Hledejte nejlepší nabídky letenek

Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Letenka Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou jednou z nejkrásnějších destinací v jihovýchodní Asii. A mezi mnoha krásnými ostrovy toho není žádný inzerát.
Na Filipínách se nachází několik střeží Karibik a El Nido, Coron a Puerto Princesa na ostrově Palawan jsou jistě mezi nejvíce vynikajícími.

Po přistání v hlavním městě provincie Palawan, Puerto Princesa, se začíná vaše dobrodružství. Puerto Princesa je známý svou krásnou přírodou a ekoturismem. Zde si můžete užít krásné pláže a průzračné vody. Najdete zde také mnoho zajímavých míst ke šnorchlování a potápění, včetně oblasti Tubbataha Reefs Natural Park, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. V Puerto Princesa můžete také navštívit podzemní řeku, která je jednou z nejdelších podzemních řek na světě. Toto místo je považováno za jeden z nejúžasnějších přírodních zázraků na Filipínách.

Poté se přemístěte do města El Nido, které se nachází na severu ostrova Palawan. El Nido je obklopeno malebnými plážemi, průzračnými vodami a korálovými útesy. Je to ráj pro milovníky potápění a šnorchlování, kde se můžete setkat s rozmanitým podmořským životem. Existuje také mnoho ostrovů, které si můžete objednat a navštívit v okolí El Nida, jako je ostrov Pangulasian, který je známý svými bílými písečnými plážemi a tyrkysovými vodami, a ostrov Shimizu, který je vyhlášený pro své pozoruhodné korály a pestrou faunu a flóru.

Další zastávkou na vaší cestě po ostrově Palawan je Coron. Coron, známý také jako "filipínský Maldivy", je domovem mnoha neuvěřitelně krásných lagun, tajemných jezer a potopených vraků, které lákají potápěče z celého světa. Můžete si pronajmout loď a vydat se na objevování okolních ostrovů a vod. Nenechte si ujít návštěvu slavného jezera Kayangan, které je považováno za nejčistší jezero v zemi. Když na toto krásné místo budete pohlížet z vyhlídkového místa, budete ohromeni krásou a malebností této oblasti.

Ostrov Palawan a jeho okolní ostrovy nabízejí návštěvníkům neuvěřitelný zážitek. Každý z těchto míst má své vlastní unikátní kouzlo. Od pláží až po korálové útesy, od potápění po procházky v přírodě, je zde něco pro každého cestovatele. Než se však odpravíte na svou cestu do této ráje na zemi, nezapomeňte se předem informovat o nejlepší letence Filipíny Palawan, abyste měli skvělý start svého dobrodružství.


Počasí Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou tropickým rájem, a jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů v této oblasti je Palawan. Nachází se v západním Pacifiku a je tvořen mnoha malými ostrovy, které nabízejí nádhernou přírodu a jedinečné pláže. Mezi nejznámější destinace na Palawanu patří El Nido, Coron a Puerto Princesa. Tato místa jsou vyhledávána nejenom pro svou krásu, ale také pro jejich příznivé počasí.

Palawan je obklopený horkým mořem a nachází se ve východní části Filipínského souostroví, což znamená, že je ovlivněný pasáty. Podnebí na Palawanu je tedy velmi teplé a vlhké, s velmi malými rozdíly v teplotách během celého roku. Nejlepší čas na návštěvu je v období od listopadu do května, které je zde známo jako suché období.

El Nido, známé svými skalnatými ostrůvky a bílými písečnými plážemi, je jedním z nejkrásnějších míst na Palawanu. V tomto období se můžete těšit na slunečné dny a minimální srážky. Teploty se pohybují mezi 25 a 32 stupni Celsia, což je ideální pro rozmanité aktivity, jako je potápění, snorklování a procházky po pláži.

Coron je další oblíbenou destinací na Palawanu známou pro své azurové vody a podvodní život. I zde je nejlepší čas na návštěvu v období od listopadu do května. Průměrné teploty se pohybují mezi 24 a 30 stupni Celsia. Během těchto měsíců miinimální srážky znamenají jasná nebe a dokonalé podmínky pro potápění a koupání.

Hlavní město Palawanu, Puerto Princesa, je výchozím bodem pro mnoho turistů. Má také příjemné počasí během suchého období. Průměrné teploty se pohybují od 25 do 31 stupňů Celsia. Přestože v tomto období může docházet k sesuvům půdy a tropickým bouřím, ty jsou obvykle krátkodobé a rychle přejdou.

Je důležité mít na paměti, že i během suchého období mohou přijít příležitostné srážky. Více srážek lze očekávat v období od června do října, které se nazývá deštivé období. Tyto měsíce jsou ale také méně přeplněné turisty, což může být výhodou pro některé cestovatele.

Celkově lze tedy říci, že Palawan a jeho hlavní destinace, jako je El Nido, Coron a Puerto Princesa, nabízí příznivé počasí během suchého období od listopadu do května. Teploty jsou příjemné a srážky jsou minimální, což poskytuje ideální podmínky pro úžasnou dovolenou plnou relaxace na plážích a objevování fascinujícího podmořského světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


1. Jak se dostat na Palawan?
- Na Palawan se nejčastěji létá přímo na mezinárodní letiště v Puerto Princesa. Alternativně je možné letět do Manily a poté přestoupit na vnitrostátní let do Puerto Princesa nebo El Nida.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v El Nidu?
- Mezi nejlepší aktivity v El Nidu patří ostrovní hopping, kdy navštívíte krásné laguny a pláže, potápění, šnorchlování, kajakarství, trekking v údolích, návštěva vodopádů a procházka po městě.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Coronu?
- V Coronu můžete navštívit slavné Coron Island tour, kde se nachází známé laguny, jezero Kayangan, Siete Pecados korálový rif a vraky z druhé světové války. Dalšími populárními aktivitami jsou potápění, šnorchlování v útesech, trekking na vrchol Mt. Tapyas, relaxace na plážích a návštěva termálních pramenů.

4. Co vidět a dělat v Puerto Princesa?
- V Puerto Princesa můžete navštívit podzemní řeku Sabang, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Dalšími zajímavostmi jsou Butterfly Garden, krokodýlí farma, návštěva tradicionálních vesnic domorodých obyvatel a procházka po městě.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Palawanu?
- Na Palawanu se nachází několik úžasných pláží. Mezi nejpopulárnější patří El Nido's Nacpan Beach, Las Cabanas Beach, Malcapuya Island a Banana Island v Coronu, a také Sabang Beach v Puerto Princesa.

6. Jak se dostat mezi El Nidem, Coronem a Puerto Princesa?
- Mezi El Nidem a Coronem je možné se dostat trajektem nebo přeletět malým letadlem. Z Puerto Princesa je možné se dostat trajektem nebo přestoupit v Coronu na další let.

7. Jak je to s ubytováním na Palawanu?
- Palawan nabízí širokou škálu ubytování od luxusních resortů až po levné hostely. V El Nidu a Coronu je doporučeno si ubytování rezervovat předem kvůli velkému zájmu. V Puerto Princesa je více možnosti výběru bez předchozí rezervace.

8. Kdy je nejlepší čas navštívit Palawan?
- Nejlepší čas na návštěvu Palawanu je během suchého období od listopadu do května. V tomto období je méně srážek a teploty jsou příjemné. V červnu až říjnu může být více deštivých dnů a některé aktivity mohou být omezené.

9. Má Palawan dobré stravovací možnosti?
- Ano, Palawan nabízí širokou škálu stravovacích možností od tradiční filipínské kuchyně po mezinárodní restaurace. V El Nidu, Coronu a Puerto Princesa jsou také dostupné restaurace s možností výhledem na pláže nebo oceán.

10. Jaké jsou zdravotnické služby na Palawanu?
- Na Palawanu jsou dostupné základní zdravotnické služby včetně nemocnic a lékařů v Puerto Princesa, El Nidu a Coronu. Je vhodné mít cestovní pojištění s mezinárodní krytím a zkontrolovat očkování před cestou.


Dovolená Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou známé svou malebnou krásou, nádhernými plážemi a úchvatnými přírodními scenériemi. Mezi nejpopulárnější a nejúchvatnější destinace na Filipínách patří ostrov Palawan, který nabízí návštěvníkům úžasné zážitky a nezapomenutelnou dovolenou. Navštěvují ho milovníci přírody, pláže, potápění a dobrodružství z celého světa.

El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou tři hlavní oblasti na Palawanu, které stojí za návštěvu.

El Nido je malá obec na severu ostrova, která je obklopena nádhernými vápencovými útesy a azurovým mořem. Tento region je známý svými lagunami, zálivy a nedotčenými plážemi. Turisté mohou prozkoumat ostrovy a jeskyně, relaxovat na pláži, vychutnávat si opalování a prozkoumávat podmořské světy potápěním nebo šnorchlováním. V El Nido je také možné si pronajmout malý loďku a vydat se na objevování skrytých pláží a opuštěných ostrovů v blízkém okolí.

Coron je další fantastické místo na Palawanu, které nelze vynechat. Toto město se nachází na severozápadě ostrova a je známé svými nádhernými korálovými útesy, potopenými vraky a kristálově čistou vodou. Pokud jste fanoušky potápění, určitě si v Coronu přijdete na své. Objevíte tajemné vraky z druhé světové války, které jsou zatopené v hlubinách oceánu a obklopené bohatým mořským životem. Pro ty, kteří nemají rádi potápění, je zde také možnost šnorchlování nebo si jen tak užívat malebné prostředí.

Poslední, ale ne zanedbatelné město na Palawanu je Puerto Princesa. Město je šestičlenným králem v oblasti, jak se říká, jedním z nejčistších a nejvíce etnických měst na Filipínách. Nachází se zde také jeden z nověji zvolených sedmi přírodních divů světa, podzemní řeka Puerto Princesa. Tato řeka se vine podzemím a její čistá voda je domovem mnoha ryb a vápencových útvarů. Turisté mohou podniknout prohlídku řeky v kánoích, kde budou obklopeni nádhernými vápencovými stěnami a úžasnými krápníky.

Kromě těchto tří hlavních oblastí můžete na Palawanu také navštívit mnoho dalších menších ostrůvků a pláží, které nabízejí skvělé možnosti relaxace a dobrodružství. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní vůči turistům a ochotně vám pomohou s plánováním vaší dovolené na Palawanu.

Ostrov Palawan je opravdovým rájem pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, dobrodružství a odpočinek na pláži. El Nido, Coron a Puerto Princesa nabízejí nádherné moře, úchvatné vyhlídky a mnoho aktivit pro vychutnání si vašeho pobytu, které vám zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Pokud se chystáte na dovolenou na Filipíny, nezapomeňte zahrnout Palawan do svého itineráře a objevte skryté poklady této nádherné ostrovní destinace.


Ubytování Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Pokud jste milovník přírody a exotických pláží, pak by vás měl zaujmout ostrov Palawan na Filipínách. Tento ostrov se nachází v západní části Filipín a je známý svou nádhernou přírodou a překrásnými plážemi. Na Palawanu se nacházejí tři hlavní turistická města - El Nido, Coron a Puerto Princesa, která nabízejí různé možnosti ubytování.

El Nido je nejznámější turistickou destinací na ostrově a je ideální pro milovníky potápění, snorklování a objevování krásných ostrovů. V tomto městě najdete mnoho skvělých hotelů, lákajících turisty z celého světa. Začínající cestovatelé by si mohli vybrat z jednoduchých a cenově dostupných ubytování ve formě malých penzionů a hostelu. Pokud preferujete větší pohodlí a luxusnější ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z místních resortů. Tyto luxusní hotely nabízejí komfortní pokoje, restaurace s výhledem na moře a řadu dalších služeb, jako je například masáž.

Dalším populárním místem na Palawanu je město Coron. Coron je známý svými potápěčskými lokalitami, zejména svými více než 20 vraky lodí z druhé světové války. Pokud se rozhodnete zůstat v Coronu, můžete si vybrat z několika typů ubytování. Tato destinace nabízí vše, od levných a jednoduchých hotelů po luxusní resorty. Mnoho ubytovacích zařízení v Coronu je přímo u moře, což vám umožní vychutnat si výhled na oceán přímo z vašeho pokoje.

Posledním městem, které stojí za zmínku, je Puerto Princesa, hlavní město ostrova Palawan. Puerto Princesa je známé především díky svému podzemnímu říčnímu parku, který je zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto město nabízí také velký výběr ubytování, které uspokojí různé rozpočty a preference. Od levných penzionů a hostelu až po luxusní hotely, Puerto Princesa má pro každého něco.

Ať už se rozhodnete navštívit El Nido, Coron, nebo Puerto Princesa, jste si jisti, že na Palawanu najdete skvělé možnosti ubytování. Nezáleží na tom, zda preferujete jednoduché a cenově dostupné ubytování, nebo luxusní hotely s veškerými pohodlími. Palawan nabízí bezpočet možností, které splní vaše očekávání a zaručí vám nezapomenutelný pobyt na jednom z nejkrásnějších ostrovů na světě.


Zajištění nejlepší ceny

Desítky tisíc spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Vyhledat letenky