí v Auxerre je příjemné a umožňuje návštěvníkům vychutnat si regionální kouzlo. Bez ohledu na roční období vždy existuje něco, co stojí za vidění - od historických památek po vinice a fantastickou gastronomii Burgundska. Při návštěvě Auxerre byste měli být připraveni na mírnou změnu počasí, ale to by nemělo narušit zážitek z tohoto malebného francouzského města.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Auxerre


1. Jak se dostat z letiště v Auxerre do centra města?
Odpověď: Město Auxerre nemá letiště. Nejbližší letiště s pravidelnými lety je v Paříži.

2. Jak dlouho trvá cesta vlakem z Paříže do Auxerre?
Odpověď: Cesta vlakem z Paříže do Auxerre trvá přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na typu vlaku.

3. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Auxerre?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Auxerre patří katedrála Saint-Étienne, kostel Saint-Germain, staré historické ulice a domy ve městě a také řeka Yonne, po které se dá projet lodí.

4. Kde se dají v Auxerre najít nejlepší restaurace?
Odpověď: V Auxerre najdete několik výborných restaurací, které nabízí tradiční francouzskou kuchyni. Doporučujeme se vydat do historického centra města, kde je velký výběr restaurací.

5. Jaké jsou oblíbené sportovní aktivity v Auxerre?
Odpověď: Auxerre je známé především díky svému fotbalovému týmu AJ Auxerre. Kromě fotbalu můžete také najít mnoho venkovních sportovišť pro různé aktivity, jako je například tenis, golf a cyklistika.

6. Kde se dají v Auxerre nakoupit suvenýry a místní speciality?
Odpověď: Nejlepší místo pro nákup suvenýrů a místních specialit je v historickém centru města Auxerre. Zde najdete různé obchody, které nabízejí víno z regionu Burgundsko, sýry a další lokální produkty.

7. Jaké jsou nejlepší časy na návštěvu Auxerre?
Odpověď: Auxerre je krásné město k návštěvě po celý rok. Nejlepší časy na návštěvu jsou na jaře a na podzim, kdy je počasí příjemné a méně turistů.

8. Jak dlouho trvá prohlídka katedrály Saint-Étienne v Auxerre?
Odpověď: Prohlídka katedrály Saint-Étienne v Auxerre trvá přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na zájmu návštěvníka a zvoleném jazyce pro prohlídku.

9. Jaká je cena vstupenky do muzea v Auxerre?
Odpověď: Cena vstupenky do muzea v Auxerre se může lišit v závislosti na aktuální výstavě. Doporučujeme navštívit oficiální webové stránky muzea, kde najdete aktuální informace o cenách vstupenek.

10. Kde se dají v Auxerre ubytovat?
Odpověď: V Auxerre je široká nabídka ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících a o víkendech.


Dovolená Francie Auxerre


Francie je známá svými nádhernými přírodními scenériemi, bohatou historií a vynikajícími gastronomickými zážitky. Jedním z míst, která stojí za návštěvu, je Auxerre, malebné město ležící v regionu Burgundska.

Auxerre je historické město, které se nachází na břehu řeky Yonne. Jeho původ sahá až do doby galorománského období, což mu dodává jedinečnou atmosféru a charakter. Procházejte úzkými dlážděnými uličkami a objevujte starobylé budovy s jejich unikátní architekturou a historickými detaily.

Jedním z nejvýznamnějších památek v Auxerre je katedrála Saint-Étienne, která je pokládána za jeden z nejvýznamnějších příkladů gotické architektury v regionu. Je známa svými vysokými věžemi, rozsáhlými vitrážovými okny a nádherným interiérem. Obdivujte detaily soch a malby, které zdobí tuto historickou stavbu.

Další zajímavou památkou je benediktinské opatství Saint-Germain, které bylo založeno již ve 7. století. Má impozantní románskou baziliku a krásné zahrady, které nabízí klidné a relaxační místo pro odpočinek.

Auxerre je také domovem mnoha trhů a festiválů, které se konají po celý rok. Můžete navštívit trh s čerstvými potravinami a ochutnat místní speciality jako je cássis (černý rybízový likér), slavné burgundské víno a regionální sýry. Festivály, jako je Festival Jazz Auxerre nebo Festival Kostelů, nabízejí návštěvníkům jedinečnou možnost zažít místní kulturu a uměleckou scénu.

Auxerre je také ideálním místem, odkud můžete podniknout výlety do okolních vinic až k vesnicím známým svými vínem, jako je Chablis a Irancy. Pro milovníky přírody je zde mnoho pěších a cyklistických stezek, které vedou skrze malebnou krajinu a vinice.

Pokud hledáte ubytování, Auxerre nabízí různé možnosti - od butikových hotelů až po prostorné apartmány. Město je také výchozím bodem pro výlety lodí po řece Yonne, kde si můžete užívat klidnou plavbu a obdivovat okolní scenérie.

Auxerre je skutečnou perlou Burgundska, která nabízí mnoho kulturních, historických a přírodních zážitků. Pro milovníky vína, kultury a krásy je toto malé město nevyhnutelnou destinací při návštěvě Francie. Zavítejte do Auxerre a zažijte výjimečnou dovolenou plnou objevování a relaxace.


Ubytování Francie Auxerre


Auxerre je krásné francouzské město, které se nachází v Burgundsku. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít kouzlo venkovského Francie spolu s bohatou historií a kulturou. Naštěstí, je zde mnoho skvělých ubytování v Auxerre, které Vám umožní příjemný pobyt v tomto malebném městečku.

Pro ty, kdo hledají romantické a luxusní ubytování v Auxerre, je nejlepší volbou hotel Le Maxime. Tento čtyřhvězdičkový hotel se nachází v historické čtvrti města a nabízí pohodlné pokoje s klimatizací a moderním vybavením. Z pokojů je krásný výhled na katedrálu Saint-Étienne a básnířské nábřeží řeky Yonne. Hotel má také restauraci, kde si můžete vychutnat skvělé burgundské jídlo a vína.

Další skvělou volbou je Hôtel Normandie, který se nachází v centru města jen pár kroků od katedrály a dalších historických památek. Tento hotel je z roku 1890 a nabízí komfortní pokoje s klimatizací, satelitní TV a zdarma Wi-Fi. K dispozici je také snídaňová místnost, kde si můžete vychutnat tradiční francouzskou snídani.

Pro ty, kteří hledají levnější a budget-friendly ubytování v Auxerre, je nejlepší volbou hotel ibis Styles Auxerre Nord. Tento hotel se nachází poblíž dálnice A6 a je ideální pro ty, kteří cestují autem. Poskytuje zdarma parkování, Wi-Fi a snídani formou bufetu. Pokoje jsou prostorné a moderní a mají veškeré základní potřeby.

Další možností je hotýlek Campanile Auxerre – Monéteau, který se nachází asi 10 minut jízdy od centra města. Tento hotel nabízí prostorné, klimatizované pokoje s TV a zdarma Wi-Fi. V restauraci si můžete vychutnat tradiční burgundskou kuchyni a u baru si můžete dát skleničku vína.

Závěrem lze říci, že Auxerre má mnoho skvělých možností ubytování pro každého, bez ohledu na cestovní rozpočet. Bez ohledu na to, jaký hotel si vyberete, budete mít vynikající zážitek z pobytu v tomto krásném francouzském městečku.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky