Hledejte nejlepší nabídky letenek

Finsko Ylläs

Počasí Finsko Ylläs


Nádherná země Finsko, která se pyšní mnoha národními parky, tajuplnými lesy a neuvěřitelnou přírodou, v sobě spojuje jak divokost ledových ploch, tak útulnost severských městeček. V této části Finska najdeme nejvýše položené středisko, na němž se především zimní sporty pěstují. Jmenuje se Ylläs a nachází se v jižní části Laponska, v blízkosti oblastí Levi a Saariselkä.

Ylläs je místem, kde si můžete užít skutečnou hru přírody. V zimě hoří v krbu dřevo a venku se bouří sněhové vločky. Denní světlo je krátké, ale během polární noci se skvostně rozsvěcují zelené světelné clony. Ve skutečnosti je Ylläs jedním z nejlepších míst k zobrazení Aurora Borealis, neboli polární záře.

V zimě jsou především místní obyvatelé ve vřavě, při hrách a závodech a samozřejmě při lyžování. Lyžaři si zde mohou užívat celkem 63 kilometrů značených sjezdovek a stezek, s nejdelší sjezdovkou až 3,3 km dlouhou. Díky sněhu, který na Ylläs leží až 7 měsíců v roce, je Ylläs jedním z nejlepších míst na sněžnicové túry a vyhlídkové procházky.

Přesto, že Ylläs je o něco méně turisticky oblíbení, než některá jiná finská střediska, stále zároveň nabízí východisko do národního parku - Pallas Yllästunturi, kde se můžete kochat neuvěřitelnými scenériemi a obdivovat arktickou zvěř.

Léto v oblasti Ylläs může být krásné, ale zároveň přináší mouchy a komáry, kteří jsou pro oblast známí. V letních měsících se zde můžete projet na kolech nebo projít hornaté kopce. V lokálních obchodech si můžete koupit finskou potravinářskou specialitu - šmakouny - sušené ryby.

Ať už přijedete v létě nebo v zimě, Ylläs vás určitě nezklame. Jestliže hledáte především klid, ticho a spoustu krásných výhledů, Ylläs je ideální místo k odpočinku. A pokud toužíte po zimních sportech a neuvěřitelně náročných trasách, tak si rozhodně přijdete na své. Každopádně, Ylläs vám nabídne zážitky, které nikdy nezapomenete.


Letenka Finsko Ylläs


Letenka Finsko Ylläs: Kde se setkává přírodní krása s dobrodružstvím

Finsko je země nádherných lesů, krásných jezer a ohromující divočiny. Jedno z nejlepších míst, které můžete ve Finsku navštívit, je oblast Ylläs. Letenka Finsko Ylläs vás zavede do úžasného horského střediska a krásného okolního kraje, kde se můžete těšit na rozmanité přírodní scenérie a pestré dobrodružství.

Jasně modré oblohy, čisté vzduchu a nádherná horská panorama - to všechno získáte, když dopadnete na letiště Kittilä. Odtud můžete jednoduše dojet do Ylläsu a začít si užívat krásy této oblasti. Ať už jste nadšený lyžař, snowboardista nebo jen milovník přírody, Ylläs nabízí něco pro každého.

Ylläs je největší finské lyžařské středisko a hned druhé největší v severní Evropě, takže zábavy a dobrodružství rozhodně není nedostatek. S celkem 61 sjezdovkami a 29 vlekům si zde můžete užít neomezené množství zimních sportů. Ať už jste začátečník nebo pokročilý sportovec, na své si zde přijdete.

Ale Ylläs není jen o lyžování. Můžete si také vyzkoušet snowboarding, skialpinismus, snowmobilové jízdy, procházky na sněžnicích nebo pesíky a dokonce i ledolezení. Zima v Ylläsu je velmi aktivní a nabízí spoustu možností, jak prozkoumat a vychutnat si tuhle nádhernou oblast.

Pro ty, kteří preferují klidnější a relaxační aktivity, je tu možnost se vydat na procházky po zasněžených pláních nebo se vykoupat v lázních. Ylläs je také znám jako jeden z nejlepších míst na světě pro pozorování Severního světla, takže pokud máte štěstí, můžete zažít jeden z nejúžasnějších přírodních divů vůbec.

Pokud vás příroda přitahuje více než sporty, můžete navštívit místní národní park Pallas-Yllästunturi, který je jedním z největších národních parků ve Finsku. Objevte nedotčenou divočinu, krásné lesy a nepopsatelné výhledy na jezera a kopce.

Když v Ylläsu strávíte týden nebo více, určitě oceníte vyhlášenou finskou pohostinnost a chutnou místní kuchyni. Můžete ochutnat tradiční finské pokrmy, jako je losos, sobí maso nebo bramborový knedlík zvaný "kalakukko". Nezapomeňte ochutnat také finské alkoholické nápoje, jako je například "sahti" - domácí silný medový pivo.

Letenka Finsko Ylläs je vstupenkou do krásy a dobrodružství. Přijďte a objevte úžasnou přírodu a aktivní zábavu, kterou Vám tato oblast může nabídnout. Ať už jste zde v zimě nebo v létě, Ylläs vás určitě nadchne. Připravte se na nezapomenutelné zážitky a nádherné vzpomínky.


Ubytování Finsko Ylläs


Finsko Ylläs je jedním z nejkrásnějších míst v severní Evropě a je oblíbenou destinací pro milovníky zimních sportů. Oblast nabízí neuvěřitelnou přírodní krásu, hojnost aktivit a skvělé ubytování.

Ylläs se nachází v severní části Finska, blízko zúčastněné země Laponsko. Patří k největším lyžařským střediskům Finska a je oblíbeným cílem pro lyžování, snowboarding a další zimní sporty. V Ylläs je 63 sjezdovek s různými obtížnostmi, což z něj činí ideální destinaci pro jakýkoli úroveň lyžování. Kromě lyžování nabízí Ylläs také mnoho tras pro běžkaře a snowboardisty.

Pokud sem přijedete na dovolenou, určitě si budete chtít najít příjemné ubytování. Ať už hledáte hotel, horský hotel nebo chalupu, v Ylläs najdete mnoho možností. Zdejší ubytování je obecně velmi kvalitní, moderní a čisté. Existují různé možnosti, které splňují různé potřeby cestovatelů.

Pro ty, kteří chtějí být blízko sjezdovek, je zde mnoho hotelů, které nabízí pohodlné a stylové ubytování. Tyto hotely často poskytují další vybavení, jako je wellness centrum, restaurace a bazén, což z nich činí ideální volbu pro ty, kteří chtějí mít všechno na dosah ruky.

Mimo hotely je v Ylläs také mnoho horských hotelů, které nabízejí autentický zážitek horského prostředí. Tyto hotely často disponují saunou a útulným krbem, aby se hosté mohli zahřát poté, co strávili den na horských svazích.

Pro ty, kteří chtějí přijet s větším počtem lidí nebo hledají větší autonomii, jsou k dispozici také chalupy a apartmány. Tyto nabízejí plně vybavenou kuchyň a vlastní prostor, což je ideální pro ty, kteří chtějí vařit své vlastní jídlo a cítit se jako doma na dovolené.

Není divu, že ubytování v Ylläs je velmi žádané - kvůli své popularitě je dobré rezervovat ubytování s dostatečným předstihem, zejména během špičkové sezóny. Doporučujeme vám provést rezervaci přes ověřené stránky nebo přímo se obrátit na hotel nebo majitele chalupy, abyste získali nejlepší možné nabídky a potvrdili dostupnost.

Ať už se rozhodnete pro hotel, horský hotel nebo chalupu, bude vám ubytování v Ylläs nabízet úžasné pohodlí a krásný výhled na finskou přírodu. Bez ohledu na to, jakou možnost si vyberete, váš pobyt v Ylläs bude plný skvělých zážitků a vzpomínek na zimní dovolenou.


Dovolená Finsko Ylläs


Finsko - lákavá dovolená v horském středisku Ylläs

Pokud hledáte originální a exotickou dovolenou, měli byste zvážit cestu do finského horského střediska Ylläs. Toto malebné a idylické místo se nachází v severní části Finska a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek spojený se zimními radovánkami a přírodní krásou.

Ylläs je jedním z největších finských středisek na lyžování a nabízí sítí dobře udržovaných sjezdovek pro všechny úrovně lyžařů. Lyžařské svahy jsou rozptýleny na dvou horách - Yllästunturi a Äkästunturi, které dosahují výšky nad 700 metrů. Díky své poloze v severním Finsku má středisko snad i jednu z nejdelších sezón ve Skandinávii, což znamená, že si můžete vychutnat lyžování až do dubna.

Pro ty, kteří nejsou příznivci lyžování, je v Ylläs dostupná široká škála dalších aktivit. Můžete si vyzkoušet jízdu na sobím spřežení, sněžných skútrech, procházky na sněžnicích nebo se vydat na husí safari. Místní zimní příroda je neuvěřitelně malebná a procházka lesy pokrytými sněhem vás přenese do jiného světa.

Další zajímavostí střediska Ylläs je možnost vidět polární záři. Díky své poloze nad polárním kruhem máte šanci vidět tento ohromující přírodní fenomén, který se odehrává na noční obloze. Můžete se přidat k organizovanému polárnímu záření, nebo si můžete najmout speciální fotografickou exkurzi, abyste si záři uchovávali na fotografii.

Pro milovníky sauny a relaxace je v Ylläs také mnoho možností. Místní wellness centra nabízejí širokou škálu služeb, od saunování až po masáže. Finská sauna je nedílnou součástí finské kultury a návštěva místní sauny je skvělým způsobem, jak se odměnit za den strávený na svahu.

Pokud jde o ubytování, najdete v Ylläs různé možnosti. Od útulných horských chat až po luxusní hotely, které nabízejí výhled na okolní hory a lesy. Doporučujeme zarezervovat si ubytování v předstihu, zejména v hlavní sezóně, abyste si zajistili nejlepší možný výběr.

Pokud máte chuť na dobrodružství a zároveň na klid a přírodu, finské horské středisko Ylläs je pro vás ideální volba. Lyžování, sněžné skutry, husí safari, polární záře a mnoho dalšího vás čekají v tomto jedinečném kousku Finska. Rozhodně to stojí za to vyzkoušet!


Nejčastější dotazy a odpovědi Finsko Ylläs


1. Jaké aktivity lze v Ylläs podniknout?
Ylläs nabízí velké množství aktivit v každém ročním období - lyžování, snowboarding, turistiku, horskou cyklistiku, rybaření, jízdu na snežném skútru, husích saních, navštěvu finských saun a mnoho dalších.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Ylläs?
Finsko Ylläs je ideální pro návštěvu v zimě až na jaře, když jsou přírodní scenérie za nejvíce inspirující. Nicméně i v létě je spousta příležitostí k podnikání až do podzimu.

3. Kde se nachází Ylläs?
Ylläs je horské středisko, které se nachází v samém srdci finské Laponska.

4. Jaký je průměrný počet turistů v Ylläs?
Ylläs každoročně uvítá tisíce turistů, což zviditelní nejen provincii Laponsko, ale i celé Finsko.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Ylläs?
Nejlepším způsobem, jak se dostat na Ylläs, je letecky přímo do letiště Kittilä v Laponsku a následným dojížděním přes silnici. Alternativou může být cesta z Helsinek na Ylläs autobusem nebo vlakem.

6. Jaká jsou možnosti ubytování v Ylläs?
Ylläs nabízí širokou škálu ubytování pro každého, od cenově dostupného kempování až po luxusní hotely a apartmány. Mnoho ubytování poskytuje plnou penzi a špičkové wellness služby.

7. Kde si mohu půjčit vybavení pro lyžování v Ylläs?
Mnoho ski resortů v Ylläs nabízí kompletní vybavení pro lyžování a snowboarding k pronájmu, včetně sjezdovek, lyžařských bot, vleků a dalších.

8. Jaké jsou nejlepší restaurace v Ylläs?
V Ylläs je mnoho špičkových restaurací a bistro, které nabízejí kvalitní finskou kuchyni a regionální speciality.

9. Jaké jsou nejlepší trasy pro turistiku v Ylläs?
Krajina okolo Ylläs je ideální pro turistiku v každém ročním období. Oblíbené trasy zahrnují Pallas-Yllästunturi národní park, Kaunispää hory, Aakenus fells a mnoho dalších.

10. Kde si mohu koupit suvenýry v Ylläs?
V Ylläs najdete mnoho obchodů s obecným zbožím, které nabízejí finské suvenýry, místní řemesla a umělecké předměty a další.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky